اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه دفع کننده پرندگان مدلdh600

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه دفع کننده پرندگان مدلdh600

با سلام خدمت دوستان و متخصصین عزیزدوستان قراره چهار عدد دستگاه اولتراسونیک فراری دهنده پرندگان مدلdh600نصب کنم. این دستگاه ها کهنه هستند و خیلی وقت هست در انبار نگهداری میشوند. هر دستگاه تعدادی خروجی برای نصب اسپیکرهای اولتراسونیک داره. حالا سوالی که برام پیش اومده این هست که با توجه به اولتراسونیک بودن دستگاه من چجوری اینها رو تست کنم که بینم سالم هستند یا خیر؟ منظورم این است که چجوری مطمئن بشم دستگاه کار می*کنه و امواج اولتراسونیک تولید میکنه
    با تشکر از شما

جدیدترین ویرایش توسط Dr_Mohammad_P; ۰۹:۱۶ ۱۴۰۱/۰۸/۰۸.

پاسخ : دستگاه دفع کننده پرندگان مدلdh600

نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و متخصصین عزیزدوستان قراره چهار عدد دستگاه اولتراسونیک فراری دهنده پرندگان مدلdh600نصب کنم. این دستگاه ها کهنه هستند و خیلی وقت هست در انبار نگهداری میشوند. هر دستگاه تعدادی خروجی برای نصب اسپیکرهای اولتراسونیک داره. حالا سوالی که برام پیش اومده این هست که با توجه به اولتراسونیک بودن دستگاه من چجوری اینها رو تست کنم که بینم سالم هستند یا خیر؟
    با تشکر از شما

درود،
    نیازی به تجهیزات پیشرفته و گران نیست.
    کافیه نرم افزار ultra sound detector را
    روی گوشی خود نصب کنید.
    این نرم افزار قابلیت تشخیص صدا های فراصوت
    تا حدود ۵۰ کیلو هرتز ( بسته به مدل گوشی بالاتر
    یا پایین تر است ) را خواهد داشت.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
      درود،
      نیازی به تجهیزات پیشرفته و گران نیست.
      کافیه نرم افزار ultra sound detector را
      روی گوشی خود نصب کنید.
      این نرم افزار قابلیت تشخیص صدا های فراصوت
      تا حدود ۵۰ کیلو هرتز ( بسته به مدل گوشی بالاتر
      یا پایین تر است ) را خواهد داشت.
      سپاس فراوان از شما. نصب کردم ولی حس میکنم قابلیت اطمینان پایینی داره . چون یه دستگاه اتوی صورت درما اِف اولتراسونیک روشن کردم هیچ تغییری روی صفحه موبایل ندیدم. اگر روش ساده تر و در دسترس تری هم دارید بازم بگید . ممنونم
      جدیدترین ویرایش توسط Dr_Mohammad_P; ۰۱:۰۰ ۱۴۰۱/۰۸/۰۷.

دیدگاه

درود ، خروجی بخش آمپلی فایر را با اسیلوسکوپ ببینید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
          درود ، خروجی بخش آمپلی فایر را با اسیلوسکوپ ببینید.
          متاسفانه اسکوپ ندارم

دیدگاه

سپاس فراوان از شما. نصب کردم ولی حس میکنم قابلیت اطمینان پایینی داره . چون یه دستگاه اتوی صورت درما اِف اولتراسونیک روشن کردم هیچ تغییری روی صفحه موبایل ندیدم. اگر روش ساده تر و در دسترس تری هم دارید بازم بگید . ممنونم
            اتفاقا خود بنده بار ها برای آزمایش مدارات دفع
            حیوانات موذی و همینطور آزمایش مدارات فرستنده
            التراسونیک از این نرم افزار استفاده کردم.
            احتمالا میکروفون گوشی مورد استفاده شما امواج
            فرا صوت را فیلتر میکند.
            با یک گوشی دیگر امتحان کنید، اگر باز هم موفق نشدید،
            مداری ساده برای تشخیص امواج فراصوت دارم که اگر
            تمایل دارید، میتوانم قرار دهم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
              اتفاقا خود بنده بار ها برای آزمایش مدارات دفع
              حیوانات موذی و همینطور آزمایش مدارات فرستنده
              التراسونیک از این نرم افزار استفاده کردم.
              احتمالا میکروفون گوشی مورد استفاده شما امواج
              فرا صوت را فیلتر میکند.
              با یک گوشی دیگر امتحان کنید، اگر باز هم موفق نشدید،
              مداری ساده برای تشخیص امواج فراصوت دارم که اگر
              تمایل دارید، میتوانم قرار دهم.
              سپاس فراوان از شما
              بله ممنون میشوم. البته هدف بنده بیشتر این هست که اول ببینم آیا دستگاه دفع کننده پرندگان کار میکند یا خیر و در وهله دوم فرکانس خروجی چند کیلوهرتز هست و آیا در محدوده امواج فراصوت قرار میگیرد یا خیر

