اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی استپر موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی استپر موتور

سلام
    من یه موتور از توی پرینتر در آوردم که 4تا سیم داره
    سیم شماره یک(زرد) به شماره سه (نارنجی) و سیم
    شماره دو (قهوه ای) به سیم شماره چهار(مشکی) راه
    دارد. با اهمتر تست کردم.
    حالا سوال من اینه که این موتور چه نوع موتوری
    هست و چطور راه اندازی میشه؟ ممنون اگه کسی
    میتونه کمک کنه؟
    دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

پاسخ : راه اندازی استپر موتور

یک عدد استپر موتور 4 سیمه هستش
    گوگل بکن " استپر موتور 4 سیمه راه اندازی"
    هزار و یک سایت هست آموزش داده راه اندازی بکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی نمایش پست ها
      یک عدد استپر موتور 4 سیمه هستش
      گوگل بکن " استپر موتور 4 سیمه راه اندازی"
      هزار و یک سایت هست آموزش داده راه اندازی بکنی
      سلام دوست عزیز....
      این سایت هم مثل بقیه همینجا چندتا راه اندازیاشو بگو تا نریم سایتهای دیگه
      همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز....
        این سایت هم مثل بقیه همینجا چندتا راه اندازیاشو بگو تا نریم سایتهای دیگه
        با درود
        دوست گرامی هدف انجمن ها اموزش نیست بلکه تبادل اطلاعات
        بیشترین کاربردش این ما اشنایی اولیه داشته باشیم و با مشکلاتی روبه رو بشیم و نیاز به همفکری یا مباحثت داشته باشیم
        و همه به یک اندازه وقت ازاد ندارند .. پس نمیشه انتظاری از شخصی داشت
        وقتی سوال کننده اولین بار با این نوع موتور مواجه میشه پس اطلاعات کاملی راجب اون نداره
        در اینجا همین که بفهمه اسم این نوع موتور چیه کافیه
        و از اونجایی که در سطح نت اطلاعات زیادی در موردش هست .. نیازی به دوباره کاری نیست و همینقدر که فرد سوال کننده متوجه بشه باید راجب چی سرچ کنه کفایت میکنه
        الان شما خودتون استپرموتور رو سرچ کنید زودتر به جواب میرسید تا ایشون بخوان چند صفحه توضیح بدن
        اسم دیگه ای این موتور هست موتور پله ای
        کاربردش برای این که ما بتونیم جرکت موتور دقیق کنترل کنیم .. مثلا قراره روی این موتور یه دوربین نصب بشه
        این موتور به ما کمک میکنه مثلا 90 درجه بچرخیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
          با درود
          بیشترین کاربردش این ما اشنایی اولیه داشته باشیم و با مشکلاتی روبه رو بشیم و نیاز به همفکری یا مباحثت داشته باشیم
          وقتی سوال کننده اولین بار با این نوع موتور مواجه میشه پس اطلاعات کاملی راجب اون نداره
          و از اونجایی که در سطح نت اطلاعات زیادی در موردش هست .. نیازی به دوباره کاری نیست و همینقدر که فرد سوال کننده متوجه بشه باید راجب چی سرچ کنه کفایت میکنه
          الان شما خودتون استپرموتور رو سرچ کنید زودتر به جواب میرسید تا ایشون بخوان چند صفحه توضیح بدن
          کاربردش برای این که ما بتونیم جرکت موتور دقیق کنترل کنیم .. مثلا قراره روی این موتور یه دوربین نصب بشه
