اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر

با سلام. یه مدار ساده ، کم حجم اینورتر نیاز دارم :question:

پاسخ : اینورتر

سلام دوست عزیز
    اگه بیشتر توضیح میدادی بهتر بود اما ببین این بدرت میخوره ،خوبیش اینه که PCB هم داره
    http://www.qsl.net/dg5sga/inverter.htm
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

آقا محمد درست میگن چه جور اینورتری می خواین؟
      اونطوری که شما گفتین مدار ساده.....با یک پ امپ معمولی هم میشه ساخت ! :redface:

دیدگاه

با سلام . یه مدار اینورتر 3فاز با موج سینوسی لازم دارم
        روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

خوب باز هم با همون پ امپها میشه ساخت!!!!
          کافیه که اختلاف فاز بدید!!! من یه نقشه براش داشتم .. اگر پیدا کنم می زارم

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز. من یک توربین بادی ساختم که قراره بعد از عید در منجیل نصب کنم. توان خروجی این توربین
            بین 1 تا 1.5 وات رو هم پیش بینی می کنم.این توربین در نوع خودش کم نظیر و در صورت جواب دادم می تونه جایه توربین های
            متداول فعلی رو بگیره.
            اما بدلیل انکه این کار تخقیقاتی بود و بودجه محدود بود از ژنراتور آسنکرون استفاده کردم. حالا برایه انکه ولتاژ و فرکانس خروجی
            رو 220 ولت و 50 هرتز نگه دارم تصمیم گرفتم که از باتری خانه استفاده کنم یعنی بوسیله یک charger باتری ها رو شارژ و
            توسط invertor ولتاژ 12dc رو به 220ac و فرکانس 50 هرتز تبدیل کنم. اگه شما مداری برای این توان دارید ممنون می شم در
            اختیار من قرار دهید. در ضمن اگه درمورد انکه چطور باتری ها رو شارژ کنم توضیح دهید ممنون می شم.
            با تشکر.

دیدگاه

اگر اینورتر شما توان پایینی داشته باشه میتونی از اپ امپ استفاده کنی اما اگر توانی که می خوای بالاست اون وقت باید خروجی هر فازو SPWM کنی بعد بدی به یه طبقه Half Bridge
              یا ّّّّّّFull Bridge بعد بدی به ترانس (هسته فریت) ضمنا در این حالت باید AGC هم داشته باشی . شبیه اون چیزی که تو UPS ,MOTOR Drivers (به اون S اخرش دقت کنید :biggrin استفاده می شه .
              آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
              سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

با سلام
                برای این کار بهتره از اینورتر های pwm استفاده نشه چون به هر حال هارمونیک دارن اگه توان تولیدی شما پایین هستش میتونید برای رسدن به شکل موج کامل سینوسی از انورتر های تشدیدی استفاده کنید که خروجی کاملا سینوسی دارن و مطالب کامل این انورتر ها رو تو جلد دو الکترونیک صنعتی رشید میتونید پیدا کنید این نوع اینورترها تا 5 6 کیلو وات خوبه ولی اگه در حد نیرو گاهی میخواهید بهتره از سیستم های موتور ژنراتور استفاده کنید به این صورت که در توربین شما از یک ژنرتور dc استفاده کنید وانژی تولید شوده رو ذخیره کنید بعد این انرژی ذخیره شده رو به یک موتر dcبا سیستم کنترل دور موتور بدین و این موتور رو یا بصورت مستقیم ویا با استفاده از جعبه دنده به یک ژنراتور سه فاز سنکرون کوپل کنید با این روش هم کیفیت توان شما با لا خواهد بود و هم سنکرون کردن سیستم شما با شبکه سراسر برای کوپل راحتر میشه

دیدگاه

اینورترهای رزونانسی که توی رشید و لندر هم اومده در مقابل تغییرات بار شکل موجشون بهم می ریزه .
                  آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
                  سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد یارمحمدی
                    سلام دوست عزیز
                    اگه بیشتر توضیح میدادی بهتر بود اما ببین این بدرت میخوره ،خوبیش اینه که PCB هم داره
                    http://www.qsl.net/dg5sga/inverter.htm
                    سلام به دوستان!

