اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از میکرو به عنوان گیم پد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از میکرو به عنوان گیم پد

سلام
    امیدوارم سال خوبی رو پشت سر گذاشته باشین
    پیشاپیش عیدتون هم مبارک

راستش برای پیدا کردن کتابخونه برای ساخت usb مجازی برای avr کمک می خوام.
    البته یکی پیدا کردم:

اما کتابخونه برای winRar هستش
    آیا جایگزین آردوینویی داره؟
    برای آردوینو سرچ کردم ، یا باید اورجینال باشه (یعنی مبدل usb to TTl نداشته باشه و با atmega16U ارتباط رو برقرار کنه) یا که باید مدل micro / leonardo / due باشه

ممنون میشم لینک بدین

برای مورد اول اردوینو که اورجینال باید باشه : https://github.com/NicoHood/HID

پ.ن: اسون تر بپرسم: کتابخونه ای برای اردوینو داریم که پروتکل USB رو روی پایه های عادی شبیه سازی کنه؟ (مثل PWM SPI که کتابخونه هاش هست)
    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
    تایپیک های من:
    حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
    آموزش کار با سایت (eca.ir)

پاسخ : استفاده از میکرو به عنوان گیم پد

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم سال خوبی رو پشت سر گذاشته باشین
    پیشاپیش عیدتون هم مبارک

راستش برای پیدا کردن کتابخونه برای ساخت usb مجازی برای avr کمک می خوام.
    البته یکی پیدا کردم:

اما کتابخونه برای winRar هستش
    آیا جایگزین آردوینویی داره؟
    برای آردوینو سرچ کردم ، یا باید اورجینال باشه (یعنی مبدل usb to TTl نداشته باشه و با atmega16U ارتباط رو برقرار کنه) یا که باید مدل micro / leonardo / due باشه

ممنون میشم لینک بدین

برای مورد اول اردوینو که اورجینال باید باشه : https://github.com/NicoHood/HID

پ.ن: اسون تر بپرسم: کتابخونه ای برای اردوینو داریم که پروتکل USB رو روی پایه های عادی شبیه سازی کنه؟ (مثل PWM SPI که کتابخونه هاش هست)
    پروتکل یو اس بی مثل بقیه پروتکلها شامل چند لایه میشه .

در مورد سوالتون
    آیا میشه پروتکل یو اس بی رو روی سخت افزاری که یو اس بی ساپورت نمیکنه پیاده کرد : بله

آیا میشه سرویسهای لایه های بالاتر رو هم پیاده کرد؟ نه الزاما ... این سرویسها یه چیز مجزا از پروتکل ارتباطی سخت افزاری محسوب میشن .

پروفایلی که شما نیاز داری پروفایل HID هستش .
    با در نظر گرفتن محدودیتهای این میکرو و بستر آردوینو که پلتفورم مناسبی برای کارهای نسبتا سنگین نزدیک به زبان ماشین و کدهای بهینه نیست پیاده کردن hid به شکل یو اس بی روی این سخت افزار توجیه عملیاتی نداره .

شما مثلا یه رابط بلوتوث سریال با ساپورت hid استفاده کنی ، به شکل عمومی به هر میکرویی میتونی وصلش کنی ، بی سیمه ، درگیر برنامه نویسی لایه های پایین سیستم اونم سیستمی که سخت افزاری ساپورت پروتکل مد نظر رو نداره نمیشی ، عملکرد و راندمان و زمان پاسخ دهی و امکانات سیستم به مراتب بهتره ، میکروی ضعیف منابعش برای انجام کار اصلی مد نظر آزاد میشه ( بجای اینکه ۸۰ درصد بار پردازشی اش صرف شبیه سازی یک پروتکل ارتباطی بشه ) ، زمان و منابع برای توسعه سیستم مدنظر شاید چند ده برابر کمتر میشه ... سیستم بلوتوث با رنج خیلی بزرگتری از تجهیزات عمومی میتونه کار کنه ( همه تجهیزات یو اس بی host ندارن ، یا درایور hid شبیه سازی شده شما رو ندارن و خیلی مسائل دیگه )

در هر صورت اگر کماکان یو اس بی و این خانواده میکرو مد نظرتونه سورس عمومی avr برای پروفایل hid مشابه لینک زیره :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
      پروتکل یو اس بی مثل بقیه پروتکلها شامل چند لایه میشه .

