اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

USB PIC Programer

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

USB PIC Programer

سلام.
    دوستان من شدیدا دنبال یک پروگرمر USB برای میکرو های PIC هستم ولی چیز مناسبی که بتونه اکثر انواع این میکرو ها رو پروگرمر کنه پیدا نکردم.
    اگر کسی نقشه ای عملی با نرم افزاری قدرتمند یا یک پروگرمر آماده که تو بازار باشه با آدرس و قیمت سراغ داره راهنمایی کنه لطفا.
    ( PICpgm رو پیشنهاد نکنید چون نرم افزارش خیلی ناقصه هنوز).
    (پروگرمر NE.com رو از سایتش خریدم ولی خبری نشد انگار این شرکت اصلا یادش رفته که وب سایتی هم داره :redface: )

پاسخ : USB PIC Programer

درود
    1 سوال دارم فقط جهت اطلاع خودم میپرسم:
    میشه بگید چه چیز باعث شده که شدیدا دنبال پروگرامر USB باشید؟ منظورم این هست چه چیز ( یا چیزهای) مفیدی توی این نوع پروگرامر هست که توجه شما رو جلب کرده؟
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

usb دارای سرعت به مراتب بالاتر از lpt و سریال هست .
      از طرفی تو این زمانه ! همه کامپیوتر ها usb دارن ولی همشون پورت Lpt رو ندارن .

دیدگاه

سلام.
        دقیقا دلیلش اینه که من لپ تاپ دارم و لپ تاپم پورت LPT نداره.

دیدگاه

سلام
          داخل 4شارید یه سرچ بزن با این متنusbprogrammer چند تا فایل میاره دانلودشون کن ، یه دونش یه پروگرامه خیلی باحاله پی ای سیه !!!
          پی سی بیشم داره اما یه بدی داره که دولایس!!!!
          من درست کردم اما نتونستم لحیمش کنم
          موفق باشید

دیدگاه

ببین این یکی به کارت میاد.
            البته من خودم هنوز نساختمش .

http://www.4shared.com/file/83669644/f06aa7c5/USB_PIC_PROGRAMMERr.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
              ببین این یکی به کارت میاد.
              البته من خودم هنوز نساختمش .

http://www.4shared.com/file/83669644/f06aa7c5/USB_PIC_PROGRAMMERr.html
              سلام
              دوست عزیز لینک ایراد داره اگر میشه دوباره upload کنید.
              من هم به پروگرامر usb برای pic نیاز دارم هر کسی نقشه و سورس و نرم افزارش رو داره لینکش رو اینجا بزاره.

ممنون

دیدگاه

سلام.
                راستیتش یادم نیست چه اطلاعاتی رو پلود کرده بودم!!!!!!!!
                ولی من حدس زدم که فایل های زیر بوده.
                این ها هم چند تا پروگرامر usb هستش . شاید به کارتون بیاد .

USB_PIC_Programmer

البته من یه ایده ای دارم واسه پروگرمر های usb.
                من خودم یه چند وقتیه که دنبال نقشه یه pic serial programmer خوب هستم که بتونه تقریبا همه نوع pic رو پروگرم کنه . بعد یه آی سی درایور usb مثل آی سی های FTDI بین پورت یو اس بی و ورودی سریال پروگرمر قرار میدیم و با استفاده از نرم افزار خود آی سی ، تو کامپیوتر یه پورت سریال مجازی می سازیم و.... و از پروگرمر لذت می بریم!! :nice:

حالا می خواستم ببینیم کسی از دوستان هست که نقشه یه پروگرم سریال خوب واسه pic رو داشته باشه؟!

