اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مودم fsk با استفاده از میکروکنترلر pic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مودم fsk با استفاده از میکروکنترلر pic

سلام

من یه مدلاتور و دمدلاتور رو با میکر و pic درست کردم بدین صورت که اطلاعات از پورت سریال گرفته میشه میره به یکدونه max232 بعد وارد میکرو میشه به یکدونه 16f84این میکرو سطح صفر رو به فرکانس 2 کیلو تبدیل میکنه و سطح یک رو به 4 کیلو هرتز و میکرو دوم (16f84)که نقش دمدلاتور رو داره فرکانس را اندازه میگیره بعد با توجه به فرکانس در خروجی 0یا 1 میده البته این رو هم بگم که ارتباط بین دو میکرو مستقیم هستش یعنی هنوز وارد محیط انتقال مثل تلفن نشده ،
    این مدار در پروتوس جواب داده ولی وقتی که اون رو بستم جواب نداد حتی با سرعت 110 بیت بر ثانیه ،حالا اساتید لطفی کنین و دستی به سر من بکشید :cry:
    راستی کریستال میکرو ها را 12 مگاهرتز گرفتم

پاسخ : مودم fsk با استفاده از میکروکنترلر pic

شما از پین 8 ای سی ها به هم وصل کردید . اطف کنید بگید برای چی
    اگر برای همزانی استفاده شده . با روش اندازه گیری فرکانس لازم نیست همچین کاری

دیدگاه

سلام
      من هم از روش اندازه گیری فرکانس برای تشخیص 0 یا 1 بودن استفاده کردم ، اتصال بین دو پایه همان مسیر انتقال هستش نه سیگنال همزمانی ، دو پورتی هم که گذاشتم
      مظورم ورودی اطلاعات(سمت راست) وخروجی اطلاعات سریال در چپ هستش .
      خروجی سیگنال fsk =پین 6
      ورودی fsk=پین 6 میکرو سمت چپ
      راستی میکرو 5mipsکار میکنه

دیدگاه

اختلال جزیی در کلاک میکرو ها باعث میشه یا سگنال اشکار نشه یا با قطعی همراه باشه
        این روش خوبی برای ساخت مودم نیست
        برای پی بردن به این اشکال بجای قسمت فرستنده از یه مولد فرکانس قابل تنظبم استفاده کنید و میبینید که اشکار سازتون کاملا جواب میده

دیدگاه

[اقای امینی سلام من دوست شماهستم چها را فاطمی شهر ب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X