اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت ولتاژ بیشتر از 5v از usb با قابلیت power delivery 2.0

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت ولتاژ بیشتر از 5v از usb با قابلیت power delivery 2.0

سلام دوستان، بنده یک پروژه شخصی کوچیک دارم که کامل واستون توضیح میدم برای اینکه بهتر بفهمید ولی اولش سوالمو بپرسم.
    دوستان عارضم به خدمتتون که من میخوام یک فن 12 ولتی و 0.11 آمپری و یک المان خنک کننده 12706 رو روی ۷ ولت ران کنم، طبق چیزی که حساب کردم نیازمند ۲۴ واته، حالا فن برای خنک کردن المانه و خود المانم قراره یه چیز دیگرو خنک کنه، من یه اداپتور type c فست شارژ سامسونگ دارم که دارای usb c هست و ۲۵ واته و کاملا واسه چیزی که میخوام مناسبه و حالا مشکل این وسط چیه، برای اینکه این ۲۵ وات رو کامل بگیری باید از پروتکل power delivery 2.0 استفاده کنی اگر استفاده نکنی کابل usb بهت دیفالت ۵ ولت و ۹۰۰ میلی آمپر میده که به درد من نمیخوره، حالا برای استفاده از این ۲۵ وات کامل یک بورد میخواین با یک ic خاص که بعد از کلی گشتن این موردو از وبسایت پیدا کردم ولی خب هم خیلی گرونه هم خیلی چیزای غیر ضروری داره برای استفاده من https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...%AF%D8%B1.html

حالا من چی میخوام، یک بورد که ورودی usb c داشته باشه با قابلیت تریگر کردن حالت ۹ ولت و خروجی هم معمولی، کلا یک ماژولی که کنترل کنه ولتاژ ورودی و ولتاژی که از usb type c میگیره ولی بیشتر از ۵ ولت ساپورت کنه یعنی حالتای دیگه pd 2.0 مثل ۹ ولت رو ساپورت کنه، چنین چیزی سراغ دارین ؟
    حالا میگین چرا ورودی usb c میخوای ؟ به خاطر راحتی استفادش
    ممنون از همتون ببخشید که طولانی شد
    جدیدترین ویرایش توسط Zakparamir; ۱۸:۲۱ ۱۴۰۱/۱۱/۱۶.

پاسخ : دریافت ولتاژ بیشتر از 5v از usb با قابلیت power delivery 2.0

پروتکل های QC و PD احتیاج به ارتباط دیتا بین مصرف کننده و منبع تغذیه ( در اینجا شارژر ) دارن .

ضمن اینکه درسته اینطرف برای انتقال توان بالاتر ولتاژ بالاتر میره ولی سمت مصرف کننده این ولتاژ باید دوباره پایین بیاد و جریان بالا بره ( ضمنا شارژرهای ۵ ولت استاندارد ۲ آمپر و غیر استاندارد حدود ۳ آمپر ارائه میدن ۹۰۰ میلی آمپر مربوط به usb3 هستش نه شارژر ) .

این قضیه افزایش ولتاژ برای پاس کردن محدودیتهای کابل و سوکت هست که برای جریان نامی ۲ آمپر ( در تایپ c تا ۵ آمپر ) محدودیت توان انتقالی ماکزیمم ۲۵ وات رو با ولتاژ ۲۰ ولت تا ۱۰۰ وات افزایش میدن .

برای شمای مصرف کننده اونم برای چنین تجهیزی ( المان خنک کننده ) استفاده از این پروتکل توجیه نداره ...
    هزینه شارژر و مبدل اونطرف و آی سی های خاص مرتبط با این پروتکلها ( یا میکرویی که باید مشابه پروتکل رو روش پیاده کنید ) در مجموع هزینه و دردسر برای صرفا یک منبع تغذیه رو خیلی بالا میبره .

