اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وای*فای دار کردن پرینتر سیمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وای*فای دار کردن پرینتر سیمی

سلام دوستان بامرام امیدوارمکه خوبباشید
    من یه پرینتر Canon مدل Lbp2900 دارم که از طریق usbبه دسکتاپ وصل میشه میخوام بجای سیم کابل usb ماژولی بهش وصل کنم که با گوشی در ارتباط باشه بدون اینکه از دسکتاپ روشن کنم به وسیله وای*فای وصل بشم به پرینتر و پرینت بگیرم
    استادانی که دراین مساله استاد هستن خوشحال میشم کمکم کنین تا بدونم چه ماژولی یا گجتی به پرینتر وصل کنم
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

پاسخ : وای*فای دار کردن پرینتر سیمی

کسی نیست جواب بده ??????

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
      کسی نیست جواب بده ������
      با درود
      هستیم ولی بلد نیستیم همچین چیزی طراحی کنیم
      اگه میتونستیم میساختیم میفروختیم

جالا این لینکا رو ببینید شاید متوجه بشید همچین روشی که شما گفتید وجود نداره
      مگه اینکه کامبیوتر روشن باشه
      مگه اینکه بغیر ارتباط سیمی ارتباط وای فای بلوتوث داشته باشه پرینتر
      یا ارتباط مستیقیم کابل خاص از گوشی به پرینتر
      همیشه برای پرینت گرفتن از مقاله یا عکس و ... نیازی به وجود کامپیوتر یا لپتاپ نیست. با پیشرفت تکنولوژی و گوشی های هوشمند، تبلت و همچنین پیشرفت دستگاهای پرینتر

این چیزی که شما میفرمایید به این راحتی نیست .. مثل اینه خود پرینتر خراب کنی از نو بسازیش
      موفق باشید

دیدگاه

سلام استاد بامرام.
        ممنون قبلش سرچ کرده بودم.ولی فکر میکردم حتما گجتی وایرلسی یا بلوتوثی هست که یو اس پی رو خارج میکنیم و این گجت رو بجاusbقرار میدیم برق هم که پرینتر مستقیم به برق میخوره و بدون آنکه دسکتاپ روشن باشه به گوشی متصل میشه و هر لحظه خواستیم پرینت بگیریم.مثلا من موس سیمی داشتم رفتم موس بی سیم خریدم اون گجت رو به usbکیس زدم شد بیسیم.کاش همچین گجتی ساخته می*شد کابل پرینتر رو درمی*آوریم اونو جاش میزدیم ): ?????? پرینترم فقط درگاه usb داره درگاه چیزی مث LAN نداره که به مودم ADSLکانکت کنم ولی نمیدونم اگه داشت باس کامپیوتر روشن باشه یا نه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی گفتین ارتباط بلوتوثی یا وایرلسی وجود داره که بزنیم به درگاهusb بعد دیتا بین گوشی و پرینتر رد و بدل کنه؟کامپیوتر هم خاموش باشه

دیدگاه

سلام استاد بامرام.
          ممنون قبلش سرچ کرده بودم.ولی فکر میکردم حتما گجتی وایرلسی یا بلوتوثی هست که یو اس پی رو خارج میکنیم و این گجت رو بجاusbقرار میدیم برق هم که پرینتر مستقیم به برق میخوره و بدون آنکه دسکتاپ روشن باشه به گوشی متصل میشه و هر لحظه خواستیم پرینت بگیریم.مثلا من موس سیمی داشتم رفتم موس بی سیم خریدم اون گجت رو به usbکیس زدم شد بیسیم.کاش همچین گجتی ساخته می*شد کابل پرینتر رو درمی*آوریم اونو جاش میزدیم ): ������ پرینترم فقط درگاه usb داره درگاه چیزی مث LAN نداره که به مودم ADSLکانکت کنم ولی نمیدونم اگه داشت باس کامپیوتر روشن باشه یا نه

راستی گفتین ارتباط بلوتوثی یا وایرلسی وجود داره که بزنیم به درگاهusb بعد دیتا بین گوشی و پرینتر رد و بدل کنه؟کامپیوتر هم خاموش باشه
          دقیقا تجهیزی به اسم print server داریم که پرینترهای یو اس بی رو تبدیل به پرینتر تحت شبکه میکنه .

