اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

DC motor

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

DC motor

سلام
    من یک سوال در رابطه با موتور DC دارم:
    بنده می خواهم یه موتور دی سی را بخرم که رو پلاکش نوشته
    14 Nm
    50 V
    27 A
    nH= 750 r/min
    nmax = 2000 r/min
    Topmo3 35 nm: 24 V- 1.25 A

در حالیکه فروشنده ادعا می کند این موتور 4 کیلووات قدرت دارد می خواستم ببینم قدرت واقعی این موتور چقدر است؟ نوع موتور چیه؟ و ایا می تونم این موتور را با بسته باتری 80 ولتی راه اندازی کنم
    با تشکر

پاسخ : DC motor

با سلام خدمت شما دوست عزیز :nerd:
    مشکل پلاک خوانی یه مشکل همیشگی تو صنعته
    چون باید استاندارد ها نماد های چندین کشور و چندین شرکت سازنده ی
    این سیستم ها رو دونست...
    ولی نگاه کنید ، خیلی ساده شما اگه ولتاژ و جریان ورودی رو داشته باشید حداقل می تونید توان ورودی این موتور رو داشته باشید...
    از اونجایی که موتور دی سی با اعمال ولتاِژ های مختلف دور مختلف ایجاد می کنه و در نتیجه جریان های مختلفی می کشه رو پلاک این موتور ها دور و جریان به صورت ماکزیمم و مینیمم مشخص می شه!!!
    خوب همون طور که خودتون اطلات روی پلاک رو معرفی کردید مقدار مین و ماکزیمم تو اون مشخص شده!!!
    پس نمی شه توان این موتور به صورت قطعی مشخص شه مگه اینکه توان ماکزیمم مد نظر باشه!!!
    Nm اگه بیانگر واحد یه کمیت باشه منظور نیوتن متره که گشتاور موتور رو مشخص می کنه!!!
    r/min می تونه نشون دهنده روتیشن به دقیقه باشه و هم نشون دهنده ی رادیان بر دقیقه که به احتمال زیاد اینجا نشون دهنده ی دور بر دقیقس!!!
    از روک گشتاور ماکزیمم می شه توان خروجی رو بدست آورد:
    Pout=W . T
    تو این رابطه مکانیکی توان خروجی یه سیستم دوار برابر با حاصل ضرب گشتاور خروجی در دور بر حسب رادیان بر دقیقس ...
    با آرزوی موفقیت شما :nerd:
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

پاسخ : DC motor

سلام
      با تشکر از جواب شما دوست محترم

من می خواستم بدونم می تونم این موتور را به بسته باتری 80 ولتی که قبلا خریده ام متصل کنم؟ در این صورت دقیقا قدرت خروجی چند وات خواهد شد؟ :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X