شما یدونه تغذیه سوییچینگ ۱۲ ولت ۵ آمپر استاندارد با سوکت مادگی استفاده کنی کل این پروسه پایین و بالا کردن ولتاژ و جریان و ارتباط دیتا تحت پروتکل و غیره رو میگذاری کنار .
    مستقیم توان تا ۶۰ واتی ۱۲ ولت رو برای مصرف کننده ات تامین میکنی ، در کاربردهای خارج از منزل ( مثل اتوموبیل و کمپینگ و غیره ) قابل استفاده است .
    محدودیتهای سوکت تایپ سی رو هم نداری ...

ضمنا جهت اطلاع این المانهای TEC بدرد استفاده عملی در ۹۰ درصد کاربردها نمیخورن .

راندمان تبدیلشون زیر ۱۰ درصده یعنی در ازای اون ۲۵ وات انرژی الکتریکی که تحویلش میدی به زحمت ۲.۵ وات سرمایش ایجاد میکنه ( خیلی از دوستان رو دیدم فکر کردن با این المانها میشه یک یخچال کوچک درست کرد نهایتا چیزی که ساختن ۳ برابر یک یخچال ۱۲ فوت انرژی مصرف میکرده در حد یدونه کول باکس کارایی نداشته ) .

پمپهای گرمایی رایج cop های رنج ۴ تا ۷ دارن یعنی در ازای هر ۱ ژول انرژی مصرفی بین ۴ تا ۷ ژول گرما جابجا میکنن که در مقایسه cop تجهیزات پلیتر و سیبک فاجعه است .

یک میکرو کمپرسور یا fsp با توان ۲۵ وات بین ۱۰۰ تا ۱۷۵ وات سرمایش ( و بین ۱۲۵ تا ۲۰۰ وات گرمایش ) ایجاد میکنه ، یعنی ۴۰ تا ۸۰ برابر این المانهای مثلا خنک کننده .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
      پروتکل های QC و PD احتیاج به ارتباط دیتا بین مصرف کننده و منبع تغذیه ( در اینجا شارژر ) دارن .

ضمن اینکه درسته اینطرف برای انتقال توان بالاتر ولتاژ بالاتر میره ولی سمت مصرف کننده این ولتاژ باید دوباره پایین بیاد و جریان بالا بره ( ضمنا شارژرهای ۵ ولت استاندارد ۲ آمپر و غیر استاندارد حدود ۳ آمپر ارائه میدن ۹۰۰ میلی آمپر مربوط به usb3 هستش نه شارژر ) .

این قضیه افزایش ولتاژ برای پاس کردن محدودیتهای کابل و سوکت هست که برای جریان نامی ۲ آمپر ( در تایپ c تا ۵ آمپر ) محدودیت توان انتقالی ماکزیمم ۲۵ وات رو با ولتاژ ۲۰ ولت تا ۱۰۰ وات افزایش میدن .

برای شمای مصرف کننده اونم برای چنین تجهیزی ( المان خنک کننده ) استفاده از این پروتکل توجیه نداره ...
      هزینه شارژر و مبدل اونطرف و آی سی های خاص مرتبط با این پروتکلها ( یا میکرویی که باید مشابه پروتکل رو روش پیاده کنید ) در مجموع هزینه و دردسر برای صرفا یک منبع تغذیه رو خیلی بالا میبره .

شما یدونه تغذیه سوییچینگ ۱۲ ولت ۵ آمپر استاندارد با سوکت مادگی استفاده کنی کل این پروسه پایین و بالا کردن ولتاژ و جریان و ارتباط دیتا تحت پروتکل و غیره رو میگذاری کنار .
      مستقیم توان تا ۶۰ واتی ۱۲ ولت رو برای مصرف کننده ات تامین میکنی ، در کاربردهای خارج از منزل ( مثل اتوموبیل و کمپینگ و غیره ) قابل استفاده است .
      محدودیتهای سوکت تایپ سی رو هم نداری ...

ضمنا جهت اطلاع این المانهای TEC بدرد استفاده عملی در ۹۰ درصد کاربردها نمیخورن .

