اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر پاور سوییچینگ صنعتی ۱۲ ولت [افت ولتاژ زیر بار]

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر پاور سوییچینگ صنعتی ۱۲ ولت [افت ولتاژ زیر بار]

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و استادان گرامی
    یه پاور معیوب داشتم گفتم درستش کنم و مشکل از پتانسیومتر بود الان ولتاژ پاور درست هست و کار میکنه ولی وقتی زیر بار میره نزدیک ۲ امپر که میرسه کم میاره و ولتاژ هی میاد پایین و باز میاد روی ۱۲ ولت حالت چراغ پلیسی میشه خیلی کلنجار رفتم مقاومتا خازنا پل دیود همرو عوض کردم ولی فرقی نمیکنه ایسی مدار ۳۸۴۵ هستش که پایه ۶ گیت ماسفتو راه میندازه ممنون میشم کمک کنین
    در ضمن با لامپ تست که امپر میگیرم زمانی که افت ولتاژ رخ میده لامپ تست ضعیف روشن میشه البطه بدون لامپ هم تست کردم همین مشکلو داره
    پاور ۱۲ ولت ۲۰ امپر هستش ولتاژ پایه ۷ که تغذیه هستش ۱۸ ولت هست بین ۱۷ و ۱۸ و ولتاژ پایه گیت ماسفت هم ۱۶ و خورده ای ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

پاسخ : تعمیر پاور سوییچینگ صنعتی ۱۲ ولت [افت ولتاژ زیر بار]

نوشته اصلی توسط flamencoمحمدرضا نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و استادان گرامی
    یه پاور معیوب داشتم گفتم درستش کنم و مشکل از پتانسیومتر بود الان ولتاژ پاور درست هست و کار میکنه ولی وقتی زیر بار میره نزدیک ۲ امپر که میرسه کم میاره و ولتاژ هی میاد پایین و باز میاد روی ۱۲ ولت حالت چراغ پلیسی میشه خیلی کلنجار رفتم مقاومتا خازنا پل دیود همرو عوض کردم ولی فرقی نمیکنه ایسی مدار ۳۸۴۵ هستش که پایه ۶ گیت ماسفتو راه میندازه ممنون میشم کمک کنین
    در ضمن با لامپ تست که امپر میگیرم زمانی که افت ولتاژ رخ میده لامپ تست ضعیف روشن میشه البطه بدون لامپ هم تست کردم همین مشکلو داره
    پاور ۱۲ ولت ۲۰ امپر هستش ولتاژ پایه ۷ که تغذیه هستش ۱۸ ولت هست بین ۱۷ و ۱۸ و ولتاژ پایه گیت ماسفت هم ۱۶ و خورده ای ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
    درود، بنظر میاد duty cycle مدار ذره ذره افزایش پیدا میکنه تا اینکه محدود کننده جریان آیسی عمل میکنه.
    کنار آیسی چند عدد خازن پلی استر وجود داره که برای تنظیم فرکانس و سرعت فیدبک هستن اونا رو تعویض کنید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
      درود، بنظر میاد duty cycle مدار ذره ذره افزایش پیدا میکنه تا اینکه محدود کننده جریان آیسی عمل میکنه.
      کنار آیسی چند عدد خازن پلی استر وجود داره که برای تنظیم فرکانس و سرعت فیدبک هستن اونا رو تعویض کنید.
      سلام خدمت استاد گرامی کل خازنهای عدسی و پلی استر و الکترولیتو عوض کردم حتی مقاومتای گیت ماسفت و سنس جریان و مقاومتای گیت سورس رو ولی بازم فایده نداشت حتی مقاومتهارو کمو زیاد کردم گفتم یا میسوزه ماسفتی چیزیو یا کار میکنه ولی بازم بیفایده بود واقعا خسته شدم چندین دفه انداختمش کنار باز گفتم یا درستش میکنم یا بیخیال میشم حتی دیودهارم عوض کردم با اینکه سالم بودن خازنهارو در اوردم یه شماره بزرگتر گذاشتم اپتو و 431 رو ام نو کردم دوتا ترانزیستورم داشت اونارم عوض کردم با اینکه سالم بودن چندتا ایسیم نو گذاشتم باز بیفایده هستش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام خدمت استاد گرامی کل خازنهای عدسی و پلی استر و الکترولیتو عوض کردم حتی مقاومتای گیت ماسفت و سنس جریان و مقاومتای گیت سورس رو ولی بازم فایده نداشت حتی مقاومتهارو کمو زیاد کردم گفتم یا میسوزه ماسفتی چیزیو یا کار میکنه ولی بازم بیفایده بود واقعا خسته شدم چندین دفه انداختمش کنار باز گفتم یا درستش میکنم یا بیخیال میشم حتی دیودهارم عوض کردم با اینکه سالم بودن خازنهارو در اوردم یه شماره بزرگتر گذاشتم اپتو و 431 رو ام نو کردم دوتا ترانزیستورم داشت اونارم عوض کردم با اینکه سالم بودن چندتا ایسیم نو گذاشتم باز بیفایده هستش

