ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2008/02/07
    تبريز
    456
    3

مشکل در پارتیشن

سلام
    من داشتم ویندوز نصب می کردم که وقتی سیدی ویندوز رو اجرا کردم دیدم که کل پارتیشن رو تو یه درایو c قرار داده و از اون یکی درایوهام خبری نیست !(چرا؟)
    من هم رستارت کردم و وقتی میخاد از هارد بخونه این ارور رو نشون می ده و ایچی دیگه همش اینو نشون می ده:
    error loading operating system
    چی کار کنم؟ اطلاعاتم یعنی از دست رفته؟
    صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM
    2008/07/12
    بابل
    18
    0

پاسخ : مشکل در پارتیشن

با توجه به اینکه پیغام Error loading operating system به نمایش در آمده جزئی از MBR است و پارتیشن بوت شونده رو هم
    پیدا کرده پس MBR مشکلی نداره. اشکال در پارتیشن سیستم عامل و قسمت بوت شونده آن است.

سیستم عامل را با CD ویندوز در حالت Recovery Console command بالا بیاورید و فرمان fixboot را اجرا کنید.
    این فرمان Partition Boot Sector مربوط به پارتیشن سیستم عامل را بازسازی می کند.
    اگر در هارد دیسک بیش از یک پارتیشن محتوی سیستم عامل دارید بایستی نام درایو را هم در ادامه فرمان fixboot
    ذکر کنید، مثلا :

fixboot d:
    تو هم می توانی, باور کن که رنج تفاوتی است بین آنچه هست و آنجه تو می خواهی باشد.
    وقتی شرمسار گذشته ناقص خویشی, یا وفتی نگران آینده ی نامعلوم خودی, بدان که در زمان حال زندگی نمی کنی, آن وقت رنج را تجربه می کنی, خود را بیمار می کنی, و ناشادمان هستی.
    بدان که گذشته تو زمان حال بوده است و آینده ات زمان حال خواهد بود.
    پس زمان حال تنها واقعیتی است که میتوانی تجربه کنی.
    ***هر که نه گویای تو خاموش به / هر چه نه یاد تو فراموش به***
    2008/02/07
    تبريز
    456
    3

اقا روشیو که گفتین امتحان کردم فقط درایو c رو آورد و بقیه رو نشناخت و درایو c رو هم باز مثا قبل با همون پارتیشن نشون داد
    دیگه بیخیال
    حالا تنها امیدم به ریکاوریه!
    صدایی از قلب آذربایجان

2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام دوستان

مهرداد جان مواظب باش حركت عجولانه اي انجام ندي.
    اگه كا فضاي هاردت به اين پارتيشن جديده داده شده نبايد چيزي روش بريزي. اگه وضعيت طوري بود كه فقط درايو c  البته تو جاي خودش وجود داشت ، اون موقع ميتونستم راحت تضمين كنم كه هر بلايي سر درايو c بياري دراوي هاي ديگه هيچ چيشون نميشه . ولي الان اگه پراتيشن جديده كل هاردو گرفته بايد مواظب باشي باهاش هيچ كاري نكني. الان هر كار اضافه اي انجام بدي بضرر داده هات ممكنه تموم شه. جدا از اينكه هيچ فايده اي نداره.
    خب يه سري نر مافزار ها برا ريكاروي پارتيشن هستن . چندتاشون  رو كه من باهاشون كار كردم ، يكي final data recovery هست .

