اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژباطری خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژباطری خودرو

سلام دوستان.وقت بخیر.ازاساتیدگرامی راهنمایی میطلبم جهت انجام شارژباطریهای 12ولت اسیدی یاهمون اتمی 12ولتی خودرو.سوالم اینه.درشارژرهای خطی یاهمون ترانسی باطری خودرومعمولابرای اینکه باطری براثرامپربالاگرم وتخریب نشه سازمانش اینشکله که اولکه باطری خالی وخنک هست درشروع حدنهایی امپرترانس به باطری متصل میشودوهروقت باطری گرم شدازطریق ترموسوییچ یکی ازسیم پیچ.های ترانس که باسیم پیچ کناریش موازی بسته شده قطع و نهایتاامپرکمتری به باطری متصل میشود.من میخواستم برای شارژباطری ازپاورسوییچینگ کامپیوتراستفاده نمایم.اماجهت جلوگیری ازگرم شدن باطری براثرامپراضافی ایاتغذیه سوییچینگ به خودی خوداینکارراانجام میدهدیاخیر؟اگرجواب خیراست وبه باطری زیان میرساند..برای کنترل جریان چه راهی هست؟لطفااگه نیازاست مدارراعنایت فرمایید.سپاس.

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

پاسخ : شارژباطری خودرو

نوشته اصلی توسط aza0 نمایش پست ها
    سلام دوستان.وقت بخیر.ازاساتیدگرامی راهنمایی میطلبم جهت انجام شارژباطریهای 12ولت اسیدی یاهمون اتمی 12ولتی خودرو.سوالم اینه.درشارژرهای خطی یاهمون ترانسی باطری خودرومعمولابرای اینکه باطری براثرامپربالاگرم وتخریب نشه سازمانش اینشکله که اولکه باطری خالی وخنک هست درشروع حدنهایی امپرترانس به باطری متصل میشودوهروقت باطری گرم شدازطریق ترموسوییچ یکی ازسیم پیچ.های ترانس که باسیم پیچ کناریش موازی بسته شده قطع و نهایتاامپرکمتری به باطری متصل میشود.من میخواستم برای شارژباطری ازپاورسوییچینگ کامپیوتراستفاده نمایم.اماجهت جلوگیری ازگرم شدن باطری براثرامپراضافی ایاتغذیه سوییچینگ به خودی خوداینکارراانجام میدهدیاخیر؟اگرجواب خیراست وبه باطری زیان میرساند..برای کنترل جریان چه راهی هست؟لطفااگه نیازاست مدارراعنایت فرمایید.سپاس.

سلام و درود.
    مطلبی که گفتید در رابطه با ترموستات جالب و
    جدید بود برای من. تا اونجایی که من میدونم
    برای سنجش میزان پر شدن شارژ باتری ولتاژ
    باتری رو اندازه میگیرند. مثلا برای باتری 12
    ولتی ولتاژ در هنگام خالی شدن شارژ تا حدود
    11ولت افت و هنگام شارژ حداکثری تا 14.4
    افزایش پیدا میکند. و با اندازه گیری ولتاژ وقتی
    به 14.4ولت رسید عملیات شارژ قطع میشود.
    اینکه شما گفتید ترموستات دمای باتری رو
    اندازه میگیره من نشنیده بودم.
    دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط P.maddah39 نمایش پست ها
      سلام و درود.
      مطلبی که گفتید در رابطه با ترموستات جالب و
      جدید بود برای من. تا اونجایی که من میدونم
      برای سنجش میزان پر شدن شارژ باتری ولتاژ
      باتری رو اندازه میگیرند. مثلا برای باتری 12
      ولتی ولتاژ در هنگام خالی شدن شارژ تا حدود
      11ولت افت و هنگام شارژ حداکثری تا 14.4
      افزایش پیدا میکند. و با اندازه گیری ولتاژ وقتی
      به 14.4ولت رسید عملیات شارژ قطع میشود.
      اینکه شما گفتید ترموستات دمای باتری رو
      اندازه میگیره من نشنیده بودم.
      سلام مجدد.بله دوست عزیز.فرمایش شماهم کاملا منطقی ودرسته.ولی این روش مربوط به شارژرهای قدیمی بود.الان معمولاشارژرهانسبت به هزینه ایکه میکنیدامکانات اضافتریاکمتری دارن.مثلاالان شارژریکی ازتعمیرکاران برق خودروکه سوخته جلوم گذاشته.سوختنش هم دقیقا به همین دلیل شده.یعنی باوجودیهمکه پیشرفته بوده وهم کنترل جریان دستی داشته وهم اتومات ولی متاصفانه به ماشین وصل بوده برای امتحان برق ودیناموبقیه وامپرکشی داشته ماشین.خوب درینصورت ترموسوییچ که روی دیودبسته شده باگرم شدن دیودبایددوموقع کارمیکرده.یکی موقعیکه کلیدمینیاتوری روشن باشه یکی ازسیم پیچهای موازی درترانس راقطع کنه برای کنترل جریان وقت شارج باطری ویکی هم اضافه باردرموقع بیش ازظرفیت که کامل خاموش میکنه.ولی همین قطعه معیوب بوده وکلااتش گرفته بوده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aza0 نمایش پست ها

درود،
        خیر پاور های سویچینگ هرگز چنین قابلیتی ندارند،‌نیاز است که از طریق دستکاری اساسی
        یک سنسور دما به مدار داخلی پاور اضافه کنید.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

خیلی بزرگوارید.ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X