          داداش راه اندازی استپر به این آسونی و با چنتا کلیپ نمیشه،اول درایو میخواد،که خود انتخاب درایو و تنظیمات خود درایو داستانه بعد دستور به درایو میخواد که خود من هنوز نفهمیدم این درایو را به چی وصل کنم و بهش دستور بدم در مورد mach3 شنیدم ولی نمیدونم چجوری هست،حالا به فرض موتور استپ راه افتاد،اینجوری که اصلا بدرد نمیخوره،حداقلش اینه که بشه یه موتور از یه cnc سه محور که دیگه نمیدونم اونو چجوری باید کنترل کرد،کلا این استپ موتورها داستانی دارن
          یه عده که یونی پلار هستن یه عده بای پلار، یه تعداد دوفازن یه تعداد پنج فاز(حالا چرا پنجتا نمیدونم)موتورهای صنعتی عظیم هم سه فاز دارن یا حتی یه سروو 10 کیلو وات هم سه فازه،حالا تعداد فازای دیگشو نمیدونم، بعد دوباره یه تعدادی چهار سیمن یه تعدادی شیش تا یه تعدادی 5 تا،فکر کنم 8 سیم هم داره،من که هر چی خوندم باز چیزی درست حسابی ازشون متوجه نشدم
          جدیدترین ویرایش توسط invlover; ۰۰:۰۲ ۱۴۰۱/۱۰/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط invlover نمایش پست ها
            داداش راه اندازی استپر به این آسونی و با چنتا کلیپ نمیشه،اول درایو میخواد،که خود انتخاب درایو و تنظیمات خود درایو داستانه بعد دستور به درایو میخواد که خود من هنوز نفهمیدم این درایو را به چی وصل کنم و بهش دستور بدم در مورد mach3 شنیدم ولی نمیدونم چجوری هست،حالا به فرض موتور استپ راه افتاد،اینجوری که اصلا بدرد نمیخوره،حداقلش اینه که بشه یه موتور از یه cnc سه محور که دیگه نمیدونم اونو چجوری باید کنترل کرد،کلا این استپ موتورها داستانی دارن
            یه عده که یونی پلار هستن یه عده بای پلار، یه تعداد دوفازن یه تعداد پنج فاز(حالا چرا پنجتا نمیدونم)موتورهای صنعتی عظیم هم سه فاز دارن یا حتی یه سروو 10 کیلو وات هم سه فازه،حالا تعداد فازای دیگشو نمیدونم، بعد دوباره یه تعدادی چهار سیمن یه تعدادی شیش تا یه تعدادی 5 تا،فکر کنم 8 سیم هم داره،من که هر چی خوندم باز چیزی درست حسابی ازشون متوجه نشدم
            سلام دوست عزیز...
            ایولا.منظور منم همین سایتها پراز این کلیپها و اموزشه نمی*فهمیم کدوم راسته کدوم فیکه.دوستان این انجمن آنچه می*داند به زبان ساده توضیح بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط invlover نمایش پست ها
              راستش کار کردن با این استپ موتورا جز اولین کار هایی بود که من در این راستا انجام دادم
              و اونقدر سال های زیادی گذشته و کاربردی برام نداشته که فراموش کردم
              فرض کن بیست سال پیش بوده و من اون موقع تقریبا بدون کمک خاصی باهاشون کار کردم و نهایت از اطلاعات در سطح نت استفاده کردم اونم نت بیست سال پیش .. که هیچی توش نبود چون تازه داشت شکل میگرفت
              و اولین باری هم که با این سایت اشنا شدم داشتم با ماژول رادیویی کار میکردم و یه تاپیک تو این انجمن پیدا کردم که چند تا کامنت داشت و در حد چند کلمه بهره بردم
              اطلااعات افراد همین انجمن در اون زمان هم محدود تر بود و خیلی ها مثلا با این مازول رادیویی کار نکرده بودن
              ولی من یادمه چند روزی اصلا نمیخوابیدم سر همین موضوع و مدام برنامه مینوشتم براش
              منظور این من اخر تونستم راش بندازم و دادم به یه دانشجو الکترونیک برای پروزه پایان نامه ش
              خودمم اولین بارم بود با این ماژول ها کار میکردم و همچنین اون استپ موتورا و سرو موتورا وو
              تقریبا خودم بیشتر مشکلاتمو رفع میکردم و کمک هم از نت میگرفتم ولی نت بیست سال پیش

