اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر منبع تغذیه 12ولت بیست آمپری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر منبع تغذیه 12ولت بیست آمپری

سلام یک منبع تغدیه 12ولت ۲۰ امپر ترانزیستورهای 13009سوخته بود و مقاومت های 1.5اهم که تعویض کردم.... منبع روشن میشه بدونه بار مشکلی نداره...... اما وقتی یه بار دو امپری به منبع وصل کنم افت ولتاز داره و لامپ تست روشن میشه..... خازن های ورودی وخروجی سالم... ولتاژ روی خازن های چورودی 150ولت هست... درحالت بی باری با پتاسیومتر ولتاژ کم زیاد میشه.... در حد یک ولت و خروجی 12ولت را داره... همه قطعات را تست کردم سالم بود... ولتاز روی آی سی tl494... حدود 20ولت هست..... لطفا راه نمایی کنید

پاسخ : تعمیر منبع تغذیه 12ولت بیست آمپری

نوشته اصلی توسط mmmiii1234 نمایش پست ها
    سلام یک منبع تغدیه 12ولت ۲۰ امپر ترانزیستورهای 13009سوخته بود و مقاومت های 1.5اهم که تعویض کردم.... منبع روشن میشه بدونه بار مشکلی نداره...... اما وقتی یه بار دو امپری به منبع وصل کنم افت ولتاز داره و لامپ تست روشن میشه..... خازن های ورودی وخروجی سالم... ولتاژ روی خازن های چورودی 150ولت هست... درحالت بی باری با پتاسیومتر ولتاژ کم زیاد میشه.... در حد یک ولت و خروجی 12ولت را داره... همه قطعات را تست کردم سالم بود... ولتاز روی آی سی tl494... حدود 20ولت هست..... لطفا راه نمایی کنید
    درود،به نظر میرسه که dead time نزدیک به 0 میشه که نشانه بدی هست.
    احتمال زیاد ترانزیستور های تعویضی‌ شما دارای ضریب تقویت بالاتری نسبت به ترانزیستور
    های اصلی دستگاه دارن.
    با تغییر مقاومت بیس ترانزیستور های 13009می‌تونه مشکل حل بشه ولی اصولی نیست.
    موفق باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام.وقت بخیر.ببین اگه موقع بی باری لامپ تست روشن نمیشه احتمالادستگات مشکل نداشته باشه.چون کلادستگاههاییکه 500وات به بالاهستن معمولالامپ تست رانیمه روشن نشون میدن حتی بدون بار.ضمنااگه بارهم بهش وصل باشه وبالامپ تست راه اندازی کنی طبیعی هست که کم میاره.بایدبدون لامپ تست هم امتحان کنی ایاکم میاره یانه

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

دیدگاه

سلام
        اگه پاور شما بدون لامپ تست هم مشکل داره باید tl494 رو هم تست کنی

من خودم چند بار با این مشکلی که شما میگی برخورد کردم
        به نظرم خازن تغذیه tl494 رو تعویض کن یه تست بگیر
        معمولا یه خازن 47 میکرو 25 یا 50 ولت هست

دیدگاه

در حال انجام دستورات دوستان هستم نتیجه را اطلاع میدم. تشکر

دیدگاه

مشکل از لامپ تست..... بود..... بدونه لامپ با توکل به خدا زدم به برق..... درست کار میکنه..... تشکر از دوستان.... خدا خیرتان دهد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmmiii1234 نمایش پست ها
              مشکل از لامپ تست..... بود..... بدونه لامپ با توکل به خدا زدم به برق..... درست کار میکنه..... تشکر از دوستان.... خدا خیرتان دهد.
              موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X