در مورد سوالتون
      آیا میشه پروتکل یو اس بی رو روی سخت افزاری که یو اس بی ساپورت نمیکنه پیاده کرد : بله

آیا میشه سرویسهای لایه های بالاتر رو هم پیاده کرد؟ نه الزاما ... این سرویسها یه چیز مجزا از پروتکل ارتباطی سخت افزاری محسوب میشن .

پروفایلی که شما نیاز داری پروفایل HID هستش .
      با در نظر گرفتن محدودیتهای این میکرو و بستر آردوینو که پلتفورم مناسبی برای کارهای نسبتا سنگین نزدیک به زبان ماشین و کدهای بهینه نیست پیاده کردن hid به شکل یو اس بی روی این سخت افزار توجیه عملیاتی نداره .

شما مثلا یه رابط بلوتوث سریال با ساپورت hid استفاده کنی ، به شکل عمومی به هر میکرویی میتونی وصلش کنی ، بی سیمه ، درگیر برنامه نویسی لایه های پایین سیستم اونم سیستمی که سخت افزاری ساپورت پروتکل مد نظر رو نداره نمیشی ، عملکرد و راندمان و زمان پاسخ دهی و امکانات سیستم به مراتب بهتره ، میکروی ضعیف منابعش برای انجام کار اصلی مد نظر آزاد میشه ( بجای اینکه ۸۰ درصد بار پردازشی اش صرف شبیه سازی یک پروتکل ارتباطی بشه ) ، زمان و منابع برای توسعه سیستم مدنظر شاید چند ده برابر کمتر میشه ... سیستم بلوتوث با رنج خیلی بزرگتری از تجهیزات عمومی میتونه کار کنه ( همه تجهیزات یو اس بی host ندارن ، یا درایور hid شبیه سازی شده شما رو ندارن و خیلی مسائل دیگه )

در هر صورت اگر کماکان یو اس بی و این خانواده میکرو مد نظرتونه سورس عمومی avr برای پروفایل hid مشابه لینک زیره :

https://rayshobby.net/wordpress/hid-...s-using-v-usb/
      سلام
      متشکرم
      برای اردوینو هم قابل استفاده هست؟ یا باید تغییرات ایجاد کنم؟
      نهایت کار من همون hid هستش که میکرو رو به عنوان گیمپد یا کیبورد موس شناسایی کنه
      بدرد واقعیت مجازی می خوره

((شما مثلا یه رابط بلوتوث سریال با ساپورت hid استفاده کنی ، به شکل عمومی به هر میکرویی میتونی وصلش کنی ، بی سیمه ، درگیر برنامه نویسی لایه های پایین سیستم اونم سیستمی که سخت افزاری ساپورت پروتکل مد نظر رو نداره نمیشی ، عملکرد و راندمان و زمان پاسخ دهی و امکانات سیستم به مراتب بهتره))
      ممکنه یه نمونه لینک بذارید ؟ ممنون میشم
      جدیدترین ویرایش توسط electromohammad; ۱۷:۰۷ ۱۴۰۱/۱۲/۲۴.
      تایپیک های من:

دیدگاه

سلام
        متشکرم
        برای اردوینو هم قابل استفاده هست؟ یا باید تغییرات ایجاد کنم؟
        نهایت کار من همون hid هستش که میکرو رو به عنوان گیمپد یا کیبورد موس شناسایی کنه
        بدرد واقعیت مجازی می خوره

((شما مثلا یه رابط بلوتوث سریال با ساپورت hid استفاده کنی ، به شکل عمومی به هر میکرویی میتونی وصلش کنی ، بی سیمه ، درگیر برنامه نویسی لایه های پایین سیستم اونم سیستمی که سخت افزاری ساپورت پروتکل مد نظر رو نداره نمیشی ، عملکرد و راندمان و زمان پاسخ دهی و امکانات سیستم به مراتب بهتره))
        ممکنه یه نمونه لینک بذارید ؟ ممنون میشم

دوست عزیز آردوینو یک بستر نرم افزاری هستش ( بستر نرم افزاری مبتدی و غیر بهینه و ناقص ... تنها حسنش اینه برای کارهای ساده نیازی نیست اطلاعات سخت افزاری نرم افزاری خاصی داشته باشی ، دلیل فراگیر بودنش بین افراد تازه کار همین سادگی هست که مثل بقیه چیزای ساده به قیمت از دست دادن خیلی قابلیتهای دیگه بدست اومده و بهش عادت کنی باعث میشه نتونی پیشرفت کنی )

مثل اینکه بگیم فلان کد در MDK یا IDE مثلا keil یا eclips قابل استفاده است ؟!

