اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن 3 تا ترانس آیفون صوتی در کمتر از 1 ماه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن 3 تا ترانس آیفون صوتی در کمتر از 1 ماه

دوستان دی ماه سال پیش برای کشیدن فاضلاب حیاط خونه رو کندن ، که اشتباها نیم متر از سیم های آیفون قطع شد ، بعد من پرسیدم از چند نفر گفتن بهتر کابل عوض بشه تا اینکه بخواهید این نیم متر رو اضافه کنید چون زیر خاکه امکان داره سولفاته بشه بعد دوباره دچار قطعی بشه ، من دیدم حرف درستی هست رفتم کابل خریدم بعد دیدم داخل لوله خورطومی رو پر از گچ کردن و کابل آزاد نیست که بخوام کابل کالا عوض کنم ، به ناچار نیم متر کابل آیفون رو که 6 رشته بود رو لحیم کردم بعد نوار چسب برق زدم بعدم داخل روکش حرارتی گذاشتم تا یک سال کاملا سالم بود ، تا اینکه یک رشته از کابل که مربوط به درباز کن بود قطع شد من 6 رشته کابل داشتم که یک رشته از کابل دچار قطعی شد به ناچار کابلی که به زنگ طبقه دوم میومد رو به در بازکن وصل کردم و زنگ طبقه اول و دوم یکی شد ، یعنی کسی که زنگ طبقه اول رو میزد هر دو طبقه زنگ میخورد حالا تا اینجا مشکلی نداشتم ، من دیدم کابل های که به ترانس وصل هست دچار پوسیدگی شده گفتم همین که با هم برخورد نداره کافی هست و جدی نگرفتم تا اینکه ترانس سوخت ، بعد رفتم یدونه ترانس دیگه خریدم + و - ترانس به پنل جلوی در رو اشتباه وصل کردم و کمتر از 20 دقیقه ترانس دوم سوخت ، پنل جلوی در رو باز کردم اوردم تو خونه رفتم یه ترانس جدید خریدم وصل کردم بدون مشکل کار کرد کابل زنگ طبقه دوم وصل کردم یک مقدار نویز داشت ولی از قبلم بود دیگه جدی نگرفتم ، ترانس و پنل رو رفتم بستم سرجاش بعداز 10 روز ترانس سوم سوخت یعنی بر اثر حرارت قابش آب شده بود با اینکه گارانتی داره با شرایط گارانتی قبول نمیکنه ، من تو این خونه مستاجر هستم دیگه خیلی برام سخته دوباره خرج کنم ، به نظر شما این حرارت زیاد ترانس از کجا ممکنه باشه
    کابل ترانس به پنل جلوی در( در دسترس هست و راحت عوض میشه) خودم شکم به اینه
    پنل جلوی در( باید هزینه کنم دوباره)
    کابل از پنل تا داخل ( از زیر خاک رد شده باید روکار بکشم)

--------------------------------------------------

جدیدترین ویرایش توسط Hamed.madadi; ۰۶:۲۳ ۱۴۰۱/۱۲/۰۴.

پاسخ : سوختن 3 تا ترانس آیفون صوتی در کمتر از 1 ماه

با درود
    شما بهتر بود همون اول این مشکلات به کسی که کارش هست می سپردید
    سولفاته شدن اونجا مطرح و مشکل اصلی نبوده .. بلکه مشکل اصلی رو عایق نبودن و زطوبت و اب میتونسته ایجاد کنه
    شما اگر بغیر اون قطعی .. در طول مسیر با قطعی دیگه مواجه نبودید .. و اگر اون قطعی رو خوب اببندی میکردید خیلی از این مشکلات نداشتید
    این جریان که ترانس رو میسوزونه یک اتصالی در مسیر هست و این اتصالی اتصال خیلی کوتاهی نیست و بیشتر به همین رطوبت و عایق نبودن همچین قسمت های مربوط
    البته میتونه بخاطر سیم بندی اشتباه و یا موارد دیگه هم باشه
    شما باید بعد روکش حرارتی تمام اون قسمت ها رو زیر چسب حرارتی غرق میکردید و از لوله برق استفاده میکردید و تمام داخل لوله و اون قسمت های وصل شده رو با چسب حرارتی پر میکردید

استفاده از خرطومی حتی برای دیوار هم مجاز نیست و منسوخ شده ست
    چه بسا لوله ای که زیر خاک نصب میشه باید به اندازه کافی محکم باشه و. روش بتون ریزی بشه

چه جوری گچ توی لوله خرطومی رفته؟
    معمولا این لوله خرطومی ها له میشن و خود مزایک کار ها و کارگر ها لهش میکنن و براشون مهم نیست
    اگر سیم گیر هست احتمالا خرطومی چند تکه بوده و خاک گچ و یا بتون بهش نسوخ کرده
    حالا این ها فرضیه ست و میتونه اتفاقاتدیگه افتاده باشه

روکار زشت هست و بهتره بذارید برای اخرین گزینه
    شما از یک برق کار کمک بگیرید شاید ایشون بتونن یک راهی پیدا کنن یا ار داخل فنر بزنن و اگه تا حیاط فنر بیاد اون قسمت حیاط کنده بشه و دوباره لوله گذاری کنید

شما گفتید یک ترانس بخاطر مثبت منفی اشتباه سوزوندید
    بهتره بیشتر از این خسارت ایجاد نکنید و یک برق کار ماهر ساختمونی بیارید
    ایشون شاید از مسیر های دیگه سیم رو به حیاط برسونن و یک لوله به تقسیمی توی حیاط وصل کنن

کسی که کارش باشه هزار و یک جور تجربه داره که شما ندارید
    امیدوارم مشکلتون حل بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X