اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کنترل دور موتورdc ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار کنترل دور موتورdc ؟

با سلام . من یه موتورdc دارم که قراره تو 2 حالته ماکزیمم دور (بدون مدار کنترل دور ) و توی حالت دور کم که این دور کم توسط سیگنال pwm برای موتور ایجاد میشه دور اون رو کنترل کنم . موتور فوق در ماکزیمم دور 10 آمپر جریان می کشد و لحظه راه اندازی 20 آمپر جریان می کشد .هزینه ساخت و قطعات این برد حتما بایستی زیر 800 تومان شود لطفا یه مدار خوب و ارزون پیشنهاد دهید

پاسخ : مدار کنترل دور موتورdc ؟

باسلام.دوست عزیز
    منظور از800 تومان همون 800 هزار تومنه دیگه؟
    درضمن ولتاژ موتور مشخص نشده- همچنین موتورهای DC هنگام روشن شدن تاچندین برابر جریان میکشند.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نه 800 تا تک تومانی موتور هم با ولتاژ 12v کار می کنه

دیدگاه

درایور شما خیلی بیش از 800 تومن درمیاد !!!

یک دورسنج نوری بساز و از شافت خروجی دورشو اندازه بگیر.باز هم بیش از 800 تومن میشه .

حتی LCD یا 7seg شما ( یا هرچیزی که بتونه دور رو برای شما بنویسه ) بیش از 800 تومن میشه !!

حالا چرا 800 ؟؟ :eek: :eek:

دیدگاه

لطفا بگویید معایب مدار زیر چیست ضمنا من نیازی به نمایشگر ندارم
          http://www.4shared.com/file/81466805/6babdf29/PWM.html

دیدگاه

پس با چی میخواهید دور را بسنجید؟ لطفا کامل توضیح دهید

در ضمن اون IRF511 که در این مدار بکار برده بیش از 2500 تومن است .

شما دورسنج میخواهید یا مدار کنترل دور ؟

دیدگاه

8 میلیون میگیرم و مدارشو بهتون میدم
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

دور قرار نیس سنجیده بشه فقط موتور تو دو حالت تند وکند قراره کار کنه که اونم بعد از بستن مدار و پیدا کردن duty cycle مناسب fix میشه ضمنا این یه مدار (مدار با 555) نمونه هس که گذاشتم وفکر می کنم اگه قرار به ساحت تعداد زیاد از این برد باشه قیمت خیلی پایین میاد ضمنا 800 تومان قیمت هدف گذاشته شده جهت این کار از طرف متقاضی است نه قیمت کارشناسی ! با توجه به همه این صحبتها لطفا مدار با 555 را چک کنید واز لحاظ عملی بودن بررسی فرمایید.

دیدگاه

باسلام. آی سی 555 بعنوان آیسی PWM جهت کاربرد عملی وصنعتی مورد اطمینان نیست بخصوص اینکه ورودی سنسور جریان هم ندارد.
                  ضمن اینکه پیک جریان خروجی 555 برای درایو نمودن 4 عدد ماسفت کافی نیست .سری UC 3842,43,44,45 جهت این کار مناسب میباشند.
                  بهمراه درایور خروجی برای 4 ماسفت
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

کلا به نظر شما اگر بخواهم فقط از موتور توی 2 دور ثابت که البته یکیش ماکزیمم دور اون هس استفاده کنم از چه روشی برم بهتره . که ارزونترین روش ممکنه باشه وعملی هم باشه. همچنین اگر قرار شد که مدارکنترلر کامل باشه یعنی دقیقا متناسب با دما دور موتور کم و زیاد بشه اونوقت میکروی 8 پایه ای سراغ دارین که هم pwm داشته باشه هم یک کانال A/D؟

دیدگاه

آقا چی شد؟

دیدگاه

سلام
                        اصلا سوالتون مفهوم نیست ،اگه نه جوابتون رو میدادم

دیدگاه

دوستان ایشون یه موتور 12 ولت DC میخواد راه بندازه، نه یه موتور غول بیابونی، با همون 555 هم میشه ولی در مورد موتور DC باید بدونی که تعداد دور موتور DC وابسته با بارشه و هر چی بیشتر بهش فشار بیاری کند تر میشه، که فکر نکنم برای شما مهم باشه. نقشه مدار رو هم لطفا تو سرور خود سایت بذارید تا آدم حوصله کنه بهش نگاه بندازه.
                          http://www.ecapic.ir/
                          من که dialup حوصله دانلود 300 کیلو فایل رو ندارم.
                          بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X