اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وقت تست ندارم مبدل ولتاژ به فرکانس نیاز دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وقت تست ندارم مبدل ولتاژ به فرکانس نیاز دارم

سلام
    وقت تست ندارم یه مدار
    مبدل ولتاژ به فرکانس نیاز دارم که قیمت قطعتش مناسب در بیاد و 100% جواب بده
    آی سی هایی که دیدم مال آنالوگ دیوایس بود که قیمت فضایی داشت

پاسخ : وقت تست ندارم مبدل ولتاژ به فرکانس نیاز دارم

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
    سلام
    وقت تست ندارم یه مدار
    با درود
    ببین این بدردت میخوره ؟

ولتاز به پی وی ام معرفی کردم
    ولتاز به فرکانس ؟ خب یه محدویتی چیزی اعلام کنید چه بازه فرکانسی ؟
    جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۹:۴۲ ۱۴۰۱/۱۱/۱۲.

دیدگاه

سلام
      وقت تست ندارم یه مدار
      سلام منظورتون ad654 هست ؟
      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

سلام
        وقت تست ندارم یه مدار
        اگر فرکانس خیلی بالا نیاز نیست ارزون ترینهاش با آی سی های 555 - lm358 و 4046 قابل انجامه .

In this post we learn how to build 6 useful voltage controlled oscillator circuits, using various op amps and integrated circuits. As the name suggests, a voltage controlled oscillator or […]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
          سلام منظورتون ad654 هست ؟

بله منظورم همینه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
          اگر فرکانس خیلی بالا نیاز نیست ارزون ترینهاش با آی سی های 555 - lm358 و 4046 قابل انجامه .

https://www.homemade-circuits.com/vo...r-circuit/amp/
          ممنون . بله این نقشه هارو دیدم ولی نمیدونم خروجی فرکانس نسبت به ولتاژی که میدم خطی هست یا نه
          فرکانس بیشتر از 30 کیلو نیست

دیدگاه

بله منظورم همینه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ممنون . بله این نقشه هارو دیدم ولی نمیدونم خروجی فرکانس نسبت به ولتاژی که میدم خطی هست یا نه
            فرکانس بیشتر از 30 کیلو نیست
            توی این رنج فرکانسی ۵۵۵ و مدارات اپ امپی لینک جوابگو نیستن .
            در حد نهایتا ۲ کیلوهرتز رو جواب میدن ، خطی بودن هم بستگی به انتخاب مقادیر بخش rc داره .
            ای سی 4046 تا چند مگاهرتز هم جواب میده ... خطی بودنش هم عالیه .
            چون pll هستش اختصاصا برای همین کاربردها طراحی شده
            اگر کاری که قراره انجام بدید معلوم باشه بهتر میشه انتخاب کرد ( مثلا شاید هدف ساختن سیگنال ژنراتور یا پروتکل ارتباطی دیتا تحت pwm و vpw یا مدولاسیون سیگنال و مشابهاتش باشه ... برای این مدل کاربردها تجهیزات خاص و ارزونقیمت هست که کار رو خیلی تمیزتر و راحت تر میکنه )
            جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۳۹ ۱۴۰۱/۱۱/۱۲.

دیدگاه

توی این رنج فرکانسی ۵۵۵ و مدارات اپ امپی لینک جوابگو نیستن .
              در حد نهایتا ۲ کیلوهرتز رو جواب میدن ، خطی بودن هم بستگی به انتخاب مقادیر بخش rc داره .
              ای سی 4046 تا چند مگاهرتز هم جواب میده ... خطی بودنش هم عالیه .
              چون pll هستش اختصاصا برای همین کاربردها طراحی شده
              اگر کاری که قراره انجام بدید معلوم باشه بهتر میشه انتخاب کرد ( مثلا شاید هدف ساختن سیگنال ژنراتور یا پروتکل ارتباطی دیتا تحت pwm و vpw یا مدولاسیون سیگنال و مشابهاتش باشه ... برای این مدل کاربردها تجهیزات خاص و ارزونقیمت هست که کار رو خیلی تمیزتر و راحت تر میکنه )
              برای ایزوله کردن هست . اون طرف ولتاژ تغییر میکنه و این طرف با اپتو کوپلر فرکانس میدم به میکرو و ولتاژ تشخیص میدم . یکم سرچ کردم آی سی lm331 یا مدل چینی اون ka331 هست
              با 4046 اول تست میکنم و نتیجه میگم . باید جواب بده

