اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب ماژول کاهنده مناسب برای ساخت منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب ماژول کاهنده مناسب برای ساخت منبع تغذیه

با سلام.
    جهت ساخت یک منبع تغذیه متغیر با ولتاژ قابل تنظیم یک و دو دهم تا 36 ولت ،ماژول آن از سایت خریداری شد. برای تغذیه اون هم یه ترانس 220 به 24 با جریان دهی حدود 15 آمپر آلمانی خریداری شد. بعد از یکسو سازی جریان خروجی این ترانس ( چون از کارکرد و رنج خازن مورد نیاز اطلاعی نداشتم) خروجی پل دیود رو به ماژول دادم. به سرعت خازن ها ترکید! آیا انتخاب ماژول کاهنده اشتباه بوده و از پس این کار برنمیاد؟ در ضمن، دو تا مولتی ترن ها رو برداشته بودم و پتانسیومتر با رنج مترادف اون توی ماژول کار گذاشته بودم با کلی امید و آرزو... نقشه ها مون به باد رفت... عکس ماژول رو میفرستم.

پاسخ : انتخاب ماژول کاهنده مناسب برای ساخت منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط خانوردی نمایش پست ها
    با سلام.
    جهت ساخت یک منبع تغذیه متغیر با ولتاژ قابل تنظیم یک و دو دهم تا 36 ولت ،ماژول آن از سایت خریداری شد. برای تغذیه اون هم یه ترانس 220 به 24 با جریان دهی حدود 15 آمپر آلمانی خریداری شد. بعد از یکسو سازی جریان خروجی این ترانس ( چون از کارکرد و رنج خازن مورد نیاز اطلاعی نداشتم) خروجی پل دیود رو به ماژول دادم. به سرعت خازن ها ترکید! آیا انتخاب ماژول کاهنده اشتباه بوده و از پس این کار برنمیاد؟ در ضمن، دو تا مولتی ترن ها رو برداشته بودم و پتانسیومتر با رنج مترادف اون توی ماژول کار گذاشته بودم با کلی امید و آرزو... نقشه ها مون به باد رفت... عکس ماژول رو میفرستم.
    درود، ولتاژ بعد از یکسو سازی اندازه گیرفتید؟
    احتمالا بالای ۴۰ ولت شده که از حد تحمل خازن های ۳۵
    ولتی ماژول فراتر رفته و خازن ها به دیار باقی شتافتن.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام و عرض ارادت و احترام و تشکر از بابت پاسخ! خوب چطور این خروجی عظیم 40 ولت تبدیل به 36 ولت بشه که چنین خسارتی به جیب این حقیر دوباره وارد نشه؟! که بتونم برای ماژول کاهنده مهیا کنم؟ چون جریان زیادی توسط ترانس 24 ولت و پل دیود ام، ایجاد میشه این مشکل بوجود میاد؟

لینک ماژول کاهنده ام

ماژول مبدل ولتاز DC به DC با خروجی متغیر 1.2 ولت تا 36 ولت و توان  300 وات به همراه کنترل ولتاژ و جریان توسط مولتی ترن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام و عرض ارادت و احترام و تشکر از بابت پاسخ! خوب چطور این خروجی عظیم 40 ولت تبدیل به 36 ولت بشه که چنین خسارتی به جیب این حقیر دوباره وارد نشه؟! که بتونم برای ماژول کاهنده مهیا کنم؟ چون جریان زیادی توسط ترانس 24 ولت و پل دیود ام، ایجاد میشه این مشکل بوجود میاد؟

لینک ماژول کاهنده ام

https://shop.ideaelec.com/product/300w-20a-dc-dc-buck/

دیدگاه

سلام و عرض ارادت و احترام و تشکر از بابت پاسخ!
        سلام دوست عزیز
        ۱. شما اول از روی جسد باقی مانده از خازن ها، ولتاژ خازن ها رو استخراج کن، تا به درستی یا اشتباه بودن این فرضیه پی ببرید، بعد به دنبال راه حل باشید.
        ۲. در صورت درست بودن فرضیه، با توجه به اینکه خازن ها از دست رفته اند، بهترین کار از نظر من تعویض خازن ها با خازن های ولتاژ بالاتر است.

دیدگاه

سپاسگزارم

دیدگاه

سپاسگزارم
            البته من یک اشتباهی کردم. گزینه ی تعویض خازن بهترین راه حل نیست چون ممکنه ولتاژ بالا به بقیه ی قطعات هم آسیب بزنه. پس باید همه ی جوانب رو در نظر گرفت

دیدگاه

سلام
              من از پاور کامپیوتر استفاده کردم ، 0 تا ۱۴ ولت با ریپل خیلی کم ۱۰ امپر دارم، ۲۸ ولت ۲ امپر هم دارم ، البته اگه ولوم و مقاومت و خازن عوض کنم تا ۳۵ ولت هم میشه ولتاژ گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X