اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتراسیون ماژول*ها با تغذیه مشترک و آمپلی فایر صوتی مشترک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتراسیون ماژول*ها با تغذیه مشترک و آمپلی فایر صوتی مشترک

ضمن سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
    من چند ماژول دارم که بدلایل محدودیت هزینه و فضا ترجیحا از یک تغذیه و یک آمپلی فایر قصد انجام دارم.

در تصویر ارسالی دقت بفرمایید، تغذیه ۱۲ ولت با رگولاتوری ۲ماژول ۵ولت ران میکند! وبا رگولاتوری ماژول ۹ولت را تغذیه میکند، و همزمان مستقیما ماژول آمپلی فایر را تغذیه میکند!
    این انتظارات از یک آداپتور و تقویت کننده*صدا یا چه نوعی شدنیست؟

اشکال جدی، هم در ولتاژ منبع مشترک و هم ورودی و خروجی مشترک آمپلی*فایر، نتیجتا نویز مستمر و اجرای کم*توات اصوات ماژول*های استندبای و خاموش، و گاها اوور ولتاژ ماژولها از مسیر برگشت.

هدف پین*های ورودی و خروجی صدا و تغذیه هر ماژول تاثیری بر سایر ماژول*ها ایجاد نکند!
    (ممنون میشم اگر ساده توضیح بدید یا روی کاغذ رسم کنید که دقیقا در چه مسیری و چه قطعاتی برای فیلترینگ و ایزوله کردن آنها انجام بدم که نویز و اختلال و به حداقل برسونم.)

جدیدترین ویرایش توسط baniii; ۱۸:۲۱ ۱۴۰۱/۰۸/۲۲. دلیل: افزودن لینک تصویر

پاسخ : فیلتراسیون ماژول*ها با تغذیه مشترک و آمپلی فایر صوتی مشترک

نوشته اصلی توسط baniii نمایش پست ها
    ضمن سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
    من چند ماژول دارم که بدلایل محدودیت هزینه و فضا ترجیحا از یک تغذیه و یک آمپلی فایر قصد انجام دارم.

در تصویر ارسالی دقت بفرمایید، تغذیه ۱۲ ولت با رگولاتوری ۲ماژول ۵ولت ران میکند! وبا رگولاتوری ماژول ۹ولت را تغذیه میکند، و همزمان مستقیما ماژول آمپلی فایر را تغذیه میکند!
    این انتظارات از یک آداپتور و تقویت کننده*صدا یا چه نوعی شدنیست؟

اشکال جدی، هم در ولتاژ منبع مشترک و هم ورودی و خروجی مشترک آمپلی*فایر، نتیجتا نویز مستمر و اجرای کم*توات اصوات ماژول*های استندبای و خاموش، و گاها اوور ولتاژ ماژولها از مسیر برگشت.

هدف پین*های ورودی و خروجی صدا و تغذیه هر ماژول تاثیری بر سایر ماژول*ها ایجاد نکند!
    (ممنون میشم اگر ساده توضیح بدید یا روی کاغذ رسم کنید که دقیقا در چه مسیری و چه قطعاتی برای فیلترینگ و ایزوله کردن آنها انجام بدم که نویز و اختلال و به حداقل برسونم.)

https://s24.picofile.com/file/845555...F2E623587.jpeg
    با سلام به شما ....روشی که در هارد دیسک ها ودر مانیتورها برای جلوگیری از انتقال نویز دیده شده ..کاربرد ،،فریت بید ،، در ورودی هر قسمت باشد...و دیگر
    اینکه خازن فیلتر بعد از پل دیود ..باید ظرفیت زیادی داشته باشد....و سطح زمین
    منبع تغذیه باید بزر*گ باشد و همه سیمهای مثبت* باید از یک نقطه گرفته شود ..وطول سیمها بلند نباشد