راندمان تبدیلشون زیر ۱۰ درصده یعنی در ازای اون ۲۵ وات انرژی الکتریکی که تحویلش میدی به زحمت ۲.۵ وات سرمایش ایجاد میکنه ( خیلی از دوستان رو دیدم فکر کردن با این المانها میشه یک یخچال کوچک درست کرد نهایتا چیزی که ساختن ۳ برابر یک یخچال ۱۲ فوت انرژی مصرف میکرده در حد یدونه کول باکس کارایی نداشته ) .

پمپهای گرمایی رایج cop های رنج ۴ تا ۷ دارن یعنی در ازای هر ۱ ژول انرژی مصرفی بین ۴ تا ۷ ژول گرما جابجا میکنن که در مقایسه cop تجهیزات پلیتر و سیبک فاجعه است .

یک میکرو کمپرسور یا fsp با توان ۲۵ وات بین ۱۰۰ تا ۱۷۵ وات سرمایش ( و بین ۱۲۵ تا ۲۰۰ وات گرمایش ) ایجاد میکنه ، یعنی ۴۰ تا ۸۰ برابر این المانهای مثلا خنک کننده .
      ممنون دوست عزیز بابت توضیحات کاملتون، من از سرمای موردنیاز میخواستم استفاده کنم برای سرد کردن پشت گوشی ولی اگر قدرت سرمایش در حد ۲.۵ وات باشه واقعا نمی‌ارزه، گزینه هایی که گفتینو همین الان چک میکنم دستت درد نکنه، خیلی ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

فقط میدونید مشکل چیه، خوبی پلتیر اینه که راه‌اندازی و مدیریتش به خاطر سایز کوچیکش خیلی راحته، نمیدونم با چی جایگزینش کنم برای استفاده موردنظر

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

و اینکه طبق چیزی که میگین راندمان المان خیلی کمه، فقط من استفاده‌ام برای یک منبع گرمای تقریبا ۱۰ واتیه اونم با سطح خیلی کم ۴ سانتیمتر مربع، یخچال یا ac و ... نمیخوام
      بازم بنظرتون قدرتش کمه و ارزش استفاده نداره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Zakparamir نمایش پست ها
        ممنون دوست عزیز بابت توضیحات کاملتون، من از سرمای موردنیاز میخواستم استفاده کنم برای سرد کردن پشت گوشی ولی اگر قدرت سرمایش در حد ۲.۵ وات باشه واقعا نمی‌ارزه، گزینه هایی که گفتینو همین الان چک میکنم دستت درد نکنه، خیلی ممنون
        You welcome

خنک کردن پشت گوشی ؟!

گوشی های موبایل برای کارکردن در دمای پردازنده حدود ۶۰-۷۰ درجه ساخته شدن ...
        هیت سینکهاشون معمولا فریم صفحه نمایش و برچسبهای کربنی پشت قابه ( اصل گرما رو از طریق صفحه نمایش دفع میکنن ) که این هیت سینکها کارایی لازم در حد پردازنده های موبایلی رو دارن ( این soc ها مصرف توانشون متوسط زیر ۵ واته ... اینه که من توجیه کاری که میخواستید انجام بدین رو درک نمیکنم ... قراره ۲۵ وات توان تامین و مصرف کنید که فرضا دمای پشت موبایل ۵ درجه بیاد پایینتر ؟
        این انرژی رو در تجهیز هند هلدی که برای صرفه جویی هر ۱ میلی آمپرساعت کلی تکنیک سخت افزاری نرم افزاری اجرا کردن و هنوز بزرگترین نقطه ضعف و عقب ماندگیشون وضعیت باتریه از کجا تامین میکنید ؟ )

در مورد اون هایی که گفتم برای تجهیزات تبرید و تهویه مطبوع کاربرد دارن .

دفع گرمای تجهیزات پردازشی در حالت عادی با هیت سینک و اگر سایز فشرده باشه با هیت پایپ انجام میشه .

یعنی در پی سی و سرور و ماینرها هم که دسترسی دائم به برق شبکه دارن سیستم خنک کننده همین مدل پسیو هیت پایپی هست .
        دمای کاری چیپ ها پردازنده میتونه در حد ۹۰ تا ۱۰۵ درجه باشه که اختلاف دماییش با محیط اونقدر بالا هست که نیازی به سیستم های پمپ گرمایی نباشه .

