اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوت بوک dell ساخت کدوم کشور بهتره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوت بوک dell ساخت کدوم کشور بهتره؟

سلام:
    از نوت بوکهای دل ساخت کدوم کشور بهتره و چرا؟
    مالزی،فنلاند،ایرلند یاچین.
    سری ووسترو خوبه؟ دست گذاشتم روی مدل 1510 اش. اما نمیدونم مالزی خوبه، ایرلند یا فنلاندی؟ اگه اون کشوری که شما میگین تو اولویته گیرم نیومد بعدش به ترتیب دنبال ساخت کدوم کشورها بگردم؟ البته من واسه الان نمیخوام. کارم میکشه به بعد از عید اما چون در مورد خرید لوازم الکترونیکی بیش از حد وسواس دارم، از الان دنبال یه مدل خوب میگردم.ضمن اینکه پولم هم الان آماده نیست. اصلا روی برند خاصی تعصب داشته باشم؟ مثلا من الان گیر دادم به دل. نوت بوکهای دل خوبن یا نه؟ واسه همین کارای برقی و matlab و labvie و ... میخوام. دیدین که وقتی matlab رو نصب میکنین سرعت سیستم چقدر کم میشه(حداقل سیستم دسکتاپ من) میخوام یه چیزی باشه که با این چیزا خم به ابرو نیاره. البته میدونم همون 1510 ش هم 100 تا مدل داره. اما خب اکثرا رم بالای 1 گیگ و سی پی یو های دو هسته ای دارن.ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر-میثاق

پاسخ : نوت بوک dell ساخت کدوم کشور بهتره؟

سلام میثاق جان
    در مورد دل باید بگم که vostro 1510 گزینه خوبیه ، امکانات خوب با قیمت مناسب ، در مورد اینکه کدوم کشور بهتره من زیاد رو این گزینه حساسیت ندارم چون تکنولوژی مال امریکاست و فقط در کشورهای دیگه اسمبل میشه ساخت امریکا که بعید میدونم تو ایران باشه ولی مالزی وایرلند هم گزینه های خوبی هستن من خودم 1500 مالزی دارم و 1 ساله که خریدم وازش راضی هستم
    نکته قابل توجه که خیلی مهمه وزن نوت بوکه که اگه میخوای لبتاب رو با خودت همه جا حمل کنی به وزنش هم دقت کن لب تابهای دل سنگین هستن و با یه کیف دستی وشارژش و مخلفات حدود 4 کیلوییی میشه که سنگینه
    در این مورد همبگم که با برنامه های معمولی کم نمیاره و خیالت از این بابت راحت باشه همشونسی پی یو2 هسته ای دارن بارم بالا
    به نظر من 1310 بگیر که وزنش کمتره البته این فقط نظر شخصی منه

سونی هم جزو بهترین برندهاست و از نطر وزنی از دل سبکتره
    کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام دوستان
      میثاق جان
      دوتا مونتاژ برا دل رو من میشناسم.
      یکی مالزی و یکی سنگاپوره.
      اولی توزیع کننده ی آسیاییه و دومی توزیع کننده ی اروپایی.
      هر دوشون خوبن. گرچه بعضی از فروشنده ها به بهانه ی سنگاپوری بودن پول بیشتری می چاپن. ولی این اصلا ملاک نیست.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

از پاسخهای هر دوتا تون ممنون.
        نوشته اصلی توسط بهرام
        نکته قابل توجه که خیلی مهمه وزن نوت بوکه که اگه میخوای لبتاب رو با خودت همه جا حمل کنی به وزنش هم دقت کن لب تابهای دل سنگین هستن و با یه کیف دستی وشارژش و مخلفات حدود 4 کیلوییی میشه که سنگینه
        به نظر من 1310 بگیر که وزنش کمتره البته این فقط نظر شخصی منه
        بهرام جان راستش خودمم اولش شدیدا نظرم روی همون 1310 ها بود اما میگن اون LCd های 13.3 اینچیاش یه کم باعث آزار میشه. راست و دروغش رو من خودم نمیدونم. چون خودم تا حالا 13.3 اینچی ندیدم که بخوامدر موردش نظر قاطعی بدم. آره 1310 حدود 1.8 کیلو وزن داره. بنظر شما 13.3 اینچ مشکل ساز نمیشه؟ میگم که تا دوهفته پیش روی 1310 ها خیلی تعصب داشتم. الان دیگه برام 1310 یا 1510 خیلی فرق نمیکنه. اگه LCD ش مشکلی نسازه مطمئنا اولین انتخاب من 1310 هست.
        راستی خاطرم از اینکه با هیچ نرم افزاری کم نمیاره راحت باشه دیگه. نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

ممنون.

