اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توان مورد نیاز برای بلندگو در یک مکان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توان مورد نیاز برای بلندگو در یک مکان

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اعضای انجمن من یه سوال داشتم که مثلام ما میخویم برای یک مکان بلندگو بذاریم چطور باید وات مورد نیاز مون رو برای اون فضا حساب کنیم ؟ مثلا طول ما 12 متر ارتفاع مون 5 متر و مثلا عرض مون 8 متر هست ما با چه محاسبه ای باید بفهمیم که به چند وات برای بلندگو نیاز داریم؟ با تشکر از تمامی اعضای انجمن

پاسخ : توان مورد نیاز برای بلندگو در یک مکان

نوشته اصلی توسط Ehsan yavari نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اعضای انجمن من یه سوال داشتم که مثلام ما میخویم برای یک مکان بلندگو بذاریم چطور باید وات مورد نیاز مون رو برای اون فضا حساب کنیم ؟ مثلا طول ما 12 متر ارتفاع مون 5 متر و مثلا عرض مون 8 متر هست ما با چه محاسبه ای باید بفهمیم که به چند وات برای بلندگو نیاز داریم؟ با تشکر از تمامی اعضای انجمن
    سلام
    ببین امپلی چقدر رو ج میده. صدا برسه کافیه
    بغل مدرسه ها نبودی تا حالا .
    خونه بغلی زبون روزه. بقل خونشون مدرسه هست
    از بلندگو داد میزنن مرادی بیاد دفتر.
    اینا اگه توان بلندگو رو حساب میکردند خوب بود
    سرچ بکنید توی گوگل یه چیزهایی یافت میشه
    جدیدترین ویرایش توسط P.maddah39; ۰۱:۵۱ ۱۴۰۲/۰۱/۲۷.
    دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

سلام .
      دوست عزیز پارامترهای متعددی دخیل برای محاسبه توان مورد نیاز و تعداد بلندگو است.
      1. تعیین شدت صوتی صدای پس زمینه (نویز محیط)
      2. محاسبه شدت صوتی مورد نیاز
      3. انتخاب بلندگو و نحوه آرایش آن
      4. تعیین حداکثر افت در دورترین فاصله
      5. محاسبه توان مورد نیاز بلندگو برحسب RMS
      6. نوع کاربرد ( موزیک - سخنرانی و ....)
      7. نوع محیط ( فضای آزاد - فضای سر بسته - نوع و جنس دیواره های داخلی - ارتفاع و ....)
      8. و ......

اگر مورد کاربرد خود را دقیق تر بیان کنید من سایر دوستان بهتر می توانند راهنمایی کنیم.
      موفق باشید.

دیدگاه

سلام من برای کار موزیک میخوام یه محیطی هست که کنار خیابون هست و حجمش حدود720 متر مکعب است فعالیت توش هم برای
        سالن باشگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دیوار ها هم دیوار نسباتا نازک هس و عایق صوتی نداره

دیدگاه

سلام من برای کار موزیک میخوام یه محیطی هست که کنار خیابون هست و حجمش حدود720 متر مکعب است فعالیت توش هم برای
          سالن باشگاه
          دیوار ها هم دیوار نسباتا نازک هس و عایق صوتی نداره
          سلام دوست عزیز.
          پست 3 را مطالعه کنید - عوامل متعدد برای محاسبات فنی لازم است - ولی افرادی هم هستند که بصورت تجربی و رندوم نسبت به توان لازم و چینش بلندگو ها و .... اقدام میکنند که البته همیشه هم خوب از کار در نمی آید! و صدا نامفهوم و خراب است.
          اما متراژ و حجم هم به طول و عرض و موانع موجود در حجم مثل ستون ها وسایل و تجهیزات داخلی بسیار موثر است .
          اگر بتوانید پلان مجموعه و تجهیزات مسقر و همچنین ارتفاع سقف ،نوع جنس دیواره ها ( سرامیک ، گچ ، پلاستر و...) و اطلاعات لازم را بدهید . میتوان بهتر راهنمایی کرد.
          موفق باشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دیدگاه

قابل توجه دوستان

نقد و بررسی سیستم صوتی باشگاه بدنسازی - پیشتازان صدای نقش جهان.html

ساندکو یک واحد مهندسی، بازرگانی است که در سال 2001/1380 تاسیس گردید و در زمینه ی طراحی، تولید و عرضه قطعات و تجهیزات صوتی، تصویری و نورپردازی فعالیت دارد.

جدیدترین ویرایش توسط FX5; ۰۶:۱۹ ۱۴۰۲/۰۲/۳۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X