بالاترین ضریب انتقال گرما رو هیت پایپها دارن‌ ( در حد چند کیلووات بر سانتیمتر مربع در متر به ازای هر کلوین )

شما اون المان یا هر چیز دیگه حتی بهترین هادی های فلزی مثل مس رو روی سطح چیپ ... یا هیت سینکها قرار بدیدن بخاطر مقاومت گرمایی بالا و ضریب انتقال حرارتی ضعیف همون سیستم خنک کننده فابریک هیت سینکی اش هم کارایی اش کامل از دست میره !

تجهیزات مد نظرتون پشتش چند دهه تکنولوژی و محاسبات مهندسی چند شاخه تخصصی بخصوص تجربیات هوافضا و مواد پیشرفته است چکیده اش شده اینی که الان دست شماست .

دستکاری بدون اطلاعات پایه نسبت به سازوکار پشت سیستم مطمئن باشید فقط وضعیت فعلی رو از حالت بهینه خارج میکنه .
        جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۳۳ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷.

دیدگاه

سلام دوباره دوست من شرمنده که جوابتو دیر دیدم چون همون روز قطعاتو خریدم و به صورت موقت با یک منبع تغذیه ۱۲ ولت و ۳ آمپر تصمیم گرفتم راه اندازیش کنم
          باید خدمتتون عرض کنم که نتایج بسیار بسیار فراتر از انتظاراتم بود و شاید برای شما هم باورنکردنی باشه،
          اول اینکه طبق تست هایی که انجام دادم گوشی بنده در شرایط واقعی مثل یک بازی سنگین یا اکسپورت ویدیو 4k عمرا زیر ۷ وات مصرف نمیکنه کلا گوشی های پرچمدار اندرویدی زیر ۶ وات به سختی مصرف میکنن برای کارای سنگین
          در شرایط غیر واقعی تر مثل لود ۱۰۰ درصد پردازنده این رقم تا ۱۴ وات میتونه افزایش داشته باشه
          مدل گوشی: s21 fe پردازنده: exynos 2100
          خب قطعاتی که استفاده کردم: منبع تغذیه ۱۲ ولتی و ۳ آمپری، کاهنده ولتاژ، پلتیر ۱۲۷۰۶، هیت سینک ۴ سانتیمتری، فن ۱۲ ولت ۴ سانتیمتری ۷۲۰۰ rpm
          از قضی همین یک ساعت پیش از تست کردن تموم شدم و نتایج:
          بدون کولری که ساختم گوشی در شرایط عادی زیر لود ۱۰۰ درصدی cpu در دقیقه ۸ام لود به ترشهولد گرمایی خودش میرسه و شروع میکنه به افت عملکرد و فرکانس. تا ۷۸ درصد حالت اولیه راندمان کاهش پیدا میکنه یعنی ۲۳ درصد کاهش و به دمای ۶۲ درجه سلیوس(دقت کنید که این دمای سطح گوشی نیست بلکه دمایی هست که خود سنسور های داخلی گوشی از cpu گزارش میدن و به لطف نرمافزار ترمال گاردین میشه به این داده ها دسترسی داشت
          در دقیقه ۳۰ ام پرفورمنس به ۶۳ درصد حالت اولیه رسیده و دما ۶۶ درجه، و در پایان ۵۸ دقیقه پرفورمنس ۵۸ درصد حالت اولیه و دما به ۶۹ درجه رسید.