و تا جایی یادم میاد وقتی در موردش سرچ میکردم به اندازه کافی مطلب توی نت بود
              شما هم اگر مثلا یک ماه زندگیتو وقف این موتور ها کنی بی شک میتونی
              و منم نگفتم داستان ندارن
              الان شما انتظار داشتی یکی بیاد و همه این مواردی که گفتی براتون توضیح مفصل بده
              بعدش الکترونیک پر از شاخه و مباحث مختلف .. مثلا خودم من هیچ وقت وارد برخی مباحث نشدم
              توصیه من به شما این که شما هم وارد هر مبحثی نشید و سعی کنید تخصصی کار کنید و در یک راستا خاص
              و یادتون باشه برخی علوم جنبه تجاری دارن و کسی نمیاد نون خودشو اجر کنه و این اطلاعات در دسترس همگان نیست
              مثلا این باتری چیه ؟ که من چند سال طول کشید تا بفمم ولتاز شارزش چنده و دیگر مسائلش

دیدگاه

راستش کار کردن با این استپ موتورا جز اولین کار هایی بود که من در این راستا انجام دادم
                و اونقدر سال های زیادی گذشته و کاربردی برام نداشته که فراموش کردم
                فرض کن بیست سال پیش بوده و من اون موقع تقریبا بدون کمک خاصی باهاشون کار کردم و نهایت از اطلاعات در سطح نت استفاده کردم اونم نت بیست سال پیش .. که هیچی توش نبود چون تازه داشت شکل میگرفت
                و اولین باری هم که با این سایت اشنا شدم داشتم با ماژول رادیویی کار میکردم و یه تاپیک تو این انجمن پیدا کردم که چند تا کامنت داشت و در حد چند کلمه بهره بردم
                اطلااعات افراد همین انجمن در اون زمان هم محدود تر بود و خیلی ها مثلا با این مازول رادیویی کار نکرده بودن
                ولی من یادمه چند روزی اصلا نمیخوابیدم سر همین موضوع و مدام برنامه مینوشتم براش
                منظور این من اخر تونستم راش بندازم و دادم به یه دانشجو الکترونیک برای پروزه پایان نامه ش
                خودمم اولین بارم بود با این ماژول ها کار میکردم و همچنین اون استپ موتورا و سرو موتورا وو
                تقریبا خودم بیشتر مشکلاتمو رفع میکردم و کمک هم از نت میگرفتم ولی نت بیست سال پیش

و تا جایی یادم میاد وقتی در موردش سرچ میکردم به اندازه کافی مطلب توی نت بود
                شما هم اگر مثلا یک ماه زندگیتو وقف این موتور ها کنی بی شک میتونی
                و منم نگفتم داستان ندارن
                الان شما انتظار داشتی یکی بیاد و همه این مواردی که گفتی براتون توضیح مفصل بده
                بعدش الکترونیک پر از شاخه و مباحث مختلف .. مثلا خودم من هیچ وقت وارد برخی مباحث نشدم
                توصیه من به شما این که شما هم وارد هر مبحثی نشید و سعی کنید تخصصی کار کنید و در یک راستا خاص
                و یادتون باشه برخی علوم جنبه تجاری دارن و کسی نمیاد نون خودشو اجر کنه و این اطلاعات در دسترس همگان نیست
                مثلا این باتری چیه ؟ که من چند سال طول کشید تا بفمم ولتاز شارزش چنده و دیگر مسائلش
                سلام دوست عزیز...
                اوه گرفتم اطلاعات اساسی مفتی در اختیار عضوها نمیزارین (-:
                مثلا من رشته خاصی ندارم یا تعمیرگاه نزدم.مثلا یروز به یه وسیله ی بر میخورم که یه اشکال داره میام سوال میکنم یروز درباره پرینتره یبار به سبزی خوردکن خلاصه هردفعه به یچیزی برمیخورم ومیام سوال میکنم برا سرگرمی.مث شما حرفه ی خاصی ندارم که بیام روش تمرکز کنم هعی ازاین شاخه به اون شاخه نپرم.بیا امروز به یه لامپ کم مصرف ازهمین فیلامین دارا به برق زدم تندتند پرپر میکرد مث فلاشر سریع.حالا نمیدونم عیبش چیه خخخخخخ (-:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
                  سلام دوست عزیز...
                  اوه گرفتم اطلاعات اساسی مفتی در اختیار عضوها نمیزارین (-:
                  مثلا من رشته خاصی ندارم یا تعمیرگاه نزدم.مثلا یروز به یه وسیله ی بر میخورم که یه اشکال داره میام سوال میکنم یروز درباره پرینتره یبار به سبزی خوردکن خلاصه هردفعه به یچیزی برمیخورم ومیام سوال میکنم برا سرگرمی.مث شما حرفه ی خاصی ندارم که بیام روش تمرکز کنم هعی ازاین شاخه به اون شاخه نپرم.بیا امروز به یه لامپ کم مصرف ازهمین فیلامین دارا به برق زدم تندتند پرپر میکرد مث فلاشر سریع.حالا نمیدونم عیبش چیه خخخخخخ (-:
                  با درود
                  خوبه ما هم میگیم پر پر
                  شاید خازنی در مدارش ترکیده یا خراب شده و باد کرده .. البته این اولین چیزی که به ذهن میرسه
                  اگه خواستی تاپیکی راجبش ایجاد کن تا دوستان انالوگ کار بتونن بهت کمک کنن
                  الکترونیک و برق انتها ندارن و باید تخصصی عمل کنی
                  مثلا تعمیر کار یخجال نمیاد جارو برقی تعنیر کنه ..
                  درسته برای سرگرمی میاید ولی خب زندکی هم کوتاه ست ..
                  منم بیشتر برای سرگرمی میام این انجمن و به عنوان یک شبکه مجازی اجتماعی ازش استفاده میکنم و فعالیت زیادی در این زمینه ندارم
                  منم حرفه ای خاصی ندارم و رشتمم برق الکترونیک نیست و یه همه کاره و هیچ کاره م .. اخرشم احتمالا خون اشام بشم

