اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نصب برنامه32بیت روی ویندوز64بیت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل نصب برنامه32بیت روی ویندوز64بیت

با سلام و درود،
    چند روز قبل به یک نرم افزار قدیمی نیاز پیدا کردم، آنرا دانلود کرده و اکسترکت کردم، موقع نصب برنامه ارور میده که فقط بر روی سیستم x86 قابل اجراست.
    راه حلی ندارید؟
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

پاسخ : مشکل نصب برنامه32بیت روی ویندوز64بیت

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
    با سلام و درود،
    چند روز قبل به یک نرم افزار قدیمی نیاز پیدا کردم، آنرا دانلود کرده و اکسترکت کردم، موقع نصب برنامه ارور میده که فقط بر روی سیستم x86 قابل اجراست.
    راه حلی ندارید؟
    معمولا 32 بیت رو 64 بیت نصب میشه
    چیزی که فعلا به نظر من میرسه ویرچوآل ماشین Virtual machine هست, یه برنامه ای هست که یه کامپیوتر مجازی رو کامپیوترت ایجاد میکنه،بعد تو اون برنامه ویندوز 32بین نصب کن،برنامه رو اون 32 بیت مجازی نصب کن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام و درود،
    راه حلی ندارید؟
    چیزی که فعلا به نظر من میرسه ویرچوآل ماشین Virtual machine هست, یه برنامه ای هست که یه کامپیوتر مجازی رو کامپیوترت ایجاد میکنه،بعد تو اون برنامه ویندوز 32بین نصب کن،برنامه رو اون 32 بیت مجازی نصب کن

دیدگاه

با سلام و درود،
      راه حلی ندارید؟
      با درود
      ولا من با این ارور زیاد مواجه میشم ولی نمیدونم چیکار میکنم
      از این گزینه هنگام نصب استفاده کن و فایل نصبی رو به دسکتاب منتقل کن Run as administrator،
      و ادامه بزن

خب توی دراو سی یه پوشه 86 هست مسیر نصب اونجا قرار بده
      ببینم چی میشه

دیدگاه

با سلام و درود،
        راه حلی ندارید؟
        با سلام و احترام
        روی فایل اجرایی یا آیکن Shortcut برنامه کلیک راست کنید و به قسمت Property برید. اونجا یک Tab هست به نام Compatibility که داخلش یک گزینه داره به نام Run this program in compatibility mode for: که میتونید یک ویندوز قدیمی تر رو اونجا انتخاب کنید و تست کنید ببینید آیا مشکل حل میشه یا نه.
        البته اگر ویندوزتون ورژن 10 هست ممکنه نیاز باشه یکسری تغییرات دیگه هم توی تنظیمات ویندوز انجام دهید.
        موفق باشید.

دیدگاه

با سلام و درود،
          راه حلی ندارید؟
          از مسیر زیر internet information service رو تیک بزنید و ok کنید

control panel\programs and future\windows future

( یک مدت زمان میبره تا ویندوز قابلیت مد نظر رو نصب کنه )

بعد از نصب iis رو سرچ کنید
          بعد از باز کردن iis زیر سرویسهای کامپیوتر رو unfold کنید ( زیر اسم کامپیوتر گزینه application pools رو انتخاب کنید )

روی DefaultAppPool کلیک راست کنید ... گزینه Advanced settings .
          در بخش General گزینه Enable 32 bit applications پیش فرض false هست که باید به true تغییرش بدید و نهایتا ok کنید و تمام .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط invlover نمایش پست ها

ممنون، بعد این ماشین مجازی احتمالا مثل ویندوز واقعی دردسر لایسنس و اینا داشته باشه نه؟

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
            با درود
            ولا من با این ارور زیاد مواجه میشم ولی نمیدونم چیکار میکنم
            از این گزینه هنگام نصب استفاده کن و فایل نصبی رو به دسکتاب منتقل کن Run as administrator،
            و ادامه بزن

خب توی دراو سی یه پوشه 86 هست مسیر نصب اونجا قرار بده
            ببینم چی میشه
            فایل setup رو run as adminstator هم کردم ولی باز درجا همون ارور میده.
            مشکل اینه وقتی setup رو میزنم همون ارور میاد، یعنی به مرحله انتخاب مسیر نصب هم نمیرسه.

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
            با سلام و احترام
            روی فایل اجرایی یا آیکن Shortcut برنامه کلیک راست کنید و به قسمت Property برید. اونجا یک Tab هست به نام Compatibility که داخلش یک گزینه داره به نام Run this program in compatibility mode for: که میتونید یک ویندوز قدیمی تر رو اونجا انتخاب کنید و تست کنید ببینید آیا مشکل حل میشه یا نه.
            البته اگر ویندوزتون ورژن 10 هست ممکنه نیاز باشه یکسری تغییرات دیگه هم توی تنظیمات ویندوز انجام دهید.
            موفق باشید.
            روشی که گفتید انجام دادم، از گزینه های ویندوز 95 تا ویندوز xp رفتم اما باز هم همون ارور...