بعضی فروشگاههای تجهیزات جانبی کامپیوتر پرینت سرور میفروشن ، اونایی هم که نمیفروشن باهاش آشنایی دارن .

قیمتش بسته به برند بین ۷۰۰ تا ۳ میلیونه .

پرینت سروری بی سیم تی پی لینک TP-Link TL-WPS510U سرعت 150 مگابیت در ثانیه را ارائه می دهد . یک پرینت سرور فوق العاده جمع و جور است که امکان چاپ یک پرینتر

و

فروشگاه اینترنتی تی ام پرشیا مرجع تخصصی نقد و بررسی و فروش اینترنتی کالا از معتبرترین برندها در گروه‌‏های مختلف شامل موبایل و کامپیوتر و نرم افزار در ایران است

سوای این روترهایی که پورت یو اس بی دارن هم میشه هر چیزی مثل هارد ، پرینتر ، اسکنر ، سی دی رام ، جی اس ام مودم و غیره رو بهشون وصل کرد اون تجهیز تحت شبکه میشه .

مشکل اینی که خیلی وقتها سوالات بی جواب میمونن یا کسانی که با موضوع آشنایی دارن جوابی نمیدن بخاطر عنوان تاپیک ها اشتباه نوشته میشه یا کلی گویی و عبارات بی معنی دارن ...
          جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۹:۱۱ ۱۴۰۱/۱۰/۱۸.

دیدگاه

سلام استاد عزیز..
            خیلی ممنونم در تاپیک مربوط به خودش هم سوالمو ایجاد کردم کسی کمکم نکرد.بازم ممنونم⚘

سلام استاد عزیز..
            لینک رو خوندم خیلی در حد بالا نوشته کم حالیم شد چند سوال داشتم ازتون
            1-میخوام دسکتاپ خاموش باشه.
            2-به گوشی سامسونگ وصل میشه؟
            3-میشه بگید این دستگاه خریدم چجوری و به کجا وصلش کنم؟
            مودم من TPLINKهستش درگاه LANداره و جک تلفن.مودمم درگاه USBنداره طوری نیست؟

دیدگاه

خواهش .

کدوم بخش رو در حد بالا نوشته ؟

۱ - پرینت سرور ارتباطی به دسکتاپ نداره ... یه تجهیز شبکه است که سرویس پرینتر و اسکنر رو تحت شبکه میاره ( هر چیزی رو به پورت یو اس بی اش وصل میکنید ... این سرورها در دو نوع بیسیم و کابلی موجوده ... نوع کابلی اش با پورت شبکه به روتر وصل میشه .
              نمونه های وایرلس مثل اونی که لینک دادم هم بیسیم به روتر وصل میشن ) .
              خود دسکتاپتون هم بخواد از پرینتر استفاده کنه باید به شبکه وصل بشه

۲ - اونجایی که میگم نوع سوالات بی معنی میشن مثل همین سواله .تجهیزات تحت شبکه یا پرینترهای بلوتوث و مشابهاتش به چیزی وصل نمیشن .
              بقیه هم به اینا وصل نمیشن ، این تجهیزات سرویس ارائه میدن ( مثلا سرویس پرینت )
              هر وسیله ای که عضو اون شبکه باشه و بتونه از سرویسهای موجود در شبکه به شرطی که مجاز باشه استفاده میکنه ( ادمین شبکه میتونه مثلا دسترسی به ftp یا پرینت سرور و غیره رو برای اعضای خاص باز بگذاره یا ببنده )

۳ - این دستگاه رو خریدید به کجا وصل کنید رو متوجه نشدم !
              این دستگاه رو میگذارن بغل پرینتر ، آداپتورش رو میزنن به پریز ، فیش یو اس بی پرینتر یا اسکنر رو مثل پورت یو اس بی کامپیوتر وارد پورت یو اس بی پرینت سرور میکنن .
              توسط یک باروزر وارد پنل کاربری دستگاه میشن ، اونجا شبکه ای که میخواهید بهش متصل بشید با پسورد و غیره اش رو وارد میکنید وقتی به روتر لینک شد شبکه اتون سرویس پرینت تحت شبکه هم ارائه میده .

