اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پارتیشن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پارتیشن

سلام
    من داشتم ویندوز نصب می کردم که وقتی سیدی ویندوز رو اجرا کردم دیدم که کل پارتیشن رو تو یه درایو c قرار داده و از اون یکی درایوهام خبری نیست !(چرا؟)
    من هم رستارت کردم و وقتی میخاد از هارد بخونه این ارور رو نشون می ده و ایچی دیگه همش اینو نشون می ده:
    error loading operating system
    چی کار کنم؟ اطلاعاتم یعنی از دست رفته؟
    صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

پاسخ : مشکل در پارتیشن

با توجه به اینکه پیغام Error loading operating system به نمایش در آمده جزئی از MBR است و پارتیشن بوت شونده رو هم
    پیدا کرده پس MBR مشکلی نداره. اشکال در پارتیشن سیستم عامل و قسمت بوت شونده آن است.

سیستم عامل را با CD ویندوز در حالت Recovery Console command بالا بیاورید و فرمان fixboot را اجرا کنید.
    این فرمان Partition Boot Sector مربوط به پارتیشن سیستم عامل را بازسازی می کند.
    اگر در هارد دیسک بیش از یک پارتیشن محتوی سیستم عامل دارید بایستی نام درایو را هم در ادامه فرمان fixboot
    ذکر کنید، مثلا :

fixboot d:
    تو هم می توانی, باور کن که رنج تفاوتی است بین آنچه هست و آنجه تو می خواهی باشد.
    وقتی شرمسار گذشته ناقص خویشی, یا وفتی نگران آینده ی نامعلوم خودی, بدان که در زمان حال زندگی نمی کنی, آن وقت رنج را تجربه می کنی, خود را بیمار می کنی, و ناشادمان هستی.
    بدان که گذشته تو زمان حال بوده است و آینده ات زمان حال خواهد بود.
    پس زمان حال تنها واقعیتی است که میتوانی تجربه کنی.
    ***هر که نه گویای تو خاموش به / هر چه نه یاد تو فراموش به***

دیدگاه

اقا روشیو که گفتین امتحان کردم فقط درایو c رو آورد و بقیه رو نشناخت و درایو c رو هم باز مثا قبل با همون پارتیشن نشون داد
      دیگه بیخیال
      حالا تنها امیدم به ریکاوریه!
      صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام دوستان

مهرداد جان مواظب باش حرکت عجولانه ای انجام ندی.
        اگه کا فضای هاردت به این پارتیشن جدیده داده شده نباید چیزی روش بریزی. اگه وضعیت طوری بود که فقط درایو c  البته تو جای خودش وجود داشت ، اون موقع میتونستم راحت تضمین کنم که هر بلایی سر درایو c بیاری دراوی های دیگه هیچ چیشون نمیشه . ولی الان اگه پراتیشن جدیده کل هاردو گرفته باید مواظب باشی باهاش هیچ کاری نکنی. الان هر کار اضافه ای انجام بدی بضرر داده هات ممکنه تموم شه. جدا از اینکه هیچ فایده ای نداره.
        خب یه سری نر مافزار ها برا ریکاروی پارتیشن هستن . چندتاشون  رو که من باهاشون کار کردم ، یکی final data recovery هست .

من قبلا با این 100 گیگا از اطلاعات مفیدمو بازیابی کردم.
        ولی یه وقتی (حدود 4 ماه پیش) یه بلایی سر پارتیشن آخر لپتاپم اومده بود که نزدیک منو از غصه بکشه . اون درایو آخری لپتاپم 72 گیگا بایتی بود و تمام پروژه های درسی و علمیم از زمان اول دبیرستان تا الان توش بود . خدا به خیر گدروند. البته بخدا قسم نمیدونی چه مصیبتی کشیدم. نزدیک 3 تا 4 روز بی خوابی کشیدم تا تونستم قط امیدوار بشم که داده هام برمی گرده. (اون حالت اول که برام پیش اومد خیلی ساده برطرف شد، البته ساده نه سریع ، چون فقط نزدیک 3-4 سعات هارد بدبختم داشت دنبال پرتیشناش میگشت  :cry: که البته هر 3 تا پارتیشنم که مجموعا میشدن 100 گیگابایت رو ریکاور کردم :wow
        اون 100 گیگای روی PC ام رو با نرم افزار undelete برگردوندم که سرعت خوبی داشت.
        ولی final data recovery که از undelete خیلی بهتره تو مورد دومی نتونست کمکم کنه، این دو تا نرم افزار با همه نرم افزارای دیگه ای که تا اون موقع میشناختم حتی نتونستن محدوده ی پارتیشنمو بصورت نافص معلوم کنن ، چه برسه به اینکه بخوان اونو ریکاور کنن.
        خب البته باید اقرار کنم که تنها چیزی که باعث شد من بتونم داده هامو برگردونم این بود که امید داشتم . راستش چیزی نبود که بهم اثبات کنه داده هات صد در صد داغون شدن. چون هیچ چیزی حتی یه پارتیشن خالی هم تو جای اون پارتیش نیومده بود و مورد احمقانه این بود که بدون دلیل پارتیشنم گم شد (که البته جلوتر عرض میکنم که چندان هم بی دلیل نبود) و احمقانه تر از اون اینکه هیچ کدوم از نرم افزارا حتی یکیشون نتونستن حتی ذره ای به امیدم اضافه کنن که اقا پارتیشنت هنوزم دست نخورده سر جاش باقیه. تا اینکه بعد از یه سرچ شدیدا طولانی مدت یه نرم افزار رو پیدا کردم که دمو بود.دانلودش کردم فقط میخواستم ببینیم پیداش میکنه یا نه.
        میدونید که نرم افزار های دمو کار نمیکنن فقط یه شمای ناقص از کار برنامه رو نشون میدن . این نرم افزار هم پیدا میکرد ولی ریکاور نمیکرد .
        ولی باورتون نمیشه، این نرم افزار بعد از این همه کوفتگی روانی بالاخره پارتیشنو پیدا کرد . من داشتم بال در میاوردم ، دوست داشتم هر چی پول تو جیبم هست بدم به سازنده ش. همین باعث شد که من امیدوار شم دنبال نرم افزار های مشابهی بگردم که یکی رو پیدا کردم که بعد از 5 ساعت برام پارتیشنمو ریکاور کرد. البته باید دقت میکردم که انتخاب درستی داشته باشم . چون تو این محدوده ی پارتیشن 72 گیگابایتی نزدیک 24 تا محدوده ی پارتیشنی پیدا کرده بود که اگه یه بار یکی رو به اشتباه انتخاب میکردم ، باید با کل پروژه هام از جمله پروژه های همون ترم خداحافظی میکردم.  :cry2:
        به هرحال به خیر گذشت و من الان قدر عافیتو میدونم.  :wow:

