ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2008/07/19
    146
    0

كنترل 4 كانال rf

با سلام خدمت همه دوستان
    من تازه كارم و مهندس كامپيوتر هم هستم و اطلاعات زيادي راجع به الكترونيك و مخابرات ندارم پس ببخشيد اگه سوالاتي كه مي پرسم مسخره يا خيلي مبتدي هستند
    يه مدتيه دارم تحقيق مي كنم كه يه كنترلر 4 كاناله (يا كمتر يا بيشتر) بسازم
    آمادشو توي بازار ديدم اما مي خوام خودم بسازم . خيلي مدار در موردش توي اينترنت پيدا كردم و خيلي هم در موردش تحقيق كردم اما خيلي سوال هم واسم پيش اومد
    چند تا عكس هم آماده كردم اما نمي دونم چطور مي تونم عكس بگذارم ؟!!!
    1 - من مي خوام از ريموتهاي آماده توي بازار استفاده كنم چون فكر كنم خيلي كم هزينه تر باشه (از3500 تومان) چون فقط المان فرستنده رو (بدون جعبه و بورد و باتري و ... كه آمادش همه رو داره) 2500 بهم قيمت دادند . سوالم اينه كه مي تونم اينكار رو بكنم ديگه ؟
    2 - بازار كه رفتم 2 مدل مختلف از ريموتهاي آماده رو ديدم كه وقتي بازشون كردم اولي با لحيم كاري پايه هاي a0-a7 از sc2260-r4 كه 18 پايه هم هست(كه فكر كنم همون pt2260-m4 باشه ، درسته؟ اما R يعني چي ؟ به جاي همون m نوشته شده ؟) كد دهي مي شد (درست مي گم ؟) و ضمنا 315 مگا هرتز هم بود اما دومي كه مغازه دار بهش smd مي گفت!!! چنين پايه هايي يا جاهايي واسه كد دهي نداشت . ميشه راهنماييم كنيد كه اونا رو واسه دزدگير و ... چطور كد دهي مي كنند ؟
    3 - حداكثر امنيت اين دزدگيرهاي معمولي و كلا لوازم ريموت دار معمولي 3 به توان تعداد پايه هاي كد آي سي PT اونهاست ؟ (البته خوب فركانسهاي مختلف هم بهش اضافه ميشه ) يعني غير از استفاده از ميكرو كه دست ما رو واسه كددهي باز مي كنه (اگه بخواهيم فقط از ديكودر و انكودر استفاده كنيم) تنها امنيت تمايز حالتهاي همين پايه هاست ؟ يعني مثلا براي m4 در هر فركانس 3 به توان 8 حالت كد امنيتي ؟
    4 - توي ديجيتال يا صفر داريم يا يك اما پايه هاي كد آي سي PT سه حالت GND - آزاد - VCC داره . من گيج شدم . ميشه راهنماييم كنيد كه آزاد ديگه چيه ؟
    5 - يكي از ريموتهاي معمولي كه با لحيم كردن پايه هاي آي سي داخلي كد ميشه رو خريدم . در ريموت دزدگير يه ماشين رو كه از قضا از همين معموليها بود باز كردم و دقيقا همون كد پياده شده رو روي ريموت خريداري شده لحيم كردم اما نتونست با دزدگير ماشين كار كنه . اشكالش چيه ؟ آيا تفاوت فركانس اونا تنها عيبش مي تونه باشه يا اصلا ربطي نداره ؟
    6 - داخل ريموت خريداري شده يه المان هست كه قابلمه اي شكله و روش نوشته شده 315 مگا هرتز كه فكر كنم همون ماژول فرستندش باشه اما توي ريموت دزدگيري كه باز كردم اين المان رو نديدم اما اون پيچ تنظيم كه معمولا روي گيرنده هاست (ريموتي كه من خريدم كه فرستندست از اين پيچها نداره) رو يه گوشه بوردش ديدم . اولا پس فرستنده اين ريموت دزدگيره كجاست و چيه و ثانيا چطور ميشه فركانس ريموت دزدگيره رو كه هيچ كجاش ننوشته فهميد ؟
    7 - يه ماژول گيرنده هم خريدم كه LR315MHZ روش نوشته شده و 4 تا پايه داره + يك قسمت كه بايد آنتن وصل بشه . اين ماژول با ريموتي كه خريدم اگه يه PT2270-m4 يا PT2272-m4 بگريمومدارو ببندم جواب ميده ديگه ؟
    8 - جايي خوندم كه بايد مقاوت سر OSC در فرستنده و گيرنده (اي سي هاي PT) هماهنگ باشه مثلا 4.7M با 820K يا 3.3M با 680k . آيا اين درسته ؟ چون خيلي مداراي ديگه رو ديدم كه اين موضوع توشون رعايت نشده بود .
    10 - سوال آخر اينكه اصلا اين فركانس راديويي كه داره واسه اينكار استفاده ميشه (مثلا همين 315 مگا هرتز) توي چه موجيه ؟ FM ؟ AM ؟
    ببخشيد سرتون رو درد آوردم . با تشكر از همه دوستاني كه به سوالهاي من پاسخ خواهند داد
    2008/11/13
    109
    4

