ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 4 از 4 نخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38

موضوع: Active Contour Models

2008/08/25
    21
    0

پاسخ : Active Contour Models

با سلام
    مثل هميشه تشكر ميكنم بابت راهنماييهاتون
    حقيقتش با كمي search بيشتر متوجه علت شدم. مشكل اين بود كه براي استفاده از gvfبايد دو معادله iterative حل بشه يكي براي پيداكردن ميدان خارجي(كه u,vرا بما ميدهد در واقع مولفه هاي vector field) و ديگري معادله تعادل نيروهاست كه از u,vبدست آمده استفاده ميكنه .اما حقيقت براي پياده سازي هنوز مشكل دارم.البته ببخشيد اگه كمي سوالات به نظر ساده مياد چون تاحالا با اكتيوكانتورها كار نكردم
    باز هم ممنونم و در صورت مبهم بودن بخشهايي از كار از راهنماييهاتون بيشتر استفاده ميكنم
    2007/06/28
    2,405
    18

سلام ...................

شما کد XU رو Run کردید؟ همون ورژن پنجمش منظورمه ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/08/25
    21
    0

سلام
    بله ممنونم بابت فايلهايي كه فرستاديد. البته تصاوير ديتابيس من كيفيت خيلي پاييني دارند كه بايد پيش پردازش خوبي روي آنها صورت بگيره و بعد gvf را روي آنها انجام بدم روي تصاوير خام كانتور از يه جايي به بعد اصلا حركت نميكنه و متوقف ميشه .فعلا روي پيش پردازش آنها كار ميكنم تا بعد از آماده سازي از خود gvf يا gvf با كمي تغيير استفاده كنم . باز هم از راهنماييهاي مفيد شما استفاده خواهم كرد. از كمكتان نهايت تشكر را دارم.
    2007/06/28
    2,405
    18

سلام ....................

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_ees
    سلام
    بله ممنونم بابت فايلهايي كه فرستاديد. البته تصاوير ديتابيس من كيفيت خيلي پاييني دارند كه بايد پيش پردازش خوبي روي آنها صورت بگيره و بعد gvf را روي آنها انجام بدم روي تصاوير خام كانتور از يه جايي به بعد اصلا حركت نميكنه و متوقف ميشه .فعلا روي پيش پردازش آنها كار ميكنم تا بعد از آماده سازي از خود gvf يا gvf با كمي تغيير استفاده كنم . باز هم از راهنماييهاي مفيد شما استفاده خواهم كرد. از كمكتان نهايت تشكر را دارم.
    شرمنده بابت تاخیر ..

خیلی خلاصه روال کاری که باید بکنید اینطوری میشه ..

-- یه تصویر رو به عنوان Input Image خودتون بخونید ..

-- برای اون تصویر مقدار Snake تون رو Initialize کنید .. برای مدل عادی GVF این کار به صورت دستی انجام میشه اما میتونید خودتون یه الگوریتم ROI بزنید و حول و حوش ناحیه ی کانتورتون رو پیدا کنید .. بعد با در نظر گرفتن ناحیه ی آزادی برای اون Snake تون رو Initialize کنید .. اینم یه راهه .. یه راه دیگه هم اینه که مراکز مشتقاتتون رو به عنوان محدوده ی در نظر گرفته شده برای کانتور اولیه انتخاب کنید .. این کار شبیه اینه که شما یه سری Interest point روی تصویرتون به دست بیارید ..

-- از تصویرتون ماتریس Edge Map اش رو به دست بیارید.. مثلا با یه Canny Edge Detector میشه این کار رو انجام داد ..

-- این ماتریس رو بدید به دوتا PDE ای که برای GVF تعریف میشه تا حلشون کنه اونم به صورت ماکزیمم مقدار Optimum .. یعنی هم بهینه کردن فاکتور انعطاف و هم همگرایی به انرژی مینیمم ..

-- منتظر تغییر فرمی باشید که به صورت Iterative در Snake شما به وجود میاد ..

حالا همه ی این مراحل به صورت تقریبا فاز فاز در کدهای XU هست .. میتونید مرحله به مرحله M.file ها رو بخونید تا متوجه روند کلی پیاده سازیش بشید .. کدش خوب نوشته شده .. میشه ایده هاش رو پیدا کرد .. موفق باشید ..
    2008/08/25
    21
    0

سلام
    باز هم ممنونم.منمشغول پيش پردازش جانانه!! روي ديتابيسم هستم. اما سوالي كه يرام پيش آمده اينه كه دقت اكتيو كانتورها مثلا GVF را چطور ميشه تعيين كرد آيا براي درصد كانتورهاي درست مشخص شده راهي هست؟
    من ميخوام كارم را با gvf روي تصاوير پيش پردازش شده شروع كنم و باقي مرزهايي كه gvf نتونسته مشخص كنه را با يك الگوريتم ديگه بهبود بدم اما دقيقا نميدونم چطور بايد اين كارو انجام بدم
    2007/06/28
    2,405
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_ees
    سلام
    باز هم ممنونم.منمشغول پيش پردازش جانانه!! روي ديتابيسم هستم. اما سوالي كه يرام پيش آمده اينه كه دقت اكتيو كانتورها مثلا GVF را چطور ميشه تعيين كرد آيا براي درصد كانتورهاي درست مشخص شده راهي هست؟
    سلام ................

شرمنده بابت تاخیر ..

یه راه این سنجش اینه که شما یه تصویر رو به صورت دستی، Segment کنید و بعد تصویر اولیه رو بدید به GVF تا یه بار هم اون براتون Segment کنه و بعد نتایج رو با هم مقایسه کنید .. یعنی پیکسل هایی که روی Edge قرار گرفتن رو به نسبت اونهایی که خارج از Boundary هستن به دست بیارید و یه Cost نسبی برای Segmentation خودتون محاسبه کنید .. موفق باشید ..
    2007/06/28
    2,405
    18

سلام .................

یه سری کد خیلی جالب برای Active Contour Model ها پیدا کردم که گفتم چقدر حوب میشه اگه بذارمشون اینجا تا اگه از خواستید بتونید تستشون کنید .. بعضی از اونها یه سری فایل MEX دارن که باید اونها رو اول توی متلب Make کنید و بعد فایل های اصلی متلب رو Run کنید .. مقاله های این کدهارو هم میذارم تا اگه نیاز بود بتونید از متدهاشون هم استفاده کنید .. همگی موفق باشید ..

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    2013/02/23
    2
    0

با سلام........
    مقاله ای که روی آن کار میکنم راجع به ''Active contours with selective local or global segmentation: A new formulation and level set method''
    است که در بحث همگرایی آن مشکل دارم.
    اگر کمکم کنین ممنون میشم...
    لینک دانلود:
    http://www4.comp.polyu.edu.hk/~cslzhang/papers.htm
    شماره 110
صفحه 4 از 4 نخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38