اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت usb fs با usb otg fs در stm32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت usb fs با usb otg fs در stm32

تفاوت usb fs با usb otg fs در stm32 چیست؟

من میخوام فلش مموری رو به میکروی STM32F103C8T6 متصل کنم و اطلاعات بریزم درون فلش.
    آیا با این میکرو میشه؟
    *\ وقتی ارزش ها عوض بشن، عوضی ها باارزش می شن /*

پاسخ : تفاوت usb fs با usb otg fs در stm32

میکروی مد نظرتون otg ساپورت نمیکنه .

یو اس بی fs یا فول اسپید یو اس بی ۱۲ مگابیت بر ثانیه است (طبق استانداردهای امروزی کلا اسپید محسوب نمیشه فقط بدرد پروفایل hid میخوره )

یو اس بی otg پروفایل هاست هستش که دستگاه میتونه از تجهیزات جانبی میزبانی کنه و تغذیه اشون رو هم باید تامین کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
      میکروی مد نظرتون otg ساپورت نمیکنه .

یو اس بی fs یا فول اسپید یو اس بی ۱۲ مگابیت بر ثانیه است (طبق استانداردهای امروزی کلا اسپید محسوب نمیشه فقط بدرد پروفایل hid میخوره )
      یو اس بی otg پروفایل هاست هستش که دستگاه میتونه از تجهیزات جانبی میزبانی کنه و تغذیه اشون رو هم باید تامین کنه
      یه سوالی دارم . دیدم یه سخت افزار که میکرو ARM داره به سیستم متصل میکنند توی سیستم مثلا یه پورت کام شناسایی میکنه یا توی یکی دیگه یه دسته بازی یا ...
      توی برنامه میکرو من اطلاعاتی در این مورد ندارم . باید چکار کنیم که سیستم یه سخت افزار خاص شناسایی کنه مثلا با اتصال میکرو به یو اس بی توی سیستم یه کیبورد شناسایی کنه
      شما اطلاعاتی دارید ؟؟؟

دیدگاه

این بستگی داره descriptor برای پروفایل یو اس بی میکروی مد نظر رو چی بنویسید .

در میکروهایی که یو اس بی ساپورت میکنن ( یا حتی ساپورت نمیکنن ) شما دستتون بازه بر مبنای نیاز و پروتکل و کاربردی که از یو اس بی میخواستید نهایتا فانکشن مد نظرتون رو که نوشتید باید برای تجهیز یو اس بی اتون، شناسه ، سازنده ، سرویسهای مورد پشتیبانی و نوع پارامترها و غیره ( یه لیست عریض و طویله که استاندارد داره ... توسط ارگان usb تعریف شده ) ارائه بدید که برای سادگی و عدم نیاز به نوشتن درایور سمت پی سی معمولا برنامه نویسها میکرو رو مطابق یکی از پروفایلهای رایج که سیستم عاملها سرویس و درایور و غیره عمومی اش رو دارن منطبق میکنن . hid یکی از رایج ترین این پروفایلهای plug and play هست .

شما میکروتون یو اس بی هم ساپورت نکنه کماکان میتونید با مقادیر نسبتا زیادی کار اسمبلی و شناخت لایه های پایین سیستم با پورت یو اس بی ارتباط برقرار کنید .
        یکی از دم دستی ترین مثالهاش پروگرامر usbasp با میکروهای avr مگا ۸ هست که میکرو اصلا ساپورت سخت افزاری یو اس بی نداره ولی پروگرامر یو اس بی جنرال هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          یه سوالی دارم . دیدم یه سخت افزار که میکرو ARM داره به سیستم متصل میکنند توی سیستم مثلا یه پورت کام شناسایی میکنه یا توی یکی دیگه یه دسته بازی یا ...
          توی برنامه میکرو من اطلاعاتی در این مورد ندارم . باید چکار کنیم که سیستم یه سخت افزار خاص شناسایی کنه مثلا با اتصال میکرو به یو اس بی توی سیستم یه کیبورد شناسایی کنه
          شما اطلاعاتی دارید ؟؟؟
          با درود
          راستش متوجه سوالتون نشدم ولی این لینک ببینید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
            با درود
            راستش متوجه سوالتون نشدم ولی این لینک ببینید
            https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...87-pl2303.html

نه این به کار من نمیاد
            من میخوام وقتی میکرو arm که usb داره به usb کامپیوتر متصل کردم سیستم یه کیبورد شناسایی کنه
            یا اینکه یه برنامه روی arm بنویسم که با اتصال اون به کامپیوتر موس شناسایی بشه
            یا یه برنامه دیگه بنویسم که با اتصال arm به usb کامپیوتر یه پورت کام شناسایی بشه
            باید چیکار کنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
              نه این به کار من نمیاد
              من میخوام وقتی میکرو arm که usb داره به usb کامپیوتر متصل کردم سیستم یه کیبورد شناسایی کنه
              یا اینکه یه برنامه روی arm بنویسم که با اتصال اون به کامپیوتر موس شناسایی بشه
              یا یه برنامه دیگه بنویسم که با اتصال arm به usb کامپیوتر یه پورت کام شناسایی بشه
              باید چیکار کنم .
              نمیدونم
              حداقل سوالت روشن تر شد و دوستان بهتر میتونن کمک کنن
              چرا غمگین نشستی ؟ پاشو این لینک ببین
              پروژه ساخت موس با STM32 در مد HID پس از شناخت مدهای مختلف USB و پروگرام کردن برد STM32 در این آموزش روش ساخت موس با STM32 یا Bluepill را

خب من از خدمتتون مرخص میشم

دیدگاه

ممنون از پاسخگوییتون دوستان.

من میخوام Flash Memory وصل کنم به میکرو و مقادیری همچون تاریخ و ... رو توی فلش ذخیره کنم.

این قابلیت رو STM32F103C8T6 ساپورت میکنه یا باید برم سراغ میکروی دیگه؟
                جدیدترین ویرایش توسط shoniz; ۰۹:۵۰ ۱۴۰۱/۱۰/۱۲.
                *\ وقتی ارزش ها عوض بشن، عوضی ها باارزش می شن /*

دیدگاه

پروفایل ارتباط با فلش عمومی میشه مس استوریج ...
                  از نظر شدن میشه ولی کلی دردسر داره با میکرویی که otg ساپورت نمیکنه .

میکروهای این خانواده با ساپورت otg میشن connectivity line و high density که قیمتهاشون خیلی بالاست .

اگر بجای فلش مشکلتون با SD CARD راه میفته خیلی ساده تر میشه دیتا رو ذخیره و بازخوانی کرد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X