اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای تغذیه LED های 3 وات باید چه ولتاژی اعمال کنیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام:

پاسخ : برای تغذیه LED های 3 وات باید چه ولتاژی اعمال کنیم؟

led های 3 وات ، با ولتاژ 3 تا 3.2 ولت حداکثر شار نوری رو تولید می کنند . اما بهتر این که ولتاژ رو مستقیم به اونها اعمال نکنید . یعنی با سرس کردن یک مقاومت ...

در حال حاضر ما منابع سویچینگ 4 ولتی رو برای اونها تولید می کنیم و با هر ال ای دی هم یک مقاومت 15 اهم 1 وات سری می کنیم تا در حالت کاملا ایمن کار کنه .

به شما هم همین راه کار رو توصیه می کنم .
    آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
    سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

led های 3 وات ، با ولتاژ 3 تا 3.2 ولت حداکثر شار نوری رو تولید می کنند . اما بهتر این که ولتاژ رو مستقیم به اونها اعمال نکنید . یعنی با سرس کردن یک مقاومت ...

در حال حاضر ما منابع سویچینگ 4 ولتی رو برای اونها تولید می کنیم و با هر ال ای دی هم یک مقاومت 15 اهم 1 وات سری می کنیم تا در حالت کاملا ایمن کار کنه .

به شما هم همین راه کار رو توصیه می کنم .
      ُسلام ،
      پس بگو من یکی از این سه وا ت ها داشتم چند شب پیش برق رفت منم ابتکارم گرفت روشنی ایجاد کنم 4 تا باطری 3200 میلی رو با هم سری کردم 4.8 ناز درست کردم دادم بهش چند لحظه ای روشن بود بعد دیدم داره دود بلند میشه تا اومدم به خودم بجنبم کله سفیدش از رادیاتور کنده شد ، حالا باید دوباره لحیمش کنم البته ظاهرا مشخص نیست که کدوم یکی aو k هستند ، چه کار کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی یعقوبی
        البته ظاهرا مشخص نیست که کدوم یکی aو k هستند ، چه کار کنم ؟
        با یک مقاومت 150 اهم بهش ولتاژ 3 ولت بده . نمیسوزه . A و K هم پیدا میشه

دیدگاه

سلام:
          به وسیله پاور کامپیوتر ولتاژ 3.3 رو مستقیم دادم ولی خنک کنننده پشت LED به داغ میشه مشکل پیش میاره یا اینکه عادی است؟

دیدگاه

سلام

می شه یکی بگه کاربرد این ال ای دی های خیلی گرون چیه ؟
            زندگی یه فرصته

دیدگاه

سلام:
              شدت نور این نوع LED ها خیلی بالاست
              برای کارهای مختلفی کاربد داره از جمله نور پردازی (مخصوصا نوع RGB)

دیدگاه

این LED های سه واتی که می گین چیه کسی هست که شکلشو بهمون نشون بده ما هم آشنا بشیم
                قیمت 4000 تومان واقعیه؟
                چقدر جریان می کشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kevin137
                  این LED های سه واتی که می گین چیه کسی هست که شکلشو بهمون نشون بده ما هم آشنا بشیم
                  قیمت 4000 تومان واقعیه؟
                  چقدر جریان می کشه؟
                  با سلام

اطلاعات مکفی در رابطه با این مدل از ال ای دی ها
                  http://www.ledssuperbright.com/3w-led-c-11/3w-ultra-bright-led-p-36

دیدگاه

این ledها در حدود 3 ولت برق و حدود 500 میلی آمپر جریان لازم دارند
                    هر آنکو خاطر مجموع و یار نازنین دارد
                    سعادت همدم او گشت و دولت همنشین دارد

دیدگاه

بستگی به تعداد led کاربرد ومسافت وطول سیم ومقطع آن دارد.

دیدگاه

سلام اتفاقا مشکل من هم توی تغذیه همین LED هاست چون ببینید مثلا با جریان نیم آمپر و ولتاژ 3.2 من می خوام یه تغذیه درست کنم که اولا کم حجم باشه دوما با دوام باشه سوما اگر بخوام مثلا 10 تا از این LED هارا درست کنم پس جریان هم بالا تر می ره که مشکلات خاص خودش را داره اگر کسی برای این مشکل راه حل مناسبی داره لطفا بگه؟
                        ضمنا اگر در مورد شکل های ظاهری این ال ای دی ها کسی اطلاعات خوبی داره لطفا بگه مثلا چطوری لحیم کنیم چه هیتسینکی بذاریم و......
                        نکته دیگه اینکه قیمت این نوع ال ای دی ها در بازار تخصصی یعنی بازاری که می خوان به صورت عمده استفاده کنن مثلا درست کردن پرژکتور ها با این ال ای دی ها خیلی متفاوت است وقتی هم که می پرسی می گن کیفیت فرق می کنه یا مثلا ال ای دی هامون یه دست است مثلا من خودم قیمت ال ایدی 1 وات را از 320 تومان تا 6000 تومان توی عمده فروشی دیدم به نظر شما ملاک یه ال ای دی خوب چیه و از اون مهمتر چطوری می شه تشخیص داد

