اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توضیح در موردمدار common mode input range

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توضیح در موردمدار common mode input range

سلام در مورد common mode input range , ومدار تستش کسی اطلاعات دارد لطفا کمک کنید .ممنون

پاسخ : توضیح در موردمدار common mode input range

سلام دوست عزیزم
    این واژه به نویز هایی اطلاق می شود که از طریق زمین مدار common mode به ورودی اعمال شده و در مدار خود را به صورت نویز نشان میدهند. در مقابل این واژه و در بین مشخصات آی سی های آنالوگ و خصوصا opamp ها ، واژه common mode rejection یا همان CMR وجود دارد که بر حسب دسی بل بیان شده و میزان ضریب تضعیف آی سی را در مقابل نویزهای ورودی بیان می کند.

دیدگاه

پیش از هر چیز لطفا از گفتن دری بری خودداری کنید. oo: قرار نیست که هر جا اسم Common Mode رو دیدید زود فکر کنید این همون CMRR هستش. :surprised: اصلا این موضوع به نویز هم ربطی نداره. Common Mode Input Range یعنی بازه تغییرات سیگنال Common یا مشترک توی ورودی یک تقویت کننده. میدونیم که تقویت کننده هایی مثل پ امپ که ورودی تفاضلی دارن، در حالت ایده آل سیگنال مشترک تقویت نمیشه. ولی آیا این موضوع برای هر میزان سیگنال مشترک صادقه؟ پاسخ منفیه. مثلا اگه به یه پ امپ با تغذیه 5ولت، یه سیگنال ( هرچند کوچک ) در حالت تفاضلی ولی سوار بر افست 10 ولت اعمال بشه، کار نمی کنه! معمولا این حل برای اکثر تقویت کننده ها کمی کمتر از تغذیه اوناس.
      برای سوال بیشتر تماس بگیرین: iceboy313@gmail.com

دیدگاه

سلام دوست عزیزم
        از پاسخ خوبت تشکر میکنم. خیلی ممنون که من رو متوجه اشتباهم کردی. فقط ای کاش با لحن بهتری جواب می دادی.
        ارادتمند. جهانی

دیدگاه

از شما هم ممنونم که منو متوجه اشتباهم کردی! البته فکر نمی کردم ناراحت بشین. آخه یه خورده سخته که احساسات خودتم با این نوشته ها بفرستی. به هر حال بازم عذر میخوام. لحن منم یه خورده خودمونیه. واسه همین همه زود ازم ناراحت می شن. من دانشجوی سال آخر الکترونیک تبریزم. ایمیلمم نوشتم. خوشحال میشم بتونم کاری واستون بکنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X