من قبلا با اين 100 گيگا از اطلاعات مفيدمو بازيابي كردم.
    ولي يه وقتي (حدود 4 ماه پيش) يه بلايي سر پارتيشن آخر لپتاپم اومده بود كه نزديك منو از غصه بكشه . اون درايو آخري لپتاپم 72 گيگا بايتي بود و تمام پروژه هاي درسي و علميم از زمان اول دبيرستان تا الان توش بود . خدا به خير گدروند. البته بخدا قسم نميدوني چه مصيبتي كشيدم. نزديك 3 تا 4 روز بي خوابي كشيدم تا تونستم قط اميدوار بشم كه داده هام برمي گرده. (اون حالت اول كه برام پيش اومد خيلي ساده برطرف شد، البته ساده نه سريع ، چون فقط نزديك 3-4 سعات هارد بدبختم داشت دنبال پرتيشناش ميگشت  :cry: كه البته هر 3 تا پارتيشنم كه مجموعا ميشدن 100 گيگابايت رو ريكاور كردم :wow
    اون 100 گيگاي روي PC ام رو با نرم افزار undelete برگردوندم كه سرعت خوبي داشت.
    ولي final data recovery كه از undelete خيلي بهتره تو مورد دومي نتونست كمكم كنه، اين دو تا نرم افزار با همه نرم افزاراي ديگه اي كه تا اون موقع ميشناختم حتي نتونستن محدوده ي پارتيشنمو بصورت نافص معلوم كنن ، چه برسه به اينكه بخوان اونو ريكاور كنن.
    خب البته بايد اقرار كنم كه تنها چيزي كه باعث شد من بتونم داده هامو برگردونم اين بود كه اميد داشتم . راستش چيزي نبود كه بهم اثبات كنه داده هات صد در صد داغون شدن. چون هيچ چيزي حتي يه پارتيشن خالي هم تو جاي اون پارتيش نيومده بود و مورد احمقانه اين بود كه بدون دليل پارتيشنم گم شد (كه البته جلوتر عرض ميكنم كه چندان هم بي دليل نبود) و احمقانه تر از اون اينكه هيچ كدوم از نرم افزارا حتي يكيشون نتونستن حتي ذره اي به اميدم اضافه كنن كه اقا پارتيشنت هنوزم دست نخورده سر جاش باقيه. تا اينكه بعد از يه سرچ شديدا طولاني مدت يه نرم افزار رو پيدا كردم كه دمو بود.دانلودش كردم فقط ميخواستم ببينيم پيداش ميكنه يا نه.
    ميدونيد كه نرم افزار هاي دمو كار نميكنن فقط يه شماي ناقص از كار برنامه رو نشون ميدن . اين نرم افزار هم پيدا ميكرد ولي ريكاور نميكرد .
    ولي باورتون نميشه، اين نرم افزار بعد از اين همه كوفتگي رواني بالاخره پارتيشنو پيدا كرد . من داشتم بال در مياوردم ، دوست داشتم هر چي پول تو جيبم هست بدم به سازنده ش. همين باعث شد كه من اميدوار شم دنبال نرم افزار هاي مشابهي بگردم كه يكي رو پيدا كردم كه بعد از 5 ساعت برام پارتيشنمو ريكاور كرد. البته بايد دقت ميكردم كه انتخاب درستي داشته باشم . چون تو اين محدوده ي پارتيشن 72 گيگابايتي نزديك 24 تا محدوده ي پارتيشني پيدا كرده بود كه اگه يه بار يكي رو به اشتباه انتخاب ميكردم ، بايد با كل پروژه هام از جمله پروژه هاي همون ترم خداحافظي ميكردم.  :cry2:
    به هرحال به خير گذشت و من الان قدر عافيتو ميدونم.  :wow:

خب بگذريم. رمان نوشتما  :mrgreen:
    خب اون نرم افزاره اسمش اينه: active partition recovery     
    بعد ديدم كه اي بابا من اينو هم ميشناختم و هم اينكه داشتم . ولي اينقدر اعصابم خرد بود كه اصلا از بين اينهمه نرم افزار اين از قلم افتاده بود.
    به هر حال اگه اين اتفاق نمي افتاد اين نرم افزار گرانبها رو از بين اين همه نرم افزار ريكاوري پاتريشن كه ممكنه تو يه سيدي مثل كينگ و ... كه بيرون ميفروشن ريخته باشه پيدا كنم.
    دوستان باور كنين محشره.