وقتی شما سورس در اختیارته روی هر کامپایلر و تحت هر ide میتونی پیاده اش کنی ( مجزا پیاده کنی یا ماژولش کنی یا کتابخونه ازش بسازی و غیره )

لینک فوق سورس کده باضافه توضیحات کاربردی در مورد پروفایل HID عمومی ...

اگر خیلی محدود به آردوینو هستید بجای هزینه کردن بی دلیل روی سخت افزار ضعیفی مثل avr و بعد دنبال اضافه کردن پروتکل USB و پروفایل HID برید ( حالا یا سخت افزاری با یک مبدل USB یا نرم افزاری روی میکرو یا اضافه کردن این سرویس بوسیله بلوتوث با پروفایل HID ) که همگی هزینه کلی سیستم رو میبره روی رنج بالای ۶۰۰ هزار تومن { آردوینو uno یا نانو حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومنه ! یک ماژول بلوتوث حدود ۲۰۰ تومنه ، مبدل usb کلاینت هم حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومنه }

آخرش هم این هزینه نه توجیه عملیاتی داره نه توجیه ابعاد و امکانات ... نه دستاورد آموزشی داره ...

بجای سروکله زدن با avr روی بستر آردوینو یدونه هدربرد توسعه esp32 کامل حدود ۲۰۰ تومنه ( ماژول خالیش ۱۴۰ تومنه ... با دوربین ۲۵۰ تومنه یعنی گرونترین هدر esp32 از ارزونترین برد آردوینو avr ارزونتره ! )

esp32 دو هسته پردازنده ۲۴۰ مگاهرتز با قدرت اجرای حدود ۶۰۰ میلیون دستور ۳۲ بیتی بر ثانیه داره ( avr رو بکشیم با کلاک ۱۲ مگاهرتزی که برای usb ۱.۱ نیاز داری به زور بتونه ۳-۴ میلیون دستور ۸ بیتی بر ثانیه اجرا کنه ... کمک پردازنده esp32 در حالت استندبای سیستم و پردازنده اصلی خاموش ۱۰ - ۱۵ برابر یک avr اورکلاک کارایی داره )

esp32 چند صد کیلو تا چند مگابایت رم و فلش داره ( avr در حد کیلوبایته )

esp32 بلوتوث با انواع پروفایل رو سخت افزاری ساپورت میکنه ، وای فای ساپورت میکنه ، usb و کلی پریفرال دیگه که در خانواده avr عمومی اصلا تعریف نشده ( قیمت و عملکرد بماند ) ساپورت میکنه ...

از کسایی که با ide و کامپایلرهای عمومی اپن سورس میتونن کار کنن تا استفاده از انواع سیستم عامل rtos تا کسایی که در حد آردوینو هستن esp قابل استفاده است ، کلی کتابخونه عمومی و شرکتی و شخصی و غیره داره ...
        برای اجرای یک سیستم پایه مثل همین که مد نظرتونه و براتون حساب کردم با esp قیمت یک سوم و یک چهارم avr میشه ابعاد و مصرف توان شاید یک دهم معادل avr بشه ، زمان توسعه کل سیستم در حد چند تا کلیک و زیر ۲ دقیقه صبر تا اتمام کامپایل و آپلوده !

اگر اهل کار حرفه ای تر و اهداف آموزشی باشی روی همین هدر برد ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومنی میتونی تا ۲ سال دیگه کار تخصصی بکنی و بازم به انتهای امکانات سیستم نرسی ( تا هوش مصنوعی و پردازش تصویر و رباتیک هم پیش بری سخت افزار بدون مشکل پا به پات میاد ) .

برای مبتدی ها ۶ ماه کار کردن روی این نوع پلتفورمها اندازه چند ترم دانشگاه نکات آموزشی عمومی و اختصاصی انواع سیستم رو داره ...

با avr چیز خاصی قرار نیست یاد بگیری ( کل دستورات avr با اینتراپتها و پریفرالها و آرشیتکتور و رجیسترهاش چکیده اش دو صفحه مطلب نمیشه ) ، چیز خاصی هم فرض کنی یاد گرفتی کاربرد عملی در دنیای اجرایی و تجاری و صنعتی نداره .
        avr اول و آخرش ( اونم تحت بستر آردوینو ) یک سیستم از رده خارج در حد سرگرمی و دیدن عملکرد و تست بعضی تجهیزات ساده است ، نه بیشتر .

