اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل ماسفت با اردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل ماسفت با اردوینو

سلام دوستان من یک کد برای کنترل هویه گرداک با اردوینو نوشتم همه چیز عالی کار میکنه فقط مشکلم درایو کردن یه ماسفت برای کنترل المنت با اردوینو هست در ضمن با led خروجی pwmکد رو تست کردم و درست کار میکنه فقط مشکلم اتصال ماسفت به اردوینو هست لطفا اگر مدار مناسبسی دارید ضمیمه کنید با تشکر فراوان

پاسخ : کنترل ماسفت با اردوینو

ترانزیستورها هر ترانزیستور npn معمولی مثل 2n3904 - 2n2222 و غیره میتونن باشن
    دیود هم هر نوع دیود فست معمولی مثل 1n4148 هست .

معمولا هویه بوسیله pwm کنترل نمیشه ...** بوسیله فیدبک و هیسترزیس دما کنترل میشه
    جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۰۷:۱۵ ۱۴۰۱/۰۹/۱۱.

دیدگاه

فقط مهندس جان ورودی من 24ولته و اینکه نوع ماسفت رو هم می فرمایید؟

دیدگاه

هر چند برای ۲۴ ولت هم همین مقادیر کار میکنه منتهی ولتاژ گیت باید به زیر ۲۰ ولت محدود بشه وگرنه ماسفت میسوزه .

باید کلکتور TR3 با یک دیود زنر ۱۰ تا ۱۲ ولت سری بشه ( یعنی کلکتور بجای اتصال مستقیم با خط تغذیه به آند دیود زنر متصل میشه و کاتد زنر به خط تغذیه وصل میشه )

ماسفت بستگی به جریان مصرفی مد نظر شما داره معمولا ماسفتهای عمومی مثل IRF540, IRFZ44 ( برای جریانهای تا حدود ۵۰ آمپر ) یا ntd3055 و مشابهاتش ( برای جریانهای حدود ۱۰ آمپر ) قابل استفاده است .

مجددا خدمتتون میگم بعنوان هویه از pwm استفاده نمیشه .
        شما باید از فیدبک سنسور دما با چند درجه هیسترزیس استفاده کنید ( وگرنه دما اصلا قابل تنظیم نیست ... بسته به بار گرمایی که به هویه اعمال میشه دما کاملا متغیر میشه )

مدار پاورش همین مداره ، مدار کنترلش فیدبک منفی به شکل on-off هست .
        زمانی که دما زیر حد تنظیم شده است ماسفت on میشه ، وقتی به دمای مد نظر رسید off میشه ... باندازه هیسترزیس که دما افت کنه مجددا on میشه .

دیدگاه

سلام
          از گیت درایو های آماده نظیر TC4426/4427/4428 استفاده کنید، از ماسفت های سطح ttl هم میتونید استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X