دیدگاه

[QUOTE=کاکو;749355]با درود
                    خوبه ما هم میگیم پر پر
                    شاید خازنی در مدارش ترکیده یا خراب شده و باد کرده .. البته این اولین چیزی که به ذهن میرسه
                    اگه خواستی تاپیکی راجبش ایجاد کن تا دوستان انالوگ کار بتونن بهت کمک کنن
                    الکترونیک و برق انتها ندارن و باید تخصصی عمل کنی
                    مثلا تعمیر کار یخجال نمیاد جارو برقی تعنیر کنه ..
                    درسته برای سرگرمی میاید ولی خب زندکی هم کوتاه ست ..
                    منم بیشتر برای سرگرمی میام این انجمن و به عنوان یک شبکه مجازی اجتماعی ازش استفاده میکنم و فعالیت زیادی در این زمینه ندارم
                    منم حرفه ای خاصی ندارم و رشتمم برق الکترونیک نیست و یه همه کاره و هیچ کاره م .. اخرشم احتمالا خون اشام بشم [/QUOTE
                    سلام دوست خون آشام عزیز... (-:
                    چشم ایجاد میکنم.ولی ظاهر خازن های الکترولیتیش به ظاهر عیبی نشون ندادن.خازن های سرامیکی و بقیه قطعات از بس خاکی بودن دلم نشد دست بهشون بزنم

دیدگاه

با درود
                      این موتور 4 تا پایه داره که هر دوتا پایه باهم راه دارند
                      به نظر میرسه از دوتا سیم پیچ تشکیل شده که به هر
                      کدوم پالس میدم یک درجه میچرخه به راست و سیم
                      پیچ دیگه یه درجه به چپ. نمیدونم چطور باید راه
                      بیوفته.
                      جدیدترین ویرایش توسط P.maddah39; ۱۱:۵۰ ۱۴۰۱/۱۱/۲۸.
                      دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

این مدار رو توی سرچ پیدا کردم اما آیا جواب میده؟
                        بنظر خودم جواب نمیده. چون با روشن شدن هر
                        ترانزیستور پایه استپ موتور زمین میشه اما هیچ
                        وقت ولتاژ باتری به موتور نمیرسه.
                        مگر اینکه دیودها برعکس بشن

دیدگاه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X