ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2008/12/09
    84
    0

افزایش سرعت برنامه و مدار برای ربات تعقیب خط

چه طوری و به طور مثال چه کار هایی می تونم انجام بدم تا سریعتر خط سنس بشه ! مثلا کریستال رو قوی کنم یا ..... با تشکر از راهنمایی هاتون
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    6

پاسخ : افزایش سرعت برنامه و مدار برای ربات تعقیب خط

سرعت ميكرو شما حتي در 1 مگاهرتز خيلي سريعتر از اونه كه شما نگرانش هستيد .

شما بايد اينرسي حركت رو درنظر بگيريد . اين مسئله ( وزنآ*)آ*يكي از مهمترين موارد براي عكس العمل سريع است . بعد از اون هم تعدد و دقت سنسور هاو سرعت و قدرت موتور و ....

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/06/28
    2,405
    17

سلام ................

فقط به فکر Algorithm Optimization باشید .. موفق باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2007/06/28
    721
    15

اگر از ميكرو استفاده ميكنيد براي افزايش سرعت برنامه از كدهاي اسمبلي استفاده كنيد ( البته اگر وارد هستيد و فكر ميكنيد ميتونيد بهتر از كامپايلر كار كه ميخوايد رو انجام بديد )
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2008/12/09
    84
    0

دوستان در مورد Algorithm Optimization یکم بیشتر توضیح بدین !
    در ضمن فکر کنم بیسکام قدرت کافی داره در ضمن ، من از موتور آینه های ماشین و با ولتاژ 4 ولت کار می کنم ، وزن ربات زیاده ( 6 تا باطری قلمی شارژی ) حالا چه کار کنم ! در ضمن شما باطری سبک و کوچک سراغ دارید که شارژی هم باشه ؟
    2007/06/28
    2,405
    17

سلام ...............

دوستان در مورد Algorithm Optimization یکم بیشتر توضیح بدین !
    بهینه سازی الگوریتمی که رباتتون باید با اون منطبق بشه .. مثال میزنم .. شما میدونید در Corner Point ها باید ربات بچرخه اما نحوه ی پیاده سازی این منطق خیلی مهمه .. اگه چرخش شما با ثابت بودن یک چرخ و چرخیدن چرخ بعدی همراه باشه خب به طبع؛ نتیجه چرخش خوبی نیست .. چون بار دوران میفته روی دوش یه چرخ اما اگه در هنگام چرخش همون چرخ اون یکی در خلاف جهت با سرعت کمتر بچرخه اتفاقی که میفته اینه که دایره ای که به مرکزیت چرخش ایجاد میشه از شعاع کمتری بر خورداره و این یعنی چرخش تیز تر ..

مثال بعدی .. فرض کنید الگوریتمتون رو روی منطق Base True ایجاد کردید .. یعنی به صورت کاملا Default فرض رو بر این میذارید که همیشه خطوط سیاه Detect میشن (یا سنس میشن ..) در این منطق اگه خط سفید سنس بشه به معنی باگ خواهد بود و هشداری که باید مورد توجه قرار بگیره .. یعنی در واقع براتون مهم نیست که خطوط سیاه سنس بشن بلکه برعکس براتون ارزشمنده که خطوط سفید سنس نشن .. برای سرعت بخشیدن به این الگوریتم ها هم معمولا این باگ رو با روال وقفه ارتباط میدن یعنی چی؟ یعنی اینکه اگه اتفاق افتاد به صورت Interrupt جبران سازی صورت بگیره (جبران سازی نه به اون معنا ..) در حقیقت پاسخ فیدبک رو در روال وقفه میده .. در ضمن استفاده از کریستال خارجی هم میتونه خیلی به شما کمک کنه .. موفق باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2006/05/28
    تبريز
    259
    3

بهترین روش برای کنترل ربات تعقیب خط تو سرعت بالا استفاده از یک حلقه کنترلی PD هستش.
    بطوریکه مقدار خطا در این کنترل کننده رو میشه شماره سنسور در نظر گرفت.
    فرض کنید یه چند تا سنسور خطی دارین :
    X X X Y V V V
    Y سنسور وسطیتون هستش و Y همرنگ پس زمینه باشه , حالا شما باید دنبال مقدار خطاتون بگردین.
    مثلا اگر سنسور سمت راست دومی V ساه میبینه و بقیه همه سفید میبینن شما خطای 2 دارین.
    حلا با یه کنترل دور موتور با PWM به اینصورت میتونین رباتتون رو خوب راش بندازین:
    PWM(MOTOR)=Kp+Kd(e2-e1)
    که Kp یک مقدار ثابت هستش که معمولا 0.6 مقداری هستش که تو اون مقدار نوسانات شروع میشه.
    تو ربات تعقیب خط , طراحی یک الگوریتم کنترلی خیلی مهم تر از سرعت پردازش هستش.
    همونطور که گفتن 1Mhz هم زیاده.
    یکی از دوستان من تو مسابقات قزوین 2 سال پیش مقام اول شد , دقیقا همین روش رو اجرا کرده بود .
    خودشم با AT89c2051 (2KBّ Flash) :biggrin:
    آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسی

2007/03/07
    139
    0

دوست عزيز من فكر كنم كه موتورهايي كه استفاده كردي يكم كم سرعت باشه اگه از موتور پر سرعت استفاده كني و با PWM سرعتش را تنظيم كني بهتره. حتما از گيرنده و فرستنده مادون قرمز استفاده كن و شدت نور را با فرستنده هايي كه زير رباتت مي ذاري تنظيم كن. با توجه به موارديكه آقاي farid-a گفتن PWMموتور ها را كنترل كن. حتما موفق مي شي.
    2008/12/09
    84
    0

مرسی از دوستان ، اگه میشه روش هایی که تا حالا دیدین کار ساز بوده رو برامون ذکر کنید
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    6

از باتري هاي ليتيوم يون استفاده كن . بسيار سبك هستند (آ*مثل باطري مبايل )آ*.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11