اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان لازم برای شارژ چند باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان لازم برای شارژ چند باتری

سلام دوستان
    برای شارژ یک نوع باتری، نوشته شده ولتاژ ۱/۴ ولت با جریان ۳۰ میلی آمپر باید ۱۶ ساعت به آن وصل باشه، حالا ۴ تا از این باطری ها در یک پک باهم سری شده اند، لذا اگر ولتاژ ۵/۶ ولت را با جریان ۳۰ میلی آمپر به این پک ۱۶ ساعت وصل کنم درست است؟
    جدیدترین ویرایش توسط intel_amd; ۱۳:۴۱ ۱۴۰۱/۱۰/۰۱.

پاسخ : جریان لازم برای شارژ چند باتری

نوشته اصلی توسط intel_amd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای شارژ یک نوع باتری، نوشته شده ولتاژ ۱/۴ ولت با جریان ۳۰ میلی آمپر باید ۱۶ ساعت به آن وصل باشه، حالا ۴ تا از این باطری ها در یک پک باهم سری شده اند، لذا اگر ولتاژ ۵/۶ ولت را با جریان ۳۰ میلی آمپر به این پک ۱۶ ساعت وصل کنم درست است؟
    با سلام و عرض، وقت بخیر ..مقدار.ولتاژ صحیح است و ..مقدار جریان ..1/10 ..
    ظرفیت باتری .اگر باتری ۵۰۰ میلی آمپر ساعت است ..باید با جریان ۵۰ میلی آمپر
    شارژ شود. در مدت ۱۶ ساعت حداکثر..

دیدگاه

وقت شماهم بخیر، منظور بنده تفاوت شارژ در حالت تک و سری بودن ۴ باتری بود
      هر باتری ۱/۲ ولت و ۲۸۰ میلی آمپر است لذا شارژ کردن یک عدد باتری با ۱/۴ ولت و ۳۰ میلی آمپر خوب است
      آیا شارژ یک پک سری شده از ۴ عدد این باتری، با ۵/۶ ولت و ۳۰ میلی آمپر درست است انجام شود؟
      باتری nicd است

دیدگاه

بله جریان شارژت درسته،اما تو سری کردن باطری ها بعضی هاشون اصطلاحا قویتر هستن،بعضی هاشون ضعیفتر،یعنی بعضی باتری ها به اندازه کافی شارژ نمیشن و لتاژ کمی میگیرن، اما بعضی هاشون اضاف شاررژ میشن و ولتاژ بیشتری دو سرشون قرار میگیره،دونه دونه ولتاژ دوسر هر باتری را چک کن تا این مشکل بین باتری هات نباشه

دیدگاه

این باتری به صورت پک شده چهارتایی آماده در فروشگاه این سایت فروخته میشه، باتری nicd سبز رنگ(کاورش)
          خیلی سعی کردم این باتریو شارز کنم اما بیشتر از ۴ ولت شارژ نشد(ولتاژش نوشته شده ۴/۸ ولت است)

دیدگاه

وقت شماهم بخیر، منظور بنده تفاوت شارژ در حالت تک و سری بودن ۴ باتری بود
            هر باتری ۱/۲ ولت و ۲۸۰ میلی آمپر است لذا شارژ کردن یک عدد باتری با ۱/۴ ولت و ۳۰ میلی آمپر خوب است
            آیا شارژ یک پک سری شده از ۴ عدد این باتری، با ۵/۶ ولت و ۳۰ میلی آمپر درست است انجام شود؟
            باتری nicd است
            بله درست است....شا رژ یک باتری نیکل کادمیوم....یا چند باتری سری شده باهم فرقی ندارد ..
            شرایط آن*را که شما فرمودید صحیح است...در حالت سری جریان همان ۳۰میلی آمپر درست است..
            و ولتاژ دوسر هر باتری برابر با ۱/۴ ولت حداقل..باید باشد .با دو باتری ولتاژ شارژ برابر با 2.8 ولت باید باشد.
            وچهار باتری 5.6 ولت..
            جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۰:۱۰ ۱۴۰۱/۱۰/۰۲.

دیدگاه

اگر ولتاژ دو سر پک باتری های را بدون وصل کردن مصرف کننده و مستقیما با مولتی متر میگیری، پس با توجه به ولتاژی که میگی 4 ولت و به ولتاژ 4.8 نمیرسه،باتری ها خراب هستن،اگر دونه دونه باتری ها رو چک کنی شاید یکیش خراب باشه

دیدگاه

از فروشگاه همین سایت چنتا خریدم

دیدگاه

این باتری به صورت پک شده چهارتایی آماده در فروشگاه این سایت فروخته میشه، باتری nicd سبز رنگ(کاورش)
                  خیلی سعی کردم این باتریو شارز کنم اما بیشتر از ۴ ولت شارژ نشد(ولتاژش نوشته شده ۴/۸ ولت است)
                  با سلام و تحیات ...
                  دیگه باتری نیکل کادمیوم,,,NICD,,, نخر ...الان باتری ی بهتر از آن...نیکل متال هیدرید,,,NIMH,, هست ..باتری نیکل کادمیوم شارژ خوب نگه نمی دارد ..امروز شارژ می کنی .
                  پس فردا می بینی خالیه ..
                  جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۳:۰۵ ۱۴۰۱/۱۰/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X