اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن ماندن مداوم منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن ماندن مداوم منبع تغذیه

سلام دوستان
    اگر منبع تغذیه ای را جهت شارژ باتری به صورت شبانه روزی روشن بگذاریم، به طور مثال روی ۶ ولت و جریان ۳۰۰ میلی آمپر، برای منبع تغذیه ضرر ندارد؟

پاسخ : روشن ماندن مداوم منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط intel_amd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر منبع تغذیه ای را جهت شارژ باتری به صورت شبانه روزی روشن بگذاریم، به طور مثال روی ۶ ولت و جریان ۳۰۰ میلی آمپر، برای منبع تغذیه ضرر ندارد؟
    با سلام به شما....
    اگر منبع تغذیه درست و استاندارد باشد ...
    مشکلی نخواهد داشت ....منبع تغذیه ترانسی
    دارم که تقریبا ۱۲،سال بدون وقفه برای شارژ
    باتری نیکل متال روشن بود و هیچ مشکلی
    پیدا نکرد ..هنوز هم روشن است..
    موفق باشید..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
      با سلام به شما....
      اگر منبع تغذیه درست و استاندارد باشد ...
      مشکلی نخواهد داشت ....منبع تغذیه ترانسی
      دارم که تقریبا ۱۲،سال بدون وقفه برای شارژ
      باتری نیکل متال روشن بود و هیچ مشکلی
      پیدا نکرد ..هنوز هم روشن است..
      موفق باشید..
      سلام دوست عزیز
      نباس مداری چیزی مثل قطع کن سر راهه منبع تغذیه ترانسی باشه؟اگه باس باشه شماتیکش رو بزار
      همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز
        نباس مداری چیزی مثل قطع کن سر راهه منبع تغذیه ترانسی باشه؟اگه باس باشه شماتیکش رو بزار
        با سلام به دوستان.....
        اگر شارژر ..قطره ای باشد..کلید قطع کن احتیاج ندارد ...*
        ولی اگر شارژر خودکار باشد ..بعداز شارژ باتری ..زمانی باتری پر شد ..خاموش،
        خواهد شد ..مگر اینکه ما در حین شارژ دوشاخه دستگاه را از پریز در بیاوریم.
        یا یک کلید قطع کن معمولی در داخل دستگاه تعبیه کنیم...مدار خاصی لازم
        نیست ..

دیدگاه

تغذیه یاکسونه و دو سر خروجی تغذیه هم بهم وصل کنیم هم چیزی نمیشه و کلا برای تنظیم آمپر باید بهم وصلشون کرد، اما جهت اورشارژ نشدن باتری و آسیب ندیدن باتری باید شیوه شارژ اصولیش رعایت شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
            با سلام به دوستان.....
            اگر شارژر ..قطره ای باشد..کلید قطع کن احتیاج ندارد ...*
            ولی اگر شارژر خودکار باشد ..بعداز شارژ باتری ..زمانی باتری پر شد ..خاموش،
            خواهد شد ..مگر اینکه ما در حین شارژ دوشاخه دستگاه را از پریز در بیاوریم.
            یا یک کلید قطع کن معمولی در داخل دستگاه تعبیه کنیم...مدار خاصی لازم
            نیست ..
            سلام استاد 'ممنون
            شارژ قطره ای چیه میشه توضیح بدین
            مثلا برای شارژ باطری 12ولتی خشک شارژ قطره ی چند ولت و آمپر باشد؟
            یا ساعت برقی درست کردم باطری موبایل بهش وصل کردم ۵ولته برای شارژ قطره ی این باطری بایست چند ولت و آمپر باشد

