اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

script

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

script

سلام.
    ببخشید من اطلاعاتی در مورد اسکریپت میخواستم که:
    1- دقیقا اسکریپت چی هست؟
    2-توی یک سایت کجا قرار داره؟
    3-چجوری میشه بهش دسترسی پیدا کرد؟و چطوری میشه عوضش کرد ؟
    4-آیا این اسکریپت سایت فقط در دسترس برنامه نویسه سایت می باشد یا کسای دیگه میتونند بهش دسترسی پیدا کنند؟
    خیلی ممنون میشم هر کسی هر اطلاعاتی داره در اختیارم قرار بده.
    مرسی :sad:
    "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر

پاسخ : script

با سلام
    اگر منظورتون Java script هست، این اسکریپت client-side اجرا میآ‌شود به عبارت دیگر مرورگر وب شما این اسکریپت را اجرا میآ‌کند.
    ۱. http://en.wikipedia.org/wiki/JavaScript
    ۲. جاوا اسکریپت یا مستقیم در فایلآ‌های HTML قرار میآ‌گیرد یا در فایلآ‌هایی جدا معمولا با پسوند js
    ۳. شما میآ‌توانید یا از توی فایلآ‌های html و یا همان فایلآ‌های js دسترسی بهش پیدا کنید. علاوه بر این فایرفاکس یک سری افزونه (add-on) دارد که اجازه میآ‌دهد کدآ‌های جاوا اسکریپت یک صفحه را عوض کنید. شما میآ‌توانید صفحه مورد نظرتون رو ذخیره کنید و بعد جاو اسکریپت آن را تغییر دهید و دوباره در مرورگرتان ببینید.
    ۴. همان طور که گفتم در دسترس کاربرآ‌ها هست به همین دلیل بعض مواقع که نخواهند به راحتی کاربرآ‌ها به آن دسترسی پیدا کنند، کدآ‌های آن را با برنامهآ‌های به هم میآ‌ریزند که زیاد قابل خواندن نباشد ولی باز هم به هر حال در دسترس است.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X