مودم ( منظورتون روتوره ) شما مهم نیست چه مدلیه و چه پورتهایی داره
              اون موردی که توضیح دادم یه چیز دیگه بود .
              اونجا گفته شد « اگر روتر شما پورت یو اس بی داره نیازی به خریدن پرینت سرور ندارید ، هر چیزی منجمله پرینتر رو به یو اس بی روتور وصل کنید اون وسیله بعنوان سرویس تحت شبکه میاد »

لینک یک نمونه روتر با ساپورت یو ای بی host هم اضافه کردم .

رایج ترین تجهیزاتی که به روتر وصل میکنن پرینتر ، اسکنر ، هارد ( بعنوان ftp ) و جی اس ام مودم هست .
              جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۹:۴۶ ۱۴۰۱/۱۰/۱۸.

دیدگاه

سلام استاد عزیز
                دعوام نکنین خب ساده نبود مهندس ای تی نیسم ): ??????
                گوشی به این سرور پرینت وصل میشه یا سرور پرینت به گوشی وصل میشه؟
                یسوال دیگه شما میگین اگه روترمودمت درگاه usb داشت احتیاج به این قطعه نداشت.خب برم روتر مودم usbدار بخرم ساده تر نیست؟

دیدگاه

سلام استاد عزیز
                  دعوام نکنین خب ساده نبود مهندس ای تی نیسم ): ������
                  گوشی به این سرور پرینت وصل میشه یا سرور پرینت به گوشی وصل میشه؟
                  یسوال دیگه شما میگین اگه روترمودمت درگاه usb داشت احتیاج به این قطعه نداشت.خب برم روتر مودم usbدار بخرم ساده تر نیست؟
                  فرقی نمیکنه سرور پرینت وصل بشه به گوشی یا گوشی وصل بشه به سرور .. وصل شدن دیگه
                  البته در اینجا هیچ کدوم فیزیکی بهم وصل نمیشن از طریق اینترنت گوشی مورد ارسال و چاپ میکنید

فکر کنم این روتر که دوست گرامی ذکر کردن مودم معمولی نیست بلکه یه تجهیز که در شبکه های اینترنتی استفاده میشه
                  مثل سه راهی و تقویت کننده اینترنت می مونه

پس یا باید سرور پرینتر بگیرید یا باید روتر .. چون هیچ کدو.م ندارید
                  و اینکه از طریق اینترنت به پرینتر وصل میشید اینترنت گوشی و احتمالا نرم افزار خاص
                  جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۲۱:۱۲ ۱۴۰۱/۱۰/۱۸.

دیدگاه

سلام استاد عزیز
                    رفتم تنظیمات مودم اینجور نوشته بود
                    54M Wireless Adsl2+ Modem Router
                    این مگه روتر دار نیست؟فقط usbدار نیست خب اگه مودم روتر usbدار بگیرم مشکل حله؟

دیدگاه

سلام استاد عزیز
                      رفتم تنظیمات مودم اینجور نوشته بود
                      54M Wireless Adsl2+ Modem Router
                      این مگه روتر دار نیست؟فقط usbدار نیست خب اگه مودم روتر usbدار بگیرم مشکل حله؟
                      دوست عزیز خوب منم اولش همین رو پیشنهاد دادم .
                      گفتم اگر روتر شما یو اس بی داره میتونید مستقیم از خود روتر استفاده کنید ، اگر نداره هم که
                      لینک از روتر usb ساپورت براتون قرار دادم ...
                      دیگه کدومش برات بصرفه تره انتخاب شماست ( روترهایی که یو اس بی دارن سرویسهای بیشتری رو میشه باهاشون اشنراک گذاری کرد )

فکر کنم این روتر که دوست گرامی ذکر کردن مودم معمولی نیست بلکه یه تجهیز که در شبکه های اینترنتی استفاده میشه
                      مثل سه راهی و تقویت کننده اینترنت می مونه

پس یا باید سرور پرینتر بگیرید یا باید روتر .. چون هیچ کدو.م ندارید
                      و اینکه از طریق اینترنت به پرینتر وصل میشید اینترنت گوشی و احتمالا نرم افزار خاص
                      نه روتر همون روترهای معمولیه ...
                      نیاز به اینترنت و برنامه خاصی هم نیاز نداره . سرویس های محلیه .