والا موندم این پاور 20 امپر هستش لااقل باید 8 امپر بده هر چقدرم چینیو بدرد نخور باشه
      یه سوال دیگه این فریتهایی که روی این پاور ها هست کدوم بهتر هستن مشکیها که بیشتر تو پاورای 5 ولت 40 امپر هستن یا سبز رنگا که تو پاورای 12 ولت بیشتر دی ه میشن یا فریتهای زرد داخل پاور کامپیوتر

والا موندم این پاور 20 امپر هستش لااقل باید 8 امپر بده هر چقدرم چینیو بدرد نخور باشه
      یه سوال دیگه این فریتهایی که روی این پاور ها هست کدوم بهتر هستن مشکیها که بیشتر تو پاورای 5 ولت 40 امپر هستن یا سبز رنگا که تو پاورای 12 ولت بیشتر دی ه میشن یا فریتهای زرد داخل پاور کامپیوتر

فریتهای این پاورارو در اوردم با تستر اندازه گرفتم 2 صدم تقریبا تا 5 صدم نشون میده میلی هانری دوتا فریت از پاور کامپسوتر در اوردم خودم سیم پیچیدم با نمره 70 البطه دوتاشو روی هم گذاشتم و مثل همون فریتای داخل پاور صنعتیا پیچیدم بازم همون 3 صدم میلی هانری بود میشه جاگزین اونا کرد یانه چون دوتا برد دارم فریت نداره
      بازم ممنون از وقتی که میزارین سپاسگذارم

فریتهای این پاورارو در اوردم با تستر اندازه گرفتم 2 صدم تقریبا تا 5 صدم نشون میده میلی هانری دوتا فریت از پاور کامپسوتر در اوردم خودم سیم پیچیدم با نمره 70 البطه دوتاشو روی هم گذاشتم و مثل همون فریتای داخل پاور صنعتیا پیچیدم بازم همون 3 صدم میلی هانری بود میشه جاگزین اونا کرد یانه چون دوتا برد دارم فریت نداره
      بازم ممنون از وقتی که میزارین سپاسگذارم

دیدگاه

متاسفانه دکمه پاسخ با نقل قول برای من درست کار نمیکنه .
        طی تجربه چند ساله ای که دارم تنها خرابی خازن می‌تونه
        باعث این مشکل بشه.یه نکته الان دقت کردم که گفتید که از
        آیسی 3845 و یک عدد ماسفت در مدار استفاده شده که بنظر میاد مد
        مدار فلایبک هست، و منبع تغذیه ۱۲ ولت ۲۰ آمپر فلایبک وجود نداره و
        تنها مد فوروارد و هاف بریج در این توان تولید میشن.
        در مورد هسته،
        هسته زرد سفید پودر آهن یا هسته شماره ۲۶ جزو ارزان ترین هسته ها
        هست و به وفور یافت میشه.و برای فیلتر در فرکانس زیر ۵۰ کیلوهرتز استفاده میشه.
        هسته سبز آبی یا پودر آهن ۵۲ جزو هسته های ارزان حساب میشه،
        مزیتش هم تلفات توان کمتر هست.
        هسته مشکی هم یا فریت هست ، یا پودر آهن ۲ که در صورت پودر آهن ۲ بودن، گرونتر حساب میشه! بنابر این لازمه عکس قرار بدین.