دیدگاه

سپاس از توضیحاتتون، فقط چند مورد و بیشتر توضیح میدین لطفا؛
      خازن فیلتر بعداز پل دیود، فکرکنم منظورتون داخل آداپتور هست، که آداپتور ۵آمپری بنظرتون برای این جریانها تخلیه میشه؟
      مشکل انسداد ولتاژ برگشتی که ماژول*های خاموش و فعال میکنه رو به چه یکسوکننده ای و کجا میتوان مسدود کرد؟
      هسته*ی فریت کجا موثرتره ؟در ورودی کابل ولتاژ به ماژولها باشه ویا کابل انتقال صدا به آمپلی فایر

دیدگاه

سپاس از توضیحاتتون، فقط چند مورد و بیشتر توضیح میدین لطفا؛
        خازن فیلتر بعداز پل دیود، فکرکنم منظورتون داخل آداپتور هست، که آداپتور ۵آمپری بنظرتون برای این جریانها تخلیه میشه؟
        مشکل انسداد ولتاژ برگشتی که ماژول*های خاموش و فعال میکنه رو به چه یکسوکننده ای و کجا میتوان مسدود کرد؟
        هسته*ی فریت کجا موثرتره ؟در ورودی کابل ولتاژ به ماژولها باشه ویا کابل انتقال صدا به آمپلی فایر
        با سلام و عرض وقت بخیر ....1....هسته فریت در ورو ی ولتاژ مثبت به هر ماژول .. داخل خود ماژول قرار دهید..2 . ..ورودی صوت ماژول امپلیفایر ..باید با سیم شیلد .وصل شود ...یعنی سیم روکش دار با سیم بافته شده دور سیم وسط .و سیم
        شیلد به منفی وصل می*شود./. ..3..خازن فیلتر داخل آداپتور... اگر شما اداپتور را .ساخته*اید که آنرا افزایش،دهید *..تا ۱۰ هزار میکرو ..در غیر اینصورت به اداپتور
        لازم نیست دست بزنید /..
        4....ولتاژ برگشتی را باید داخل خود هر قسمت خالی کرد
        ..اما ولتاژ برگشتی فکر نمی کنم وجود داشته باشه......
        جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۰:۲۳ ۱۴۰۱/۰۸/۲۳.

دیدگاه

کلیه کابلهای صوتی با منفی شیلد شده و منفی تمامی ماژولها بهم متصل شده.
          برای سیم ولتاژ همه مصرف کننده ها هم از سیم آداپتور فریت دار استفاده کردم. آداپتور ۵ آمپر قدرتمندی* هست، بازش نکردم هنوز.
          مورد ۴ رو میشه دقیقتر توضیح بدین!
          با یه دیود یا قطعه دیگر نمیشه که، مسیرهای ولتاژ و صوتی رو یکسو کرد که در جهت معکوس انتقالی صورت نگیره، وا این کاربرد چقدر معمول هسن؟
          جدیدترین ویرایش توسط baniii; ۰۰:۱۶ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴. دلیل: غلط املایی

دیدگاه

کلیه کابلهای صوتی با منفی شیلد شده و منفی تمامی ماژولها بهم متصل شده.
            برای سیم ولتاژ همه مصرف کننده ها هم از سیم آداپتور فریت دار استفاده کردم. آداپتور ۵ آمپر قدرتمندی* هست، بازش نکردم هنوز.
            مورد ۴ رو میشه دقیقتر توضیح بدین!
            با یه دیود یا قطعه دیگر نمیشه که، مسیرهای ولتاژ و صوتی رو یکسو کرد که در جهت معکوس انتقالی صورت نگیره، وا این کاربرد چقدر معمول هسن؟
            با سلام به شما....
            در باره قسمت آخر لازم نیست دیود یا قطعه دیگر اضافه کنید.......
            یکسو سازی نیاز نیست ..فقط میتوانید خازن ۱۰۰۰ میکرو فاراد د ر ورو ی پری امپلیفایر
            به همراه خازن ۱۰۰ نانو موازی با آن قرار دهید..

دیدگاه

مورد ۴ رو میشه دقیقتر توضیح بدین.////.......بهتر است در ورودی برق ۲۲۰ ولت منبع تغذیه از(، فیلتر لاین،) برای کاهش نویز استفاده شود ..
              ...اگر نویز وصدای غیر عادی بود بپرسید ...تا مشکل رفع شود ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X