خب بگذریم. رمان نوشتما  :mrgreen:
        خب اون نرم افزاره اسمش اینه: active partition recovery     
        بعد دیدم که ای بابا من اینو هم میشناختم و هم اینکه داشتم . ولی اینقدر اعصابم خرد بود که اصلا از بین اینهمه نرم افزار این از قلم افتاده بود.
        به هر حال اگه این اتفاق نمی افتاد این نرم افزار گرانبها رو از بین این همه نرم افزار ریکاوری پاتریشن که ممکنه تو یه سیدی مثل کینگ و ... که بیرون میفروشن ریخته باشه پیدا کنم.
        دوستان باور کنین محشره.

خب حالا نمیخوام در مورد ایتم احمقانه ی اول زیاد بحث کنم. چون داغم تازه میشه. نمیدونین چه برهه ی پر استرسی بود برام.
        دوستان زیاد توضیح نمیدم ولی اینو حتما جدی بگیرین:

disk management  ویندوز اکس پی رو برا پارتیشن بندی استفاده نکنین ، چون دشمن پارتیشنای شماست 
        نکته ی مهم اینه که تو هر دو موردی که برام پیش اومد سر کار با همین disk management لعنتی بود . 
        نمیدونم این مایکروسافت چه غلطی داره میکنه ، با این الگوریتم های مزخرف پارتیشن بندیش.  :angry: :angry:
        میدونید چیه . تو disk management ویندوز اکس پی (ویستا رو نمیدونم) بعنوان مثال اگه بخواین از بین پارتیشن های      c d e f g h پارتیشن e رو پاک کنین (حالا به هر دلیلی)‌ کل پارتیشن های بعد از اون پاک میشه میره برا خودش.    واقعا مرحبا من دیگه موندم چی بگم. 

خب بگذریم. مهرداد جان من یه پیشنهاد دارم . این پارتیشنی که الان موجوده اگه یه پارتیشنی هست که قبلا تو لیست پارتیشن هات نبوده ، اگه الان پاکش کنی اصلا ضرر نکردی که هیچ ممکنه جلوی ضرر رو هم بگیری. هیچ عملی هم روش انجام نده .
        اینجوری امکان داره که اگه تا حالا داده هات تا حالا دست نخورده موندن بعد از این بصورت تضمین 100 درصدی دست نخورن.
        نرم افزار های active partition recovery و final data recovery رو هم امتحان کن .(اول اولی رو امتحان کن) البته بعد از پاک کردن پارتیشنت.
        البته دقت کن بازم تاکید میکنم ف این پارتیشنو در صورتی پاک کن که یه پارتیشن ناخواسته هست.
        البته من نمیدونم ما بعد از اینکه تو ستاپ اکس پی این پارتیشنو دیدی نصبو ادامه دادی یه نه.
        نتیجه رو بگو. (توضیحاتی هم که میدی هر دفعه کامل بده . اگه نیاز میدونی با عکس باشه بهتره)
        ان شاء الله داده هات از بین نمیره. این حالت برا منم پیش اومده. کاملا درک میکنم شما تو چه شرایطی هستی که البته ممکنه شرایطت بدتر از منم باشه.
        فقط یه چیزی .. تا زمانی که چیزی خلاف سلامت داده هات بهت اثبات نشده نا امید نشو.
        Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام
          عابد جان من الان 24 ساعته در حال ریکاوری هستم فقط امیدوارم که .... :cry: :cry: :cry: :cry2: :cry2: :cry2:

راستی اصلا من ندونستم که چی شد این طوری شد!!!