دیدگاه

مهمترین ویژگی یک power LED بازده آن است . یعنی باید نسبت نور صاتع شده از آن (که بوسیله یک نور سنج اندازه گیری میشود) به توان مصرفی تا حد امکان زیاد باشد.هر چه این عدد بیشتر باشد LEDبهتر است.و LED مذبور کمتر داغ می شود.البته اندازه گیری شدت نور یک LED حتی با بهترین نور سنجها کار ساده نیست.بنابراین بهتر است به datasheet آن مراجعه کنید.
                          برای راه اندازی یک POWER LED استفاده از یک مقاومت وات بالا بصورت سری با LED کار صحیحی نیست زیرا توان قابل توجهی در مقاومت تلف شده و همچنین نیاز به یک خنک کننده برای مقاومت دارید .وتوان با ارزشی که از طریق یک تغذیه بدست میآورید را از دست می هید . :NO:
                          راه بهتر و در واقع بهترین راه استفاده از یک منبع جریان سوییچینگ است.زیرا اگر بخواهید دو LED را کنار هم دیگر قرار دهید که نور یکسانی داشته باشند باید جریان های آنها مساوی باشد نه ولتاژهای آنها(کاری که یک چیپ LED driver انجام میدهد)
                          لذا من از یک منبع جریان سوییچینگ استفاده کرده ام که بازده بسیار بالایی دارد و تقریبا تمام توان تحویلی تغذیه را تحویل LED می دهد(که البته چیپ آماده ای تحت عنوان منبع جریان سوییچینگ پیدا نکردم)و با استفاده از چیپ LM2576 طراحی شده و به خوبی جواب میدهد.بیشترین جریان مجاز برای POWER LED با 3 وات توان 700 میلی آمپر است و در این جریان بیشترین نور را دارد.ولی به طور کلی هر چه جریان LED بیشتر باشد طول عمرش کمتر میشود(البته طول عمر این LED ها چندین سال است)
                          اینم لینک دانلود منبع جریان سوییچینگ.
                          http://rapidshare.com/files/376172342/217668f1.pdf.html

دیدگاه

سلام اولا ممنون از پاسختون دوما این لینک دائم Eror می ده سوما شما می گید با استفاده از منبع جریان سویچینگ مقاومت نمی خواد ولی من فکر کنم که باز هم یه مقاومت بخواهیم سوما د خصوص هیتسینک ها لنز ها و قیافه ظاهریشون و لحیم کاری شون اطلاعاتی دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mm2008
                              سلام اولا ممنون از پاسختون دوما این لینک دائم Eror می ده سوما شما می گید با استفاده از منبع جریان سویچینگ مقاومت نمی خواد ولی من فکر کنم که باز هم یه مقاومت بخواهیم سوما د خصوص هیتسینک ها لنز ها و قیافه ظاهریشون و لحیم کاری شون اطلاعاتی دارید؟
                              سلام ببین دوست عزیز اینکه لینک error میده بخاطر اینکه احتمالا بچه بیش از 10 بار download کرده اند لذا سایت آنرا بسته است من یک لینک جدید براتون upload کردم .
                              http://rapidshare.com/files/376941618/switching_current_source.pdf.html
                              در مورد مقاومت هم باید گفت طراحی یک منبع جریان سوییچینگ کار سادهای نیست و تنها مزیت آن هم عدم نیاز به مقاومت وبازده بالا است.
                              در بازار 2 نوع LED قدرت وجود دارد .هیت سینک دار و بدون هیت سینک که نوع هیت سینک دار قابل لحیم شدن نیست و باید آنرا با یک چسب مقاوم به حرارت به سطح مورد نظر بچسبانید.ولی نوع بدون هیت سینک آن را میتوانید بر روی برد لحیم کنید.ولی باید برد بتواند حرارت آنرا انتقال دهد لذا بیشتر از بردهای آلومینیومی استفاده میکنند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X