اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید دستگاه الکتروکاردیوگراف(ecg)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید دستگاه الکتروکاردیوگراف(ecg)

سلام به همه دوستان :bye
    فکر میکنم این پست جاش اینجا نیست ولی فکر کردم توی این قسمت افراد زیادی باشن که تو این زمینه حداقل تجربه را داشته باشن از این رو این بحث رو اینجا مطرح کردم.
    من با یکی از دوستان یه دستگاه ecg ساختیم که همزمان تعداد ضربان قلب رو هم نشون میده.این دستگاه قابلیت نشان دادن سیگنال تنفس رو هم البته با یه تغییرات خیلی کوچیکی داره.
    حالا کسی پیدا شده که میتونه تا چند ده میلیون روی یه پروژه کاردرست سرمایه گذاری کنه.از دوستان می خواستم منو راهنمایی کنن که آیا صرفه اقتصادی داره که این دستگاه رو تولید کنیم یا نه . یعنی بازار داره یا خیر .و وضعیت رقبا در این زمینه چطوریه.اگه صرفه نداره و امکاناتش کمه چه امکاناتی باید به اون اضافه بشه.و آیا باید مجوز و یا استاندارد خاصی داشته باشیم؟البته شرکت هم داریم.

اگه کلا" این ضمینه برای سرمایه گذاری مناسب نیست کسی میتونه یه پروژه درست و حسابی معرفی کنه؟
    ممنون
    مولای من
    نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

پاسخ : تولید دستگاه الکتروکاردیوگراف(ecg)

سلام دوست عزیز

بین دستگاههای پزشکی ، الکتروکاردیوگراف چیزیه که می تونه خیلی ساده تا خیلی خیلی پیچیده باشه :

1- اول از همه این مهمه که پاسخ فرکانسی دستگاهتون چقدره.
    نمونه های ضعیف ، بدلیل پاسخ فرکانسی پایین ، شکل اصلی سیگنال ECG رو به هم می ریزند ( شیبهای سیگنال رو تغییر می دهند) و به همین دلیل در بهترین حالت در کلاس Monitoring قرار می گیرند. منظور اینه که سیگنال فقط ارزش "دیدن" داره و قابل تفسیر نیست.

2- اگر پاسخ فرکانسی دستگاهتون و کیفیت سیگنالتون در حد قابل قبولی باشه ( که به این راحتی ها هم نیست ) در کلاس Diagnostics قرار می گیره یعنی خروجی دستگاه ارزش تشخیصی داره.

بین این دوتا کلاسی که عرض کردم هم معمولا چند تا معیار فرعی هم در نظر می گیرند که بین اینها قرار می گیره.

3- در مورد پرینت گرفتن از سیگنال و قابلیت ذخیره اون چیزی نگفتید.

4- دستگاه با چند لید کار میکنه ؟

5- ...

در مجموع این امکاناته که باعث میشه که به یک دستگاه بگن ECG

مخلص شما
    رضا
    It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
    گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
    چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

سلام.
      جا داره نکات مهمی رو در این زمینه بهتون بگم.
      اولا اینکه این دستگاه بازار درست حسابی نداره. یعنی تو ایران کمتر جایی پیدا میشه که بیاد دستگاهشو از شما بگیره. بستگی به دستگاهتون و طراحی و اطمینان و هزینه داره.
      شما باید مجوز ساختشو از سازمانهای مرتبط بگیرید. چون پروژه اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق صنعتی که نیست و با جون آدمیزاد سر و کار داره. ( ابزار دقیق پزشکی )
      بعد اینکه یکی از مهمترین موارد برای طراحی ECG اینه که صفحه مانیتورش بزرگ باشه تا بشه ار راه نسبتا دور هم اونو مشاهده کرد. این موضوع خیلی خیلی مهمه.
      نگفتید که سیگنال را روی چه نمایشگری نشون میده به همراه اندازه اون نمایشگر ؟ ( نکنه روی LCD گرافیکی نشون میده ؟! )
      دیگه چه امکاناتی داره؟
      حداقلش اینه که باید یه پرینتر داشته باشه ( از این کوچیکا! ) تا بتوان از نتایج پرینت گرفت.