دیدگاه

سلام
                وقت تست ندارم یه مدار
                LM331 مختص منظور شما با قیمت مناسب و ماکزیمم فرکانس 100k کاملا خطی
                لطفا دقت داشته باشید که دارای دو پیکربندی ولتاژ به فرکانس و فرکانس به ولتاژ میباشد
                جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۱۴:۲۹ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳.
                پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

برای ایزوله کردن هست . اون طرف ولتاژ تغییر میکنه و این طرف با اپتو کوپلر فرکانس میدم به میکرو و ولتاژ تشخیص میدم . یکم سرچ کردم آی سی lm331 یا مدل چینی اون ka331 هست
                  با 4046 اول تست میکنم و نتیجه میگم . باید جواب بده
                  به نظر من این روش مناسبی برای مانیتور کردن اطلاعات تغذیه نیست .
                  ( برای ایزوله کردن نیازی به vco نیست ... برداشت من اینه میخواهید خروجی رو مانیتور کنید )

الان adc های i2c سریع چند کانال داریم ( اختصاصا برای مدیریت منبع تغذیه تحت smbus و pmbus هستن )
                  جریان ، ولتاژ و توان رو دیجیتایز میکنن ... اینتراپتهای مختلف هم دارن ، دیتا رو دیجیتال به میکرو انتقال میدید .

نمونه سه کانال با اندازه گیر جریان

ماژول اندازه گیری جریان و ولتاژ باس سه کانال با استفاده از چیپ INA3221

نمونه تک کانال با اندازه گیر جریان

مناسب برای پاور مانیترینگ با دقت بالای اندازه گیری ولتاژ و جریان مستقیم دی سی
                  جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۹:۴۵ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳.

دیدگاه

به نظر من این روش مناسبی برای مانیتور کردن اطلاعات تغذیه نیست .
                    ( برای ایزوله کردن نیازی به vco نیست ... برداشت من اینه میخواهید خروجی رو مانیتور کنید )

الان adc های i2c سریع چند کانال داریم ( اختصاصا برای مدیریت منبع تغذیه تحت smbus و pmbus هستن )
                    جریان ، ولتاژ و توان رو دیجیتایز میکنن ... اینتراپتهای مختلف هم دارن ، دیتا رو دیجیتال به میکرو انتقال میدید .

نمونه سه کانال با اندازه گیر جریان

ماژول اندازه گیری جریان و ولتاژ باس سه کانال با استفاده از چیپ INA3221

نمونه تک کانال با اندازه گیر جریان

https://shop.ideaelec.com/product/i219a/
                    با گرفتن مانیتور کردن ولتاژ و جریان مشکلی ندارم . روش من بهترین روش برای ایزوله کردن هست
                    اون طرف ولتاژ تبدیل به فرکانس میکنی و با یک اپتو کوپلر اون فرکانس به میکرو انتقال میدی
                    تازه با دقتی که آی سی هایی مثل LM331 دارند مثل این میمونه که یک ADC 12 بیتی داشته باشی

دیدگاه

با گرفتن مانیتور کردن ولتاژ و جریان مشکلی ندارم . روش من بهترین روش برای ایزوله کردن هست
                      اون طرف ولتاژ تبدیل به فرکانس میکنی و با یک اپتو کوپلر اون فرکانس به میکرو انتقال میدی
                      تازه با دقتی که آی سی هایی مثل LM331 دارند مثل این میمونه که یک ADC 12 بیتی داشته باشی
                      اوکی

فقط میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید این رزولوشن ۱۲ بیتی رو چطور بدست آوردین ؟
                      نرخ نمونه برداری این روش چقدره ؟ ( پیرو اینکه معتقدید بهترین روش ایزوله کردن هست )

خطای آفست ولتاژ چقدره ؟

قیمت آی سی بسته به برند و کیفیت بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومن در فروشگاه‌های مختلف هست که میشه معادل بعضی میکروهای ۳۲ بیت .

دیدگاه

آی سی KA331 به ازای هر 1 میلی ولت 1 هرتز اظافه میشه
                        روی 12 بیت 1.2 میلی ولت هست یعنی دقتش بیشترم هست
                        ببین شما با این آی سی میتونید از یک ولتاژی نمونه برداری کنید و تبدیل کنید به فرکانس . خروجی 331 بدید به اپتوکوپلر و همون فرکانس از اون طرف بخونید
                        با تغییر فرکانس و به دست آوردن فرمولش میتونید بفهمید که ولتاژ چقدره . به همین راحتی . قبلا قیمت KA331 زیر 4000 تومان بود حالا از 40 تا 60 تومان میدند که ظاهرا چاره ای نیست باید
                        همین آی سی بخرم .