بعد از مدتی که گوشی به دمای عادی برگشت و دمای اتاق هم کنترل کردم که با تست اول تا حد ممکن یکسان باشه شروع کردم به انجام دوباره تست اما اینبار با فن خالی
          نتایج: به ترشهولد گرمایی خود در دقیقه ۱۵ ام رسید که باز از قبلی خیلی بهتره و پرفرومنس هم از قبلی کمتر افت کرد و به ۸۳ درصد حالت اولیه افت کرده بود دما هم ۵۹ درجه
          با این ستاپ تستو بیشتر از ۱۵ دقیقه ادامه ندادم و خیلی زود بعد از سرد شدن گوشی و برگشت به حالت عادی رفتم سراغ تست سوم
          این تست با پلتیر انجام شد طرف گرم پلتیر با همون فن و هیت سینک ۴ سانتی در حال گرم شدن بود، و طرف سرد با چسب سیلیکونی به ورق نازک آلومینیومی چسبوندم و الومنیوم رو با پد سیلیکونی نیم میلیمتری به گوشی
          نتایج باورنکردنی بودن: به ترشهولد گرمایی خودش در دقیقه ۲۹ رسید! و از اون جال تر بعد از دقیقه ۲۹ راندمان فقط به ۸۶ درصد حالت اولیه افت کرد و دما هم ۵۷ درجه!!
          بعد از یکساعت دما ۶۲ درجه و پرفورمنس ۷۶ درصد حالت اولیه، تستو تا یک و نیم ساعت ادامه دادم و عملا تغییری نکرد

نتیجه: بیش از حد خوبه برای من، این نتیجه زیر لود ۱۰۰ درصدیه و در استفاده واقعی شاید به این اندازه مشهود نباشه، ولی خب امروز با ران کردن گنشین ایمپکت با بالاترین رزولیشن تست میکنم و نتیجه رو همینجا قرار میدم

یچیزی هم اضافه کنم که بیشتر گرمای گوشی از بغل دوربین پشت گوشی دفع میشه و منم مطابقا پلتیر رو همونجا قرار دادم

این ایده هم من خودم کشف نکردم راه حل های تجاریش الان ریزر و شیائومی و ایسوس میزنن من فقط خانگیش کردم

امیدوارم که قابل استفاده بوده باشه این نتایج برای شما و شاید یه ویدیو یوتوب در موردش ساختم همینجا قرار میدم

فردا با گوشی s22 ultra یکی از دوستام با پردازنده sd8 gen1 هم تست خواهم کرد و اینجا بخواین قرارش میدم
          جدیدترین ویرایش توسط Zakparamir; ۱۷:۵۹ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸.

دیدگاه

No problem

دوست عزیز :

بذار توضیحاتی که از آزمایشت دادی رو خلاصه کنم :

شما برای دفع ۳ وات گرمای بیشتر اومدی ۳۶ وات برق ، یک منبع تغذیه سوییچینگ چند صد گرمی باضافه یک TEC و فن و هیت سینک سایز جی پی یوهای قدیم رو روی موبایل ۲۰۰ گرمی استفاده کردی ؟

همونطور که گفتید خیلی راه حل هوشمندانه با نتایج غیر قابل پیش بینی بود ...
            یعنی من واقعا انتظار نداشتم همونطور که قبلا توضیح دادم این پلیتر شما راندمانش زیر ۱۰ درصد باشه که الان متوجه شدم واقعا زیر ۱۰ درصده !

یعنی کی فکرشو می کرد با مصرف توان باندازه سیستم کولینگ ماینرهای ۲ کیلواتی بشه ۲۰ درصد سرعت پردازنده های چند وات موبایلی رو بالاتر نگه داشت و به این ترتیب قوانین فیزیک رو به چالش کشید ؟
            ( اون ۸۰ درصد بقیه گرما رو که سیستم کولینگ پسیو فابریک موبایل داره بدون مصرف انرژی دفع میکنه رو هم بسپاریم دست پلیتر فکر کنم با مصرف برق یک یخچال بشه پردازنده ۱۵ وات موبایلی رو سرپا نگه داشت )

شما ظاهرا بخاطر این دستاورد جدید علمی چند بخش مهم موضوع رو از روش رد شدین !

یعنی قضیه تامین انرژی این سیستم دست و پا شکسته ۳ وات کولینگ و از کجا قراره تامین بشه و خیلی موارد اصلی کاربردی دیگه ( سایز ، ابعاد ، وضعیت تجهیز ، وزن ، قیمت و چطور قراره دست کاربر باشه ) رو اصلا جواب ندادید !!!

