اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد استپ موتور

سلام دوستان
    من برای یک کاری میخام از استپ موتور استفاده کنم توی اینترنت که گشتم تقریبا نود درصد موتور ها 1.8 درجه هستند
    سوال اول اینه که اینا دیگه زیره 1.8 درجه نمیشه هر استپ رو کنترلشون کرد ؟میخام بدونم اینا زدن 1.8 با هیچ ماژول یا چیزی نمیشه کم ترش کرد ؟
    لطفا به پولی و چرخدنده و تبدیل و این چیزا فکر نکنید من میخام قطعه کار رو مستقیم به خود شفت موتور وصل کنم

سوال بعدی این هست که حتی برای یک کار خیلی خیلی ساده یعنی با هر بار فشار دادن یک کلید یک گام چرخش
    ایجاد بشه باید اون همه تجهیزات رو باز هم تهیه کرد ؟درایو و کنترلر ؟

ممنون

پاسخ : چند سوال در مورد استپ موتور

درایور اگر میکرو استپ داشته باشه گام چرخش رو میشه نصف - یک چهارم - یک هشتم و یک ۱۶ ام هم پیاده کرد .

در مورد نوع استفاده که یک کار ساده باشه یا کار دائمی و پیچیده درایور هیچ فرقی نمیکنه ، تمام روند کنترلی که برای فرضا یک استپ لازمه برای یک میلیون استپ هم همون روند طی میشه ( فرقش اینه اون بخش یک استپ یک میلیون بار تکرار میشه )

دیدگاه

یعنی فقط درایورش میکرو استپ داشته باشه کافیه ؟ یا موتورشم باید مشخصات خاصی داشته باشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ssiinnaa88 نمایش پست ها
        یعنی فقط درایورش میکرو استپ داشته باشه کافیه ؟ یا موتورشم باید مشخصات خاصی داشته باشه ؟
        دوست عزیز میکرو استپ یک تکنیک داریو موتوره ، ربطی به خود موتور نداره .

یعنی درایور باید بتونه قابلیت میکرو استپ ارائه بده ( موتورهای چند فاز رو میشه میکرو استپ هم درایور کرد )

بسته به میزان میکرو استپ گشتاور نگهدارنده موتور تغییر میکنه ( که وابسته به مقدار تقیسمات استپه)

برای اطلاعات بیشتر :

https://academy.partineh.com/page/18...AF%D9%87%D8%AF.
        جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۱۰ ۱۴۰۲/۰۱/۲۳.

دیدگاه

ممنون خیلی لطف کردید به گشت آور که اشاره کردید و مقاله ای که فرستادید رو هم خوندم خیلی به وسیله ای که میخام بسازم کمک کرد قطعا اگه به گشتاور اشاره نمیکردید به مشکل میخوردم بعدا الان به این نتیجه رسیدم که احتمالا گیربکس لازم بشه چونکه به احتمال خیلی زیاد از 1.2 و 1.4 استپ استفاده میکنم البته فکر کنم از دوستان cnc ساز هم کمکی بگیرم بد نباشه کمی هم داخل اینترنت سرچ زدم و ماژول مولد پالس هم پیدا کردم اما باز هم اون کاری که گفتم رو انجام نمیده فکر کنم در نهایت مجبور بشم اردوینو تهیه کنم
          نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
          دوست عزیز میکرو استپ یک تکنیک داریو موتوره ، ربطی به خود موتور نداره .

یعنی درایور باید بتونه قابلیت میکرو استپ ارائه بده ( موتورهای چند فاز رو میشه میکرو استپ هم درایور کرد )

بسته به میزان میکرو استپ گشتاور نگهدارنده موتور تغییر میکنه ( که وابسته به مقدار تقیسمات استپه)

برای اطلاعات بیشتر :

https://academy.partineh.com/page/18...AF%D9%87%D8%AF.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ssiinnaa88 نمایش پست ها
            ممنون خیلی لطف کردید به گشت آور که اشاره کردید و مقاله ای که فرستادید رو هم خوندم خیلی به وسیله ای که میخام بسازم کمک کرد قطعا اگه به گشتاور اشاره نمیکردید به مشکل میخوردم بعدا الان به این نتیجه رسیدم که احتمالا گیربکس لازم بشه چونکه به احتمال خیلی زیاد از 1.2 و 1.4 استپ استفاده میکنم البته فکر کنم از دوستان cnc ساز هم کمکی بگیرم بد نباشه کمی هم داخل اینترنت سرچ زدم و ماژول مولد پالس هم پیدا کردم اما باز هم اون کاری که گفتم رو انجام نمیده فکر کنم در نهایت مجبور بشم اردوینو تهیه کنم
            اوکی

دوست عزیز در کار اجرایی ( کلا در هر کاری ) باید ۳ دگردیسی نیچه رو طی کنی ...