خب حالا نميخوام در مورد ايتم احمقانه ي اول زياد بحث كنم. چون داغم تازه ميشه. نميدونين چه برهه ي پر استرسي بود برام.
    دوستان زياد توضيح نميدم ولي اينو حتما جدي بگيرين:

disk management  ويندوز اكس پي رو برا پارتيشن بندي استفاده نكنين ، چون دشمن پارتيشناي شماست 
    نكته ي مهم اينه كه تو هر دو موردي كه برام پيش اومد سر كار با همين disk management لعنتي بود . 
    نميدونم اين مايكروسافت چه غلطي داره ميكنه ، با اين الگوريتم هاي مزخرف پارتيشن بنديش.  :angry: :angry:
    ميدونيد چيه . تو disk management ويندوز اكس پي (ويستا رو نميدونم) بعنوان مثال اگه بخواين از بين پارتيشن هاي      c d e f g h پارتيشن e رو پاك كنين (حالا به هر دليلي)* كل پارتيشن هاي بعد از اون پاك ميشه ميره برا خودش.    واقعا مرحبا من ديگه موندم چي بگم. 

خب بگذريم. مهرداد جان من يه پيشنهاد دارم . اين پارتيشني كه الان موجوده اگه يه پارتيشني هست كه قبلا تو ليست پارتيشن هات نبوده ، اگه الان پاكش كني اصلا ضرر نكردي كه هيچ ممكنه جلوي ضرر رو هم بگيري. هيچ عملي هم روش انجام نده .
    اينجوري امكان داره كه اگه تا حالا داده هات تا حالا دست نخورده موندن بعد از اين بصورت تضمين 100 درصدي دست نخورن.
    نرم افزار هاي active partition recovery و final data recovery رو هم امتحان كن .(اول اولي رو امتحان كن) البته بعد از پاك كردن پارتيشنت.
    البته دقت كن بازم تاكيد ميكنم ف اين پارتيشنو در صورتي پاك كن كه يه پارتيشن ناخواسته هست.
    البته من نميدونم ما بعد از اينكه تو ستاپ اكس پي اين پارتيشنو ديدي نصبو ادامه دادي يه نه.
    نتيجه رو بگو. (توضيحاتي هم كه ميدي هر دفعه كامل بده . اگه نياز ميدوني با عكس باشه بهتره)
    ان شاء الله داده هات از بين نميره. اين حالت برا منم پيش اومده. كاملا درك ميكنم شما تو چه شرايطي هستي كه البته ممكنه شرايطت بدتر از منم باشه.
    فقط يه چيزي .. تا زماني كه چيزي خلاف سلامت داده هات بهت اثبات نشده نا اميد نشو.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2008/02/07
    تبريز
    456
    3

سلام
    عابد جان من الان 24 ساعته در حال ریکاوری هستم فقط امیدوارم که .... :cry: :cry: :cry: :cry2: :cry2: :cry2:

راستی اصلا من ندونستم که چی شد این طوری شد!!!

یه ویندوز هم نصب کردم ولی کاش نمی کردم و یه هارد به هارد می کردم شاید درایوامو می شناخت

بازم ممنون
    صدایی از قلب آذربایجان

2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام.
    خب آقا نتيجه چي شد؟ موفق شدي مهرداد جان. چقدر طول كشيد ؟
    با چه نرم افزاري؟
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2008/02/07
    تبريز
    456
    3

سلام

اقا تقریبا یک نصف فایلهامو تونستم برگردونم ولی نصفه دیگش پرید!
    با نرم افزار ریکاوری ... ( اسم کاملش یادم نیست) ریکاوری کردم
    حدودا12 ساعت کشید
    صدایی از قلب آذربایجان

2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام .
    به به . مبارك باشه مهرداد جان
    فقط اميدوارم اون داده هاي غير قابل بازيابي ضروري نبوده باشن.
    يعني با احتساب كلي بتونيم بگيم خدا رحم كرده . :applause: :wow:
    2008/02/07
    تبريز
    456
    3

سلام
    یه توصیه به دوستان می کنم: :NO:
    به توصیه عابدجان گوش کنید و برای پارتیشن بندی از خود ویندوز استفاده نکنین :agree:
    پاریشن منیجر واقعا عالیه :applause:
    اسم کامل نرم افزار هم recovery my files هستش و نرم افزلر بدی نیست :redface:
    بای
    صدایی از قلب آذربایجان

2008/02/07
    تبريز
    456
    3

سلام
    علامت ستاره و اینکه مینویسه unlocated واسه یه هارد تو پارتیشن مجیک خطرناکه یا نه؟
    صدایی از قلب آذربایجان

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14