در هر صورت ماژول بلوتوثهای با ساپورت hid تقرببا سامل تمام چیپها میشه تفاوت در فریموره
        این لینک ماژول مبتنی بر BK3231 با پروفایل hid هست :

ماژول بلوتوث BK3231 ورژن 3.0 با ولتاژ کاری 3.3 ولت، پروفایل HID و خروجی ‌سریال

این لینک فریمور RN42 هستش ( سخت افزار همون HC05 و بین دو ماژول مشترکه ... توضیحات آموزش تغییر فریمور برای اضافه کردن پروفایل HID به این ماژوله ) :

ماژول های دیگه ورژن ۴ به بالا با ساپورت ble مبتنی بر cc2541 ... BK3432 ... cc2640 و غیره با قیمتهای خیلی کمتر نسبت به چیپهای قدیمی فوق هم داریم پیش نیاز پردازشی و ساپورت سرویسهاشون در حد avr نیست که بگذریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
          دوست عزیز آردوینو یک بستر نرم افزاری هستش ( بستر نرم افزاری مبتدی و غیر بهینه و ناقص ... تنها حسنش اینه برای کارهای ساده نیازی نیست اطلاعات سخت افزاری نرم افزاری خاصی داشته باشی ، دلیل فراگیر بودنش بین افراد تازه کار همین سادگی هست که مثل بقیه چیزای ساده به قیمت از دست دادن خیلی قابلیتهای دیگه بدست اومده و بهش عادت کنی باعث میشه نتونی پیشرفت کنی )...

اگر خیلی محدود به آردوینو هستید بجای هزینه کردن بی دلیل روی سخت افزار ضعیفی مثل avr و بعد دنبال اضافه کردن پروتکل USB و پروفایل HID برید ( حالا یا سخت افزاری با یک مبدل USB یا نرم افزاری روی میکرو یا اضافه کردن این سرویس بوسیله بلوتوث با پروفایل HID ) که همگی هزینه کلی سیستم رو میبره روی رنج بالای ۶۰۰ هزار تومن { آردوینو uno یا نانو حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومنه ! یک ماژول بلوتوث حدود ۲۰۰ تومنه ، مبدل usb کلاینت هم حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومنه }...

esp32 دو هسته پردازنده ۲۴۰ مگاهرتز با قدرت اجرای حدود ۶۰۰ میلیون دستور ۳۲ بیتی بر ثانیه داره ( avr رو بکشیم با کلاک ۱۲ مگاهرتزی که برای usb ۱.۱ نیاز داری به زور بتونه ۳-۴ میلیون دستور ۸ بیتی بر ثانیه اجرا کنه ... کمک پردازنده esp32 در حالت استندبای سیستم و پردازنده اصلی خاموش ۱۰ - ۱۵ برابر یک avr اورکلاک کارایی داره ) ...
          از کسایی که با ide و کامپایلرهای عمومی اپن سورس میتونن کار کنن تا استفاده از انواع سیستم عامل rtos تا کسایی که در حد آردوینو هستن esp قابل استفاده است ، کلی کتابخونه عمومی و شرکتی و شخصی و غیره داره ...
          سلام
          واقعا ممنونم
          توضیحات کاملی فرمودید.
          فقط یه نکته ای خدمتون عرض کنم: با توجه به این که اردوینو زیاد به فروش میره شاید همچین قیمتی داره
          من علاوه بر اردوینو یه دونه اتمگا 8 و 128 هم قبلا گرفته بودم. فقط می خواستم اونا رو هم به کار بگیرم

ولی با توجه به قیمت و امکانات esp32 ای که فرمودین. فکر می کنم بهتره وقتم رو روی این صرف کنم. متشکرم

برای اینکه این پست به نتیجه برسه یه سوال دیگه هم دارم:
          اگه از این ماژول بلوتوث استفاده کنم، نیاز دارم که کامپیوترم دارای بلوتوث باشه؟ اگه آره چه دانگلی بخرم؟
          تایپیک های من:

دیدگاه

سلام
            واقعا ممنونم
            توضیحات کاملی فرمودید.
            فقط یه نکته ای خدمتون عرض کنم: با توجه به این که اردوینو زیاد به فروش میره شاید همچین قیمتی داره
            من علاوه بر اردوینو یه دونه اتمگا 8 و 128 هم قبلا گرفته بودم. فقط می خواستم اونا رو هم به کار بگیرم

ولی با توجه به قیمت و امکانات esp32 ای که فرمودین. فکر می کنم بهتره وقتم رو روی این صرف کنم. متشکرم