دیدگاه

سپاس فراوان از شما
                بله ممنون میشوم. البته هدف بنده بیشتر این هست که اول ببینم آیا دستگاه دفع کننده پرندگان کار میکند یا خیر و در وهله دوم فرکانس خروجی چند کیلوهرتز هست و آیا در محدوده امواج فراصوت قرار میگیرد یا خیر
                طبیعتاً هر صدایی که از آستانه شنوایی انسان بالاتر
                باشد، فراصوت محسوب میشود.
                با این مدار میتوان امواج فراصوت را تشخیص داد:
                https://www.homemade-circuits.com/ul...m-circuit/amp/
                بهتر است هنگام آزمایش، صدای مزاحم محیطی وجود
                نداشته باشد.

دیدگاه

[QUOTE=Dr_Mohammad_P;746399]با سلام خدمت دوستان و متخصصین عزیزدوستان قراره چهار عدد دستگاه اولتراسونیک فراری دهنده پرندگان مدلdh600نصب کنم. این دستگاه ها کهنه هستند و خیلی وقت هست در انبار نگهداری میشوند. هر دستگاه تعدادی خروجی برای نصب اسپیکرهای اولتراسونیک داره. حالا سوالی که برام پیش اومده این هست که با توجه به اولتراسونیک بودن دستگاه من چجوری اینها رو تست کنم که بینم سالم هستند یا خیر؟ منظورم این است که چجوری مطمئن بشم دستگاه کار می*کنه و امواج اولتراسونیک تولید میکنه
                  با تشکر از شما

سلام.
                  فکر کنم از پیزو بتوانید برای خروجی ها استفاده کنید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دیدگاه

حدود پانزده سال قبل به علت مشکلات زیادی که کفترهای چاهی در انبار ما ایجاد کرده بودند این دستگاه رو نصب کردیم . بعد از مدتی متوجه شدیم همه پرسنلی که تا فاصله 30 متری دستگاه در حال کار هستند اگر مدت طولانی در محل بمانند در ناحیه پشت سر احساس درد می کنند . ضمنا" دستگاه صوت را در فرکانس های مختلف پخش میکنه که قسمتی از آن توسط گوش انسان قابل شنیدن هست که بسیار هم آزار دهنده هست
                    نتیجه استفاده از این دستگاه این شد که بعد از چند ماه صدای دستگاه برای کفترها عادی شد طوری که خیلی راحت با چشمان بسته چرت میزدن . الان در اثر فضله کفترها گرفتاری جدیدی به نام مگس کفتر پیدا کردیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 901878 نمایش پست ها
                      حدود پانزده سال قبل به علت مشکلات زیادی که کفترهای چاهی در انبار ما ایجاد کرده بودند این دستگاه رو نصب کردیم . بعد از مدتی متوجه شدیم همه پرسنلی که تا فاصله 30 متری دستگاه در حال کار هستند اگر مدت طولانی در محل بمانند در ناحیه پشت سر احساس درد می کنند . ضمنا" دستگاه صوت را در فرکانس های مختلف پخش میکنه که قسمتی از آن توسط گوش انسان قابل شنیدن هست که بسیار هم آزار دهنده هست
                      نتیجه استفاده از این دستگاه این شد که بعد از چند ماه صدای دستگاه برای کفترها عادی شد طوری که خیلی راحت با چشمان بسته چرت میزدن . الان در اثر فضله کفترها گرفتاری جدیدی به نام مگس کفتر پیدا کردیم
                      درود بر شما. اتفاقا توی یکی از فروم های خارجی همین سوال رو مطرح کردم و جالبه یکی دقیقا همین جواب شما رو داد و نوشت ما نهایتا مجبور شدیم از یه جغد پلاستیکی برای فراری دادن مرغ های دریایی توی یک میدان نفتی در خلیج مکزیک استفاده کنیم