در مورد استفاده از این روش توسط برندهای مورد اشاره اتون غیر ممکنه سازندگان موبایل اینهمه راهکار موثر کم مصرف تاریخی رو ندید بگیرن در یک دنیای فرضی مجبور بشن از پلیتر با راندمان زیر ۱۰ درصدی بعنوان راهکار برای خنک کردن گوشی استفاده کنن ( خیلی ساده از روی چیپها یدونه هیت پایپ میکشن بیرون گوشی بدون نیاز به فن یا با یک فن خیلی کوچک تا چند ده وات توان گرمایی رو میشه دفع کرد ... فقط سایز و قیافه موبایل شبیه گوشکوب میشه که البته نسبت به این روش شما احتمالا باز بهینه تره ، یعنی برای دفع گرما بدترین روش اینه که انرژی اونم انرژی رده بالایی مثل الکتریسیته رو در این ابعاد هدر بدیم ...
            یه زمانی سری زد اکسپریای سونی مشکل دفع گرما داشت میکروهیت پایپ در کناره هاش استفاده شده بود که بعدها سونی هم یاد گرفت چطور با صفحات کربنی هیت سینک میشه ساخت استفاده از هیت پایپ رو ادامه نداد ... با ذات ابعاد و فشردگی موبایل جور در نمیاد)

اگر فن روی این هیت پایپها باشه مصرف توان هم رنج زیر وات هست ...

اون توان مورد اشاره حدود ۵ واتی soc های موبایلی در کاربرد عادی و به شکل متوسط بود ...
            ارتباطی به پرجمدار و میان رده و غیره نداره .
            هر سیستم پردازشی رو میشه زیر بار ۱۰۰ درصد برد که در سیستمهای موبایلی مصرف توان میره بالای ۱۰ وات و باتری تجهیز موبایلی زیر ۲ ساعت تخلیه میشه ( پاشنه آشیل همه تجهیزات هند هلد )

در تجهیزاتی که با باتری کار میکنن چالش اول و آخرشون مدیریت مصرف انرژی هست ... برای دفع گرما زیر بار کلی راهکار داریم که متاسفانه هیچکدوم سنخیتی با موبایل ندارن خصوصا موبایل های امروزی که سالهاست معضل ضخامت و وزن و ابعاد هم دارن !
            روشهای فوق در تجهیزات استیشن استفاده میشن .

یعنی مثلا قرار باشه شبیه سیستم شما جلوی تراتلینگ یک پردازنده ۱۵ واتی رو با ۴۰ وات هدر دادن انرژی بگیریم خوب میریم با این توان یک پردازنده رایزن ۷ لپ تاپ رو استفاده میکنیم که پرچمدار ترین پرچمدارهای موبایل اندازه ۲ هسته از ۸ هسته این پردازنده توان ندارن ! جی پی یو on soc اش بماند ...
            سیستم کولینگ یک لپ تاپ با رایزن ۷ و جی پی یو RTX3070 ( تکنولوژی تجاری ۶ سال قبل ) دو تا فن ۵ واتیه که داره بیش از ۲۰۰ وات گرمای تولیدی سی پی یو ، جی پی یو و یک دو جین چیپست مختلف ( از رم ssd تا چیپ های پاور ) رو دفع میکنه !
            این سیستم شما ۴ برابر کولینگ فوق مصرف میکنه برای دفع ۳ وات گرما !
            از اینکه هر کاری تجهیز خاص خودش رو داره برای بازی کردن کنسولهای بازی و کامپیوترهای گیمینگ استفاده میشن نه گوشی موبایل هم یکمی فاکتور میگیریم .
            سازنده اون گوشی موبایل مشکلش این نبوده که بلد نیست چطور ۳ تا ۵ وات گرمای بالاتر زیر بار کامل سیستم رو دفع کنه .
            مساله اینه موبایل رو برای استفاده عمومی به شکل موبایل طراحی کردن و در استفاده عمومی قرار نیست چون TDP اس او سی برابر ۱۵ وات بوده عین ۱۵ وات هم ظرفیت سیستم خنک کننده باشه ( شما وارد بخشهای دیگه موبایل نشدی که ببینی مودم gsm حدود ۵ وات گرما ایجاد میکنه ... چیپست های پاور ، رم ، فلش ، فرستنده گیرنده های مختلف دیگه هم اضافه میشن چالش ها اونقدر زیاده که خود جا دادن این حجم از تجهیزات روی برد سایز چند سانتیمتر مربعی به شکل ساندویچی کنار یک بمب ساعتی مثل باتری لیتیوم آیون باندازه کافی کابوس هستش )
            بخاطر محدودیتهای فضا و ابعاد و وزن و باتری و خیلی چیزای دیگه اصل بر اینه در ۹۹ درصد کاربردهای هندهلد بخشهای فوق برای مدت محدود زیر بار کامل میره ، انرژی هم باید تمام وقت مدیریت بشه ... سیستم خنک کننده ظرفیتش باندازه متوسط توان مصرفی کل سیستمه ... توان کل سیستم بخواد از حدود مشخص بالاتر بره سیستم باید محدود بشه ( که خیلی هم پیچیده و سناریوهاش متفاوت میشه )
            قرار باشه از موبایل بعنوان کنسول بازی ، ورک استیشن و مشابهاتش دائمی کار بکشن و فرضا با بدنرین راه حل بیان ۱۰ برابر مصرف سیستم انرژی برای خنک کردنش هدر بدن ( بحرانهای جهانی و انرژی و برجسب و راندمان و مجوز استاندارد و این داستانها هم که اصلا موضوعیت نداره ) ...بجای اینکارا از تجهیز مناسب اون کار استفاده میکنن .