برای اینکه این پست به نتیجه برسه یه سوال دیگه هم دارم:
            اگه از این ماژول بلوتوث استفاده کنم، نیاز دارم که کامپیوترم دارای بلوتوث باشه؟ اگه آره چه دانگلی بخرم؟

درود بر شما

در مورد سوالتون که مشخصا کامپیوتر یا هر تجهیز دیگه که قراره از طریق بلوتوث سرویس hid بگیره باید بلوتوث داشته باشه ( اکثر لپ تاپهای حتی تولید ۱۵ سال قبل بلوتوث دارن ، گوشی های موبایل به همین ترتیب ، تلویزیونها ، رسیورها ، سینمای خانگی ، رادیوپخش ها ، رسپبری پای ، ساعتهای هوشمند و غیره همه بلوتوث دارن ، کلا بیس توصیه استفاده از بلوتوث بجای usb همین قضیه فراگیر بودن بلوتوث روی تجهیزات الکترونیک عمومی و حذف کابل بود ... الان چند ساله هدفون سیمی هم داره به تاریخ می پیونده ، دستگاههای جدیدتر جک هدفون ندارن )

در هر صورت اگر کامپیوتر شما بلوتوث نداره یدونه دانگل کوچک ارزونقیمت usb میخرید سیستم اتون بلوتوث دار میشه مثل لینک پایین ( اینا قطعات جانبی کامپیوتره تقرببا تمام فروشگاههای لوازم کامپیوتر و موبایل انواعش رو میفروشن ، انتخاب نوع و برند و ورژن و امکانات بستگی به سلیقه شخص داره ... اگر کامپیوتر شما وای فای نداره این مبدل ها دو کاره اش هم موجوده که هم بلوتوث داره هم وای فای ... دانگلش روی اکثر رسیورها و پخشهای خودرویی به همین شکل usb باز موجوده ... اگر دسترسی به فروشگاه ندارید میتونید دانگل رو از روی اینجور وسایل بردارید )

دانگل BLE ورژن 5 :
            دانگل USB بلوتوث ورژن 5 : با استفاده از دانگل بلوتوث ورژن 5.0 که با نام تجاری USB Bluetooth Dongle v5.0 Mini Wireless ..... متین جانبی

در مورد آردوینو قیمتش ارتباطی به میزان فروش و تقاضای بازار نداره ( تجهیزات الکترونیک مصرفی عمومی در مقیاسهای خیلی بزرگتر از هدرهای آردوینو تولید و استفاده میشن ، تولید انبوه قیمت رو میاره پایین نه بالعکس )

مساله قیمت پلتفورم آردوینو avr ( اصل بازار مصرفی سخت افزارهای avr حدود یک دهه است روی همبن بستر آردوینو قرار داره ) بخاطر نا آگاهی و یه جورایی سوء استفاده از عدم اطلاعات کاربران تازه کار و القای ترس به این نوع کاربرها هست ... همین باعث میشه پلتفورم آردوینو پتانسیل زیادی برای تخریب روند آموزشی و عدم پیشرفت داشته باشه .

مثلا ... هدر بورد آردوینو uno با هسته esp32 قیمتش ۲۴۰ تومنه ( سخت افزار از نظر چیدمان پین به پین همون uno avr هست ... در آردوینو برد با کتابخونه ها و امکاناتش کامل ساپورت میشه ، نسبت به uno استاندارد r3 امکانات زمین تا آسمون متفاوته )

مثل این :

هدر آردوینوی uno avr فاقد هیچی ۳۶۰ تومنه !
            مثل این :

برد آردوینو Arduino UNO R3 دارای  14 پین ورودی و خروجی دیجیتال،6 ورودی آنالوگ و کریستال 16 مگاهرتز،یک پورت USB، یک پاورجک و بدون کابلUSB می باشد.

هدر آردوینو uno avr که وای فای هم ساپورت کنه ۴۳۰ تومنه
            مثل این :

** : این ۴ تا قابلیتی هم که به این برد اضافه شده بخاطر esp8266 هست ... atmega 328 چیزی برای ارائه نداره .

هر سه تا برد فوق آردوینو uno محسوب میشن ... اونی که بیشترین امکانات و قابلیتها رو داشته ارزونترین اشون هست .