روتر یک نقطه دسترسی مرکزی برای ساخت شبکه است .

اینی که مردم به اسم مودم ( مودم adsl و وای فای ) میشناسن یک روتر هستش یعنی شما به نت وصل باشی یا نباشی این تجهیز یک نقطه دسترسی بعنوان شبکه بیسیم درست میکنه که تا اینجا رو بهش میگن اترنت یا شبکه محلی .
                      چون مودم adsl داره میتونه به اینترنت هم وصل بشه که شبکه فوق برای بقیه سرویس ارتباط با اینترنت هم فراهم میکنه .

نمونه های همین روتر با مودم gsm هم داریم ( هم ثابت هم پرتابل قابل شارژ ) که سرویس اینترنت رو بجای adsl از شبکه 3G یا 4G میگیره .

اگر به این شبکه یک نقطه با دسترسی بعنوان پرینتر ، بعنوان فضای ذخیره سازی ابری یا هر سرویس دیگه بدیم اعضای شبکه ( دستگاههایی که با وای فای به این روتر وصلن ) میتونن سوای اترنت و اینترنت اون سرویسها رو هم داشته باشن .

روترهایی داریم که روشون هارد هست ، پورت یو اس بی هم دارن که هاردش ftp و کلود بهتون میده ، یو اس بی هم که هر تجهیز عمومی رو بهش وصل کنیم سرویسهای اون تجهیز رو تحت شبکه میاره یا اصطلا share میکنه .
                      یکی از کاربردهاش اینه که مثلا شما یک روتر خریدی که در اصل قرار بوده با کابل تلفن به adsl وصل بشه .
                      حالا اگر adsl قطع شد یا خواستیم روتر رو ببریم جای دیگه که adsl نداره روتر شما دیگه دسترسی به نت رو از دست میده .
                      اگر پورت یو اس بی داشته باشه با یک دانگل 4G کماکان اینترنت خواهید داشت .

# در سناریوی فوق منظور یک کشور معمولی و استاندارد بود ، جایی که اینترنت به شکل دلخواه قطع و وصل میشه و ۳۰ ساله ۱۰ برابر پروژه استارلینک هزینه کردن که اینترنت رو تبدیل به اینترانت بکنن این تجهیزات و سناریوها خیلی موضوعیت نداره .
                      یه دیش ۳۰ سانتی ضریب اطمینان خیلی بالاتر و هزینه مادی و معنوی خیلی کمتری داره
                      جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۱۴ ۱۴۰۱/۱۰/۱۸.

دیدگاه

سلام استاد عزیز
                        اونجا مطالعه کردم نوشته بود به اکثر سیستم عاملها میخوره مث ویستا اکس پی ویندوز10 وسیستم عامل لینوکس مک و.... نمیفهمم سیستم عامل آندروید هم ساپورت میکنه.ساپورت میکنه؟
                        2-بهترین نوع هاش یه درگاه usbداره اگه بخایم هارد اسکنر و....بزنیم باس چکرد؟

دیدگاه

دوست عزیز اونجا در مورد سیستم عاملها ساده بخوام بگم چرت و پرت نوشته .
                          سرویس تحت شبکه ربطی به سیستم عامل نداره .
                          اندروید هم همه این سرویسها رو ساپورت میکنه ( کرنل اندروید لینوکسه )

بهترین نوع هاش یک درگاه یو اس بی داره ؟! مگه قراره چند تا درگاه داشته باشه ؟ ( اگر کاربردت پرینتر و اسکنره که اکثر دستگاهها سه یا ۴ کاره هستن همون یدونه پورت کفایت میکنه )