دیدگاه

با عرض سلا م به شما ...برای شارژ باتری ها.
              سه روش شارژ وجود دارد ..
              ۱...شارژ قطره*ای
              ۲ ....شارژ معمولی (عادی).. با یک دهم آمپر ساعت باتری شارژ میشود در مدت ۱۶ ساعت .....
              ۳....شارژ سریع .(fast charge)..
              1 ...در شارژ قطره*ای..یک بیستم .،،امپر ساعت، ،،باتری را
              به آن می دهند .مثلا برای باتری نیکل متال,mah ۲۴۰۰ میلی آمپر ساعت..
              ۱۴۰ یا حتی کمتر تا ۱۰۰ میلی آمپر...تا بتوان از نظر زمان بطور نا محدود باتری تحت شارژ باشد و هر وقت که بخواهیم باتری از
              شارژ جدا کنیم ...این می تواند حتی چند سال باشد ...
              یعنی باتری ۵ سال در شارژر تحت شارژ باشد ...این روش برای
              وقتی است که هر وقت احتیاج داشته باشیم باید باتری پر باشد..
              اما ولتاژ برای باتری نیکل متال همان ..1.4ولت است....
              اما برای باتری موبایل لیتیوم یون که باتری ممکن است داغ کند
              باید سنسور دمایی قرار داد تا هر وقت داغ کرد شارژر
              خاموش شود و ولتاژ آن برای باتری موبایل ۳.۷ ولت ..حدود
              ۴.۷ ولت است ......
              ...البته باتری نیکل متال خود دشارژ دارد که می توان آنرا
              برای شارژر قطره*ای انتخاب کرد و از بابت شارژر اضافی نگران
              نباشیم.....۴...روش دیگر .،شارژ خیلی سریع،،، است که باتری با ،،0.5c،،شارژ می*شود ..
              یعنی نصف آمپر ساعت باتری.....در مدت ۴ تا ۶ ساعت.. ,,,,,,برای باتری ۱۲ ولتی خودرو، ،جر یان بستگی
              به آمپر ساعت باتری دارد .اما ولتاژ حدود ۱۳.۶ ولت است..
              ....موفق باشید
              جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۸:۴۸ ۱۴۰۱/۱۰/۰۳.

دیدگاه

یا ساعت برقی درست کردم باطری موبایل بهش وصل کردم ۵ولته برای شارژ قطره ی این باطری بایست چند ولت و آمپر باشد
                با درود
                به نظر من شارژ سریع یا کند در رابطه با زمان هستن
                از نظر عملکرد هم شارژ ها متفاوت هستن
                ولی بخوایم از نظر قطع جریان شارژر تقسیم کنیم .. اسم دقیقی براش پیدا نکردم ..
                میشه شارژ شناور که با جریان شارژ کم و کند و ولتاژ معین انجام میشه و قطع کن نداره
                دومی میشه اتوماتیک که قطع کن داره حالا با مدارات و طراحی های مخنلف .. شارز قطره ای یک نوع از این دسته میباشد
                سومی میشه شارزر ساده غیر اتوماتیک که قطع کن نداره

و به نظرم با توجه به نوع باتری باید انتخاب بشه و خیلی موارد در نظر گرفت برای باتری های که حساسیت بیشتری دارن

اولا که مورچه چیه که کله پاچه داشته باشه یعنی یه ساعت که سالی یبار باتری لازم داره اونم قلمی چرا باید برقیش کنیم
                دوما باتری موبایل 5 ولت نیست ؟ اداپتور یا بهتر منبع تغذیه شارزر گوشی شما 5 ولت نه باتری موبایل که معمولا 3.7 هستن و از نوع حساسی

متوجه نمیشم چرا میخواید این کارو کنید ؟ یعنی بزنید شارزر چند روز شارز که شد بعد اداپتور از برق جدا کنید که پول باتری ندید ؟
                باتری موبایل که گرون تره و استهلاکش پر هزینه تره

در کل موفق باشید
                جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۲۰:۳۴ ۱۴۰۱/۱۰/۰۳.

