اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار چاپی

سلام دوستان عزیز میخوام مدارم رو به صورت چاپی در بیارم کسی میتونه منو کمک کنه
    البته باید خیلی قشنگ باشه بهترین راه رو اگه امکانش هست بم بگید تا یه مدار باشه مثل اونایی که میدیم بیرون واسمون درست میکنن
    ممنون میشم
    دنبال کار میگردم تو تهران کسی سراغ داره

پاسخ : مدار چاپی

نوشته اصلی توسط khoshtip118
    سلام دوستان عزیز میخوام مدارم رو به صورت چاپی در بیارم کسی میتونه منو کمک کنه
    البته باید خیلی قشنگ باشه بهترین راه رو اگه امکانش هست بم بگید تا یه مدار باشه مثل اونایی که میدیم بیرون واسمون درست میکنن
    ممنون میشم
    با سلام
    چطوری باید به شما کمک کرد ؟

شماتیک از شما ، مدار چاپی از دیگران ؟

خیلی کلی مورد رو مطرح کردید ، در صورت امکان ، دقیقتر بفرمایید .

دیدگاه

با سلام
      اگه قبلاً با روش بخصوصی برای در اوردن پی سی بی استفاده نکردی بهت پیشنهاد میکنم که اول با روش اتو شروع به کار کن چون هم خیلی راحته و هم خیلی سریع و ارزون البته از کیفیت مطلوبی برخورداره من خودم مداراتی رو در آوردم که در اون از مگا 128 استفاده کردم و کیفیت مطلوبی داشته :rolleyes:

لوازم مورد نیاز:
      یک عدد اتو
      کاغذ گلاسه یا ترنس پرینت یا ... یه برگ (به اندازه مورد نیاز)
      پرینتر لیزری یک عدد
      فیبر مسی به مقدار لازم
      اسید مدار چاپی یا آب اکسیژنه به مقدار لازم

روش تهیه:
      اول پی سی بی مدارتونو که به نرم افزارهایی مثل پروتل ،پروتیوس و... درآوردید به صورت معکوس(میرُر) روی برگ کلاسه پرینت میکنید و بعد برگ رو از طرفی که روش تونر چاپ شده روی فیبر مسی (قسمتی که لایه مس داره البته بهتر که با یه سنباده نرم اکسید های مس رو از روی سطح مسی پاک کنید و بعد با یه پنبه ی الکلی روی سطح مسی رو از هرگونه چربی پاک کنید) قرار بدید و با اتو اونو حرارت بدید و در اصطلاح اتو کنید بعد از اینکه احساس کردید تونر روی لایه ی مسی چسبیده فیبرتونو زیر شیر آب بگیرید و کمکم کاغذ رو از روی فیبرتون بردارید .
      حالا موقع این رسیده که پودر اسید رو با آب داغ در داخل یه ظرف پلاستیکی مخلوط کنید (البته مواظب باشید که یه بخار سمی تولید میکنه که به صورتتون نخوره) و فیبرو داخل محلول بندازید و محلول رو تکون بدید تاوقتیکه احساس کردید جاهایی که روش تونر نبوده کامل خورده شده فیبرو از داخل محلول بیرون بیارید(سعی کنید دستتون به محلول اسید نخوره چون به پوست آسیب میرسونه) و با آب بشورید و بایک سمباده نرم تونر رو از روی مس پاک کنید
      حالا میتونید فیبرتونو سوراخ کنید و لحیم کنید . برای سوراخکاری هم میتونید از موتورهای کوچک پخش،سشوار و... و سه نظام مخصوص که همه ی فروشنده های قطعات الکترونیک و حتی ابزار فروشها دارند که یه طرفش سره موتور میشه و سر دیگش هم مینونید مته بذارید بهترین مته هم معمولا 0.8 میل هست

در آخر یه نکته : من خودم از برگهای زردی که پشت برچسبها هست و کمی حالت روغنی لیز رو داره استفاده میکنم که بهترین جوابو گرفتم شما میتونید از برگهای دیگری مثل ترنس پرینت یا حتی از تقویم های دیواری که تقریباً کلاسه هست استفاده کنید که با تجربه خودتون میتونید به همه ی برگها آزمایش کنید و ببینید بهترینش چیه
      و اگه بازم نتونستید از این روش استفاده کنید میتونید از ماژیک یا لتراست هم استفاده کنید یه هر ماده ی روغنی دیگری هم که مانع از خورده شدن فیبر مسی بشه
      واگه فکر میکنید این روشها خیلی پیش پا افتاده هست بگید تا باروش پوتیتیو یا لامینت یا سیک توضیح بدم که با کیفیت ترینش فکر میکنم که پوزیتیو باشه البته به نظرخودم oo:

موفق باشید

دیدگاه

آقا دمت گرم
        با اتو شروع میکنم
        ولی اگه لطف کنید و یه توزیح در مورد روش پوزتیو هم بدید ممنون میشم
        چون این یه کاره که قراره نونه بدم بعد اگه تایید شد باید چندتا درست کنم
        مرسی از راهنمایتون
        دنبال کار میگردم تو تهران کسی سراغ داره

دیدگاه

سلام
          من که به شخصه از روی این 2 تا فایل pdf روش اتو رو قشنگ یاد گرفتم. خیلی کامل هستن
          http://uplod.ir/micn2u5mcjrj/amoozes...otoo_1.pdf.htm
          http://uplod.ir/finildls2u37/amoozes...a_otoo.pdf.htm
          کــــــــاش آدم

هيــــــــچوقــت نفهــــمــه

يـــــه حـــرفايـــــــ ي دروغ بـــــــــوده!

دیدگاه

سلام
            حتما کمک میکنیم.
            بیا به http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73640.0

دیدگاه

اگه خیلی خوب میخوای در بیاد باید از چاپ سیلک یا لامینت استفاده کنی
              راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

سلام دوستان

یه سوال داشتم این که چرا پدهای پایه های این led ها رو ( فرستنده مادون قرمز ) به صورت ستاره مانند در آوردن ؟؟؟

آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

واسه اینکه سطع قلع چسبیده به پی سی بی زیاد بشه و در اثر فشار فیزیکی به ای دی جدا نشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                    واسه اینکه سطع قلع چسبیده به پی سی بی زیاد بشه و در اثر فشار فیزیکی به ای دی جدا نشه
                    سلام
                    آیا نمیشد پد رو به صورت یه بیضی بزرگ طراحی میکردن
                    یعنی شیوه ستاره ای بهتر جواب میده ؟؟
                    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                      سلام
                      آیا نمیشد پد رو به صورت یه بیضی بزرگ طراحی میکردن
                      یعنی شیوه ستاره ای بهتر جواب میده ؟؟
                      فکر کنم الان محیط ایی ستاره بیشتر از اون پد بزرگی باشه که اونجا جا بشه یه کوچلو هم قلع کمتری مصرف میشه

دیدگاه

برش لیزر یعنی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X