اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین روش یک دیمر دیجیتال با شرح زیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین روش یک دیمر دیجیتال با شرح زیر

سلام وقت بخیر. دوستان من به دنبال یک پروژه هستم بدین شرح . یک موتور 20 وات داریم که می خوایم با صفحه کلید پلی کربنات چند سرعت پیش فرض داشته باشیم. علاوه بر اون بشه بصورت دستی هم این سرعت رو کم و زیاد کرد . یه دیمر دیجیتال در واقع . سرعت هم روی یه سگمنت نشون داده بشه.
    این پروژه نیاز به آردینو داره لزوما؟ بهترین روش شروع کار چه روشی هست؟ بصورت کلی توضیح میخوام دوستان .

پاسخ : بهترین روش یک دیمر دیجیتال با شرح زیر

درود
    مشخص نکرده اید موتور dc است یا AC اما بهترین روش برای کنترل دور موتورهای AC استفاد از PWM است . حالا میخواهید با میکرو اینکار را انجام دهید و یا بدون آن برای هر دو مدارات زیادی در نت وجود دارد که میتوانید مراجعه نمایید. در همین سایت هم تاپیک های زیادی وجود دارد .

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      چون نیاز دارید تا با توجه به وضعیت کلید ها تصمیم بگیرید و وضعیتی رو روی سون سگمنت نمایش بدید شما به میکرو کنترلر نیاز داری. حالا چه از برد های آردینو استفاده کنید یا به صورت مجزا فرقی نداره.
      راحت ترین راه :
      ۱. یک برد آردینو (مثل این)
      ۲. یک ماژول درایور موتور مثل (مثل این) برای کنترل سرعت و جهت موتور (فرض کردم موتور شما DC هست)
      ۳. یک انکدر گردان (مثل این) برای تغییر دستی سرعت (میتونی بجای این از یک پتانسیومتر یا حتی دو تا کلید که یکی برای زیاد کردن و دیگری برای کم کردن استفاده کنی)
      ۴. یک ماژول سون سگمنت (مثل این) برای نشون دادن سرعت (من فرض کردم شما به صورت دقیق نیاز نداری همین که دیوتی سایکل رو برحسب درصد نشون بدیم کفایت میکنه)
      ۵. یک کیبورد (یکی از این مدل ها که با نیاز های شما جور هست) برای انتخاب سرعت های پیشفرض و درصورتی که از مورد ۳ استفاده نمیکنی برای انتخاب دستی سرعت
      ۶. مقداری سیم برد بردی (مثل این) برای وصل کردن تجهیزات (حکم دیگ رو داره وقتی میخاهی آش بپزی)
      ۷. یک برنامه نویس. برای هم زدن آش.

چیز های که گفتم برای راحت ترین روش بود و به طبع پر هزینه ترین بود. با توجه با دانش شما از الکترونیک و برنامه نویسی میشه روش موجود رو تغییر داد.
      جدیدترین ویرایش توسط daryooosh; ۰۹:۵۷ ۱۴۰۱/۰۷/۱۰.

دیدگاه

ممنون. از این همه زمانی که گذاشتید شرمنده کردین ممنونم

دیدگاه

. این درایور موتور تواناییش رو نداره فکر کنم. یه L293D هست که اگر خازن هاش تعویض بشه انگار میشه جواب گرفت. اگر درسته چه خازنی مناسب هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinasaffarian نمایش پست ها
            . این درایور موتور تواناییش رو نداره فکر کنم
            تواناییش رو داره.

دیدگاه

این پروژه رو انجام دادم با آردوینو و کیپد 3در4 نوشتم و از 6 تا کاراکترش استفاده میکنم که شامل کاراکترهای 0و7 و 8 و 9 و # و * استفاده کردم . خب کیپد های آماده 7 پین دارن . حالا 3 تا سوال داشتم چون تا حالا کیپد ممبرین سفارش ندادم .

اولین سوالم اینه که وقتی میخوایم سفارش بدیم به طرف میگیم که مثلا 6 تا دکمه میخوام که فلان کاراکترها خروجیش باشن؟

تصویر گرافیکی که چاپ می کنن محدود به طراحی های وکتوری کورل هست؟ یعنی فقط چیزی قابل چاپه که توی کورل بشه طراحیش کرد و هیچ تصویر گرافیکی یا عکس عادی فتوشاپی نمیشه کار کرد؟

تعداد پین هایی که اون کیپد داره رو خودمون تعیین میکنیم؟

پیشاپیش تشکر از دوستانی که راهنمایی می کنن. چون چهارمین باره هست که توی فروم های مختلف پرسیدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X