اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای میکرو کنترلر avr (صفر کیلومتر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای میکرو کنترلر avr (صفر کیلومتر)

من اطلاعات نخصصی ای در مورد میکرو کنترلرهای avr ندارم؛ در واقع میخوام شروع کنم به یاد گرفتن؛
    میشه برای شروع راهنماییم کنید؛
    از چه کتابی شروع کنم؟ لازم استارت کار همراه با کار عملی هم باشه؟ چه نرم افزارهاییی مفید ند؟ ............. خلاصه چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : درخواست راهنمایی برای میکرو کنترلر avr (صفر کیلومتر)

با چه زبانی میخواهید شروع کنید ؟

Assembly
    C
    Basic

???????

دیدگاه

همونطور که مجید عزیز اشاره کرد مهم این هست که شما اول تصمیمی بگیری میکرو رو با چه زبانی میخوای کار کنی و مهمتر از اون این هست که شما بدونی که برای چی میخوای میکرو رو یاد بگیری، که با توجه به اون یکی از زبان ها رو انتخاب کنی، من چندتا موضوع رو اشاره میکنم، البته نظر شخصی خودم هست:
      اگر میکرو رو میخوای فقط در این حد یاد بگیری که بتونی باهاش پروژه انجام بدی و کارهات رو راه بندازی میتونی با همون زبان های سطح بالا مثل بیسیک یا متوسط مثل c کار کنی. در این صورت اگر از قبل به یکی از این زبان ها تسلط داری همون رو انتخاب کن فعلا، اما به نظر من بین c و بیسیک باز c رو انتخاب کنی بهتر هست، چون از این طریق ضمن اینکه میکرو رو یاد میگیری برنامه نویسی c هم تمرین میکنی که خارج از دنیای میکرو هم خیلی به درد بخور تر از بیسیک هست.
      اما اگر احساس میکنی یادگیری c هم برات مشکل هست یا نیازی نداری و شاید زده بشی با بیسیک کار کن، بیسیک زیاد پیچیده نیست و شما توی پروژه های اول با اشکالات کمتری روبرو میشی و علاقه بیشتری به دنبال کردن کار پیدا میکنی، کم کم که با ساختمان میکرو آشنا بشی میتونی در صورت نیاز زبان رو تغییر بدی. اما اگر فکر میکنی که میتونی با c شروع کنی به مراتب بهتر از بیسیک هست هم از لحاظ کارآیی هم از لحاظ آزادی عمل و مانور توی برنامه نویسی کردن ، ضمن اینکه با استفاده از c سطحی بین نرم افزار و سخت افزار رو انتخاب کردی. برنامه نویسی با C از بیسیک مشکل تر هست اما فکر میکنم نتیجه بهتری میتونی باهاش بگیری.
      بحث اسمبلی از این دوتا کاملا جداست، اگر هدفت این هست که میکرو رو با تمام جزئیات یاد بگیری و با سخت افزار درونش و نحوه کارهاش کار کاملا آشنا بشی و میکرو رو کاملا درک کنی بهترین انتخاب برای شروع اسمبلی هست، اما از این لحاظ من توصیه نمیکنم که اگر به تنهایی بخوای اسمبلی رو یاد بگیری و کار کنی چون اولاش زیاد مشکل برات پیش میاد احتمال اینکه از میکرو زده بشی زیاد هست، اما اگر بخوای با میکرو حرفه ای کار کنی و کنترلش کنی یادگیری اسمبلی رو دیر یا زود باید توی برنامه قرار بدی حتی اگر نخوای پروژه ها رو با اسمبلی انجام بدی. البته باز هم یادآوری میکنم بدون یادگیری اسمبلی هم میتونی به راحتی پروژه هایی که میخوای رو انجام بدی.
      زبان برنامه نویسی رو که انتخاب کردی همین جا اعلام کن تا دوستان در مورد منابع بیشتر راهنمایی کنند چون هر زبانی منابع و نحوه یادگیری خودش رو داره و البته در هر صورت با ساختمان میکرو باید به خوبی آشنا بشی.
      موفق باشی
      از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
      شاد و موفق باشید

دیدگاه

درود. به نظر بنده در شروع کار استفاده از زبان bascam و خوندن کتاب " میکروکنترلرهای AVR " تالیف مهندس علی کاهه می تونه خیلی بهتون کمک کنه. موفق باشید

دیدگاه

سلام
          از نظر من برای شروع کار بهتره از زبان بیسیک شروع کنین چون بسیار ساده و قابل فهمه. البته برای شروع!
          کتاب پیشنهادی من هم (میکروکنترلر های AVR و کاربرد آنها نوشته: مهندس ره افروز ) است.
          موفق باشید.
          **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

سلام ...............

مهندس ره افروز کتابشون C نیست؟ (یعنی با CodeVision رفتن جلو ..)
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

بله کتابشون به زبان C است ولی از نظر من کتاب بسیار مفیدی در این زمینه است. :nice:
              **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

با تشکر از دوستان.

بنده برای یاد گرفتن میکروکنترولر AVR کتاب میکروکنترلر های AVR تالیف :
                پرتویفر
                مظاهریان
                بیانلو
                رو به شما پیشنهاد میدم. کتاب واقعا عالیه البته این در صورتی که شما زبان C رو برای
                کار انتخاب کرده باشید. برای Basic هم که کتاب مهندس کاهه .

دیدگاه

سلام
                  من هم مثل شما تازه واردم و به نظر من با کتاب خود آموز سریع codevisio avr انتشارات ناقوس و نویسنده بهداد دالوندی شروع کنین بد نیست البته مانور ایشون روی نرم افزار هست ولی برای شروع خیلی خوبه.
                  برای سخت افزار هم کتاب های زیادی هست که توی سایت زیر یه کتاب الکترونیکی خیلی عالی از آقای سپاس یار هست که سخت افزار و نرم افزار با همه و خیلی خوبه توصیه می کنم حتما" بخونید:

www.avr.ir
                  www.pnkavosh.com
                  مولای من
                  نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

به نظر من برای شروع از کتاب مهندس کاهه استفاده کن و زبان بیسیک
                    اما نکته مهمتر اینه که همزمان یادگیریت رو با کار عملی ترکیب کنی که برای شروع باید حدود بیست هزار تومان هزینه کنی
                    برای ساخت پروگرامر و میکرو و lcd و...
                    در این صورت از آموختن لذت میبری در غیر این صورت بی فایده است و مطالب پیچیده و گنگ و خسته کننده به نظر میرسه
                    حتما سعی کن زیر نظر کسی که قبلا کار کرده آموزش ببینی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X