دیدگاه

راستی عابد جان من که اصلا تا حالا نمیدونستم سنگاپور هم دل میزنه. فکر کنم چون به گفته خودتون واسه اروپا میزنه توی ایران نمیاد. یا میاد و ما خبر نداریم؟ :eek:

دیدگاه

سلام
            من هر دو تا مدشو تو خود قائمشهر دیدم. دستم یکی سنگاپوریشو داره.
            در مورد 13.1 اینچی باید بگم که LCD ش اصلا مشکل ساز نیست. ولی کیبوردش چون یه کم خلاصه شده ست ، علاوه بر numpad یه سری دکمه های دیگه ش مثل pageup , pagdown , .... بصورت ترکیبی با Fn قرار گرفتن. تازه خوبیش اینه که هم کوچیکه و قابل حمل و هم سبک . البته نمی تونی لپتاپ های خیلی پیشرفته ای تو این سری (sub notebook) گیر بیاری ، ولی با امکانات سخت افزاری برابر این سری گرونتره.
            من که نیگم دل رو بیخیال شو. مگه اینکه مایه شو داشته باشی بری سری XPS شو بخری که محشره ( هم خوشگله و هم خرسه)آ‌
            نظر منو می خوای asus و HPآ‌ رو پیشنهاد میدم.
            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

ببخشید من هی پشت سر هم پست میدما؛ اما خب سوال دارم . چکار کنم دیگه؟ از شما نپرسم از کی بپرسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:
              دوتا سوال دیگه هم داشتم که ممنون میشم اگه پاسخ بدین:
              1- کنار فرکانس این cpu های دو هسته ای یه عدد دیگه هم مینویسن. مثلا T9300 یا T5870 یا... این عدد برای چیه و برای من که میخوام با نرم افزار هایی مثل Matlab,Labview و از اینا کار کنم تا چندش کفاف کار منو میده؟ مثلا T5870 کافیه ؟ یا اصلا این عددا فقط مدل هستن و بهتره که من باهاشون کاری نداشته باشم و ملاک فقط فرکانس CPUشه؟
              2- کنار مشخصات کارت گرافیک هم یه عدد دیگه مینویسن. مثلا کنار یه کارت 128 مگ که تا 1535 مگ میشه جایگزینش کرد مینویسن 8400 منظورم اینه که این عدد واسه چیه؟ واسه من توی چه رنجی باشه کافیه؟
              با تشکر-میثاق

دیدگاه

سلام
                خب میثاق جان
                برا بررسی خصوصیات هر کدوم از این شماره هایی که به core 2 duo ها اختصاص داده شده میتونی اینجا رو یه نگاهی بندازی:
                http://www.intel.com/products/processor_number/chart/core2duo.htm
                اینم ببین: 
                http://www.intel.com/products/processor_number/index.htm?iid=pn_det_c2d+tab_learn
                http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2

برا متلب و لب ویو هم نیازی به کارت گرافیک قوی نداری. اگه کاراتم با این نرم افزارا خیلی سنگینه میتونی یه cpu ی قوی تر بگیری.
                ولی یادت باشه اگه میخوای یه لپتاپو بگیری فقط با متلب و لب ویو نمیشه کارکنی توش منظورم اینه که پیش میاد که یه اب و هوایی بخوای عوض کنی بری سراغ بازی یا کارهای 3D . پس به نفعته که رو کارت گرافیکشم فکر کنی . گرچه تاثیری رو متلب و لب ویو نداره.