حالا دور از شوخی بعنوان شخص ثالث اگر برندی چنین چیزی رو تحویل مشتری میداد ( و فرداش ورشکست نمیشد هم هیچ جای دنیا مجوز فروش به چنین چیزی نمیدن ) از ۱ تا ۱۰ به این راه حل نمره چند میدادید ؟
            جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۵۱ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸.

دیدگاه

سلام
              من درگیر یک پروژه هستم که به صورت خلاصه نیاز به منبع تغذیه ی 300 ولت ، 300 میلی آمپر که میشه 90 وات دارم و میبایست منبع تغذیه قابل حمل باشه و کوچیک که به نظرم اومد از پاوربانک های دارای تکنولوژی power delivery استفاده کنم.
              در حالت عادی اگه خودم بخوام مدار شارژ باتری و تخلیه با توان 90 وات طراحی کنم خیلی دردسر داره و واضحا به کیفیت دلخواه نمیرسه.
              میخواستم ببینم به چه صورت میشه از این پاوربانک ها خروجی 20 ولت 5 آمپر گرفت. لازم به ذکر هستش که حدود 5 دقیقه دستگاه با این توان کار میکنه و برای 30 دقیقه بعدش توان ناچیزه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.hoo نمایش پست ها
                سلام
                من درگیر یک پروژه هستم که به صورت خلاصه نیاز به منبع تغذیه ی 300 ولت ، 300 میلی آمپر که میشه 90 وات دارم و میبایست منبع تغذیه قابل حمل باشه و کوچیک که به نظرم اومد از پاوربانک های دارای تکنولوژی power delivery استفاده کنم.
                در حالت عادی اگه خودم بخوام مدار شارژ باتری و تخلیه با توان 90 وات طراحی کنم خیلی دردسر داره و واضحا به کیفیت دلخواه نمیرسه.
                میخواستم ببینم به چه صورت میشه از این پاوربانک ها خروجی 20 ولت 5 آمپر گرفت. لازم به ذکر هستش که حدود 5 دقیقه دستگاه با این توان کار میکنه و برای 30 دقیقه بعدش توان ناچیزه.
                سلام و درود، شاید این مطلب براتون مفید باشه:
                می‌خواهیم ولتاژهای 5 و 9 و 12 ولت را بدون تبدیل ولتاژ، از فست شارژر دریافت کنیم. برای این کار با پروتکل کوییک شارژ QC2.0 آشنا خواهید شد.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X