دیدگاه

ممنون دوست من
                  ساعت گفتم ساعت دیواری یا ساده نیست از این ساعت*های رو میزی که هم رطوبت سنج داره هم دماسنج و با بشکن صفحه ال سی دیش روشن میشه به مدت ده ثانیه زنگ دار هم هست چون نمی دونم بخاطر طراحی بد یا برا کم هزینه کردن مشتری جای دو باطری نیم قلم و مصرف زیادش هفته ی یبار باطری تموم می*کرد منم چندتا گوشی قدیمی داشتم باطریشو به ساعت وصل کردم الان به سه هفته میره تا باطری خالی بشه البته با اداپتور خوده گوشی شارژ میکنم یعنی سر اداپتور به مثبت و منفی رو به مثبت و منفی باطری لحیم کردم و همینطور مثبت منفی ساعت لحیم کردم دیدم ال سی دی ساعت خیلی پر نوره سره راهه باطری مقاومت و دوتا دیود سری کردم نور صفحه مناسب شد.5ولت گفتم روی اداپتور نوشته بود.ولی رو باطری نخوندم'باطریه بعده یکسال باد کرد از کار افتاد چون گوشی ساده نوکیا زیاد دارم یه باطری دیگه برداشتم اداپتور رو میزنم پریز بعده چندساعت یا نیم روز از پریز درمیارم دلم میخاد همیشه به پریز باشه باطری رو به اندازه ش شارژ کنه مثل حرفی شما زدید قطره ی شارژ کنه'یا مداری باشه قطع کن داشته باش
                  ه.
                  نکته بعدی که گفتم میخوام منبع تغذیه قطره ی یا قطع کن داشته باشه باطری 12ولت خشک موتور سیکلت هست میخوام یه اضطراری درست کنم همیشه منبع به برق وصل باشه صدمه به باطری نزنه بنظر شما منبع چند ولت و چند جریان باشه یا اگه قطع کن بهتره بیزحمت مدارشو بزار

دیدگاه

ممنون دوست من
                    ساعت گفتم ساعت دیواری یا ساده نیست از این ساعت*های رو میزی که هم رطوبت سنج داره هم دماسنج و با بشکن صفحه ال سی دیش روشن میشه به مدت ده ثانیه زنگ دار هم هست چون نمی دونم بخاطر طراحی بد یا برا کم هزینه کردن مشتری جای دو باطری نیم قلم و مصرف زیادش هفته ی یبار باطری تموم می*کرد منم چندتا گوشی قدیمی داشتم باطریشو به ساعت وصل کردم الان به سه هفته میره تا باطری خالی بشه البته با اداپتور خوده گوشی شارژ میکنم یعنی سر اداپتور به مثبت و منفی رو به مثبت و منفی باطری لحیم کردم و همینطور مثبت منفی ساعت لحیم کردم دیدم ال سی دی ساعت خیلی پر نوره سره راهه باطری مقاومت و دوتا دیود سری کردم نور صفحه مناسب شد.5ولت گفتم روی اداپتور نوشته بود.ولی رو باطری نخوندم'باطریه بعده یکسال باد کرد از کار افتاد چون گوشی ساده نوکیا زیاد دارم یه باطری دیگه برداشتم اداپتور رو میزنم پریز بعده چندساعت یا نیم روز از پریز درمیارم دلم میخاد همیشه به پریز باشه باطری رو به اندازه ش شارژ کنه مثل حرفی شما زدید قطره ی شارژ کنه'یا مداری باشه قطع کن داشته باش
                    ه.
                    نکته بعدی که گفتم میخوام منبع تغذیه قطره ی یا قطع کن داشته باشه باطری 12ولت خشک موتور سیکلت هست میخوام یه اضطراری درست کنم همیشه منبع به برق وصل باشه صدمه به باطری نزنه بنظر شما منبع چند ولت و چند جریان باشه یا اگه قطع کن بهتره بیزحمت مدارشو بزار
                    کار شما اشتباه بوده و خوب باتری منفجر نشده
                    اون اداپتور گوشی که در عامیانه بهش شارژر میگن در واقع شارژر نیست بلکه فقط یه اداپتور ساده ست
                    البته کلمه اداپتور بنظرم مناسب نیست بلکه باید گفت منبع تغذیه {
                    قسمت شارژر توی خود گوشی قرار گرفته که برق این اداپتور کنترل میکنه و باتری رو شارز میکنه

با توجه به توضیحاتتون شما شارژر شناور لازم دارید که با توجه به اطلاعاتتون فعلا باید صبر کنید تا اطلاعات بیشتری بدست بیارید راجب ساخت
                    در واقع چیزی که شما به اون احتیاج دارید همون منبع تغذبه ست یا همون اداپتور گوشی به علاوه چند تا دیود معمولی
                    اینچوری دیگه به باتری هم نیاز ندارید
                    بلکه خروجی این مدار ساده رو به جای باتری های خود ساعت وصل میکنید و تمام و اداپتور همیشه به پریز وصله
                    تمام جیغ هورااااا خحححخ
                    برای ساخت اظطراری هم به شناور نیاز دارید تاا همیشه شارز بمونه البته اتوماتیک هم میشه
                    واژه قطره ای از همین فطع و وصل کردن جریان که شبیه قطره قطره جریان دهیه برگرفته شده البته این یک نوع از اتوماتیک هاست
                    خب برای شروع استین ها رو بالا بزن و توی همین انجمن سرچ کن شارژ باتری
                    و سرچ کن شارزر لامپ اظطراری
                    منم باید بخوابم یعنی الان باید خواب های سیاه سفید میدیدم

