اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای روشن کردن LED بک لایت کیبرد گیمینگ خارج از مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای روشن کردن LED بک لایت کیبرد گیمینگ خارج از مدار

سلام دوستان
    من یک کیبرد گیمینگ دارم که بک لایتش 3 رنگ داره سبز آبی و ترکیب این دو رنگ
    شدت نورش هم تنظیم میشه
    و دو مود مختلف داره ثابت و چشمک زن

الان مدتی هست متاسفانه روی رنگ سبزآبی {ترکیب دو LED آبی و سبز } گیر کرده و از همه بد تر روی حالت چشمک زن و تغییری هم نمیکنه فقط میشه شدت نورش رو کم و زیاد کرد
    خودم احتمال دادم که IC مدارش باگ گرفته

به هرحال مهم نیست خیلی بعیده که درست بشه اما من میخاستم با یه سیم ظریف و نازک از همون ورودی کیبردم مشکی رو به منفی و قرمز که 5 ولته به مثبت LED بکلایت وصل کنم که ثابت بشه و چشمک زن نباشه اما روشن نمیشه اینطوری

LED رو با آداپتور تست کردم روی ولتاژ های 3 _ 3.5 _ 4 _ 4.5_ 5 اما روشن نمیشه به هیچ وجه
    فقط و فقط از اون قسمتی که روی مدار بوده خودش با اون برق روشن میشه خیلی عجیبه

از روی مدار هم با مولتی متر ولتاژ رو اندازه گرفتم اما چونکه روی حالت چشمک زن قفل شده نمیشه اندازش گرفت اما چیزی که مولتیمتر نشون داد ماکزیموم 5 مینیموم 3 ولت داره میده روی حالت چشمک زن نوسان ولتاژ هم بخاطر مود چشمکزنش هست که با حالت تنفس مانند خاموش روشن میشه

یک LED خیلی ساده هست با 3 تا سیم

لطفا راهنماییم کنید چطوری روشن کنم LED رو ممنون

[IMG][/IMG]

پاسخ : راهنمایی برای روشن کردن LED بک لایت کیبرد گیمینگ خارج از مدار

با درود
    راستش متوجه توضیحاتتون نشدم
    ولی شما یک خازن 16 ولت به بالا رو با پایه ای این ال ای دی چشمک زن موازی کنید
    فعلا از خازن عدسی 100 نانو تست کنید و در مراحل بعدی ظرفیت خازن رو افزایش بدید

دیدگاه

خیلی لطف کردید بله فکر کنم متوجه منظورم نشدید احتمالا من بد توضیح دادم
      ال ای دی چشمک زن نیست
      توسط اون برد یا مداری که براش طراحی شده مود های مختلف روش اجرا میشه به صورت خیلی ساده دقیقا مثل ال ای دی rgb که روی حالت های رقص نورش با ولتاژ هر رنگ جدا جدا بازی می‌کنه تا اون رنگ مورد نظر رو با حالت های مختلف نشون بده
      اینم دقیقا همینه فقط با این تفاوت که بجای rgb اون r رو نداره
      و همینطور که بالا اشاره کردم فقط رنگ آبی و سبز و یا هردو این رنگا به صورت همزمان داره
      عکسی که فرستادم هم مشخص هست سه سیم داره مشکی( منفی مشترک )
      سبز و آبی ( مثبت )
      حالا شما فرض کن من میخام این ال ای دی هارو مثل rgb جدا از اون برد کنترلرش روشن کنم
      خب خیلی سادس دیگه منفی منبع تغذیه رو به منفی و مثبت رو به هر رنگی بخام میزنم که روشن شه به صورت ثابت
      اما مشکل اینجا هست که برا این مورد روشن نمیشه
      و خراب هم نیست روی مدار خودش که وصل میکنم روشن میشه فقط خارج از اون روشن نمیشه

دیدگاه

من خازن پیشنهاد دادم تا چشمک زدن رو متوقف کنه

این ال ای دی در ساده ترین شکل یک ال ای دی دو رنگه میتونه باشه
        برای این روشن نمیشه که شاید اند مشترک باشه
        نترس نمیسوزه چون ساختارش دیودی هست فقط ولتاز زیاد نده 2.5 یا سه ولت با مقاومت
        البته شاید خودش مقاومت داشته باشه روی بردش ولی برای احتیاط مقاومت 100 اهم سری کن و تغذیه رو برعکس کن
        به پایه مشترک مثبت بده و به اون طرف ها منفی
        ببینیم چی میشه

دیدگاه

وای خدا اند مشترک بودند تا حالا برخورد نکرده بودم به ال ای دی اند مشترک خیلی ممنون برعکس کردم روشن شد ولی خدایی باید بجای رنگ مشکی یه رنگ دیگه میزاشتن برای سیم مثبت
          نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
          من خازن پیشنهاد دادم تا چشمک زدن رو متوقف کنه

