اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بازیابی (احیای) باتری فرسوده ی خودرو با کمک دستگاه جوش اینورتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بازیابی (احیای) باتری فرسوده ی خودرو با کمک دستگاه جوش اینورتور

با درود از قدیم زیاد اینجا گفتگو شده ولی نتیجه ی چندانی نداشته اما دیروز کانال معتبر و مشهور یوتیوبی Project Farm که انواع و اقسام دستگاهها و تجهیزات موجود در بازار رو از برندهای مختلف جمع و در آزمونهای سخت و دقیق با هم مقایسه و ارزیابی می کنه،
    روش جدیدی رو برای احیای باتری های مستهلک ماشین آموزش داد و در این روش مستقیم وصل می کنه به دستگاه اینورتور جوش و روی چندین باتری کهنه هم امتحان کرد و همگی جواب داد:

فقط چون خیلی تند و سریع حرف میزنه و من ویدیو رو دانلود کرده بودم درست متوجه توضیحاتش نشدم و با این وضع اینترنت ایران مجبورم یک روز دیگه صبح زود که فندوق شکنها سرعتشون بهتره داخل خود اپ یوتیوب دوباره تماشا کنم تا با زیرنویسش باشه ولی فعلا نظرات دوستان در این باره چیه چون فوق العادست که یه باتری 1.5 دو میلیونی ماشینو دوباره احیاش کنی
    جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۱۹:۴۸ ۱۴۰۲/۰۳/۰۱.

پاسخ : بازیابی (احیای) باتری فرسوده ی خودرو با کمک دستگاه جوش اینورتور

درود
    یو تیوب پر شده از مطالب غیر علمی و سر کاری
    ابتدا باید دید چرا یک باتری مستهلک میشود . دلیل استهلاک و کار نکردن (جریان ندادن) باتری ها بخصوص باتری های اتموبیل که در حقیقت یک پیل شیمیایی هستند که در هنگام شارژ و دشارژ در آنها واکنشهای شیمیایی رخ میدهد از بین رفتن مواد شیمیایی بر اثر مرور زمان در آن بخصوص خمیر اکسید سرب است که روی صفحات سربی مالید شده ( در باتری های سربی که بیشتر در اتوموبیلها استفاده میشود) که بعد از مدتی بر اثر اسید داخل باتری بر صفحات سربی شده و خود این صفحات هم از بین میروند حالا معلوم نیست اینهایی که مدعی احیای باتری به روشهای گوناگون هستند (صرفنظر ار روشهایشان) چگونه اکسید سرب یا خود صفحات سربی را که از بین رفته اند و دیگر وجود ندارند احیا میکنند . در سایر انواع باتری ها هم تقریبا همین موضوع صادق است آنها هم از موار شیمیایی استفاده میکنند که به مرور زمان خاصیت خود را از دست میدهند . لینکهای زیر را ببینید.
    مقدمه: در این قسمت می‌خواهیم عملکرد کلی باتری سرب اسید را به صورت مختصر بیان کنیم و ببینیم که چرا باتری‌های سرب اسید به عنوان یک باتری قابل شارژ شناخته می‌شوند. در مقاله‌ی قبل دیدیم که باتری‌های سرب اسید از چهار قسمت کلی تشکیل می‌شوند که دو الکترود مثبت و منفی، دو قسمت کلیدی این …

http://rahabattery.ir/%D8%B9%D9%85%D...AA%D8%B1%DB%8C
    /

دیدگاه

نشانی (لینک)هایی که فرستادید دیدم در الکتروشیمی دبیرستان و دانشگاه زیاد از این تئوری ها خوندیم شما هم نشانی که فرستادم ببینید چون عمدا واژه های "کانال معتبر و مشهور" رو نوشته بودم تا کسانیکه باهاش آشنا نیستن بعدا چنین حرف و حدیثی نباشه..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
        با درود از قدیم زیاد اینجا گفتگو شده ولی نتیجه ی چندانی نداشته اما دیروز کانال معتبر و مشهور یوتیوبی Project Farm که انواع و اقسام دستگاهها و تجهیزات موجود در بازار رو از برندهای مختلف جمع و در آزمونهای سخت و دقیق با هم مقایسه و ارزیابی می کنه،
        روش جدیدی رو برای احیای باتری های مستهلک ماشین آموزش داد و در این روش مستقیم وصل می کنه به دستگاه اینورتور جوش و روی چندین باتری کهنه هم امتحان کرد و همگی جواب داد:

فقط چون خیلی تند و سریع حرف میزنه و من ویدیو رو دانلود کرده بودم درست متوجه توضیحاتش نشدم و با این وضع اینترنت ایران مجبورم یک روز دیگه صبح زود که فندوق شکنها سرعتشون بهتره داخل خود اپ یوتیوب دوباره تماشا کنم تا با زیرنویسش باشه ولی فعلا نظرات دوستان در این باره چیه چون فوق العادست که یه باتری 1.5 دو میلیونی ماشینو دوباره احیاش کنی
        درود،
        اصلا روش جدید و خارق العاده ای نیست.
        به این کار میگن شوک دادن به باتری.
        باتری هایی که پس از چند ماه یا چند سال خواب موندن دچار مشکل میشن
        رو میشه با روش هایی مثل روش داخل فیلم احیا کرد اما باتری هایی که چند سال کار کردن و خراب شدن رو خیر!
        اگر صفحات سربی داخل باتری ازبین نرفته باشن و فقط جرم و سولفاته گرفته
        باشن هم میشه با روش داخل داخل فیلم احیا کرد، البته استفاده از ترانس جوش خطرناکه و ممکنه باعث انفجار باتری بشه.
        روش اصولی تر استفاده از مدارات دی-سولفاتور باتری هست.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

تا اونجا که امروز با تماشای زیرنویسش فهمیدم:
          در این روش از محلول جوش شیرین استفاده شد تا همه ی سلولهای باتری رو تمیز کنه
          با محلول نمک سولفات منیزیم2 (epsom salt) سلولها رو پر و بعد شب تا صبح به اینورتور جوشکاری وصل و روی آمپرهای مختلف در محیط تهویه دار تا هیدروژن تولیدی منتشر بشه گذاشت شارژ شدند و اینکار رو گفت گاهی بارها تکرار کرد تا سلولهای مرده هم احیا بشن
          من یدونه باتری نسبتا نو 75 آمپرساعتی که بعلت زیاد خوابیدن ماشین چند مرتبه خالی و آخرش خراب شد دارم که کاندید خوبی برای اینکاره و میخوام سر فرصت امتحان کنم فقط اون نمکه رو که ندارم که بجاش با آب اسید باتری امتحان خواهم کرد..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X