اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امکان مانیتور کردن و یا UPload کردن برنامه داخل AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امکان مانیتور کردن و یا UPload کردن برنامه داخل AVR

با سلام و خسته نباشید

می خواستم بدونم که :
    1) برنامه ای رو که داخل AVR ریختیم ( Down load ) کردیم رو میشه بصورت Online مانیتور کرد ( مثل PLC )
    2) میشه برنامه داخل AVR رو UPload کرد و متوجه شد که به چه صورتی نوشته شده و کارش به چه صورته.
    3) اگه یه فابل hex.* داشته باشیم میشه اونو تبدیل کرد به برنامه قابل فهم ( مثلا بسکام )

به چه صورتهائی.

ممنون میشم که راهنمائی ام کنین.

پاسخ : امکان مانیتور کردن و یا UPload کردن برنامه داخل AVR

دقیقا متوجه سوالات شما نشدم، اما به طور کلی برنامه ای که توی AVR نوشته میشه رو اگر بعد از برنامه ریزی تراشه رو قفل نکرده باشند میتنید بخوانید. فایل hex رو هم میتونید به اسمبلی تبدیل کنید و برنامه اسمبلی رو ببینید اما نمیدونم دیگه برای تبدیل این اسمبلی به برنامه های بیسیک و سی هم چیزی باشه یا نه، اگر همچین چیزی باشه هم من ندیدم تا بحال !
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : امکان مانیتور کردن و یا UPload کردن برنامه داخل AVR

نوشته اصلی توسط ahmad30_n
      با سلام و خسته نباشید

می خواستم بدونم که :
      1) برنامه ای رو که داخل AVR ریختیم ( Down load ) کردیم رو میشه بصورت Online مانیتور کرد ( مثل PLC )
      2) میشه برنامه داخل AVR رو UPload کرد و متوجه شد که به چه صورتی نوشته شده و کارش به چه صورته.
      3) اگه یه فابل hex.* داشته باشیم میشه اونو تبدیل کرد به برنامه قابل فهم ( مثلا بسکام )

به چه صورتهائی.

ممنون میشم که راهنمائی ام کنین.
      سلام.

1- با کمک رابط Jtag و نرم افزارهایی مثل AvrStudio می شه مدار AVR را به صورت سخت افزاری، خط به خط دیباگ یا همون مونیتور کرد.

2- همونطور که دوستمون گفتند اگه میکرو و برنامه رو قفل نکرده باشن، می شه برنامه را Upload کرد و خوندش.

3-چیزی که من تا حالا باهاش برخورد داشتم، نرم افزارهایی بودن که کد hex رو به زبان اسمبلی تبدیل می کردن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X