اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لیست دستورات avr-GCC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لیست دستورات avr-GCC

سلام
    من از قدیم با بسکام برنامه می نوشتم ولی الان دیگه می خوام با c برنامه بنویسم
    AVR Studio و ٌWinAVR رو گرفتم و یکمی هم بلدم اما یک شرح از دستوراتی رو که میشه نوشت و همچنین غالب اونها رو می خواستم
    مثلا شما در بسکام رو هر دستوری F1 میزنی روش کلی استفاده از اون دستور رو نوشته، آیا مقاله و یا کتابی در این زمینه هست که در مورد کلیه دستوراتی رو که ساپورت میکنه، توضیح داده باشه

تاکید میکنم اصلا با کدویژن کاری ندارم

Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

پاسخ : لیست دستورات avr-GCC

اتفاقا من هم همین قصدو دارم .
    یه سری توضیحات اینجا هست که امیدوارم با کمک دوستان کامل تر هم بشه .

دیدگاه

کتابخانهً استاندارد C که با avr-gcc هماهنگی دارد avrlibc هست
      avrlibc به همراه Winavr موجود است ( در دایرکتوری include اگر درست یادم مونده باشه! )

توضیحات در مورد این کتابخانه را در اینجا مطالعه کنید

توضیحات در ویکی هم به مرور و با کمک شما دوستان کاملتر خواهند شد
      چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

والا من که دوروزه دارم با این ور میرم، جز اینکه اعصابم خورد شد تا بتونم دو خط برنامه بنویسم چیزی عایدم نشد
        باور کن یک پروژه بود با اسمبلی AVR نوشتم اینقدر اعصابم بهم نریخت

باید یک پات تو برنامه باشه یکپات تو اینترنت قاطی صدتا وب سایت تا بفهمی مثلا فلان دستور چه شکلیه

جالبترش دیباگرشه، پیغام میده کی رو باید بیاری ترجمه کنی ببینی این چی چی میگه

نرم افزار به این بزرگی نوشتن یک دونه Help براش نذاشتن دلشون به این خوشه که Open Source
        من ترجیح میدم با همون بسکام خنگ خودم برنامه بنویسم، بذار حجمش بیشتر شه عوضش اعصابم راحته

شهریار
        Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

در مورد GCC که افراد با تجربه تر و وارد تر از من هستند جواب میدن.
          میشه بپرسم چرا اصلا باکدویزن کاری ندارید؟ منظورم این نیست که برید دنبالش، میخوام بدونم چه چیز باعث شده که این تصمیم رو بگیرید قول میدم بحث هم نکنم با شما سر این موضوع :smile:
          از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
          هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
          اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
          اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

مسلما کار کردن با Gcc برای شروع کار کمی سخته . من هم avr رو با gcc شروع کردم .چند ماه فقط با gccبرنامه مینوشتم تا کمی قلق کار دستم اومد .
            پیشنهاد میکنم برنامه نویسی با C رو با GCC شروع نکنید . کمی دلسرد میشید .
            تجربه نشون داده از لحاظ speed optimizing کامپایلر win avr یکی از ضعیف ترین هاست و همینطور size optimizing .. خودتون میتونید امتحان کنید به کار بردن یه دستور printf توی gcc چند درصد از حجم یک mega8 رو میگیره و با کدویژن مقایسه کنید . (در صورتی که این مشکل حل شدنیه )
            به همین دلیل برای شروع gcc پیشنهاد نمیشه . وقتی با gcc کار کنید که به همه چیز Avr و C مسلط باشید تا وقتتون صرف رفع مشکلات احتمالی نشه .
            That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

من هم یه زمانی عشقم Code vision بود .
              اما الان این Eclipse و Winavr اساسی فاز میدن.
              همین مرتب کردن کد ها کلی وقتم رو میگرفت تو کدویژن.
              الان با یه ctrl+shift+F همه چیز حله.
              یا مسلن ایست توابع و ... با یه Ctrlspace میاد .
              یاد .NET افتادم یه لحظه :biggrin:
              این مساله بخصوص تو حلقه های تو در توی for و if و ... تو C خیلی اعصاب میزنه.
              اما این eclipse خیلی فاز داره میده. خدا عاقبت بخیرشون بکنه سازندگانش رو :nice:
              آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

(دل ما به Open-Source خوشه) لیست دستورات avr-GCC

نوشته اصلی توسط شهریار
                نرم افزار به این بزرگی نوشتن یک دونه Help براش نذاشتن دلشون به این خوشه که Open Source
                من ترجیح میدم با همون بسکام خنگ خودم برنامه بنویسم، بذار حجمش بیشتر شه عوضش اعصابم راحته
                شهریار
                با سلام

