اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

IR (infra red) receiver and transmitter

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

IR (infra red) receiver and transmitter

سلام دوستان
    بدنبال یکدستگاه IR (infra red) receiver and transmitter برای کنترل لوازم صوتی تصویری از طریق کامپیوتر هستم
    آیا شما جایی رو سراغ دارید بشه این دستگاه رو تهیه کرد

ممنون از لطفتون

http://www.home-electro.com/tira2.php

http://www.promixis.com/products.php?section=usbuirt

پاسخ : IR (infra red) receiver and transmitter

بچه های الکترونیک ندونند پس کی میدونه!!! :sad:

دیدگاه

سلام

دوست عزیز این سیستم رو براحتی میتونی طراحی کنی که با USB خم کار کنه.
      اول به این تاپیک نگاه کن : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25237.0
      حالا شما یک مبدل RS232 به USB که FT232 هست قرار میدی و TX رو در FT232 به یک تولید کننده 38Khz مثل 555 که تو تاپیک بالا گفتم وارد میکنی و خروجی 555 رو به یک دیود IR میدی.
      حالا توگیرندت یک ماژول 38khz یا همون TSOP1238 یا مدلهای دیگه که تو بازار فراوانه و قیمتش حداکثر 500 تومان هست رو به یک میکرو میدی و هر دیتایی با کامپیوتر بفرستی مثل یک رشته تو میکرو دریافت میکنی.
      برای ارسال با کامپیوتر هم به راحتی یک برنامه تو VB مینویسی.چون FT232 یک پورت Com مجازی برات قرار میدی فقط کافی دیتا رو روی اون Com پورت قرار بدی.
      موفق باشی
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

ممنون از پاسختون دوست عزیز
        من این دستگاه رو برای شخصی میخوام که بدلیل مشکل جسمی قادر به استفاده از ریموت کنترل نیست
        من هم سر رشته ای از الکترونیک ندارم
        ایا شخصی رو سراغ دارید که این مدار رو پیاده سازی کنه؟

دیدگاه

برای همچین منظوری چرا با IR ???
          این کار باید با RF باشه که حتما نخوای روبروش باشی و برد بالایی داشته باشی
          خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

ممنون جناب نجفی
            برد زیاد مهم نیست چون کامپیوتر با دستگاههای صوتی تصویری زیاد فاصله نداره (حداکثر دو متر)
            دستگاه های ار اف هم در هر حال باید ترنزمیترشون روبروی دستگاههای صوتی تصویری باشه دیگه
            در هر صورت اگر پیشنهاد مناسبی که از طریق بازار ایران قابل دسترس باشه و بشه دستگاههای صوتی تصویری رو از طریق کامپیوتر و ماوس کنترل کرد داشته باشید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

ببین RF منظورم فرکانس رادیویی هست.
              این دستگاه باید طراحی بشه.
              تو بازار نیست.چون این یه کاریه که باید با شرایط شخص طراحی بشه نه ماژولار
              این یه کار متوسطه یعنی نه سخت هست و نه ساده.
              با پارالل بلدی تو VB کار کنی یا با سریال؟؟؟
              فقط بهت بگم که مطمئن باش میتونی انجام بدی

دیدگاه

بله متوجه منظورتون شدم
                انواع ریموت کنترلهای یونیورسال ار اف هم در اینترنت وجود داره ولی در ایران چی میشه پیدا کرد :sad:
                من که عرض کرد نه با الکترونیک آشنام نه برنامه نویسیش
                میخوام ببینم آیا کسی هست که در ازای دریافت وجه اینکار رو انجام بده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X