اگر منظورت اینه چطور میشه چند تا وسیله یو اس بی رو با همین یک درگاه استفاده کرد یدونه هاب یو اس بی به همین پورت وصل میکنی بسته به نوع هاب انتخابی بین ۴ تا بالای ۱۶ تا پورت یو اس بی دیگه از طریق همون یدونه پورت تحویل میگیری .
                          ( اگر مجموع جریان مصرفی این دستگاهها قراره بیشتر از ۵۰۰ میلی آمپر بسه مثلا هارد و gsm مودم هم داری باید هاب با سوکت پاور بگیری )

دیدگاه

سلام استاد عزیز
                            خیلی ممنون منظورمو گرفتی یادگرفتی طرز نوشتن من رو چکنم فارسیم ضعیفه (: ??????
                            اره منظورم همین بود که اگه بخوام پرینتر هارد دیسک تلویزیون و...
                            پس هاب usbقضیه رو حل میکنه بازم ممنون ??????

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                              دوست عزیز خوب منم اولش همین رو پیشنهاد دادم .
                              گفتم اگر روتر شما یو اس بی داره میتونید مستقیم از خود روتر استفاده کنید ، اگر نداره هم که
                              لینک از روتر usb ساپورت براتون قرار دادم ...
                              دیگه کدومش برات بصرفه تره انتخاب شماست ( روترهایی که یو اس بی دارن سرویسهای بیشتری رو میشه باهاشون اشنراک گذاری کرد )

نه روتر همون روترهای معمولیه ...
                              نیاز به اینترنت و برنامه خاصی هم نیاز نداره . سرویس های محلیه .

روتر یک نقطه دسترسی مرکزی برای ساخت شبکه است .

اینی که مردم به اسم مودم ( مودم adsl و وای فای ) میشناسن یک روتر هستش یعنی شما به نت وصل باشی یا نباشی این تجهیز یک نقطه دسترسی بعنوان شبکه بیسیم درست میکنه که تا اینجا رو بهش میگن اترنت یا شبکه محلی .
                              چون مودم adsl داره میتونه به اینترنت هم وصل بشه که شبکه فوق برای بقیه سرویس ارتباط با اینترنت هم فراهم میکنه .

نمونه های همین روتر با مودم gsm هم داریم ( هم ثابت هم پرتابل قابل شارژ ) که سرویس اینترنت رو بجای adsl از شبکه 3G یا 4G میگیره .

اگر به این شبکه یک نقطه با دسترسی بعنوان پرینتر ، بعنوان فضای ذخیره سازی ابری یا هر سرویس دیگه بدیم اعضای شبکه ( دستگاههایی که با وای فای به این روتر وصلن ) میتونن سوای اترنت و اینترنت اون سرویسها رو هم داشته باشن .

روترهایی داریم که روشون هارد هست ، پورت یو اس بی هم دارن که هاردش ftp و کلود بهتون میده ، یو اس بی هم که هر تجهیز عمومی رو بهش وصل کنیم سرویسهای اون تجهیز رو تحت شبکه میاره یا اصطلا share میکنه .
                              یکی از کاربردهاش اینه که مثلا شما یک روتر خریدی که در اصل قرار بوده با کابل تلفن به adsl وصل بشه .
                              حالا اگر adsl قطع شد یا خواستیم روتر رو ببریم جای دیگه که adsl نداره روتر شما دیگه دسترسی به نت رو از دست میده .
                              اگر پورت یو اس بی داشته باشه با یک دانگل 4G کماکان اینترنت خواهید داشت .

# در سناریوی فوق منظور یک کشور معمولی و استاندارد بود ، جایی که اینترنت به شکل دلخواه قطع و وصل میشه و ۳۰ ساله ۱۰ برابر پروژه استارلینک هزینه کردن که اینترنت رو تبدیل به اینترانت بکنن این تجهیزات و سناریوها خیلی موضوعیت نداره .
                              یه دیش ۳۰ سانتی ضریب اطمینان خیلی بالاتر و هزینه مادی و معنوی خیلی کمتری داره
                              با درود
                              و سپاس از توضیحاتتون
                              ولا نمیدونستم میشه شبکه محلی باهاشون ساخت
                              پس من اشتباهی به ریپرتر گفتم روتر
                              جالب بود سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X