شما میآ‌تونی با AVR-gcc کار نکنی، هیچ دلیل و اجباری هم وجود نداره! هیچ برنامه open-source ی هم نذر نکرده که به همه کمک کنه! سازنده یک برنامه کد-باز اگر عشقش کشید براش راهنما میآ‌نویسه اگر هم عشقش نکشید براش نمیآ‌نویسه! اصلا هم نظر کاربرانی که باهاش حال نمیآ‌کنند و برایش وقت نمیآ‌گذارند، برایش مهم نیست! کاملا هم دلش به برنامه خودش خوشه و به اون علاقه داره

البته هزاران راهنما برای این برنامه وجود داره!
                شما هم بهتره با این دید که نسبت به برنامهآ‌های کدباز داری، کمتر سراغ این برنامهآ‌ها بری! با همون بسکام یا کدویژن کار کن حالشو ببر!
                من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

manian جان نمیخوای بگیری کتکش بزنی؟ :smile:
                  این دوست عزیزمون که خودش اعتراف کرده اعصابش خورد بوده، معمولا آدم اعصابش که خورد هست گاهی زود قضات میکنه و حرف عجولانه هم میزنه، بنده خدا حق داره خوب، مستقیثم از بیسیک اومده سراغ AVR-GCC معلوم هست اینجوری اعصابش خورد میشه، شما درکش کن.

اگر لطف کنی و از بین این هزاران راهنما 10تاش رو که برای یک تازه کار مناسب هست رو معرفی کنی یا اینکه نحوه دسترسی به این هزاران راهنما رو توضیح بدی باعث میشی این دوستمون هم کم کم راه بیوفته و بعد از مدتی نظرش در مورد این برنامه عوض بشه و احتمالا بعد از مدتی با شما هم عقیده هم بشه و به امثال خودش کمک کنه. اینجوری هم کار رو راه انداختی هم رابطه دوستانه رو فوی تر کردی.
                  از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                  هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                  اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                  اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                  شاد و موفق باشید

دیدگاه

امیدوارم اینها مفید واقع بشن :

یک ، دو ، سه ، چهار ، پنج ، شش ، هفت

نحوه دسترسی به این هزاران راهنما

مهمتر از همهً اینا خواستن خود برنامهآ‌نویس هست !

:smile:
                    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

شهریار جان من خودم با Winavr کار نکردم ولی یکم که توی اینترنت گشتم حقیقتا منبع برای یادگیری خوب هست، شما هم بگرد حتما چیزایی که کم کم راه بنداره کارت رو به دست میاری، فکر کنم اینجا هم برای کسانی که تازه میخواند شروع کنند :
                      http://www.users.on.net/~symes/CwithAVR/IntrotoCwithAVR.htm
                      موفق باشی
                      شاد و موفق باشید

دیدگاه

ببخشید بنده یه سوال داشتم تو این WinAvr.من همراه Avr studio نصب کردم. یه برنامه کوچیکم تو Winavr نوشتم ولی بهtimer_enable_int گیر میده میگه undefined reference .مگه این تابع جزء خود کامپایر نیست؟ باید واسش کد منبع گذاشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m_b_mofidi
                          ببخشید بنده یه سوال داشتم تو این WinAvr.من همراه Avr studio نصب کردم. یه برنامه کوچیکم تو Winavr نوشتم ولی بهtimer_enable_int گیر میده میگه undefined reference .مگه این تابع جزء خود کامپایر نیست؟ باید واسش کد منبع گذاشت؟
                          با سلام
                          با توجه به استاندارد بودن AVR-GCC (Winavr) کلماتی مانند timer_enable_int شناخته شده نیستند. در حقیقت این یک اشکال بزرگ در Code vision است که یک چنین چیزهایی رو به کامپایلرش اضافه کرده و اون رو از حالت استاندارد خارج کرده.
                          شما هم باید از توابع موجود در اینترنت استفاده کنی. که مطمئنا اسمهای مخصوص به خودش رو هم داره
                          جواد سعدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m_b_mofidi
                            با سلام

شما باید از کتابخانه های موجود در اینترنت برای راه اندازی تایمر ها استفاده کنی مانند : procyon avr library
                            جواد سعدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط j_sadi
                              با سلام
                              با توجه به استاندارد بودن AVR-GCC (Winavr) کلماتی مانند timer_enable_int شناخته شده نیستند. در حقیقت این یک اشکال بزرگ در Code vision است که یک چنین چیزهایی رو به کامپایلرش اضافه کرده و اون رو از حالت استاندارد خارج کرده.
                              شما هم باید از توابع موجود در اینترنت استفاده کنی. که مطمئنا اسمهای مخصوص به خودش رو هم داره
                              جواد سعدی
                              یه دنیا ممنون بابت اطلاعاتی که به دوستان میدید

ولی

این پست مال دو سال پیش هست :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X