جایگزین کردن هسته ها کار درستی نیست مگر با اطلاع از مشخصات کامل، برای مثال چگالی شار و ضریب نفوذ و سطح مقطع و فرکانس اشباع و.... که نمیگنجه اینجا بگم.
        هسته حلقوی که در خروجی پاور سویچینگ ها قرار میدن برای
        حذف ریپل و ایجاد تاخیر جریان نسبت به ولتاژ هست.مقدارش
        خیلی حساس نیست ولی در بازدهی و طول عمر و جریان دهی منبع
        تغذیه اهمیت داره.
        موفق باشید.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نزدیک ماسفت یک مقاومت کمتر از 1 اهم قرار داره
          اون رو تعویض کنید یا یک مقاومت 10 اهم باهاش موازی کنید

نزدیک ماسفت یک مقاومت کمتر از 1 اهم قرار داره
          اون رو تعویض کنید یا یک مقاومت 10 اهم باهاش موازی کنید

دیدگاه

سلام وقت بخیر با تبریک سال جدید خدمت شما استاد گرامی ممنون از روهنمایی های شما شاید واقعا خنده دار باشه ولی خوب من تجربه خودم رو میگم بلکه دیگر دوستان هم استفاده کنند چون نزدیک دو سال هست در این سایت از تجربه دوستان استفاده میکنم و خیلی جاها خوندم که خیلی از اساتید حتی با اینکه چندین سال تجربه دارند باز هم اشتباهات کوچکی دارند چبرسه به من نوعی
            خدمت دوستان عرض کنم که کم اوردن جریان همانطور که شما استاد گرامی گفتین از خازنهای ورودی و کلا مدار ورودی هست در بیشتر موارد چون باید ورودی مدار بتونه توان مورد نیاز رو تامین بکنه برای خروجی و مشکل مدار من این بود که من مدار رو یکسره با لامپ تست میزاشتم زیر بار و قبلا هم گفتم که بدون لامپ هم تست کردم و مستقیم زدم به برق ولی اون موقع خوزنهای ورودی و خروجی رو چک و تعویض نکرده بودم
            باز ممنون از وقتی که گذاشتین و منو همراهی کردین واقعا برام ارزش داشت سال خوبی رو برای شما و خانواده گرامی ارزو مندم

سلام وقت بخیر با تبریک سال جدید خدمت شما استاد گرامی ممنون از روهنمایی های شما شاید واقعا خنده دار باشه ولی خوب من تجربه خودم رو میگم بلکه دیگر دوستان هم استفاده کنند چون نزدیک دو سال هست در این سایت از تجربه دوستان استفاده میکنم و خیلی جاها خوندم که خیلی از اساتید حتی با اینکه چندین سال تجربه دارند باز هم اشتباهات کوچکی دارند چبرسه به من نوعی
            خدمت دوستان عرض کنم که کم اوردن جریان همانطور که شما استاد گرامی گفتین از خازنهای ورودی و کلا مدار ورودی هست در بیشتر موارد چون باید ورودی مدار بتونه توان مورد نیاز رو تامین بکنه برای خروجی و مشکل مدار من این بود که من مدار رو یکسره با لامپ تست میزاشتم زیر بار و قبلا هم گفتم که بدون لامپ هم تست کردم و مستقیم زدم به برق ولی اون موقع خوزنهای ورودی و خروجی رو چک و تعویض نکرده بودم
            باز ممنون از وقتی که گذاشتین و منو همراهی کردین واقعا برام ارزش داشت سال خوبی رو برای شما و خانواده گرامی ارزو مندم

سلام دوست عزیز با تبریک سال نو ممنون از راهنماییتون مشکل حل شد موفق باشین

سلام دوست عزیز با تبریک سال نو ممنون از راهنماییتون مشکل حل شد موفق باشین

دیدگاه

این کار که بهت میگم بکن ببین خوب میشه یا نه
              از تغذیه uc384X سیم بکش و به یه آدابتور 15 بده بعد ببین خروجی جریان میده یا نه .
              من یه تعداد تعمیر کردم بیشترشون درست میشند بعد اگه اوسکوپ داری چک کن ببین تغذیه توی جریان کشی چقدر کم میشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X