اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریست شدن در هنگام نوشتن در EEPROM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریست شدن در هنگام نوشتن در EEPROM

درود
    اگر مقادیر EEDR و EEAR رو مقدار دهی کرده باشیم و آماده انجام مراحل بعدی باشیم یا حتی قسمتی از مراحل بعد هم انجام شده باشه و در همین زمان میکرو از طریق WDT یا پایه ریست خارجی، ریست بشه عملیات نوشتن که ناکام میمونه درسته؟ بعد مقادیری که توی EEDR و EEAR نوشته بودیم هم از بین میره و باید از اول بنویسیم؟ ( مثلا توی MEGA16 )
    اگر اتفاق خاص دیگه ای هم در این حالت میوفته که گفتنش مفیده لطف کنید بگید.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

پاسخ : ریست شدن در هنگام نوشتن در EEPROM

سلام ............

یعنی در سیکل نوشتن در EEPROM ریست اتفاق میفته؟ مگه زمان نوشتن چقدر طول میکشه که ریست هم همزمان اتفاق بیفته؟ (شاید من متوجه نشدم..)
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

از توجه شما ممنون حسام الدین جان
      این مورد احتمال اتفاقش خیلی کم هست ولی میخواستم ببینم چی میشه.
      به طور خلاصه این مراحل باید برای نوشتن در EEPROM کامل انجام بشه:
      - آدرس رو در EEAR و داده رو در EEDR بنویسیم
      - وقفه سراسری رو غیر فعال کنیم
      - بیت EEMWE رو یک کنیم.
      - از حالا 4 پالس فرصت داریم که EEWE رو یک کنیم تا عمل نوشتن انجام بشه. ( اگر توی 4 پالس اینکار رو نکنیم میکرو EEMWE رو صفر میکنه و ما دوباره باید مرحله قبل رو تکرار کنیم )
      عمل نوشتن در EEPROM 8448 پالس طول میکشه تا کامل بشه و از اونجا که مدار کنترل EEPROM از کلاک داخلی 1 مگاهرتز برای اینکار استفاده میکنه حدود 8.5 میلی ثانیه طول میکشه ( توی دیتا شیت هم هست )
      حالا از زمانی که ما EEMWE رو یک کردیم تا این لحظه تقریبا باز همین 8.5 میلی هم که طول بکشه زمانی میشه که قابل چشم پوشی نیست و توی این زمان اتفاقات زیادی ممکن هست بیوفته. میخواستم ببینم اگر توی این مدت میکرو به اون طریق که گفتم ریست بشه باید دوباره از نو EEAR و EEDR رو مقدار دهی کنیم یا نه.
      از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
      شاد و موفق باشید

دیدگاه

واچ داگ فعال نیست ؟
        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

خوب فرض میکنیم که WDT هم غیر فعال هست و میکرو توسط مدار دیگری به صورت یکطرفه تحت شرایط خاصی به وسیله پایه ریست خارجی ریست میشه و فرض میکنیم این ریست شدن توی بازه زمانی ای باشه که بالا اشاره شد.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X