دیدگاه

من تا به حال بیشتر از 4 جور پروگرمر USB PIC ساختم هر کدوم نقاط ضعف و قوتی برای خودشون داشتند.
                  اگه شما یک نگاهی روی گوگل بندازید. حتما چند تا پیدا می کنید .
                  به طور کلی اگه قصد استفاده از ویندوز ویستا رو نداشته با شید GTP-USB بهترین گزینه هستش چون دو تا ولتاژ VPP داره یعنی تمام PIC هارو میشه روی یک ZIF و بدون کلید سلکتور زد. من براش یک مدار تک رویه البته یکمی بزرگ اما عملی طراحی کردم. اگه خواستید ایمیل بدید می فرستم ( شرمنده هنوز اپلود کردن تو فروم رو بلد نشدم ) :redface:.
                  پروگرمر بعدی PICKIT هستش که مورد توجه خیلی ها هستش 3 تا ایراد داره و2 تا حسن . عیب های این پروگرمر: اول: محدودیت تعداد PIC هایی که پشتیبانی می کنه مثلا سری 18 رو کلا بی خیال شده .دوم: یک دونه VPP فقط داره پس یعنی کلید برای ZIF لازمه. سوم: تو چندین سخت افزار طراحی شده که خیلی با هم متفاوتند واکثرا از موس فت استفاده می کنند که کم و سخت گیر میاد.
                  برتری ها : اولا پلاگ اند پلی هستش یعنی نیازی به هیچ درایوری نداره پس تو هر ویندوزی والبته شنیدم تو لینوکس هم کار میآ‌کنه. دوم : نرم افزار اضافی لازم نیست و میشه با MPLAB با هاش کار کرد و البته از ویژگی دیباگرش هم استفاده کرد.

سومین پروگرمر آلمانیه به نام brenner که تا به حال 5 مدل از اش طراحی شده کلا چیز دندون گیری نیست هم زیادی پیچیدس و هم عیوب PICKIT رو داره چون از روی اون ساخته شده من حدود 2 سال قبل با هر مصیبتی 18f2550 رو با سفارش کردن به یکی از دوستان که ایتالیا زندگی میآ‌کنه خریدم اون موقع هنوز این میکرو ایران نبود و این پروگرمر رو ساختم راستش حسابی تو ذوقم خورد کلا به درد نخور بود البته ممکنه مدل های جدیدش اصلاح شده باشند من دیگه پیش رو نگرفتم .
                  چهارمین مدل از پروگرمر ها که هنوز دارم روش کار میآ‌کنم چیزه خوبیه اما هنوز کامل نیست چند تا مشکل جزعی داره که دارم حلشون می کنم کامل شد خبر می دم زبونش اسپانیاییه البته یک ویژگی خاص داره واون پشتیبانی از سری آتمل هستش کامل شد خبرتون میآ‌کنم .

قربانتون
                  who dares wins

دیدگاه

سلام دوستان
                    پروگرامر USB که فقط برای میکروهای Pic باشه حدود 35000تومن در میاد ولی پروگرامر USBکه همه میکرو ها رو پوشش بده فکر میکنم حدود 90 تا 95 تومنه
                    هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

سلام
                      راستش ما میخواستیم این پروگرامر GTP-USB رو به تولید برسونیم که قیمت میکروش رو گرفتم بهم گفتند حدودا 12 تا 12 تومن میشه!!! که کلا بی خیال شدیم اما داخل بازار یه نوع usbش رو از یه شرکت معتبر و معروف دیدم که قیمتش 30 هزار تومن بود!!!البته زیاد دقت نکردم که ببینم همین GTP-USB بود یا نه!! :smile:
                      موفق باشید

دیدگاه

من پروگرامر سریال زیر رو برای PIC16F84A ساختم.

اما حالا کار نمیکنه و من چند تا سوال دارم:
                        1.این پروگرامر به ولتاژ + هم احتیاج داره یا نه؟اگه احتیاج داره،باید به کجا وصل بشه؟
                        2.من این پروگرامر رو هم تو ویندوز 98 و هم تو ویندوز ایکس پی به کامپیوتر وصل کردم ولی جواب نمیده.اگر درایور میخواد،بگید چه درایوری.اگر درایور نمیخواد،من چیکار کنم.
                        با تشکر-لطفا سریعتر جواب بدید. :wow:

دیدگاه

سلام بچه ها
                          برای ساخت پرگرامر PIC به سایت زیر سر بزنید
                          http://picpgm.picprojects.net/hardware.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X