کار فنی و علمی چیزی نیست که با پیش ذهنیت و فرضیه و میان بر و غیره به نتیجه برسه ( یا نتیجه قابل بحث برسه )

وقتی بری تحقیق کنی بسته به اینکه چقدر تحقیق کردی سیستم نهایی رو بیایی بگذاری مقابل شرایط اولیه ای که گذاشته بودی احتمالا خنده ات میگیره که چی شد من فکر میکردم فلان کار رو اون شکلی میشه انجام داد
            ( کسی که از مسائل پشت قضیه خبر نداره یه سری برآورد فرضی انجام میده که بعدا متوجه خواهد شد کلا یا غلط بودن یا ناقص )

اینه که مثل همیشه ۹۰ درصد کار تئوری و تحقیقاتیه ، ۱۰ درصدش میشه اجرا و اصلاح مبتنی بر اطلاعاتی که در فاز تحقیق بدست آوردی .

یه مثل معروف هست میگه فرق کار کردن جهان اولی ها با جهان سومی ها در اینه که اونا ۹۰ درصد فکر میکنن ۱۰ درصد کار ( جهان سومی ها اگر راستگو و صادق باشن ۱۰۰ درصد کار میکنن )

اون ۱۰ درصد کاری که پشتش فکر و تحقیق بوده ۱۰۰۰ برابر ارزش و عملکردش بالاتر از اون ۱۰۰ درصد صرفا کار بدون فکره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
              اوکی

دوست عزیز در کار اجرایی ( کلا در هر کاری ) باید ۳ دگردیسی نیچه رو طی کنی ...

کار فنی و علمی چیزی نیست که با پیش ذهنیت و فرضیه و میان بر و غیره به نتیجه برسه ( یا نتیجه قابل بحث برسه )

وقتی بری تحقیق کنی بسته به اینکه چقدر تحقیق کردی سیستم نهایی رو بیایی بگذاری مقابل شرایط اولیه ای که گذاشته بودی احتمالا خنده ات میگیره که چی شد من فکر میکردم فلان کار رو اون شکلی میشه انجام داد
              ( کسی که از مسائل پشت قضیه خبر نداره یه سری برآورد فرضی انجام میده که بعدا متوجه خواهد شد کلا یا غلط بودن یا ناقص )

اینه که مثل همیشه ۹۰ درصد کار تئوری و تحقیقاتیه ، ۱۰ درصدش میشه اجرا و اصلاح مبتنی بر اطلاعاتی که در فاز تحقیق بدست آوردی .

یه مثل معروف هست میگه فرق کار کردن جهان اولی ها با جهان سومی ها در اینه که اونا ۹۰ درصد فکر میکنن ۱۰ درصد کار ( جهان سومی ها اگر راستگو و صادق باشن ۱۰۰ درصد کار میکنن )

اون ۱۰ درصد کاری که پشتش فکر و تحقیق بوده ۱۰۰۰ برابر ارزش و عملکردش بالاتر از اون ۱۰۰ درصد صرفا کار بدون فکره
              سلام دوست گرامی
              من درایو میکرو استپ A4988 رو تهیه کردم با استپ موتور نما 17 و اردوینو uno r3
              میشه راهنماییم کنید که امکان داره بجای اینکه تعداد استپ یا تعداد میکرو استپ رو تعریف کنم اون درجه ای که میخام موتور روش وایسه رو وارد کنم ؟یعنی درجه وارد کنم بجای استپ همچین چیزی امکان داره ؟ یا مثلا بجای اینکه بگم 5 تا 1/16 استپ با هر بار زدن یک دکمه حرکت کن مثلا 0.85 درجه با زدن هر بار دکمه حرکت کن. فقط میخام بدونم همچین چیزی میشه ؟