پاسخ : كنترل 4 كانال rf

سلام
    دوست عزیز ،شما چند پرسش را در یک جا مطرح کرده اید و پاسخ هر کدام طولانی است .اما اگر می خواهید خود بسازید ،باید بگویم که نخست باید در مورد اینکه بعضی قطعات چگونه کار می کنند ،به ویژه ترانزیستور،دیود ،خازن ،مقاومت،سلف، تریستور و... که در مدارات کنترلی به کار می روند گاهی هایی کسب کنید (هرچند شاید شما چیزهایی بدانید ،ولی اگر هم می دانید هر چه بیشتر شود بهتر است و این نکته برای کسی که دود شمع سالها در این راه خورد ه هم نکته کلیدی است .بعد از اینکه شروع کردی میبینی که هر چه پیش می روی پایانی ندارد ) .یک مدار کنترلی حکم کلید را دارد برای وصل کردن منبع به مداری که برای ما می خواهد کاری را انجام دهد و تا انرژی از منبع به مدار نرسد نمی تواند کار ما را انجام بدهد.این نکته اساس ساخت مدارات کنترلی است . یعنی اگر به مدار انرژی بدهیم کار می کند و اگر ندهیم کار نمی کند . شاید بخواهیم با یک مدار کنترلی ، از ورود ولتاژ زیاد به مدار جلوگیری کنیم ،برای این کار ما به یک مداری نیاز داریم که هم تشخیص بدهد سطح ولتاژ مدار ما را و هم هنگام بالا رفتن ولتاژ بتواند جلوی ورود جریان اضافی را بگیرد و یا ولتاژ را در حد مورد قبول ما نگه دارد .ما حتی به یک دیود زنر هم می توانیم یک مدار کنترلی بگوییم .چرا که این دیود در بایاس معکوس مانند یک کلید باز در مقابل ولتاژ های کوچک تر از ولتاژ شکست خود است و در ولتاژهای بالا تر از ولتاژ شکست خود مانند یک تنظیم کننده است و ولتاژ را در سطح ولتاژ شکست خود نگه می دارد و اجازه نمی دهد که بالاتر رود . از مدارات کنترلی استفاده های فراوانی می شود برای کارهای مختلف.میل با تواست که یک مدار را برای چه کاری می خواهی و با توجه به کاری که از آن می خواهی نوع مدار و نوع عملکرد تغییر می کند .نخست ببین که از مدار چه می خواهی وباید برای تو چه کند و برای انجام این کار باید مدار چه مراحلی را طی کند (مانند مدار کنترل ولتاژ که باید نخست سطح ولتاژ را بسنجد و بعد اگر ولتاژ بیشتر از حد مطلوب شد ولتاژ را در حد مطلوب نگه دارد ) چه اعمالی را باید انجام دهد در هر مرحله و چه قطعاتی می تواند هر عمل را برای تو انجام دهد .
    شکر که این سرا را دست بشر نداد
    ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
    ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2