اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال های ماژول گیرنده 433 حافظه دار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال های ماژول گیرنده 433 حافظه دار

سلام
    بخاطر اینکه برای اولین بار قصد کار با ماژول ها رو دارم و از این بابت نگرانم مشکلی پیش بیاد ماژول رو خراب کنم
    از اهمین رو قصد داشتم دوستان صاحب نظر در اینباره کمی راهنمایی بفرمایند:

یک عدد ماژول حافظه دار از فروشگاه تهیه کردم قصد دارم روی یک ال ای دی و یک عدد ارمیچر تستش کنم
    طبق گفته عکسی که داخل صفحه محصول هست اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید چطور باطری رو بهش وصل کنم

و اینکه قطب منفی باتری دقیقا به کجا وصل میشه ؟ آیا میشه منفی ارمیچر و ال ای دی و همینطور باتری رو به گراند وصل کرد؟
    آیا نیازی هست چیزی رو به TX و یا LR وصل کنم؟
    قطعات مورد استفاده م فقط همین ماژول و یک عدد ریموت 4 کانال 433 قهوه ای هست.

پاسخ : اتصال های ماژول گیرنده 433 حافظه دار

سلام دوست عزیز
    قطب منفی باطری به گراند وصل میشه و پایه منفی بقیه ی قطعات هم به گراند وصل خواهند شد.
    طبق اطلاعات صفحه خرید پایه LR همون کاری رو انجام میده که سوییچ روی برد انجام میده و برای مواقعی استفاده میشه که شما بخاهید با یک میکرو، ماژول رو کنترل کنید. پایه ی TX هم برای مواقعی هست که بخاهید با میکرو کار کنید.
    فقط حتما یک دیود هرزگرد برای آرمیچر قرار بده.( پایه ی آند دیود به پایه ی منفی آرمیچر و کاتود دیود به پایه ی مثبت آرمیچر وصل بشه)

دیدگاه

سلام مجدد
      ممنون از راهنماییتون
      باز هم به یک مشکل برخوردم
      اگر ممکنه در مورد نحوه اضافه کردن دکمه های ریموت هم راهنمایی بفرمایید

وقتی دکمه ریموت رو میزنم ال ای دی خود گیرنده روشن میشه اما هیچ ولتاژی توی چهار پایه گیرنده دریافت نمیشه
      در حال حاضر وقتی باتری متصل هست وقتی شستی رو نگه میدارم led rf
      روشن میشود دفعه اول درحالی نگهش داشته بودم طبق اموزش صفحه محصول
      دکمه ریموت رو زدم
      بعدش وقتی دوباره شستی رو نگه میدارم rf خاموش میشه و هر بار که دکمه های ریموت رو میزنم چشمک میزنه ولی هیچ ولتاژی در پایه های d1234 گیرنده نمیاد
      جالب اینجا بود من فقط برای یک دکمه ربموت اینکار رو انجام دادم اما الان تمام دکمه های های ریموت میتونن rf رو روشن کنن!
      گیرنده رو بدون جامپر استفاده کردم

دیدگاه

اصلا سر در نمیارم
        ابتدا میخواستم با یک لامپ یک وات کاردستی این ریموت رو تست کنم ولی وقتی لامپ مثبت لامپ رو به کانال و منفیش رو به گراند وصل میکنم کلا ولتاژ اون کانال صفر میشه
        در حالت عادی از همه کانال ها ولتاژ دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط daryooosh نمایش پست ها
          سلام دوست عزیز
          قطب منفی باطری به گراند وصل میشه و پایه منفی بقیه ی قطعات هم به گراند وصل خواهند شد.
          طبق اطلاعات صفحه خرید پایه LR همون کاری رو انجام میده که سوییچ روی برد انجام میده و برای مواقعی استفاده میشه که شما بخاهید با یک میکرو، ماژول رو کنترل کنید. پایه ی TX هم برای مواقعی هست که بخاهید با میکرو کار کنید.
          فقط حتما یک دیود هرزگرد برای آرمیچر قرار بده.( پایه ی آند دیود به پایه ی منفی آرمیچر و کاتود دیود به پایه ی مثبت آرمیچر وصل بشه)
          به نظرتون ممکنه مشکل از باتری قلمی باشه؟
          میشه از چندتا باتری سکه ای یا قلمی به صورت متوالی استفاده کرد؟
          چه باتری ای مناسبه؟