من میخواستم 1 اینورتر بسازم. تو وب و همچنین اینجا چند اینورتر مختلف دیدم، خیلی هاشون فقط با 4-5 تا خازن و ترانزیستور و..... ساخته میشن.
                    چند تاشون 120 Vac بودن که خب حذف شدن! :biggrin:
                    یه 500W بود که بنظر خوب بود. ایناهاش: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8483.msg35671#msg35671 ولی موج مربعیه!
                    البته واسه حل این مشکل، پیشنهاد شده از XR2206 ( این تاپیک: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=19274.msg90952#msg90952 ) استفاده شه، ولی من بلد نیستم چجوری تو مدار اینورتر 500 واته جاش بدم! :sad:

..... خلاصه رسیدیم به مداری که بالا نقل قول کردم. هم 3000 وات هست هم اینکه مدار خیلی کامله بهمراه PCB. درسته که موج مربعیه، ولی تو توضیحاتش اومده که با تغییر در pwm و کاهش پهنای پالس و افزایش دامنه میشه Vrms معادل 230 ولت از موج مربعی گرفت که درست مانند موچ سینوسی خواهد بود!
                    .... مشخصات ترانس مورد نیاز رو هم داده.........

چون من تا حالا همچین چیزی نساختم، سوالی در موردش به ذهنم نمیرسه! :redface: آیا مدارش واقعاً عملیه؟ آیا واسه راه اندازی بعضی موتورها که احتیاج به موج سینوسی دارن کاربرد داره؟ ترانسش قابل ساخته؟ میشه از XR2206 توش استفاده کرد؟ آیا.....
                    هر چی که لازمه میشه بگین تا مطمئن بشم میشه اینو ساخت یا نه؟ الکی هزینه نکنیم! ................. خیلی ممنون
                    دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

سلام مجدد! اینا رو به سوال قبلیا اضافه کنین!(قبلیا رو که بالا گفتما!)

1-ترانسی رو که گفته چجوری بسازم؟
                      2-باطری ماشین حداکثر چند آمپر میتونه بده؟
                      3-3000 واتی که گفته عملیه؟ یا فقط تئوریه؟

دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
                        سلام مجدد! اینا رو به سوال قبلیا اضافه کنین!(قبلیا رو که بالا گفتما!)

1-ترانسی رو که گفته چجوری بسازم؟
                        2-باطری ماشین حداکثر چند آمپر میتونه بده؟
                        3-3000 واتی که گفته عملیه؟ یا فقط تئوریه؟
                        با سلام -عضو جدید: ebi smps

بهترین روشی رو که میتونم پیشنهاد بدم استفاده از روش :Class D amp در طبقه خروجی قدرت (فول بریج) با سوییچهای IGBT or Mosfetاست.اولا نیاز به ترانس قدرت نداره -دوما
                        توان خروجی فقط باتغییر دادن سوییچها تغییر میکنه .هارمونیکها بافیلر L-C خروجی حذف میشن وبازدهی مدار به 90% هم میرسه.
                        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام
                          من دنبال یه مقاله ی خوب و کامل از اینورترها هستم.کسی سایت خوب سراغ داره!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :nerd:

دیدگاه

سلام دوستان، نقشه اینورترPWM که 12 ولت رو به 220 ولت تبدیل کنه می خواهم. :sad: :sad: :sad: :sad:
                            هرجا می گردم پیدا نمی کنم. :angry: :angry:
                            همه عالم و جهان اندر خیال است
                            وجودی جز وجود حق محال است.....

دیدگاه

پاسخ : اینورترPWM که 12 ولت رو به 220 ولت تبدیل کنه

سلام دوستان، نقشه اینورترPWM که 12 ولت رو به 220 ولت تبدیل کنه می خواهم. :sad: :sad: :sad: :sad:
                              هرجا می گردم پیدا نمی کنم. :angry: :angry:
                              همه عالم و جهان اندر خیال است
                              وجودی جز وجود حق محال است.....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X