اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر سوییچینگ ۱۲ ولت ۳۰ آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر سوییچینگ ۱۲ ولت ۳۰ آمپر

سلام من یک سوییچینگ دارم که روشن نمیشه برسی کردم دیدم پل دیود و ترانزیستور هایش سوخته است الان عوض کردم اما بازم کار نمیکند وقتی ولتاژ بعد پل دیود را اندازه میگیرم بجای 310 ولت ۲۱۰ ولت است آیا امکان دارد از این باشد
    و اینکه هر ترانزیستور یک مقاومت دارد که رنگ هاش را حساب کردم یک اهم بود اما وقتی با مولتی متر میگیریم ۴ مگا اهم است از برد هم در آورد اینم باید عوض بشه؟

پاسخ : تعمیر سوییچینگ ۱۲ ولت ۳۰ آمپر

نوشته اصلی توسط erfanadeli نمایش پست ها
    ولتاژ بعد پل دیود را اندازه میگیرم بجای 310 ولت ۲۱۰ ولت است آیا امکان دارد از این باشد ؟
    بله امکان دارد. خازن صافی بعد از پل دیود رو چک کنید و ولت متر رو در حالت DC استفاده کنید.

و اینکه هر ترانزیستور یک مقاومت دارد که رنگ هاش را حساب کردم یک اهم بود اما وقتی با مولتی متر میگیریم ۴ مگا اهم است از برد هم در آورد اینم باید عوض بشه؟
    ۱. این کار رو باید با احتیاط انجام بدید، یعنی اگه به اشتباه مقاومت ۱ اهم به جای ۴ مگا اهم استفاده کنی، قطعا ترانزیستور اسیب میبینه
    ۲. مقاومت ۱ اهمی که به دلیل سوختگی ۴ مگااهم بشه، آثار ظاهری زیادی داره، ایا رو مقاومت ها اثری میبینی؟

دیدگاه

سلام من یک سوییچینگ دارم که روشن نمیشه برسی کردم دیدم پل دیود و ترانزیستور هایش سوخته است الان عوض کردم اما بازم کار نمیکند وقتی ولتاژ بعد پل دیود را اندازه میگیرم بجای 310 ولت ۲۱۰ ولت است آیا امکان دارد از این باشد
      سلام. معمولا مقاومت رو روی برد نمیشه اندازه
      گرفت. احتمالش کمه
      دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

بله اون مقاومت رو تعویض کردم درست شد اما خازن هم مشکل دارد که هنوز درستش نکردم و هنوز ۲۰۰ ولته که برای اینکه خازن نترکه به برق نمیزم ممنون بابت پاسخ گویی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

از برد در آورد و همین مشکل را داشت ممنون بابت پاسخ گویی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X