این ال ای دی در ساده ترین شکل یک ال ای دی دو رنگه میتونه باشه
          برای این روشن نمیشه که شاید اند مشترک باشه
          نترس نمیسوزه چون ساختارش دیودی هست فقط ولتاز زیاد نده 2.5 یا سه ولت با مقاومت
          البته شاید خودش مقاومت داشته باشه روی بردش ولی برای احتیاط مقاومت 100 اهم سری کن و تغذیه رو برعکس کن
          به پایه مشترک مثبت بده و به اون طرف ها منفی
          ببینیم چی میشه
          دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

حالا که متوجه سطح سواد الکترونیکی من شدید اگه امکانش هست یه توضیحی راجب او خازن برای اینکه دیگه چشمک نزنه بهم بدید ممنون
          خازن رو به چه پایه ای باید بزنم و ... یه خازن کوچیک 35 ولت 22UF دارم جواب میده ؟
          با درود
          راستش متوجه توضیحاتتون نشدم
          ولی شما یک خازن 16 ولت به بالا رو با پایه ای این ال ای دی چشمک زن موازی کنید
          فعلا از خازن عدسی 100 نانو تست کنید و در مراحل بعدی ظرفیت خازن رو افزایش بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ssiinnaa88 نمایش پست ها
            وای خدا اند مشترک بودند تا حالا برخورد نکرده بودم به ال ای دی اند مشترک خیلی ممنون برعکس کردم روشن شد ولی خدایی باید بجای رنگ مشکی یه رنگ دیگه میزاشتن برای سیم مثبت

حالا که متوجه سطح سواد الکترونیکی من شدید اگه امکانش هست یه توضیحی راجب او خازن برای اینکه دیگه چشمک نزنه بهم بدید ممنون
            خازن رو به چه پایه ای باید بزنم و ... یه خازن کوچیک 35 ولت 22UF دارم جواب میده ؟
            خازن باید با مثبت و منفی ال ایدی موازی بشه
            فعلا از خازن عدسی استفاده کنید اگر چشمک زدن کمتر شد طرفیت ارام ارام بیشتر کنید
            اگه خازن نداری همین موازی کن
            پلاتریته خازن رعایت کن
            ظرفیت خازن نباید از حدی بیشتر بشه
            خازن های 100 نانو همه جا هستن توی وسایل خراب الکترونیگی .. همونا که شبیه عدس هستن

دیدگاه

ممنون نشد متاسفانه فکر کنم خیلی مصرفش بالا هست و البته فاصله بین هر چشمک زدنش زیاده تقریبا تعداد همه ال ای دی هاش حدود 20 تا هست
              خازن باید با مثبت و منفی ال ایدی موازی بشه
              فعلا از خازن عدسی استفاده کنید اگر چشمک زدن کمتر شد طرفیت ارام ارام بیشتر کنید
              اگه خازن نداری همین موازی کن
              پلاتریته خازن رعایت کن
              ظرفیت خازن نباید از حدی بیشتر بشه
              خازن های 100 نانو همه جا هستن توی وسایل خراب الکترونیگی .. همونا که شبیه عدس هستن

فقط یک سوال دیگه یک پاور کامپیوتر دارم یکی از خازن هاش نوشته 16 ولت 1000UF این رو میخاستم تعویض کنم باد کرده
              یجا خوندم قبلا اینجور مواقع بهتره خازن خراب با یدونه ولتاژ بالا تر اما همون ظرفیت تعویض بشه درسته ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ssiinnaa88 نمایش پست ها
                ممنون نشد متاسفانه فکر کنم خیلی مصرفش بالا هست و البته فاصله بین هر چشمک زدنش زیاده تقریبا تعداد همه ال ای دی هاش حدود 20 تا هست

فقط یک سوال دیگه یک پاور کامپیوتر دارم یکی از خازن هاش نوشته 16 ولت 1000UF این رو میخاستم تعویض کنم باد کرده
                یجا خوندم قبلا اینجور مواقع بهتره خازن خراب با یدونه ولتاژ بالا تر اما همون ظرفیت تعویض بشه درسته ؟
                بله خازن رو میتونید تعویض کنید با 25ولت 1000 میکرو
                نیاز نیست حتما ولتاز بالاتر باشه
                خازن ها عمر دارن و کیفیت و ظرفیتشونو از دست میدن در مرور زمان
                ولی سعی کنید خازن مرغوب بخرید
                و همچنین میتونید دو تا خازن 25 ولت 470 میکرو با هم موازی کنید و جای اون خازن بذارید ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X