دیدگاه

سوالات متداول استپر موتورز
                1. آیا شماره زیربخش درایور زیربخش می تواند نشان دهنده دقت باشد؟
                فناوری زیربخش موتور پله ای اساساً فناوری میرایی الکترونیکی است. هدف اصلی آن تضعیف یا حذف ارتعاشات فرکانس پایین از موتورهای پله ای است. بهبود دقت کارکرد موتور تنها یک تابع اتفاقی از فناوری زیربخش است.
                تنظیم شماره زیربخش درایور زیربخش به عوامل دیگری مانند دقت کنترل جریان زیربخش درایور زیربخش بستگی دارد. دقت درایورهای زیربخش از تولید کنندگان مختلف می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. هرچه عدد زیربخش بزرگتر باشد، کنترل دقت دشوارتر است
                2. تفاوت روش اتصال سری با روش اتصال موازی موتور پله ای چهار فاز و درایور چیست؟
                موتورهای پله ای هیبریدی چهار فاز معمولاً توسط درایورهای دو فاز به حرکت در می آیند. بنابراین می توان موتور چهارفاز را در دو فاز به روش اتصال سری یا اتصال موازی متصل کرد.
                روش اتصال سری به طور کلی در شرایطی که سرعت موتور نسبتاً زیاد است استفاده می شود. در این مرحله، جریان خروجی مورد نیاز درایور 0.7 برابر جریان فاز موتور است، بنابراین موتور گرمای کمتری تولید می کند. روش اتصال موازی عموماً در شرایطی که سرعت موتور زیاد است (روش اتصال با سرعت بالا) استفاده می شود. جریان خروجی مورد نیاز درایور 1.4 برابر جریان فاز موتور است، بنابراین موتور گرمای بیشتری تولید می کند.
                3. چگونه منبع تغذیه DC درایور استپر موتور را تعیین کنیم؟
                الف. تعیین ولتاژ تغذیه منبع تغذیه
                ولتاژ منبع تغذیه درایورهای موتور پله ای هیبریدی به طور کلی دارای محدوده وسیعی است (مانند 12 ولت-24 ولت) و ولتاژ منبع تغذیه به طور کلی با توجه به سرعت عملکرد و نیازهای پاسخ موتور انتخاب می شود. اگر موتور با سرعت بیشتری کار کند یا سریعتر پاسخ دهد، مقدار ولتاژ نیز بالاتر خواهد بود.
                توجه داشته باشید که ریپل ولتاژ تغذیه نمی تواند از حداکثر ولتاژ ورودی درایور بیشتر شود، در غیر این صورت ممکن است درایور آسیب ببیند. اگر موتور با سرعت کم کار می کند، بسته به ولتاژ می توانید مقدار کمتری را انتخاب کنید.
                ب- تعیین جریان خروجی منبع تغذیه
                جریان تغذیه به طور کلی بر اساس جریان فاز خروجی I درایور تعیین می شود. اگر از منبع تغذیه خطی استفاده شود، جریان منبع تغذیه معمولاً می تواند 1.1 تا 1.3 برابر I باشد. اگر از منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده شود، جریان تغذیه معمولاً می تواند 1.5 تا 2.0 برابر I باشد. اگر منبع تغذیه چندین درایو را همزمان تغذیه کند. زمان، باید در نظر گرفت که جریان منبع تغذیه باید به طور مناسب دو برابر شود.​
                جدیدترین ویرایش توسط heyzz; ۱۲:۳۵ ۱۴۰۲/۰۹/۰۱.
                STEPPERMOTOR.FR is currently offering brushless DC motors, hollow shaft stepper motors and more.

دیدگاه

سلام دوستان یک درایو ۶۱۱ زیمنس هست برای دستگاهای سی ان سی
                  وقتی درایو رو روشن میکنم شروع به حرکت میکنه ولی وقتی شفت موتور بادست میگیرم اصلا زور نداره یا درحال حرکت موتور لغزش داره یا لرزش داره این باید چطوری تست بگیرم از برد مشکلش از کجاست

دیدگاه

درود
                    ولتاژ خروجی درایور را اندازه بگیرید ببنید چقدر است آیا با ولتاژ کار استپ موتور هماهنگ است یا خیر، ضمنا باید این درایور بتواند جریان لازم برای راه اندازه استپ موتور را تامین کند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X