اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کالیبره کردن اسیلاتور داخلی M48 جهت ارتباط سریال دقیق تر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کالیبره کردن اسیلاتور داخلی M48 جهت ارتباط سریال دقیق تر

با سلام به دوستان،
    در یک پروژه ای از دو عدد Mega48 که از طریق usart ارتباط سریال دارند ، استفاده میآ‌کنم. baud rate را روی 4800 تنظیم کرده ام.
    مشکلی مه در Mega48 وجود دارد این است که تولرانس اسیلاتور کالیبره شده داخلی 10%-/+ می باشد. این باعث می شود که ارتیاط سریال من در بعضی از آی سی ها که پروگرام می کنم با هم از لحاظ سرعت تطابق نداشته باشد. آیا راهی نرم افزاری بدون اضافه کردن هرگونه سخت افزار جهت کالیبره کردن یا نزدیک کردن این دو فرکانس داخلی ( دستکاری OSCCAL ) و تصحیح ارتباط وجود دارد یا خیر؟
    :eek:

پاسخ : کالیبره کردن اسیلاتور داخلی M48 جهت ارتباط سریال دقیق تر

سئوالم انقدر خفن بود که هیچکس جوابی براش نداشت؟ oo:

دیدگاه

با تجربه ی من اسیلاتور داخلی AVR ها دقتشون اونقدر هست که باعث این خطا نشوند
      به نظرم اشکال از جای دیگه است.
      بیشتر توضیح بدید. مثلا خطا چطور ظاهر میشه
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

اطلاعات اشتباه روی صفحه نمایش ظاهر میشه.
        من قبلاً همین برنامه رو با Mega8 نوشتم و به خوبی جواب داده . البته دقت اسیلاتور داخلی M8 برابر 3%-/+ هستش.
        اما چون حجم برنامه در M8 زیر 50% بود ، تبدیلش کردم به M48. الان من وقتی M48 با هم مچ نیستند و یکی دیگه آی سی پروگرام میکنم و روی برد میذارم اونوقت ارتباط درست میشه. دوستی میگفت به خاطر اینه که یه اسیلاتور تولرانس در جهت مثبت میره و یکی در جهت منفی و این باعث اختلاف بین دو میکرو میشه. نمی دونم چقدر این موضوع صحت داره؟ :cry:

دیدگاه

به نظر من مشکل در پروتکل ارسال دریافت شماست. تابحال بخاطر این خطاها اشتباهی در ارتیاط سریال بوجود نیومد.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X