در مورد دستگاهتون توضیح بیشتری بدید تا دوستان نظرشون رو اعلام کنن.
      به نظر من در کل ریسک بزرگیه. حالا شما بیشتر از این و اون بپرسید.
      موفق باشید.

دیدگاه

سلام. :smile:
        خیلی خیلی ممنونم از توضیحاتتون.
        دستگاه دارای چهار لید هست . پرینتر هم نداره و نمایش فعلا" روی ال سی دی گرافیکی 64*256 هست.
        لید ها یکی روی قلب یکی قرینه آن در طرف دیگه سینه یکی زیر دنده چپ ویکی دیگه قرینه آن که لید چهارم لید مشترکه.
        امکاناتی رو هم که گفتید یه جورایی می تونیم براش فراهم کنیم .

حالا در کل ارزش ریسک داره یا نه؟
        اگه نه تا مرغ از قفس نپریده ممنون میشم راهنمایی کنید تو چه ضمینه ای تحقیق کنم و پروژه مناسب وسودآور و یه کمی زود بازده باشه .اون هم تو این اوضاع اقتصادی نابسامان.
        از دوستای خوبی که عملی کار کردن خواهش میکنم منو بیشتر راهنمایی کنن تا به این مقصود برسم.انشاالله

یه سوال دیگه: کسانی که کار کردن مثلا" تابلو روان( vms) چطوره؟ که مثلا" یه امکانات خاص بهش اضاف کنیم . مثلا" دریافت با sms یا ارتباط با مودم (غیر از gsm modem) یا...
        البته این سوال دیگه واقعا" ربطی به این قسمت نداشت. :redface:

ممنون :bye
        مولای من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msas
          دستگاه دارای چهار لید هست . پرینتر هم نداره و نمایش فعلا" روی ال سی دی گرافیکی 64*256 هست.
          لید ها یکی روی قلب یکی قرینه آن در طرف دیگه سینه یکی زیر دنده چپ ویکی دیگه قرینه آن که لید چهارم لید مشترکه.
          امکاناتی رو هم که گفتید یه جورایی می تونیم براش فراهم کنیم .

حالا در کل ارزش ریسک داره یا نه؟
          دوست عزیز

اگر دستگاه شما پرینت نداشته باشه که دیگه بهش ECG نمی گن ! :eek:
          یه دستگاه EKG رو معمولا با 12 لید می سازند.

از طرف دیگه هم مانیتورینگ نیست ، چون باید دارای امکانات بسیار بیشتری باشه

اونطوری که من از مشخصات شما برداشت کردم ، یه چیزی تو مایه های هولتر مانیتور خیلی ساده است. البته حافظه هم نداره که خود این هم جای اشکاله برای یک هولتر مانیتور.

از همه اینها گذشته ، برای تجهیزات پزشکی استانداردهای خیلی سخت گیرانه در تمام کشور ها رایجه که مطمئن باشید حجم و هزینه طراحی رو چند برابر میکنه.

من آدم بدبینی نیستم ولی در مجموع بعید می دونم بشه با این طرح که فرمودید کار جدی انجام داد.
          با اون ده میلیون تومن هم شاید بشه یه طراحی اولیه خوب انجام داد ، نه بیشتر. حتی هزینه نمونه سازی اولیه یه دستگاه توی کلاس EKG خیلی خیلی بیشتر از این حرفهاست.

البته به شما برای طراحی و زحمتتون تبریک می گم

این جمله با مزه "تو چه ضمینه ای تحقیق کنم و پروژه مناسب وسودآور و یه کمی زود بازده باشه .اون هم تو این ..." هم آرزوی همه ماست.
          ما رو هم در غم خود شریک بدونید.
          مخلص شما
          رضا
          It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
          گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
          چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

سلام
            ممنون رضا جون .خیلی باحالی
            منو باش فکر کردم چی کار کردیم. با این اوصاف باید یه سری برم قبرستان (باید برم بمیرم).
            البته بگم کار عملی رو تازه شروع کردم (3 شو بگیر).

ما بیشتر مخلصیم.
            مولای من

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X