اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برتری Altium نسبت به Eagle در Auto rout . ***حتما بخوانید ***

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برتری Altium نسبت به Eagle در Auto rout . ***حتما بخوانید ***

آقا ما یه آزمایش باحال انجام دادیم که یه نتیجه جالب داد واون هم اینه که Auto rout آلتیوم از ایگل قوی تر به نظر می رسه .
    اگه به شکلهای پایین توجه کنید می بینید که هر دوتا برد یکی هستند . حالا چطوری توضیح می دم .

ببینیدزمانی که ایگل رو باز می کنید پنجره ای تحت عنوان control panel باز می شه که توی پنل سمت چپ (مثل ویندوزاکسپلورر ) تعدادی آیتم قرار داره . آخرین گزینه یعنی Project رو انتخاب می کنیم واز اونجا هم example رو واز اونجا هم یکی از مثالهای ایگل تحت عنوان Single sided باز می کنیم . این مثال در ابتدا Un rout هست . (شکل پایین)

حالا می خوام طریقه اکسپورت این design رو از Eagle به altium توضیح بدم :
    بعد از نصب ایگل ، فایل export-protelpcb.ulp سرچ کنید و ازش یه کپی بگیرید حالا همین مثال Single sided باز کنید (بالا گفتم چطوری ) و روی گزینه فایل برید و از اونجا Run رو اجرا کنید .توی پنجره ای که باز می شه ، این فایل export-protelpcb.ulp رو کپی کنید . حالا تو همین پنجره انتخابش کنید و ok کنید . طرح Single sided به پروتل اکسپورت می شه حالا از تو پروتل بازش کنید . (شکل پایین )

حالا تو آلتیوم حالت Bottom رو انتخاب کنید و Auto rout ش کنید . 100 % کانکشنهارو به هم متصل می کنه . ( سایز پیش فرض توی آلتیوم 10 میل برای track و 0.245 میلی متر clearance هست که عینا همین مقادیر هم برای ایگل در حالت پیش فرض تعریف شده )

توی ایگل هم روی tools و از اونجاهم Auto رو انتخاب کنید از پنجره ای که باز می شه Top رو N/A انتخاب کنید تا فقط Bottom فعال بشه . حالا ok کنید نتیجه رو ببینید .
    شکلها همه چیز رو باز گو می کنند .

نظرتون چیه ؟؟؟؟
    آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
    سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

پاسخ : برتری Altium نسبت به Eagle در Auto rout . ***حتما بخوانید ***

من قبلا تست کردم , EAGLE هم این رو 100 درصد Route میکنه.
    آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

سلام.
      پروتئوسو فراموش نکنید. اونم در این زمینه خیلی خوب عمل می کنه.
      altium هم که واقعا کارش درسته!

دیدگاه

در عوض ایگل به سادگی با الکترا لینک میشه و auto route الکترا هم که معروفه و حرف نداره. مطمئنا اگر با الکترا این برد را auto route کنی 100% کامل میشه

دیدگاه

سلام.
          میشه در مورد الکترا توضیح بدید؟ چند بار اسمشو شنیدم.

دیدگاه

الکترا همونیه که همراه با پروتیوس نصب می شه دیگه درسته ؟
            آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
            سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X