اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ICD

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ICD

سلام.
    یکی از جالبترین امکانات میکرو های PIC داشتن امکان ICD یا همون In Cicuit Debuging هست. ولی برای این که از این امکان بشه استفاده کرد به سخت افزار کوچیکی نیاز داریم که فکر میکنم فقط کمپانی Microchip خودش تولید کرده. اگر کسی با این قطعه کار کرده یا میدونه از کجا میشه تهییش کرد لطفا منو هم در جریان بگزاره.
    ممنون.

پاسخ : ICD

نوشته اصلی توسط kapouchima
    سلام.
    یکی از جالبترین امکانات میکرو های PIC داشتن امکان ICD یا همون In Cicuit Debuging هست. ولی برای این که از این امکان بشه استفاده کرد به سخت افزار کوچیکی نیاز داریم که فکر میکنم فقط کمپانی Microchip خودش تولید کرده. اگر کسی با این قطعه کار کرده یا میدونه از کجا میشه تهییش کرد لطفا منو هم در جریان بگزاره.
    ممنون.
    من با یه Max232 و PIC Basic Pro و یه پروگرامر معمولی این کار رو کردم خیلی حال میده! خط به خط برنامت اجرا میشه و تغییرات همه متغییر ها رو میبینی! :icon_razz:

ولی اینی که میگیو من هم دنبالشم! کسی نداره!؟

دیدگاه

سلام.
      این کارو خودتون با کدنویسی انجام دادید یا PIC Basic Pro خودش این امکان رو داره ؟ با کد نویسی میشه همچین کاری کرد ولی قدرت ICD رو نخواهد داشت. :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kapouchima
        سلام.
        این کارو خودتون با کدنویسی انجام دادید یا PIC Basic Pro خودش این امکان رو داره ؟ با کد نویسی میشه همچین کاری کرد ولی قدرت ICD رو نخواهد داشت. :nerd:
        ببین دوست جون یه فولدر داره PIC Basic که توش برای تقریبا" تمام مدل های PIC یه برنامه به اسم Loader وجود داره ( یه فایل هگذ که باید اونو با یه پروگرامر بریزی روی میکروت) بعد با مکس یه ارتباط سریال باهاش برقرار میکنی و بعد دستور اجرا میدی خط به خط برات برنامه رو اجرا میکنه! امکاناتش خوبه....

این ICD چه امکاناتی داره مگه؟

دیدگاه

این فایل help مربوط به ICD2 هست که با نرم افزار MPLAB نصب کردم ( نسخه 7.30 )
          امیدوارم به درد بخوره:
          http://www.box.net/shared/uhoj8ulc85
          از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
          هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
          اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
          اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

سلام دوستان
            من با ICDU 40 کار کردم . این یه دیباگر سخت افزاری هست که خط به خط فرامین برنامه را به صورت هم زمان روی سخت افزار اجرا میکنه .دیباگری که من دارم یکی از دوستانم زحمت اون رو کشید یعنی با مهندسی معکوس نقشه اون رو از روی دیباگر اصلی کپی برداری کرد و به من داد و من هم اون را ساختم و از اون استفاده میکنم . حتی برای رباتی هم که توی تبریز شرکت کردم از اون استفاده کردم خیلی سرعت کار را بالا میبره . ( اشکالات برنامه نویسی را میگم ) اما چون اجازه انتشار اون را ندارم از شما شرمنده ام . :cry2:

راه اول : شما میتونید اصل اون را با قیمتی حدود 60 هزار تومان از جوان یا از آرا الکترونیک یا طبقه زیرزمین پاساژإ¾ عباسیان بخرید
            راه دوم : با سرچ در اینترنت ICD-s را پیدا میکنید که با پورت سریال کار میکنه و کارت رو راه میندازه.
            www.piclist.com/freeicd

محض اطلاع دو نوع دیباگر داریم یکی با USB کار میکنه یکی با SErial که فرق زیادی ندارند

>>>>> اللهم عجل لولیک الفرج <<<

لطفا براي تشكر از امتياز مثبت استفاده بفرماييد

دیدگاه

درضمن دو سایت زیر رو هم یک سری بزنید:

http://www.geocities.com/svetoslavpirev

http://www.edaboard.com/ftopic244001.html
              >>>>> اللهم عجل لولیک الفرج <<<

لطفا براي تشكر از امتياز مثبت استفاده بفرماييد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X