ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2007/05/15
    135
    0

نوت بوک dell ساخت کدوم کشور بهتره؟

سلام:
    از نوت بوکهای دل ساخت کدوم کشور بهتره و چرا؟
    مالزی،فنلاند،ایرلند یاچین.
    سری ووسترو خوبه؟ دست گذاشتم روی مدل 1510 اش. اما نمیدونم مالزی خوبه، ایرلند یا فنلاندی؟ اگه اون کشوری که شما میگین تو اولویته گیرم نیومد بعدش به ترتیب دنبال ساخت کدوم کشورها بگردم؟ البته من واسه الان نمیخوام. کارم میکشه به بعد از عید اما چون در مورد خرید لوازم الکترونیکی بیش از حد وسواس دارم، از الان دنبال یه مدل خوب میگردم.ضمن اینکه پولم هم الان آماده نیست. اصلا روی برند خاصی تعصب داشته باشم؟ مثلا من الان گیر دادم به دل. نوت بوکهای دل خوبن یا نه؟ واسه همین کارای برقی و matlab و labvie و ... میخوام. دیدین که وقتی matlab رو نصب میکنین سرعت سیستم چقدر کم میشه(حداقل سیستم دسکتاپ من) میخوام یه چیزی باشه که با این چیزا خم به ابرو نیاره. البته میدونم همون 1510 ش هم 100 تا مدل داره. اما خب اکثرا رم بالای 1 گیگ و سی پی یو های دو هسته ای دارن.ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر-میثاق
    2006/08/18
    510
    0

پاسخ : نوت بوک dell ساخت کدوم کشور بهتره؟

سلام میثاق جان
    در مورد دل باید بگم که vostro 1510 گزینه خوبیه ، امکانات خوب با قیمت مناسب ، در مورد اینکه کدوم کشور بهتره من زیاد رو این گزینه حساسیت ندارم چون تکنولوژی مال امریکاست و فقط در کشورهای دیگه اسمبل میشه ساخت امریکا که بعید میدونم تو ایران باشه ولی مالزی وایرلند هم گزینه های خوبی هستن من خودم 1500 مالزی دارم و 1 ساله که خریدم وازش راضی هستم
    نکته قابل توجه که خیلی مهمه وزن نوت بوکه که اگه میخوای لبتاب رو با خودت همه جا حمل کنی به وزنش هم دقت کن لب تابهای دل سنگین هستن و با یه کیف دستی وشارژش و مخلفات حدود 4 کیلوییی میشه که سنگینه
    در این مورد همبگم که با برنامه های معمولی کم نمیاره و خیالت از این بابت راحت باشه همشونسی پی یو2 هسته ای دارن بارم بالا
    به نظر من 1310 بگیر که وزنش کمتره البته این فقط نظر شخصی منه

سونی هم جزو بهترین برندهاست و از نطر وزنی از دل سبکتره
    کمتر به سایت میام .....
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام دوستان
    ميثاق جان
    دوتا مونتاژ برا دل رو من ميشناسم.
    يكي مالزي و يكي سنگاپوره.
    اولي توزيع كننده ي آسياييه و دومي توزيع كننده ي اروپايي.
    هر دوشون خوبن. گرچه بعضي از فروشنده ها به بهانه ي سنگاپوري بودن پول بيشتري مي چاپن. ولي اين اصلا ملاك نيست.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2007/05/15
    135
    0