جالبه برام بدون لامپ ولتاژ دارم ولی با اون نه! بدون مصرف کننده تمام کانال ها درست کار میکنن

دیدگاه

سلام کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟
            بخش تماس فروشگاه هم ارجاع کردن به انجمنمیترسم کلا ماژولی که برام فرستادن ایراد داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir1867 نمایش پست ها
              بخش تماس فروشگاه هم ارجاع کردن به انجمنمیترسم کلا ماژولی که برام فرستادن ایراد داشته باشه
              up...
              دوستان کسی آیدی مدیر فروشگاه رو داره ؟
              متاسفانه اصلا بخش نظرات پاسخگو نیستن
              کسی میدونه چکار باید کنم؟
              ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir1867 نمایش پست ها
                سلام
                اولا شما با جامپر تست کن. چون وقتی جامپر وصل نباشه شما تا زمانی رو خروجی های ولتاژ داری که دکمه روی فرستنده فشرده باشد و به محض رها کردن دکمه ی فرستنده ولتاژ خروجی ها صفر خواهد شد ولی با حظور جامپر شما وقتی یک بار دکمه فرستنده رو فشار میدید و رها میکنید روی خروجی ولتاژ قرار میگیره و با فشردن و رها کردن دوباره ولتاژ خرجی صفر خواهد شد. (در حالت بدون جامپر امکان داره شما متوجه روشن یا خاموش شدن لامپ نشی)
                دوما به احتمال زیاد شما باید ار ریموت های ۴ کاناله خود فروشگاه برای فرستنده استفاده کنی .
                سوما. شما باید پایه ی LR رو با یک مقاومت ۱۰ کیلو به مثبت باطری وصل کنی.
                چهارما. زمانی که شما یکی از دکمه های یک ریموت چهار کاناله (چهار دکمه داره) رو روی گیرنده ذخیره مکنید (به اصطلاح learn میکنید) کد شناسایی اون ریموت روی گیرنده ذخیره خواهد شد و پس از اون همه ی دکمه های ریموت برای گیرنده قابل شناسایی هستند. حالا هریک از دکمه های ریموت چهار کاناله یکی از خروجی های گیرنده رو کنترل میکند.
                پنجما: شما نمیتونی آرمیچر رو مستقیما با این ماژول راه اندازی کنی (به دلیل اینکه آرمیچر جریان زیادی مصرف میکنه و این ماژول قادر به دادن جریان کافی نیست و در نتیجه ماژول خراب خواهد شد). برای راه اندازی آرمیچر شما باید از یک بافر ترانزیستوری استفاده کنی. برای آشنایی به این لینک مراجعه کن .

نکته اضافی: کدی که از طرف فرستنده ارسال میشه (برای ریموت چهار کاناله) شامل دو بخش به صورت زیر هست:

شماره بیت ۲۲−۲۳ ۰−۲۱
                تعدا بیت ۲ ۲۲
                نام شماره دکمه کد شناسایی ریموت
                شما هنگامی که ریموت رو روی گیرنده ذخیره میکنید در واقع کد شناسایی رو ذخیره میکنید که برای همه ی دکمه های رو ی یک ریموت یکسان هست. کد مربوط به دکمه های یک ریموت تنها در قسمت شماره دکمه تفاوت دارد. هرچه که تعداد دکمه های روی ریموت افزایش پیدا کنه به تعداد بیت های بخش شماره دکمه افزوده میشه و از تعداد بیت های کد شناسایی ریموت کم میشه.
                جدیدترین ویرایش توسط daryooosh; ۱۱:۰۰ ۱۴۰۱/۰۸/۱۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X