دیدگاه

درود بر شما
                          فرمایشتون مثل صحبتهای کسی میمونه که ماشینی بهتر از پراید سوار نشده .
                          تبدیل فرکانس به ولتاژ و برعکسش کاملا خطی نیست .
                          تلرانس قطعات روتین بازار 1% هست
                          جطور میخواین به دقت یک به 4096 برسین ؟

دیدگاه

ببین شما با این آی سی میتونید از یک ولتاژی نمونه برداری کنید و تبدیل کنید به فرکانس . خروجی 331 بدید به اپتوکوپلر و همون فرکانس از اون طرف بخونید
                            با تغییر فرکانس و به دست آوردن فرمولش میتونید بفهمید که ولتاژ چقدره . به همین راحتی . قبلا قیمت KA331 زیر 4000 تومان بود حالا از 40 تا 60 تومان میدند که ظاهرا چاره ای نیست باید
                            همین آی سی بخرم .
                            با درود
                            روش خوبی هست ولی کلی حجم مدار و هزینه رو بیشتر میکنه
                            و این نکته رو عرض کنم که رزولیشن 12 بیت فقط تعداد پله ها رو مشخص میکنه و میزان تقسیم بندی رو نه اینکه در اخر به ما ولتاز خاصی ارایه بده
                            اینکه میزان هر پله چقدر باشه به ولتاز مرجع ما بستگی داره .. در مثال خودتون اگر ولتاز مرجع 2.5 باشه اونوقت هر پله میشه 600 میکرو ولت

و اینکه نیاز نیست حتما ایزوله باشه .. یک محافظ برق هم ایزوله نیست
                            ولی خب اختیار و انتخاب با خودتونه
                            و ارزوی موفقیت
                            جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۸:۲۷ ۱۴۰۱/۱۱/۱۵.

دیدگاه

همین آی سی بخرم .

دوست عزیز طبق دیتاشیت ka331 حدود ۱۰ درصد گین ارور داره
                              یعنی فرکانس خروجی به ازای ۱ ولت که تئوریک باید ۱ کیلوهرتز باشه میتونه بین ۹۰۰ هرتز تا ۱۱۰۰ هرتز باشه که طبعا ارور خیلی بزرگی هست .
                              ( در ka231 میزان ارور فوق ۵ درصده )

باز طبق دیتاشیت متوسط ۱۰ میلی ولت آفست در ورودی داره که اون قضیه ۱ میلی ولت به ازای هر هرتز ممکنه مثبت و منفی ۱۰ میلی ولت پایین و بالا باشه ( طبق دیتاشیت تا ۱۴ میلی ولت هم میتونه آفست داشته باشه )
                              در adc های معمول این آفست رنج ۸۰ تا زیر ۲۵۰ میکروولته

موضوع مهمتر که بهش نپرداختید نرخ نمونه برداری بود که مجددا طبق دیتاشیت در ورودی یک فیلتر پایین گذر ۱۵ هرتز استفاده شده و طبق اپلیکیشن منوال حدود ۱۰۰ میلی ثانیه حداقل زمان برای معتبر بودن تبدیل در نظر گرفته شده ( با زمان بازنشانی ۷۰۰ میلی ثانیه ) که بخوایم معادل سازی نسبت به adc ها انجام بدیم نرخ نمونه برداری میشه حدود ۱۰ سمپل بر ثانیه .

جهت مقایسه adc میکروهای ۳۲ بیت رایج رنج ۱ تا ۸ مگاسمپل و میکروهای ۸ بیت قدیم رنج ۱۰ کیلو سمپل هستن ( نمونه های تا ۲ مگا سمپل هم داریم )

طبق موارد فوق مقایسه vfc با adc اصلا موضوعیت نداره ( کاری با رزولوشن نداریم ... این میزان ارور گین و آفست حتی رزولوشن معادل adc های ۸ بیت هم نمیده )

میتونید از این روش برای تخمین کلیات یک ولتاژ dc در جاییکه دقت و سرعت بالا نیاز نباشه استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X