دیدگاه

سلام داداش بامرام
                      فککردم کنترل جریان داخل خوده اداپتوره خخخخ
                      ولی اندازه بالش باد کرده بود خخخخ (با گوشی هستم شکلک نمیتونم بزارم)
                      خب انجمن دیده ام مثل فضای مجازی نمیدونم کدوم واقعا درسته کدومش ناقص هست.
                      حالا شما نمی تونی با ولتاژی و جریانی گفتم مدار قطعکن بزاری
                      برا ساخت چراغ اضطراری دست سازم ??????

دیدگاه

سلام داداش بامرام
                        فککردم کنترل جریان داخل خوده اداپتوره خخخخ
                        ولی اندازه بالش باد کرده بود خخخخ (با گوشی هستم شکلک نمیتونم بزارم)
                        خب انجمن دیده ام مثل فضای مجازی نمیدونم کدوم واقعا درسته کدومش ناقص هست.
                        حالا شما نمی تونی با ولتاژی و جریانی گفتم مدار قطعکن بزاری
                        برا ساخت چراغ اضطراری دست سازم ������
                        با سلام.....
                        نقشه چراغ اظطراری با دوعدد باتری قلمی نیکل متال هست ..
                        اگر خواستید تا بار گذاری کنم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز..
                          این ابر پروژه من خخخخ باطری موتورسیکلت هست ازاین خشک ها یا میگن اتمی از این نوع هست ??????

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی باطری موتورسیکلت که اسیدی نیستن از چه نوعی هستن میشه چه موادی داخلش مثلا نیکل یا کادیوم یا....

دیدگاه

باتری های اصطلاحا خشک باتری اسیدی sealed هستن .. فرقی با باتری های اسیدی معمولی ندارن .فقط درب خانه های باتری به سادگی در دسترس شما نیست ( با باز کردن کاور بالا درپوشهای لاستیکی هر خانه در دسترسه )

توش صفحات سربی ، اسید سولفوریک ، اسفنج یونولیتی ( یا ژل ) برای نگهداری فیزیکی اسید سولفوریک موجوده .

ضمنا باتری لیتیومی بوسیله آی سی های شارژ مخصوص که به شکل ماژول با قیمتهای خیلی پایین توی بازار هست شارژ میشن .

این باتریها پروسه شارژ خیلی دقیق و حساس دارن که ولتاژ هر سلول اگر به هر دلیل یکمی بیشتر از ۴.۲ ولت بشه باتری سریعا فاسد میشه .اگر ولتاژ سلول ها به زیر ۲.۶ برسه هم باتری مرده و غیر قابل استفاده میشه ( روی باتریهای لیتیومی معمولا محافظ حداقل و حداکثر ولتاژ وحود داره )

باتری لیتیومی در اثر شارژ غلط به سادگی ممکنه منفجر بشه یا آتش سوزی ایجاد کنه در نتیجه بدون اطلاع از سازوکار این باتریها فاجعه ایجاد نکنید .

دیدگاه

سلام دوست عزیز..
                              این ابر پروژه من خخخخ باطری موتورسیکلت هست ازاین خشک ها یا میگن اتمی از این نوع هست ������

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی باطری موتورسیکلت که اسیدی نیستن از چه نوعی هستن میشه چه موادی داخلش مثلا نیکل یا کادیوم یا....
                              من که گفتم توی همین انجمن مدار شارژ باتری اتمی زیاده
                              و اینکه یه شبه نمیتونید بر این امورات واقف بشید
                              ولتاز باید 13.7 باشه
                              جریان هم بستگی به ظرفیت باتری داره که حدود یک دهم
                              توی نت هم مدار شارز باتری زیاده

این باتری اتمی ها هم از خانواده همون سرب اسیدی ها هستن حالا با کمی تفاوت و الیاز بهینه شده و ژل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X