اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دنیا بدون مهندسین + نظر سعدی و حافظ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دنیا بدون مهندسین + نظر سعدی و حافظ

با سلام

سعدی که به نظرم با ما مهندسین رابطه خوبی نداره! حداقل فکر میکنه که ما مهندسین نمیآ‌توانیم دردآ‌هایی که سعدی مبتلا به آنها است را درمان کنیم (که احتمالا بی راه هم نمیآ‌گوید):

قصه به هر که می​برم فایده​ای نمی​دهد مشکل درد عشق را حل نکند مهندسی

حضرت حافظ نیز خیلی با جماعت ما خوب نیست حداقل به نظر مشکلی که هزارتا مهندس نتوانستهآ‌اند حل کنند را یک غیر مهندس برای حافظ حل کرده (جلل خالق!):

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد

ولی واقعا بدون مهندسین دنیا بهتره میآ‌شه یا بدتر؟ به نظرم چندتا کاریکاتور (که برای شرکت Agilent Technologies است) دنیای بدون مهندسین را جالب توصیف میآ‌کنه:

دنیای بدون مهندسین مکانیک:

دنیای بدون مهندسین عمران:

دنیای بدون مهندسین مخابرات:

دنیای بدون مهندسین الکترونیک:

دنیای بدون مهندسین کامپیوتر:

* اشعار فارسی: http://www.recent.ir
    * منبع اصلی (Agilnet) کارکاتورآ‌ها: www.educatorscorner.com
    * وبلاگی که کارکاتورآ‌ها را از آنجا برداشتم: http://wordofmansoorbeta.wordpress.com/2006/06/11/a-world-without-engineers/
    * از آنجایی که بعضی وقتآ‌ها سایتآ‌های پلود عکس قاطی میآ‌کنند کارکاتورآ‌های را هم پیوست کردم.
    * شاید اشعار اول پست با کارکاتورآ‌ها مناسبتی با هم نداشته باشند ولی خوب چه کار کنم به صورت همزمان به ذهنم رسید! به بزرگی خودتان ببخشید!
    فایل های پیوست شده
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

پاسخ : دنیا بدون مهندسین + نظر سعدی و حافظ

البته مشکل اینجاست که نه حافظ و نه سعدی ما مهندسین رو نمیشناختن............مهندسای اونا همونجور که از اسمشون پیداست هندسه دان بودن و شاید ذهن شعرا چندان باهاشون راه نمیومده به خصوص که هندسه اون موقع اقلیدسی و خیلی خشک بوده
    یه شعری هم حافظ داره که از تعبیر مهندس فلکی .... و شش جهتی ... استفاده میکنه.........
    بهرحال شاید اگر حافظ و سعدی هم امکانات مارو داشتن اصلا شاعر نمیشدن..........یا فوقش شعر سپید میگفتن :twisted:

ایده کاریکاتورها جالبه و خوشم نیومد مسئله اینه که اگه تفکر ریاضی نبود هیچکدوم ازین مهندسی ها هم وجود نداشت....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X