مثلا کنار یه کارت 128 مگ که تا 1535 مگ میشه جایگزینش کرد مینویسن 8400 منظورم اینه که این عدد واسه چیه؟ 
                خب در مورد 8400 باید بگم که این شماره ای که به یکی از کارت های گرافیک nVidia نسبت داده شده مثل همون T7100 و ... ای که به CPU داده میشه نشون دهنده ی خصوصیات چیپست GPU ی کارت گرافیکته.
                در مورد 128 مگابایت و 1535 مگابایت (1024+511)‌ باید عرض کنم که به شماره ی اول dedicated memory میگن که بصورت turbocache از رم سیستم هم بصورت پویا استفاده میکنه که میشه 1535 مگابایت که البته رم سیستم هم باید بالا باشه
                بعنوان مثال لپتاپ من در حالت توربو کش و رم 1 گیگابایتی ، در حالی که 128 مگابایت حافظه ی مستقل رو خودش داره ، حافظه ش میشه 511 مگابایت و با رم 2 گیگابایتی میشه 895 مگابایت .(386+511)
                فاکتور های مهمی با توجه به همین دو تا عدد وجود دارن که باید بررسی شن (مثل تکنولوژی حافظه ی مستقل )و بعضی از فاکتورای دیگه هم ربطی به این اعداد ندارن. (مثلا سرعت GPU )

اینحا هم یه مطلبی هست که میتونی ببینی: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22737.msg105612#msg105612

ضمنا من asus و HP رو برا قیمت و کارآیی مناسب معرفی کردم. گرچه دل مدل های ارزون تری هم میده. ولی تو رنج های قیمتی بالاتر asus و HP خیل بهترن.

دیدگاه

[بهرام جان راستش خودمم اولش شدیدا نظرم روی همون 1310 ها بود اما میگن اون LCd های 13.3 اینچیاش یه کم باعث آزار میشه. راست و دروغش رو من خودم نمیدونم. چون خودم تا حالا 13.3 اینچی ندیدم که بخوامدر موردش نظر قاطعی بدم. آره 1310 حدود 1.8 کیلو وزن داره. بنظر شما 13.3 اینچ مشکل ساز نمیشه؟ میگم که تا دوهفته پیش روی 1310 ها خیلی تعصب داشتم. الان دیگه برام 1310 یا 1510 خیلی فرق نمیکنه. اگه LCD ش مشکلی نسازه مطمئنا اولین انتخاب من 1310 هست.
                  راستی خاطرم از اینکه با هیچ نرم افزاری کم نمیاره راحت باشه دیگه. نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!
                  تمام نوضیحات رو عابد داد و جایی واسه توضیح اضافی نمونده ولی به نظر من لب تاب هر چه سبک تر باشه بهتره لب تاب سنگین رو نمیشه زیاد جا بهجا کرد در مورد ال سی دی 1310 هیچ جای هیچ نگرانی نیست و از لحاظ سرعت هم واسه کارهای معمولی و مصارف خانگی به هیچ وجه کم نمیاره خیالت راحت باشه از این لحاظ

لب تابهای سبکتر در مقابل لب تابهای سنگینتر با مشخصات یکسان گران تر هستن

کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

ممنون از هردوتون.
                    راستش عابد جان دیگخ نمیذارن سوال دیگه ای بمونه. زحمت میکشن و غافلگیرمون میکنن. درسته عابد جان. بعضی وقتها هم یه زنگ تفریح لازم میشه.ممنون که یادآوری کردین.
                    ممنون از لینکهایی هم که گذاشتین

دیدگاه

عابد جان ببخشید دوباره مزاحمتون شدما!
                      این نوت بوکهای HP ساخت کجا هستن؟ کلا قطعاتش یه جا تولید میشن یا مثل دل هر کدوم یه جا تولید میشن و نهایتا یه کشور مونتاژشون میکنه؟ راستش من از مدل DV3515EE ش خوشم اومد. دقیقا همونیه که من میخوام. همه چی از جمله مودم هم داره. یه نظر میندازین ببینین چطوره نظرتون رو بگین؟ مشخصاتش رو میتونید از Price list یکی از دو سایت زیر بگیرین. اما بی وجدان قیمتش بالاست. 300 تا بالاتر از بودجه منه. اما از یه طرف هم میگم 1 میلیون پول رو حروم 300 تومن نکنم .نظر بدی ممنون میشم. خدا کنه فقط کار این بر و بچز عزیز چشم بادومیمون نباشه.ممنون.
                      www.espinas.ir
                      www.iranhp.ir