از پاسخهای هر دوتا تون ممنون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهرام
    نکته قابل توجه که خیلی مهمه وزن نوت بوکه که اگه میخوای لبتاب رو با خودت همه جا حمل کنی به وزنش هم دقت کن لب تابهای دل سنگین هستن و با یه کیف دستی وشارژش و مخلفات حدود 4 کیلوییی میشه که سنگینه
    به نظر من 1310 بگیر که وزنش کمتره البته این فقط نظر شخصی منه
    بهرام جان راستش خودمم اولش شدیدا نظرم روی همون 1310 ها بود اما میگن اون LCd های 13.3 اینچیاش یه کم باعث آزار میشه. راست و دروغش رو من خودم نمیدونم. چون خودم تا حالا 13.3 اینچی ندیدم که بخوامدر موردش نظر قاطعی بدم. آره 1310 حدود 1.8 کیلو وزن داره. بنظر شما 13.3 اینچ مشکل ساز نمیشه؟ میگم که تا دوهفته پیش روی 1310 ها خیلی تعصب داشتم. الان دیگه برام 1310 یا 1510 خیلی فرق نمیکنه. اگه LCD ش مشکلی نسازه مطمئنا اولین انتخاب من 1310 هست.
    راستی خاطرم از اینکه با هیچ نرم افزاری کم نمیاره راحت باشه دیگه. نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

ممنون.
    2007/05/15
    135
    0

راستی عابد جان من که اصلا تا حالا نمیدونستم سنگاپور هم دل میزنه. فکر کنم چون به گفته خودتون واسه اروپا میزنه توی ایران نمیاد. یا میاد و ما خبر نداریم؟ :eek:
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام
    من هر دو تا مدشو تو خود قائمشهر ديدم. دستم يكي سنگاپوريشو داره.
    در مورد 13.1 اينچي بايد بگم كه LCD ش اصلا مشكل ساز نيست. ولي كيبوردش چون يه كم خلاصه شده ست ، علاوه بر numpad يه سري دكمه هاي ديگه ش مثل pageup , pagdown , .... بصورت تركيبي با Fn قرار گرفتن. تازه خوبيش اينه كه هم كوچيكه و قابل حمل و هم سبك . البته نمي توني لپتاپ هاي خيلي پيشرفته اي تو اين سري (sub notebook) گير بياري ، ولي با امكانات سخت افزاري برابر اين سري گرونتره.
    من كه نيگم دل رو بيخيال شو. مگه اينكه مايه شو داشته باشي بري سري XPS شو بخري كه محشره ( هم خوشگله و هم خرسه)آ*
    نظر منو مي خواي asus و HPآ* رو پيشنهاد ميدم.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2007/05/15
    135
    0

ببخشید من هی پشت سر هم پست میدما؛ اما خب سوال دارم . چکار کنم دیگه؟ از شما نپرسم از کی بپرسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:
    دوتا سوال دیگه هم داشتم که ممنون میشم اگه پاسخ بدین:
    1- کنار فرکانس این cpu های دو هسته ای یه عدد دیگه هم مینویسن. مثلا T9300 یا T5870 یا... این عدد برای چیه و برای من که میخوام با نرم افزار هایی مثل Matlab,Labview و از اینا کار کنم تا چندش کفاف کار منو میده؟ مثلا T5870 کافیه ؟ یا اصلا این عددا فقط مدل هستن و بهتره که من باهاشون کاری نداشته باشم و ملاک فقط فرکانس CPUشه؟
    2- کنار مشخصات کارت گرافیک هم یه عدد دیگه مینویسن. مثلا کنار یه کارت 128 مگ که تا 1535 مگ میشه جایگزینش کرد مینویسن 8400 منظورم اینه که این عدد واسه چیه؟ واسه من توی چه رنجی باشه کافیه؟
    با تشکر-میثاق
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام
    خب ميثاق جان
    برا بررسي خصوصيات هر كدوم از اين شماره هايي كه به core 2 duo ها اختصاص داده شده ميتوني اينجا رو يه نگاهي بندازي:
    http://www.intel.com/products/processor_number/chart/core2duo.htm
    اينم ببين: 
    http://www.intel.com/products/processor_number/index.htm?iid=pn_det_c2d+tab_learn
    http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2

برا متلب و لب ويو هم نيازي به كارت گرافيك قوي نداري. اگه كاراتم با اين نرم افزارا خيلي سنگينه ميتوني يه cpu ي قوي تر بگيري.
    ولي يادت باشه اگه ميخواي يه لپتاپو بگيري فقط با متلب و لب ويو نميشه كاركني توش منظورم اينه كه پيش مياد كه يه اب و هوايي بخواي عوض كني بري سراغ بازي يا كارهاي 3D . پس به نفعته كه رو كارت گرافيكشم فكر كني . گرچه تاثيري رو متلب و لب ويو نداره.

