اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ضعف صدای امپلیفایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ضعف صدای امپلیفایر

سلام امپلیفایر مسجد مدلjas_s1200صدایش نسبت ب گذشته خیلی کم شده است. مدارپری وتقویت میکروفن باای سی 4556میباشد ک همه سالم بودبنظرم برد امپ مشکل دارد دوتا ترانزیستورورودی 5401هردوخراب بود تعویض شد اماضعف صدا برطرف نشددوترانزیستورtlp41و42سالم است .ترانزیستورهای خروجی 4عدد3773قابلمه ای میباشد که انهاهم بنظرم سالمند البته روبرد امتحان کردم علت از چی میتواند باشد.نشتی ترانزیستور های خروجی میتواند علت باشد.

پاسخ : ضعف صدای امپلیفایر

درود
    - تراتزیستورها باید خارج از مدار تست شوند باید بررسی شود چرا دو ترانزیستور 5401 سوخته .
    - تغذیه را ولتاژ گیری کنید بخصوص زیر بار نباید کمبود داشته باشند.
    - خازنهای الکترولیت را تعویض نمایید

دیدگاه

با عرض سلام وتشکر .ولتاژتغذیه در حداکثر ولومها بین 40الی 41ولت است وافتت نمیکند ترانزیستورهای tip41و42را بیرو از برد تست کردم سالم بودند.ترانزیستورهای قابلمه ای در برد ظاهرا سالم نشان میدهد ایا انها راهم خارج مدارتست کنم.ایا ممکنه ضعف صدا بخاطر پری باشد که البته ای سی انها سالمه فقط خازنها ومقاومتها میماند در ضمن ترانزیستورهای 5401 را عوض کردم دیگر نسوخته .ازخازنهای کوپلاژممکنه باشد

دیدگاه

درود
        بله ممکن است از پری آمپ باشد خروجی آنرا با یک هدفون میتوانید تست کنید و یا اگر دیتا شیت آی سی پری را دارید از روی آن خروجی را ولتاژ گیری نمایید.همچنین از سلامت خازنها بخصوص الکترولیتها مطمئن شوید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
          سلام امپلیفایر مسجد مدلjas_s1200صدایش نسبت ب گذشته خیلی کم شده است. مدارپری وتقویت میکروفن باای سی 4556میباشد ک همه سالم بودبنظرم برد امپ مشکل دارد دوتا ترانزیستورورودی 5401هردوخراب بود تعویض شد اماضعف صدا برطرف نشددوترانزیستورtlp41و42سالم است .ترانزیستورهای خروجی 4عدد3773قابلمه ای میباشد که انهاهم بنظرم سالمند البته روبرد امتحان کردم علت از چی میتواند باشد.نشتی ترانزیستور های خروجی میتواند علت باشد.
          درود، اگر در خروجی خازن کوپلینگ یا خازن حذف DC دارد، آنرا
          تعویض کنید.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

ممنون از راهنمایی اساتید محترم.خازن در خروجی ندارد مدارپری ای سی سالمه اما خازنها را تست نکردم.بین پری وامپلی یک برد تقویت باای سی lm386گذاشتم صدا بسیار قوی شد مشکلی که در دراز مدت بوجود نمیاورد

دیدگاه

ممنون از راهنمایی اساتید محترم.خازن در خروجی ندارد مدارپری ای سی سالمه اما خازنها را تست نکردم.بین پری وامپلی یک برد تقویت باای سی lm386گذاشتم صدا بسیار قوی شد مشکلی که در دراز مدت بوجود نمیاورد
              خب پس از تغذیه دوبل استفاده می‌کنه.
              گذاشتن تقویت کننده بین آمپلیفایر و پری آمپلی فایر باعث افت
              کیفیت میشه و مهمتر اینکه باعث کوتاهی عمر آمپلی فایر میشه.
              البته این تاثیرات معمولا بزودی خودشون رو نشون نمیدن.

دیدگاه

ممنون از همراهی شما.بله تغذیه دوبل 41ولت در بی باری است.عیب مدار رانتوانستم بیابم مجبور ب استفاده از برد کمکی کردم که البته برد کمکی ولوم دارد ومیتوان درحد متوسط تنظیم کرد.بنظرتان ترانزیستورهای قدرت میتواند معیوب باشد.

دیدگاه

ممنون از همراهی شما.بله تغذیه دوبل 41ولت در بی باری است.عیب مدار رانتوانستم بیابم مجبور ب استفاده از برد کمکی کردم که البته برد کمکی ولوم دارد ومیتوان درحد متوسط تنظیم کرد.بنظرتان ترانزیستورهای قدرت میتواند معیوب باشد.
                  احتمالش بعید نیست ولی معمولا موقع سوختن ترانزیستور قدرت،
                  صدای خروجی خر خر میکند و مرتب فیوز میسوزد.
                  کاش تصویری می‌داشتید.

دیدگاه

باز هم متشکرم.دستگاه را تحویل مسجد دادم امکان ارسال تصویر نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X