دیدگاه

اکثر حیوانات دارای سطح هوش اولیه ایی هستند که بعد از عکس العمل غریزی انها بکار گرفته میشود پس حیوان به غرایب و تازگی عکس العمل و به تکرار عادت هر سیستمی نصب کنید حیوان پس از ازمون خطا و عادت شروع به عادی سازی میکنه پس به صورت دوره ایی به قول دوستان از صدا عروسک و فلاش نور و غیره دوره ایی استغاده نمایید تا حیوان به مرحله عادت و ذخیره تجربه نرسه تقریبا بعد چند ماه دوباره ریست میشه مثل مترسک مزرعه دارها با وزش باد قوطی ها اویزان صدا و پیراهن پاره تکانی شبیه انسان و حیوان رو میترسونه و تا کشت بعدی مترسک جمع اوری و حیوان به مرحله عادت نمیرسه و حافظه اشکامل پاک که نه ولی درگیریش خیلی کم میشه و سال بعد روز از نو ترس از نو پیشنهاد من به شما استفاده دوره ایی از تجهیزات و ادواته قدیما با پیچوندن نوار وی اچ اس به سه تا هدف میرسیدن البته با کمک باد و نور خورشید انعکاس تصادفی حرکت و صدا اما الودگی محیطی و زشتی نوار وی اچ اس از عوارض ان بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidssm نمایش پست ها
                          اکثر حیوانات دارای سطح هوش اولیه ایی هستند که بعد از عکس العمل غریزی انها بکار گرفته میشود پس حیوان به غرایب و تازگی عکس العمل و به تکرار عادت هر سیستمی نصب کنید حیوان پس از ازمون خطا و عادت شروع به عادی سازی میکنه پس به صورت دوره ایی به قول دوستان از صدا عروسک و فلاش نور و غیره دوره ایی استغاده نمایید تا حیوان به مرحله عادت و ذخیره تجربه نرسه تقریبا بعد چند ماه دوباره ریست میشه مثل مترسک مزرعه دارها با وزش باد قوطی ها اویزان صدا و پیراهن پاره تکانی شبیه انسان و حیوان رو میترسونه و تا کشت بعدی مترسک جمع اوری و حیوان به مرحله عادت نمیرسه و حافظه اشکامل پاک که نه ولی درگیریش خیلی کم میشه و سال بعد روز از نو ترس از نو پیشنهاد من به شما استفاده دوره ایی از تجهیزات و ادواته قدیما با پیچوندن نوار وی اچ اس به سه تا هدف میرسیدن البته با کمک باد و نور خورشید انعکاس تصادفی حرکت و صدا اما الودگی محیطی و زشتی نوار وی اچ اس از عوارض ان بود
                          درود بر شما
                          بله کاملا درسته. ولی ما باید حتماپ رندگان رو از محل دور کنیم. چون به شدت به تجهیزات ابزار دقیق و محوطه ادوات برقی و ابزاردقیقی آسیب رسوندن.
                          دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنیم که پرندگان نیان و از محل دور بشن
                          دوستان عزیز آیا راه حل موثری سراغ دارید؟
                          د

دیدگاه

درود بر شما
                            بله کاملا درسته. ولی ما باید حتماپ رندگان رو از محل دور کنیم. چون به شدت به تجهیزات ابزار دقیق و محوطه ادوات برقی و ابزاردقیقی آسیب رسوندن.
                            دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنیم که پرندگان نیان و از محل دور بشن
                            دوستان عزیز آیا راه حل موثری سراغ دارید؟
                            د
                            دوست عزیز
                            برای مشکل سازگاری پرندگان و جوندگان ( مثل موش ) با امواج مافوق صوت معمولا شدت و فرکانس این امواج را در محدوده مشخصی به صورت رندم تغییر میدهند ....هر چقدر میزان این تغییرات بیشتر باشد امکان سازگاری کمتر میگردد ...مثلا چند فرکانس با شدت متغیر را در نظر بگیرید که به صورت رندم توسط سیستم انتخاب گردد .... از این روش در فراری دادن پرندگان از اطراف فرودگاهها و موش از اطراف سیلوهای غلات به طور موفیت آمیز استفاده شده است ....
                            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                              دوست عزیز
                              برای مشکل سازگاری پرندگان و جوندگان ( مثل موش ) با امواج مافوق صوت معمولا شدت و فرکانس این امواج را در محدوده مشخصی به صورت رندم تغییر میدهند ....هر چقدر میزان این تغییرات بیشتر باشد امکان سازگاری کمتر میگردد ...مثلا چند فرکانس با شدت متغیر را در نظر بگیرید که به صورت رندم توسط سیستم انتخاب گردد .... از این روش در فراری دادن پرندگان از اطراف فرودگاهها و موش از اطراف سیلوهای غلات به طور موفیت آمیز استفاده شده است ....
                              سپاس فراوان از شما
                              بنده این هفته دستگاه را نصب کردم و همان اپلیکیشن Ultrasound detector را روی یک گوشی قدیمی که میکروفن آن امواج را فیلتر نمیکرد تست کردم و خروجی دستگاه درست بود.

ولی متاسفانه شدت و توان سیگنال خروجی خیلی ضعیف هست. به نظر شما جوری میتونم خروجی رو تقویت کنم؟
                              عکس بورد دستگاه رو هم میذارم همینجا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X