قیمتها چرا اینقدر بی ربطه بخاطر اینه که مبتدی ها رو کماکان با avr آموزش میدن و به شکل ضمنی روی avr نگهشون میدارن ، این مدل آموزش دادن هنرجو رو شرطی بار میاره ، باعث میشه وابسته سیستمی که باهاش شروع کرده باقی بمونه ... پلتفورم آردوینو ظاهرا اپن سورس و رایگانه ولی از قبل همین شرطی شدن کاربر تولید کننده برد مبتنی بر سخت افزار از رده خارج داره کلی سود به جیب میزنه .
            برای استفاده عملی مثلا تک نمونه سازی طرف در بدترین حالت میخواست بره سمت پلتفورمهای غیر رایگان یا اصلا خودش از پایه برد خاص برای کاربرد خاصش بزنه هزینه اش خیلی کمتر از این پلتفورم عمومی رایگان میشد !

در بازار الکترونیک تجاری و مصرفی قضیه رقابت بین امکانات و قیمته کسی سخت افزاری در حد mega328 رو حتی مجانی باشه هم استفاده نمیکنه ... در کاربردهایی که نیاز به گواهی عملکرد و استاندارد باشه سخت افزارهای avr فاقد هر نوع certificate هستن و مردود میشن .

همین کاری که شما میخوای انجام بدی ( ساخت یک تجهیز بلوتوث طبق پروفایل HID با برد آماده ) برای طراح حرفه ای جمعا زیر ۷۰ تومن با یدونه ماژول بلوتوث و بدون استفاده از میکروی مجزا انجام میشه .
            چند تا گواهی معتبر استاندارد صنعتی و پزشکی رو راحت پاس میکنه .

آی سی های کنترلر بلوتوث یک میکروی ۳۲ بیت arm کامل با فلش بالای ۱۲۸ تا ۵۱۲ کیلوبایت ... چند ده کیلوبایت رم و کلی پریفرال با tcxo و رگولاتورهای مختلف راندمان بالا و مدولاتور ، دمودولاتور و lna و pa باند ۲.۴ گیگاهرتز ... مقاومت کامل در برابر emi و شارژ الکترواستاتیک و رنج بزرگی از امواج رادیویی ، جمعا در یک پکیج مثلا ۳ در ۳ میلیمتر هستن که طبق فریمور بسته به نیاز یک یا چند پروفایل روشون داره اجرا میشه .

بخش تجاری مثلا بخواد گیم پد ، کیبورد ، موس ، هدست ، روتر lan ، ابزارهای نمایش سلامت و ورزش و مشابهاتش رو تولید کنه نمیاد دو تا میکرو و دو تا برد و چند تا رگولاتور و به همین ترتیب سخت افزار برای انجام یک کار ساده هدر بده ، آخرش هم در هیچ آزمونی نمره قبولی نگیره .

توسط sdk چیپ کنترلر روی همین سخت افزار بلوتوث کارهایی که قرار بوده سیستم آردوینوی شما اجرا کنه رو جمعا به شکل فریمور یکپارچه مینویسن .
            فریمور هم با بوتلودر سریال روی این soc ها آپلود میکنن ...
            عملکرد سیستم از نظر توان پردازشی و مصرف انرژی و ابعاد و وزن و غیره اصلا قابل قیاس نیست .

فرق ماجرا اینجاست که اجرای سیستم توسط طراح حرفه ای با کسایی که تفریحی برنامه نویسی میکنن برای انجام کار مشابه از زمین تا آسمان میشه .

در هر صورت کلیات قضیه رو توضیح دادم که در جریان باشید .
            اگر مثلا کسی فکر میکنه کلیات پلتفورم آردوینو میتونه نیازهاش رو برطرف کنه اون دیگه برداشت شخص بسته به نیازش هست .

دیدگاه

سلام دوستان
              بنده تصمیم گرفتم با ESP32 کار کنم
              ولی هنوز نخریدم و لازمه که انالوگ هایی (جوی استیک های دسته ی خراب) که دارم رو با اردوینو بخونم و به عنوان یه گیم پد شبیه سازی کنم برای کامپیوتر
              برنامه ی اردوینو برام مشکل نیست
              ولی ساختن درایور که اطلاعات سریال رو از درایور Ch340g دریافت کنه و مثل برنامه های زیر به عنوان دسته به ویندوز شناسایی کنه
              https://www.x360ce.com/ (ورودی : دسته معمولی یا کیبورد ||| خروجی : دسته ی ایکس باکس)

با سی شارپ کار می کنم (طرف کامپیوتر)
              اگه ممکنه بگین چه کتابخونه ای (namespace) لازمه برای اینکار؟
              تایپیک های من:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X