اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایرAD594/AD595

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلی فایرAD594/AD595

با سلام به تمام دوستان.من مهندس شیمی هستم و زیاد از مباحث برق اطلاعاتی ندارم،بنابزاین به کمک دوستان برقی نیاز دارم .من در پروإ¾ژه ی ارشدم نیاز به مونیترینگ دما ورطوبت دارم،باید بگم که ست پ من یه آمپلی فایر AD594/AD595 داره.حال سوال من اینه که آیا میشه سنسور رطوبت رو هم به آمپلی فایر وصل کرد،و اینکه همو ن طور که می دونید برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال و قابل خوندن بودن سیگنال خروجی از آمپلی فایر نیاز به یه interface درایم،من هرچی تو جمهوری گشتم نتونستم پیداش کنم !از تمام دوستان صاحب نظر تقاضا درام منو راهنمایی کنن ممنون.

پاسخ : آمپلی فایرAD594/AD595

نوشته اصلی توسط chuka8286
    من هرچی تو جمهوری گشتم نتونستم پیداش کنم .
    لطفا بیشتر توضیح دهید .

آیا حتما باید از AD595 استفاده کنید ؟ محدوده دما و رطوبت ؟ فاصله مونیتور از سنسور؟ نوع سنسور؟

مدارتون حتما باید آنالوگ باشه یا دیجیتال هم میتونید استفاده کنید ؟

موفق باشید.

دیدگاه

با سلام و تشکر از پاسختون.
      بله حتما باید AD594/AD595 .محدوده ی دمایی بین 100-40 درجه سانتی گراد،رطوبت هم بین0 تا 40 درصد.
      سنسور دما که ترموکوپل نوع J یا K باید باشه وسنسور رطوبت رو که اصلا نمی دونم آیا سنسوری وجود داره که بتونم به این آمپلی فایر وصل کنم.باید بگم که خروجی سنسورها که در واقع ورودی به آمپلی فایر هست باید بین10- تا 10 میلی ولت باشه.من در یک گشت و گذاری که تو لاله زار داشتم سنسور رطوبتی با این خروجی ندیدم.اگه سراغ دارید لطف کنید به بنده راهنماییی بفرمایید.
      با تشکر مجدد.

دیدگاه

ببخشید دوباره میپرسم . آیا خروجی سنسور رطوبت حتما باید به AD594 وصل بشه ؟

دیدگاه

سنسور رطوبت توی جمهوری پیدا میشه نه لاله زار
          معمولا بر اساس تغییر ظرفیت خازنی کار می کنند. این تغییر ظرفیت هم عموما به فرکانس تبدیل میشه که مستقیما با میکرو قابل خوندنه
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

با سلام مجدد.
            سوال منم همینه آیا امکانش وجود داره که سنسور رطوبتو هم به این آمپلی فایر وصل کنم یا نه، باید یه ست کامل سنسور رطوبت رو بخرم؟
            ممنون.

دیدگاه

بله که میشه اما منطقی نیست چون این َAD595آ‌ها یه چیزی داره بنام Cold Junction Compensation که فقط واسه ترموکوپل مناسبش می کنه. اما چرا خروجی سنسور رطوبت رو به خروجی این آی سی وصل نمی کنید؟ یه سوئیچ کوچولو می تونه انتخاب کنه خروجی AD595 بره توی اینترفیس یا خروجی رطوبت!
              بهش می گن کلید سلکتور. آی سی سلکتور هم داریم که میتونه توسط مدار فرمان بگیره.

اگه این مدار رو خودتون ساختید می تونید این کلید رو هم روش بزارید. اگه آماده خریدید که داستان فرق داره
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X