دیدگاه

سلام
                        HP رو نمی دونم کجاییه . ولی چیز خوبیه.
                        میثاق جان سری 3500 شامل این لپتاپ هاست. ببین:
                        http://h10010.www1.hp.com/wwpc/me/en/ho/WF06a/321957-321957-3329744-64354-64354-3774492.html
                        اگه 3550 رو بگیری که عالیه. البته بدون مقایسه ی مدل های مختلف لپتاپ ها عرض کردم . وگرنه با توجه به قیمت شاید یه مدل کاراتر با همین قیمت هم گیر بیاد . ولی این بطور کلی خوبه . T9400 داره و کارت گرافیک nVidia سری 9 که البته 9300 هست که یکی از کارت گرافیک های ارزون قیمت سری 9 هست.
                        ازخوبی های سری 9 دارا بودن تکنولوژی nVidia Physix هست که می تونی تو بعضی بازیا مثل UT2007 حالشو ببری.
                        www.unrealtournament3.com
                        البته دقت کن موقع خرید تمام قطعاتش همونی که تو لیست نوشته باشه . چون یه لپتاپ تو یه مدل خاص چندتا زیرمدل داره که بعضی از قطعات optional میتونه تغییر کنه و یا اصلا نباشه.
                        مثلا لپتاپی که خودم گرفتم tv tuner باید می داشت ، ولی اونی که من گرفتم نداشت و ...
                        البته 3515 هم تو این سری 3500 خوبه ، ولی cpu ش تا 3550 ضعیف تره.( البته خود 3515 هم قویه ها)
                        اوه یادم رفت بگم. این لپتاپ ها چون 13.3 هستن، این مشخصات براشون خوبه.
                        من اونلیستی که شما دادی رو دیدم. سری 3500 انتخاب خوبی از بین این مدل هاست .

نظر نهاییم اینه که مدل خوبیه.
                        فقط یادت باشه باتری همراهش 6 سلولی باشه نه 4 سلولی. (عمرش بیشتره)

البته باید عرض کنم که با 1000000 همیه چیز خوب میتونی بخری.
                        فقط یادت باشه حتما برا خرید بری پایتخت و وقت بذاری تو انتخاب مدل.
                        من خودم یه صبح تا غروب تو پایتخت گشتم تا اونی که می خواستم گیر آوردم.

پیشاپیش مبارک باشه. خیرشو ببینی. :mrgreen:

دیدگاه

عابد جان ممنون از پاسخهای خوبت. راستش همونطور که توی پست قبلی هم گفتم همون 3515 هم 300 تا بالاتر از بودجه منه چه برسه به 3550. البته که3550 خیلی مدل خوبیه و حرفهای شما متین. اما قدرت خریدش رو ندارم.راستش من با همین سیستم دسکتاپم هم اصلا بازی نمیکنم. از اولی که خریدمش تا حالا شاید مجموعا 4 تا بازی روش نصب نشده که اونم خودم نصب نکردم و داداش کوچیکم نصب کرده.منظورم اینه که زیاد روی قدرت مانور بازی و گرافیکش تکیه و اصراری ندارم.اگه بخوام بازی کنم با سیستم دسکتاپم بازی میکنم. هرچند اون هم گرفیکش پایینه و قدرت مانوری برای بازی نداره.فقط سرعت بالا مد نظرم هست چه توی کپی و چه توی اجرای برنامه.باز هم ممنون.
                          با تشکر- میثاق

دیدگاه

سلام. خواهش می کنم میثاق جان. فقط خواستم عرض کنم که هر دوتا مدل گرافیکشون یکیه. به هر حال هر دو عالین. حالا کی میخوای بخریش؟

دیدگاه

عابد جان انشالله اگه خدا بخواد واسه بعد از عید برنامه دارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X