یه ویندوز هم نصب کردم ولی کاش نمی کردم و یه هارد به هارد می کردم شاید درایوامو می شناخت

بازم ممنون
          صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام.
            خب آقا نتیجه چی شد؟ موفق شدی مهرداد جان. چقدر طول کشید ؟
            با چه نرم افزاری؟
            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام

اقا تقریبا یک نصف فایلهامو تونستم برگردونم ولی نصفه دیگش پرید!
              با نرم افزار ریکاوری ... ( اسم کاملش یادم نیست) ریکاوری کردم
              حدودا12 ساعت کشید
              صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام .
                به به . مبارک باشه مهرداد جان
                فقط امیدوارم اون داده های غیر قابل بازیابی ضروری نبوده باشن.
                یعنی با احتساب کلی بتونیم بگیم خدا رحم کرده . :applause: :wow:

دیدگاه

سلام
                  یه توصیه به دوستان می کنم: :NO:
                  به توصیه عابدجان گوش کنید و برای پارتیشن بندی از خود ویندوز استفاده نکنین :agree:
                  پاریشن منیجر واقعا عالیه :applause:
                  اسم کامل نرم افزار هم recovery my files هستش و نرم افزلر بدی نیست :redface:
                  بای
                  صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام
                    علامت ستاره و اینکه مینویسه unlocated واسه یه هارد تو پارتیشن مجیک خطرناکه یا نه؟
                    صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام
                      مهرداد جان
                      اون unallocated هست که یعنی پارتیشن بندی نشده .

دیدگاه

سلام
                        اقا من اون درایو که unallocated نشون می داد پارتیشنبندی کردم
                        حالا یکی دیگه extend ( اگه اشتباه املایی نداشته باشه ) نشون می ده !! اون چیه؟
                        صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

دوستان لطفا بین پارتیشن و درایو تفاوت قائل بشید. کلا توی ویندوز بیشتر از 4 تا پارتیشن نمیشه تعریف کرد که باید primery و یا extended باشن. هر پارتیشن برای خودش یک جدول MBR داره. همونطور که میدونید هسته سیستم های عامل فقط در پارتیشن primery نصب میشه. هر پارتیشن extended میتونه به چند قسمت تقسیم بشه که به هر کدوم از اونا اصطلاحا درایو گفته میشه. البته برخی از نرم افزارهای پارتیشن بندی به تمام این اجزا پارتیشن اطلاق می کنن که دلیلش رو نمیدونم. اما دسته بندی مایکروسافت به این صورت هست.
                          دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                          زبانی اند و نانی اند و جانی
                          به نانی نان بده از در برانش
                          محبت کن به یاران زبانی
                          و لیکن یار جانی را به دست آر
                          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام
                            آرش جون من این پستو دیروز گذاشتم. ولی نمیدونم چرا نیومد. برا همین دوباره میذارم.
                            آرش جون ممنون که یاداوری کردی . ولی با فرض اینکه همه اینجا اطلاع از تفاوت درایو و پارتیشن دارن زیاد برامون فرق ناشت که از چه لفظی استفاده کنیم.
                            فرمایش شما هم درسته . فقط من بعضی جاهاشو اصلاحش کنم:

MBR==Maste Boot Record  در ابتدای هر داریو هارد وجود داره و بیرون از هر پارتیشنی هست و بطور کلی تو هر زسانه ی قابل پارتیشن بندی وجود داره.
                            MBR همون سکور اول هارده که یه سکتور 512 بایته/
                            بطور عادی پارتیشن هایی که تو ویندوز باهاشون کار می کنین C که بصورت primary هست و
                            بقیه ی پارتیشنای هارد که D به بعد رو تشکیل میدن ،  logical partition داخل extended partition قرار می گیرن که
                            تو بعضی از نرم افزار های پارتیشن بندی این عمل بصورت اتوماتیک جهت سهولت کاربرا انجام می گیره.
                            درایو هم به هر کدوم از هارد درایو های فیزیکی میگن.
                            خود extended partition هم یه primary partition بحساب میاد. با این فرق که بعنوان ظرفی برای logical partition ها وجود داره.
                            بنابر عرائض فوق ، تو یه درایو میتونه حداکثر 4 عدد primary partition وجود داشته باشه.
                            ولی به حالت عادی تو ویندوز میتونیم 23 تا پارتیشن معرفی کنیم.( از C تا Z)
                            البته میشه پارتیشن های دیگه رو در صورت بیشتر بودن و یا  اصلا بدلخواه خودمون تو پارتیشن های NTFS تو ویندوز های NT بصورت mount شده بصورت یه فولدر استفاده کنیم.
                            این امکان درایو های NTFS از اول تو لینوکس وجود داشت که یه پارتیشن / یا همون root partition وجود داره و بقیه ی پارتیشنا در صورت وجود در مسیر یه فولدر داخل این پارتیشن mount  میشن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X