مثلا کنار یه کارت 128 مگ که تا 1535 مگ میشه جایگزینش کرد مینویسن 8400 منظورم اینه که این عدد واسه چیه؟ 
    خب در مورد 8400 بايد بگم كه اين شماره اي كه به يكي از كارت هاي گرافيك nVidia نسبت داده شده مثل همون T7100 و ... اي كه به CPU داده ميشه نشون دهنده ي خصوصيات چيپست GPU ي كارت گرافيكته.
    در مورد 128 مگابايت و 1535 مگابايت (1024+511)* بايد عرض كنم كه به شماره ي اول dedicated memory ميگن كه بصورت turbocache از رم سيستم هم بصورت پويا استفاده ميكنه كه ميشه 1535 مگابايت كه البته رم سيستم هم بايد بالا باشه
    بعنوان مثال لپتاپ من در حالت توربو كش و رم 1 گيگابايتي ، در حالي كه 128 مگابايت حافظه ي مستقل رو خودش داره ، حافظه ش ميشه 511 مگابايت و با رم 2 گيگابايتي ميشه 895 مگابايت .(386+511)
    فاكتور هاي مهمي با توجه به همين دو تا عدد وجود دارن كه بايد بررسي شن (مثل تكنولوژي حافظه ي مستقل )و بعضي از فاكتوراي ديگه هم ربطي به اين اعداد ندارن. (مثلا سرعت GPU )

اينحا هم يه مطلبي هست كه ميتوني ببيني: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22737.msg105612#msg105612

ضمنا من asus و HP رو برا قيمت و كارآيي مناسب معرفي كردم. گرچه دل مدل هاي ارزون تري هم ميده. ولي تو رنج هاي قيمتي بالاتر asus و HP خيل بهترن.

2006/08/18
    510
    0

[بهرام جان راستش خودمم اولش شدیدا نظرم روی همون 1310 ها بود اما میگن اون LCd های 13.3 اینچیاش یه کم باعث آزار میشه. راست و دروغش رو من خودم نمیدونم. چون خودم تا حالا 13.3 اینچی ندیدم که بخوامدر موردش نظر قاطعی بدم. آره 1310 حدود 1.8 کیلو وزن داره. بنظر شما 13.3 اینچ مشکل ساز نمیشه؟ میگم که تا دوهفته پیش روی 1310 ها خیلی تعصب داشتم. الان دیگه برام 1310 یا 1510 خیلی فرق نمیکنه. اگه LCD ش مشکلی نسازه مطمئنا اولین انتخاب من 1310 هست.
    راستی خاطرم از اینکه با هیچ نرم افزاری کم نمیاره راحت باشه دیگه. نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!
    تمام نوضیحات رو عابد داد و جایی واسه توضیح اضافی نمونده ولی به نظر من لب تاب هر چه سبک تر باشه بهتره لب تاب سنگین رو نمیشه زیاد جا بهجا کرد در مورد ال سی دی 1310 هیچ جای هیچ نگرانی نیست و از لحاظ سرعت هم واسه کارهای معمولی و مصارف خانگی به هیچ وجه کم نمیاره خیالت راحت باشه از این لحاظ

لب تابهای سبکتر در مقابل لب تابهای سنگینتر با مشخصات یکسان گران تر هستن

کمتر به سایت میام .....
    2007/05/15
    135
    0

ممنون از هردوتون.
    راستش عابد جان دیگخ نمیذارن سوال دیگه ای بمونه. زحمت میکشن و غافلگیرمون میکنن. درسته عابد جان. بعضی وقتها هم یه زنگ تفریح لازم میشه.ممنون که یادآوری کردین.
    ممنون از لینکهایی هم که گذاشتین
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22