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
            از مسیر زیر internet information service رو تیک بزنید و ok کنید

control panel\programs and future\windows future

( یک مدت زمان میبره تا ویندوز قابلیت مد نظر رو نصب کنه )

بعد از نصب iis رو سرچ کنید
            بعد از باز کردن iis زیر سرویسهای کامپیوتر رو unfold کنید ( زیر اسم کامپیوتر گزینه application pools رو انتخاب کنید )

روی DefaultAppPool کلیک راست کنید ... گزینه Advanced settings .
            در بخش General گزینه Enable 32 bit applications پیش فرض false هست که باید به true تغییرش بدید و نهایتا ok کنید و تمام .
            نتیجه این روشی که گفتید این شد که نسخه مد نظر نرم افزار همون ارور بود، اما رو نسخه دیگری از نرم افزار که کمی قدیمی تر بود و از سایت دیگری دانلود کردم خوشبختانه جواب داد.
            ولی بعد اینکه کامپیوتر خودم ریستارت کردم IIS دیگه کلا حذف شده و تو درایو C یه فایل به اسم InetPub هست.
            نمیدونم عادیه یا نه.
            مهم اینه تونستم یه نسخه از نرم افزار رو با همین روش نصب کنم، ولی اگر دوستان روش دیگری میشناسن لطف کنن معرفی کنن.
            از تمامی دوستان کمال تشکر دارم.

دیدگاه

مشکل اینه وقتی setup رو میزنم همون ارور میاد، یعنی به مرحله انتخاب مسیر نصب هم نمیرسه.
              با سلام مجدد
              استفاده از بعضی برنامه ها، مخصوصا برنامه هایی که درایوری برای کار در ویندوز نصب میکنند حتما نیاز به ویندوز مناسب دارد و ممکن است نتوانید آنرا در ویندوز 64 بیتی نصب و اجرا کنید. در اینگونه موارد استفاده از ماشینهای مجازی مثل Virtualbox یا VmWare میتواند بهترین گزینه باشد.
              موفق باشید.

دیدگاه

[QUOTE=HS1386;749229]ممنون، بعد این ماشین مجازی احتمالا مثل ویندوز واقعی دردسر لایسنس و اینا داشته باشه نه؟
                بله ممکنه دردسر لایسنس پیش بیاد،چون دقیقا نصب ویندوز هست منتهی رو یک کامپیوتر شبیه سازی شده در سخت افزار واقعی شما
                اما دردسراش کمتر از سخت افزار واقعی هست
                جدیدترین ویرایش توسط invlover; ۱۹:۵۷ ۱۴۰۱/۱۰/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
                  با سلام مجدد
                  استفاده از بعضی برنامه ها، مخصوصا برنامه هایی که درایوری برای کار در ویندوز نصب میکنند حتما نیاز به ویندوز مناسب دارد و ممکن است نتوانید آنرا در ویندوز 64 بیتی نصب و اجرا کنید. در اینگونه موارد استفاده از ماشینهای مجازی مثل Virtualbox یا VmWare میتواند بهترین گزینه باشد.
                  موفق باشید.
                  دقیقا همونطور که میگید نرم افزار مورد نظر در مسیر عمیق سیستمی درایور نصب میکنه، از طرفی ممکنه اینهمه ماشین مجازی و غیره نصب کنم ، نرم افزار کار کنه ولی ارور بده ، چون نیاز به رابط سخت افزاری هم هست.
                  بهرحال تا حدودی مشکلم حل شد.

دیدگاه

دقیقا همونطور که میگید نرم افزار مورد نظر در مسیر عمیق سیستمی درایور نصب میکنه، از طرفی ممکنه اینهمه ماشین مجازی و غیره نصب کنم ، نرم افزار کار کنه ولی ارور بده ، چون نیاز به رابط سخت افزاری هم هست.
                    بهرحال تا حدودی مشکلم حل شد.
                    با سلام مجدد
                    ماشینهای مجازی امروزه کاربرد فراوانی دارند. معمولا جاهایی که نیاز به نصب سرورهای مختلف بر روی هاست های مجزا میباشد یک کامپیوتر قوی (دارای چند پردازنده) مناسب میگذارند و همه سرورها را بصورت ماشینهای مجازی بر روی آن راه اندازی میکنند. این ماشینها به کلیه رابطهای سخت افزاری میتوانند دسترسی داشته باشند. Virtualbox محصول اوراکل میباشد و فری میباشد اما در ارتباط با پورت USB به خوبی VmWare عمل نمیکند و گاهی ممکن است با آن مشکل پیدا کنید. اما VmWare در مورد ارتباط با USB بخوبی عمل میکند و بصورت گسترده بعنوان ماشین مجازی استفاده میشود.
                    موفق باشید.
                    جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۲۲:۰۷ ۱۴۰۱/۱۰/۲۵.

دیدگاه

ببخشید متوجه این بخش که iis حذف شده نشدم .

این سرویس جزو قابلیتهای ویندوزه قابل حذف کردن نیست ، فقط میشه فعال یا غیر فعالش کرد .
                      .توی همون بخش windows futures میتونید چک کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                        ببخشید متوجه این بخش که iis حذف شده نشدم .

این سرویس جزو قابلیتهای ویندوزه قابل حذف کردن نیست ، فقط میشه فعال یا غیر فعالش کرد .
                        .توی همون بخش windows futures میتونید چک کنید .
                        کلا تو سرچ باکس جستجو میکنم اینترنت اینفورمیشن رو دیگه نمیاره.فقط همون بار اول آورد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X